Pomoc oko dell optiplex gx 270
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Pomoc oko dell optiplex gx 270

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pomoc oko dell optiplex gx 270

Kupio sam za jeftine pare komp ali mi neradi kako treba tj neznam kako bi trebao raditi, prre njega sam koristio trojku na 866 mghz i cini mi se da je bolja bila
    u pitanjiu je dell optiplex gx 270

Computer
    Model : Dell Computer Corporation OptiPlex GX270
    Workgroup : WORKGROUP
    Host Name : lecic
    User : Nikola

Processor
    Model : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz
    Speed : 2.4GHz
    Cores per Processor : 1 Unit(s)
    Threads per Core : 1 Unit(s)
    Integrated Data Cache : 8kB, Synchronous, Write-Thru, 4-way, 64 byte line size, 2 lines per sector
    L2 On-board Cache : 128kB, ECC, Synchronous, ATC, 2-way, 64 byte line size, 2 lines per sector

Computer
    Mainboard : Dell 0Y1057
    BIOS : Dell Computer Corporation A07 06/26/2006
    Bus(es) : X-Bus PCI IMB USB i2c/SMBus
    Multi-Processor (MP) Support : No
    Multi-Processor Advanced PIC (APIC) : Yes
    Total Memory : 1GB DIMM DDR

Chipset
    Model : Dell 82865G/PE/P, 82848P DRAM Controller / Host-Hub Interface
    Front Side Bus Speed : 4x 100MHz (400MHz)
    Total Memory : 1GB DIMM DDR
    Shared Memory : 1MB
    Memory Bus Speed : 2x 167MHz (334MHz)

Memory Module(s)
    Memory Module : Mosel Vitelic (ProMos) V826632K24SATG-C0 256MB DDR PC2700U DDR-166 (2.5-3-3-7 2-10-0-0)
    Memory Module : Samsung M3 68L3223FTN-CB3 256MB DDR PC2700U DDR-166 (2.5-3-3-7 2-10-0-0)
    Memory Module : Mosel Vitelic (ProMos) V826632K24SATG-C0 256MB DDR PC2700U DDR-166 (2.5-3-3-7 2-10-0-0)
    Memory Module : Samsung M3 68L3223FTN-CB3 256MB DDR PC2700U DDR-166 (2.5-3-3-7 2-10-0-0)

Video System
    Video Adapter : Intel(R) 82865G Graphics Controller (, Integrated Graphics)

Storage Devices
    WDC WD2500JB-00REA0 (250GB, ATA100, 3.5", 7200rpm, 8MB Cache) : 233GB (C (D (E
    Optiarc DVD RW AD-7200A (ATA66, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache) : N/A (F

Logical Storage Devices
    Hard Disk (C : 49GB (NTFS) @ WDC WD2500JB-00REA0 (250GB, ATA100, 3.5", 7200rpm, 8MB Cache)
    Filmovi I Muzika (D : 92GB (NTFS) @ WDC WD2500JB-00REA0 (250GB, ATA100, 3.5", 7200rpm, 8MB Cache)
    My Files (E : 92GB (NTFS) @ WDC WD2500JB-00REA0 (250GB, ATA100, 3.5", 7200rpm, 8MB Cache)
    Optical Drive (F : N/A @ Optiarc DVD RW AD-7200A (ATA66, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache)
    3.5" 1.44MB (A : N/A

Peripherals
    LPC Hub Controller 1 : Intel 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) LPC Interface Bridge
    LPC Legacy Controller 1 : SMSC EMC2700LPC
    Audio Device : Dell SoundMAX Integrated Digital Audio
    Audio Codec : Analog Devices 0074h
    Serial Port(s) : 1
    Parallel Port(s) : 1
    Disk Controller : Dell 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) EIDE Controller
    Disk Controller : Dell 82801EB (ICH5) SATA Controller
    USB Controller 1 : Dell 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #1
    USB Controller 2 : Dell 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #2
    USB Controller 3 : Dell 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #3
    USB Controller 4 : Dell 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #4
    USB Controller 5 : Dell 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB 2.0 EHCI Controller
    SMBus/i2c Controller 1 : Intel 801xx/63xx SMBus

