Vashih top.5 metal bendova...

Dont_Break_The_Oath:
Da,dobro pitanje,od kada su to Slipknot metal,ili mozda Manson.Ja kod oba banda nisam primetio nista metalsko nego nesto sto mnogo lici na grind.Tipicno za anglosaksonce novijeg doba.Znaci da neko ovde nema ukusa i ne razume se u metal.
Mogao sam i ja da stavim ove Tiamat,posto i oni zvuce strasno mracno,ali eto,oni nisu metal.

1.
Ajde, ne lupetaj vishe. Propisno si mi se smuchio. Svi na ovom bordu smo skapirali da jedino priznajesh heavy metal kao metal. Dao sam sve od sebe da ignorishem tebe i tvoju propagandu. Poshto si zaostao na primarnim stupnjevima tvoj uski pogled nema prilike da proshiri. Mogao bi malo da udjesh u tok muzichke kulture i izvadish glavu iz zemlje, jer u suprotnom, svaki bend koji svira metal a nije heavy metal, to nije, po tebi.
2. Grind? Ochigledno se zastrashujuce ne razumesh u metal zanrove. Grind se odlikuje jako brzim rifovima, i josh brzim neartikulisanim vokalima uz famoznu dum-dum podrsku bubnjevima(stari gorefest npr). Bend Marilyn Manson je zapocheo nekim industrial pravcom. Portret of an American family je zaista teshko svrstati, ali muzika je u svakom sluchaju previshe melodichna, kao i vokal to bi uopshte i mogla da pridje grindu! Antichrist vec ima puno odlika industrial-a. Pre svega mislim na odsechne rifove i semplovanje. Mech animals, je neki pokushaj glam-rock povratka... etc... izvesno je da je neke bendove teshko staviti pod jedan kalup jer su progresivni i stalno se menjaju.

Slipknot je druga pricha, naravno u startu oznacheni markom - nu metal -... mada je svima jasno da ljudi previshe dobro sviraju da bi tu bili stavljeni. Zvuk im je jednostavno tvrdji, i ima pravih metal elemenata, pa chak i solaza. Meni nije problem da ovde detaljno seciram sve shto su izdali, ali smatram da je i ovo dovoljno. Mozda

Ja nemam ukusa... e zastareli dinosaurusu...
 
Suffocation
Morbid Angel
Hate
Hate Eternal
Destruction
Dark Angel
Deicide
Kreator
Decrepit Birth
Pyemia
Unleashed
Pestilence
ima mnogo bendova koje nisam stavio ,tako da ne bi mogao da stavim top 5.....
Svi su mi dragi !!

to su neki koji mi padose na pametu u trenutku...
:twisted:
 
1. LINKIN PARK (OK, vec vas vidim kako pravite face kao da vam je muka, ali, sta ima veze, ako je nu-metal onda je ipak metal, i sta mogu kad ih ja loodo volim, eto, bar sam iskrena :wink: )
2. IRON MAIDEN
3. NIGHTWISH
4. WITHIN TEMPTATION tu i tamo :)
5. e pa ne znam stvarno sta ovde da stavim, osim ova 4 band-a od ostalih uglavnom volim samo po nekoliko pjesama,a od ovih koje sam nabrojala Maidene i Nightwish bas slusam, dok Within Temptation volim tu i tamo, a naravno, LP OBOOOZAAAVAAAM!!! Veeeliiikiii POZZZ za sve vas!!!
 
Deya:
VisionOfDisorder:
shta imaju linkin park i slipknot zajednichko?
ama bash nishta. linkin park su definicija nu metal-a. Izvedite sami zakljuchak.

Ja bih rekla da imaju dosta toga,samo su slipknot malo jachi.

MALO?!

Pazi, Mick svira na gitari koja jedina na svetu moze da proizvede onako tvrd zvuk. U pocetku je se "B.C. Rich Warlock" gitara proizvodila samo u nekoliko primeraka, i to za Micka. Mislim proizvodjena je samo za njega, pa je tek posle izasla u serijsku proizvdnju. A u pesmama LPa jedva cujem gitare. SlipKnot ima 3 bubnjara. Shawn i Chris iako su spredni bubnjari odradjuju veliki deo posla jer se oni cuju vise od Joey-a koji drzi ritam. Corey 10000 puta bolje peva od Chestera i Mikea zajedno. On ume i da se dere(sto Chester ne ume) i da brzo peva(ovo necu nazvati repovanjem jer je samo brzo dranje). Znaci ume brzo da se dere, dok Mike nema pojma ni lagano da repuje. Mozda bi bio bolji kad bi se malo smirio jer se previse trudi da zvuci kao crnac, ali to naravno nije moguce jer je belac.
Sid i Craig se ne isticu toliko koliko to Joe radi.

Tako da imaju malo toga zajednickog. Jedino bitno zajednicko im je to sto oba benda sviraju metal. A razlika je.......
 
Mediji su chudo...
Na tv nemash nista drugo da vidim sem tog tzv metala, onda one ciganske muzike koji je rang pink produkcija- kvazi rep,komercijale i josh po nesto...
A ono sto iole valja, imash ali to je mizerija u odnosu sta si imao da gledash pre 10 i vishe godina na MTV i ostalim kanalima, pa cak i nashim...
 
Dont_Break_The_Oath:
CobRa-SiC-:
Dont_Break_The_Oath:
Ne mogu da verujem koliko ste svi skrenuli sa tim idiotarijama o tom laznom metalu.
Zar zaista ne postujete svoje korene,zar ne znate ni ko je odsvirao prvi metal riff,zar ne znate nista osim da pratite trendove i bandove koji postoje samo par godina?????????

A ja ne mogu da verujem koliko si ti dosadan! :evil:

Pa ubedi me da nisam u pravu.Ja za svaki svoj stav imam jak argument.Ako izadjes pred mene i obrazlozis mi zasto nisam u pravu,onda cu ucutati,a do tada,tesko.


Uuu ala si ti opasan :roll: . Ja samo kazem da si ti dosadan i da ME BOLI ***** ZA TVOJE MISLJENJE!!!Nemam razloga da ti se pravdam, a ako hoces da i dalje budes dosadan, izvoli, niko ti ne brani. :wink:
 

Back
Top