Edo Maajka o Politici

Zamislite da to ne govori Edo i da ne govori o BiH.

Priča i poruka je univerzalna.

Evo ja sa preslusao sta muja ima da kaze.

I rece: "nacionalizam nije dobar". Jos jedan u nizu onih koji bi od Bosne da naprave satro gradjansku drzavu, a sve sa cilje neutralisanja srpske zelje za osamostaljenjem.

A muja ovo rece u jednoj svojoj pesmici:
"Znam ko je poceo rat znam sta je glad znam kad su Seseljevci dosli u moj grad"

Istovarim mu se posred te face turske.
 
Divno je kako prvo čujete ono što nije poenta, pa onda okrenete tako da služi vašoj nekoj svrsi.

To je talenat.

Niko nije obratio pažnju na to što insistira na demistifikaciji političara, na moći naroda, na odgovornsti svakog čoveka za sopstveni život. Naravno, to su minorne stvari.
Bitno je to što je on napao nacionalizam (šovinizam u ovom kontekstu, od njega se i ne može očekivati da poznaje razliku), da neko misli da je on protiv RS (mada to u videu nije nigde ni naglašeno)...
 
Divno je kako prvo čujete ono što nije poenta, pa onda okrenete tako da služi vašoj nekoj svrsi.

To je talenat.

Niko nije obratio pažnju na to što insistira na demistifikaciji političara, na moći naroda, na odgovornsti svakog čoveka za sopstveni život. Naravno, to su minorne stvari.
Bitno je to što je on napao nacionalizam (šovinizam u ovom kontekstu, od njega se i ne može očekivati da poznaje razliku), da neko misli da je on protiv RS (mada to u videu nije nigde ni naglašeno)...

svi znamo da se lozis na svakoga ko se pojavi u toj raspaloj bosni sa nekakvim unitaristickim i antinacionalnim pricama :roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Divno je kako prvo čujete ono što nije poenta, pa onda okrenete tako da služi vašoj nekoj svrsi.

To je talenat.

Niko nije obratio pažnju na to što insistira na demistifikaciji političara, na moći naroda, na odgovornsti svakog čoveka za sopstveni život. Naravno, to su minorne stvari.
Bitno je to što je on napao nacionalizam (šovinizam u ovom kontekstu, od njega se i ne može očekivati da poznaje razliku), da neko misli da je on protiv RS (mada to u videu nije nigde ni naglašeno)...

NI u jednom kontekstu , sovinizam ne moze da bude nacionalizam , kao sto ni visoki napon ,ne moze ni u jednom kontekstu da bude likovna renesansa .

Sad se setio da prica o politicarima ... de je u opste bio da siri tu pricu tamo 2 , kad su Srbe vodili na kazane ?
A pogotovo sto je u pitanju jedan hip-hop izvodjac .=, koji nije vaklidajn da soli pamet nikom ,ni za sta .
A sto se tice demistifikacije politivcara ... nema potrebe da trabunja , niko normalan ne mistifikuje politicare .
 
ajde ne kenyaj bre vise, svi znamo da se lozis na svakoga ko se pojavi u toj raspaloj bosni sa nekakvim unitaristickim i antinacionalnim pricama :roll:
Auuuu, al se ti ložiš na mene :per:

Gde sam ja pokazao interes za unitarnu BiH osim u tvojoj glavi?

To što ti zbog sopstvenih predrasuda ne možeš da saslušaš ono što ovaj čovek govori, to je samo tvoj problem.

NI u jednom kontekstu , sovinizam ne moze da bude nacionalizam , kao sto ni visoki napon ,ne moze ni u jednom kontekstu da bude likovna renesansa .

Sad se setio da prica o politicarima ... de je u opste bio da siri tu pricu tamo 2 , kad su Srbe vodili na kazane ?
A pogotovo sto je u pitanju jedan hip-hop izvodjac .=, koji nije vaklidajn da soli pamet nikom ,ni za sta .
A sto se tice demistifikacije politivcara ... nema potrebe da trabunja , niko normalan ne mistifikuje politicare .