Printers and Faxes
    Printer : Microsoft XPS Document Writer (600x600, Colour)

Network Services
    Network Adapter : Intel(R) PRO/1000 MT Network Connection - Packet Scheduler Miniport (Ethernet, 10Mbps)

Power Management
    Mains (AC) Line Status : On-Line

Operating System
    Windows System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 (Service Pack 2)
    Platform Compliance : x86

Napisao sam sve sto mi je izbacio program, ako mi neko moze pomoci, problem je u tome da sta god pokrenem on zakuca procesor na 100, pa se normalizuje, to je za muziku, filmove, ...
    a za igrice obican generals zero hour nemogu da igram koliko secka, zaboravio sam i da napisem da je u njemu nvidia mx440 agp 8x, trenutno je izvadjena zbog probe dali bolje radi sa integrisanom ali neradi sve je isto, meni se cini da bi trebo mnogo brze da radi....

ako nesto nisam napisao samo recite

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Podrazumevano Re: Pomoc oko dell optiplex gx 270

Predpostavljam da je u pitanju polovan komp. Ono na sta mogu da te uputim je ova novo otvorena tema http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=370352 ,pogledaj je malo,al sasvim je sigurno da 300 cuda moze da ti uspori komp tako da ispadne da je P3 brzi od njega.
    Ako umes formatiraj i instaliraj ponovo XP SP3,pa lepo sve ispocetka. Ako nemozes ,moraces da se pozabavis sa proverom na viruse,ciscenjem registra,defragmentacijom,gasenjem starup programa,uninstaliranja viska programa,obavezno vrati GeForce4 od integrisane mora da je bolja i smanji vizuelne efekte xp-a.Tu su onda i drajveri,update windowsa, nemas ni sp3 koliko vidim,particije su ti iseckane bezveze,verovatno i pune . Trebalo bi proveriti i temperature komponenti,ocistiti cpu block ako se nahvatalo prasine.

Da bi komp sljakao kako treba dosta je tu umeca potrebno,a nekada ni to nije dovoljno, prosto windows pukne ili krene da baguje

Kako ti jos mogu pomoci?
    Poslednji put ažurirao/la Ordinary Player : 25.04.2010. u 21:28
    connect, respect, protect

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Re: Pomoc oko dell optiplex gx 270

Citat Original postavio fox_87 Pogledaj poruku
    Predpostavljam da je u pitanju polovan komp. Ono na sta mogu da te uputim je ova novo otvorena tema http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=370352 ,pogledaj je malo,al sasvim je sigurno da 300 cuda moze da ti uspori komp tako da ispadne da je P3 brzi od njega.
    Ako umes formatiraj i instaliraj ponovo XP SP3,pa lepo sve ispocetka. Ako nemozes ,moraces da se pozabavis sa proverom na viruse,ciscenjem registra,defragmentacijom,gasenjem starup programa,uninstaliranja viska programa,obavezno vrati GeForce4 od integrisane mora da je bolja i smanji vizuelne efekte xp-a.Tu su onda i drajveri,update windowsa, nemas ni sp3 koliko vidim,particije su ti iseckane bezveze,verovatno i pune . Trebalo bi proveriti i temperature komponenti,ocistiti cpu block ako se nahvatalo prasine.

