Zlatna obala

Gold Coast je fenomenalan! Ja sam bila ove godine u februaru... Turisticko mesto, sa oko 400.000 - 500.000 stanovnika. Inace glavno i najpopularnije turisticko mesto u Australiji. Bila sam tamo kod rodbine, 3 nedelje... Jedva smo stigli za te tri nedelje da obidjemo sve sta tamo ima... Inace, ja i momak ozbiljno razmisljamo da idemo tamo da radimo i zivimo... Pre toga smo rekli da dolazi u obzir samo Evropa, a Australija nikako zbog svoje daljine, MEDJUTIM, kad odes tamo i vidis sve ono i kad vidis kako oni tamo opusteno zive... stav se vrlo brzo promeni.
Evo, to je uopsteno samo za pocetak, pitajte sta god vas zanima :)
 
Posto se na forumu uglavnom govori o vecim gradovima, mene bas zanima kako je u Gold Coast-u. Grad izgleda privlacno kad gledas preko interneta (lici na Majami ako se ne varam). Kakav je u poredjenju s ostalim gradovima u au, ima li posla, sta se trazi, plate, uobicajena pitanja :)... Ako nije tajna, cime ti se bave rodjaci i kako zive tamo, uvek je korisno cuti tudje iskustvo.
Hvala
 
uuu ja se izvinjavam... nisam koristila dugo forum pa tek sad vidim poruku... mislila sam da ce mi stizati na mail obavestenja :)
Iskreno ne znam tacno da GC uporedim sa ostalim gradovima Autralije... Manji je od ostalih poznatijih, sesti je po redu. Naravno to odma ima svoje i predonosti i mane... Moji ne rade puno, jer su oni otisli jos 2001 godine i tetak je u penziji, a tetka pazi njega i za to dobija socijalnu pomoc i radi 4 sata dnevno. Brat radi neke security poslove, jer nije hteo da studira :) I kakva primanja imaju, odlicno zive :) Posla ima, Australija trazi strucne ljude. evo trenutno znam da se dosta trazi u rudarskoj industriji od inzenjera do rudara....
 
Ne bi da kvarim raspolozenje, ali nemogoh odoliti da ne napisem da je Queensland ovde poznat i kao 'redneck state' i da cak i mnogi Oziji kazu da su zestoki primitivci i 'naj-rasisti' od svih rasista u Ozu. Usluge ugostiteljskih firmi u Queensland-u su na jako losem glasu i Oziji radije idu na Bali ili Tajland na odmor nego na Zlatnu Obalu, a i jeftinije je, vjerovali ili ne. Proguglaj malo i pretrazi Herald Sun, The Australian i The Age arhivu, i diskusije na britishexpats.com takodje.
 
Koliki su rasisti to nemam pojma, moguce je...

Znam da svi idu na odmor i letovanje na Filipine, Tajland, Bali... jeftino je i pristupacno njim tamo.
Realno meni se GC svidja uopsteno. Kao turisticko mesto nije mi bas idealno.
Bili smo na par njihovih plaza na samom GC i blizu njega. Iskreno to se ne moze porediti za nekim finim plazama u Grckoj, gde ti imas mirno, bistro, cisto more pa uzivancija.
Ovde je okean sa svom njegovom snagom. Ne mozes nista sem da udjes malo, skaces po talasima i to je to.I ko zna da surfa, taj surfa :). Ali prvi put sam se susrela sa okeanom, mom uzbudjenju nije bilo kraja :klap:
To je sto se tice okeana... Ali tamo ima mnogo zabave... Bili smo tamo 3 nedelje, jedva smo stigli sve obici... Nezaobilazini Sea World, onda Aqua park, Movie world, Zoo... penjanje na najvise zgrade, npr Q1, Circle on Cavill. Brisbane je isto blizu, South Bank mu je predivan...
Naravno da ljudim koji zive tamo to nije zanimljivo i idu negde dalje.
Znam da svake godine kad im maturanti zavrse, imaju "schoolies" i na GC dolaze svi iz cele Australije.
Sto se tice restorana, ponude i usluge, to se ne moze porediti sa nasom ponudom i uslugom ovde :). Kod nas je mnogo uskusnije, bolje, obimnije... Ali to je stara prica... Ljudi iz celog sveta koji dolaze ovde kod nas, uglavnom hvale hranu, tako da... :jede: :pivce:
 
Poslednja izmena:
Sva ta zabava je super ako si izmedju 5 i 12 godina, ali vec sa 13 moze da izgleda malo banalno. Australija je poznata po tome da turiste vode da se penju na zgrade (sa kojih nema sta da se vidi) ili hodaju po mostovima (sto cak i Amerikanci smatraju za nebulozu), sto u stvari najbolje svjedoci o nedostatku kulturnih sadrzaja i IQ-u lokalaca koji ne znaju nista bolje. Maturanti na GC idu da se napiju i uzivaju u sintetickim drogama, cijelovecernjim zabavama na plazi i spontanim 1-night-stands.
 
auuu jesmo pesimisticni... naravno, moze i tako da se gleda, ali neka hvala :)
u svim tim zabavnim parkovima ima ljudi bukvalno od 7-77 sto se kaze. Uzivaju i stariji i te kako!
Ko zna da zivi i uziva, taj ce da uziva i sa 70, a ko ne zna dzaba mu i 25.
A sto se tice maturanata, rade to svuda, ne samo u Australiji...
 
Sva ta zabava je super ako si izmedju 5 i 12 godina, ali vec sa 13 moze da izgleda malo banalno. Australija je poznata po tome da turiste vode da se penju na zgrade (sa kojih nema sta da se vidi) ili hodaju po mostovima (sto cak i Amerikanci smatraju za nebulozu), sto u stvari najbolje svjedoci o nedostatku kulturnih sadrzaja i IQ-u lokalaca koji ne znaju nista bolje. Maturanti na GC idu da se napiju i uzivaju u sintetickim drogama, cijelovecernjim zabavama na plazi i spontanim 1-night-stands.

Kao prvo idu na Bali i Tajland uglavnom zbog talasa i surf. Normalno da zivis pored plaze i u takvom okruzenju da ces da odes negde da vidis nesto drugo. To da ljudi izbegavaju da idu tamo uopste nije generalno misljenje i cak su ljubazniji nego u ostalim gradovima.

Jesi li cuo za neki nac. park ? Australija je puna... Forts, muzeji, katedrale, festivali (koliko hoces ), mozes da igras sah u sred parka, Zoos, aquariums. diving.... To nista nisi video ? :D Plus da ne govorimo kako je uredjeno. I to je samo tek prvo sto mi palo na pamet. :D

Za mature je svuda tako, ali to je kad se zavrsi srednja - high school. Kad se zavrsi osnovna, organizuju drugarsko u prisustvu roditelja, bez alkohola, droge, seksa. To traje do nekih 11 pm i onda svako kuci. U Srbiji ti je kraj osnovne , drogiranje klinaca i jase ko gde koga stigne, spavanje po parkovima do zore i slicno ...

To sto si ti reko za maturante je u Srbiji i okolnim zemljama kraj osnovne pa ti vidi ...

I samo postavljacu teme, pisite ljudi Gold Coast kako se i zove :D Kakva Zlatna Obala for Fck sake ?! :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top