Nacionalizam i šovinizam su u masovnoj upotrebi postali sinonimi. Pogrešno, ali je tako.

Edo je bio klinac kad je bio rat i sam je izbegao u Hrvatsku. Mogao je (kao mnogi) da pljuje po "genocidnim" Srbima, ali nije, već ide na razumevanje i toleranciju. Pravilo je da se ove dve kategorije dočekuju na nož ovde. Ti i Rocco ste žive potvrde toga.

A šta si ti, pa si validan da nekome soliš pamet? I ko je uopšte validan?

Što se mistifikovanja politike i političara tiče, da smatraš da većina ljudi nije normalna. Tu se jedino možemo i složiti.
 
Auuuu, al se ti ložiš na mene :per:

Gde sam ja pokazao interes za unitarnu BiH osim u tvojoj glavi?

To što ti zbog sopstvenih predrasuda ne možeš da saslušaš ono što ovaj čovek govori, to je samo tvoj problem.



Nacionalizam i šovinizam su u masovnoj upotrebi postali sinonimi. Pogrešno, ali je tako.

Edo je bio klinac kad je bio rat i sam je izbegao u Hrvatsku. Mogao je (kao mnogi) da pljuje po "genocidnim" Srbima, ali nije, već ide na razumevanje i toleranciju. Pravilo je da se ove dve kategorije dočekuju na nož ovde. Ti i Rocco ste žive potvrde toga.

A šta si ti, pa si validan da nekome soliš pamet? I ko je uopšte validan?

Što se mistifikovanja politike i političara tiče, da smatraš da većina ljudi nije normalna. Tu se jedino možemo i složiti.

Ma niko bre , ne mistifikuje politicare . Nema toga . To samo u nekim glavama postojei predstava da je to tako .
Sto se tifce ovog repera , mogu da ti kazem , da mnogo lepse misli, preciznije , tacnije , sadrzajnije ima nas lokalni mesar ,nego taj reper . Al dobro . to zato sto je ovaj Mesar verovatno obrazovaniji i nacitaniji .
A sto se tice Bosne , treba je razbucati u param parcad, ako se moze , a ako ne , onda cekati priliku za to .
 
Zamislite da to ne govori Edo i da ne govori o BiH.

Priča i poruka je univerzalna.

А шта кажу репери у Wien о томе ???

Мислим, онако баш релевантни ставови, к'о створени за политику ...
Ја се зачудио кад сам прочитао шта каже Јелена Карлеуша,
и видим одмах неке њене предлоге уврстили у Скупштинску процедуру

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ma niko bre , ne mistifikuje politicare . Nema toga . To samo u nekim glavama postojei predstava da je to tako .
Sto se tifce ovog repera , mogu da ti kazem , da mnogo lepse misli, preciznije , tacnije , sadrzajnije ima nas lokalni mesar ,nego taj reper . Al dobro . to zato sto je ovaj Mesar verovatno obrazovaniji i nacitaniji .
A sto se tice Bosne , treba je razbucati u param parcad, ako se moze , a ako ne , onda cekati priliku za to .
Od političara se očekuje da poprave državu i društvo. Kada se pojave u nekom gradu ljudi ih pozdravljaju kao spasioce. Kada država napravi dobar dil za neku fabriku političari u javnosti dobijaju zasluge. Kada nešto ne ide kako treba uvek krivicu kupe političari.

Da ne govorim da su političke vođe veće od sopstvenih partija.

Ne znam za tebe, ali uvek sam smatrao da se političkim vođama daje puno veća važnost nego što realno zaslužuju. Zbog toga kažem da su mistifikovani.

Što se politike tiče, ne treba ni govoriti da su očekivanja ljudi od politike preveliki. Sve se očekuje od države: posao, ekonomski rast, uređivanje, itd.
А шта кажу репери у Wien о томе ???

Мислим, онако баш релевантни ставови, к'о створени за политику ...
Ја се зачудио кад сам прочитао шта каже Јелена Карлеуша,
и видим одмах неке њене предлоге уврстили у Скупштинску процедуру

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Čiji su relevantni stavovi u politici?
 

Back
Top