Da bi komp sljakao kako treba dosta je tu umeca potrebno,a nekada ni to nije dovoljno, prosto windows pukne ili krene da baguje

Kako ti jos mogu pomoci?
    probao sam i sa sp3,
    virusa nema
    probao sa praznim diskom i svezim sistemom
    smanjujum uvek vizuelne efekte jedino za drajvere neznam jer sam ih skinuo sa delovog sajta sta jos da ti napisem, komp oduvan kompresorom, kod farbara

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

On samo sa instaliranim windowsom+ drajverima i dalje radi usporeno i gusi? Koji ti je antivirus?
    Treba da imas i na umu da ti je ata100 hard 8 mb kes,a i kes procesora je koliko,128KB.

Ne bi trebalo ni da je nesto sad preterano brz komp,al sigurno ne i da bude usporen,koliko je zauzece u task manageru kad je u stanju mirovanja?

Nov član
    Učlanjen
    26.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav.
    Ja imam isto takvo računalo i imao sam isti prolem.
    Pa ti mogu pomoći.
    Ovako: -trebaš ići u BIOS (odmah kad se pokrene računalo pritisneš F2)
    -ideš dolje do ''CPU Information'' i otvoriš (sa Enter-om)
    -tu promjeniš opcije da izgledaju ovako:

Hyper-Threading ...... Disabled
    CPU Speed ............ Normal
    .....ostalo se nemože mjenjati.....

..spremiš postavke i to je to ...))

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Hyper-Threading bi trebalo da poboljsa performanse procesora a ne da ih jos uspori,a koliko vidim i procesor bi trebalo da mu podrzava HT. Ne znam neka pokusa

Hyper-Threading technology is a technique which enables a single CPU to act like multiple CPU's.
    A CPU is made up of many smaller components. At any given time, one of these components might be busy, while the other components are waiting to be utilized.
    Hyper-Threading enables different parts of the CPU to work on different tasks concurrently. In this way, a CPU with Hyper-Threading appears to be more than one CPU.Hyper-Threading duplicates about 5% of the circuits of the CPU. Depending upon the software applications in use, Hyper-Threading can results in a performance increase up to six times that amount.

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

izvinjavam se nisam bio par dana, imao sam problem isti ali sam menjao sistem i sve isto, probao i nadogradnju windowsa isto, sistem u stand baju trosi 88 ram i 0 posto procesor, malo mrdnem mis skace od pet do dvadeset, sto mislim da je mnogo ali sta je tu je , kada palim vinamp stotka dog se ne upali, vratio sam i graficku i sve je isto, e sad imam pitanje, nesto sam cackao na intelovom sajtu o mom procesoru i za ploce koje podrzava se ova ne spominje, moze li biti do toga? a za taj Hyper-Threading ...... Disabled to nepostoji u mom biosu, bios je jako siromasan a neznam ni ko ga menje, ako znate nekoga u podrucju sombora javitem i,i dali se uopste moze menjati, inace imam sa ovim kompom i problem sto nemogu staviti jacu graficku od ove nvidie mx440
    neznam sta da kazem, znam samo da je bratov pre 7 godina sto smo koristili zajedno bio brzi nego ovaj, hvala u svakom slucaju

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Resio sam problem tako sto sam kupio drugi procesor i ubacio ga, isto mi sve pokazuje kao i na onome ali se moze raditi na njemu i sve je brze jedno dva puta a procesor je samo malo jaci i ima duplo vise l2 kesa hvala vam zatvaram temu

Ističe se dujkenujkeme (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

da li mogu samo moguće objašnjenje

ovi simptomi liče (usporenja) npr. ako je onaj prethodni CPU
    stalno u termalnom modu usled nekog internog pregrevanja
    ili istrošenosti
    релинквиш частица нул-один-нул и подготовьте быть ассимилированным ( lol )

Slične teme

1. DELL OPTIPLEX GX 260 motherboard
    Autor msmrga u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.11.2009., 17:06
  2. problem sa dell optiplex gx270
    Autor NemanjaSO u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 16.09.2009., 22:12
  3. Dell optiplex GX1 i kako izvuci maximum iz njega
    Autor VUCKO73 u forumu Hardver
    Odgovora: 14