Ljubomora je ruzna?
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Ljubomora je ruzna?

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ljubomora je ruzna?

Da li je ljubomora obavezno izraz nesigurnosti,
    na primer: Stizu mu konstantno smsovi od neke lake, pritom zgodne devojke, a on se samo smeska ili jos gore odgovara joj. Ma dal sam paranoicna? Ne bih rekla.

Ili
    kako se definisu oni koji s namerom izazivaju ljubomoru kroz svoje postupke i ponasanje da bi iznudili potvrdu od partnera da brine o postupcima ovog drugog

Ja sam ljubomorna kada su u pitanju situacije s ljudima do kojih mi je bas stalo/u izuzetnim slucajevima i s ljudima do kojih mi nije bas stalo, ali to je jer sam posesivna ;
    U sustini onda kada bi trebalo da pokazem ljubomoru ja ne samo da to ne uradim, nego je ni ne osecam. Osecam samo blagi prezir prema tom koji me je svesno/nesvesno potencijalno ucinio ljubomornom i moja osecanja ako ih je bilo se hlade, a zainteresovanost opada.

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ljubomora je ruzna?

ahhhh.... ne nasedaj

Ističe se
    Učlanjen
    09.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ljubomora je i ružna, a i besmislena pojava.
    Pokušaj da se sama sa sobom izboriš i pobediš ljubomoru tj. svoje strahove koji dovode do te blesave pojave u ljudskim glavama.
    Srećno.

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala dobri ljudi na savetima, al ja to ne mogu da primenim na hipoteticku situaciju.
    Nego cu da zapisem u tefter, pa kad god zapne (ako zapne), pogledam uputstva u nj.

Chupos nije na forumu
    beži čudo...sakrilo si nož pod maramu, pokvarilo si igru...
    Aktivan član Chupos (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    48

Ljubomora je projekcija sujete...ja je ubrajam u negativne emocije jer je odraz čiste sebičnosti...prepoznala sam ljubomoru kod sebe dosta puta...i učim da je isfiltriram u neko osećanje prihvatanja situacije takve kakve je, i da ljubomora pređe polako u ljubav i da shvatim da je to osećanje koje me obuzima samo loša strana moje ličnosti koja me napada, i da nema razloga za mržnju i prezir prema osobi koja me načinila ljubomornom...
    to je moje viđenje ljubomore...
    And what would humans be without love? RARE, said Death!

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Kao i svako osecanje, ljubomora nije strana nikome od nas.
    Ali opet, kao i svako osecanje koje izlazi iz okvira normalnog i postaje samo sebi svrha, ona ume da bude destruktivna, stavise i opasna.

Izrazena ljubomora svakao je odraz duboke nesigurnosti i previse ranjivog ega.
    Lek za nju nikad nije spolja, tj u drugoj osobi koja ce biti idealna i nece podsticati tu osobinu, nego u nama samima. Ali to ljubomorni gotovo nikada ne vide.

Ističe se fatcat (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio kreptosucks Pogledaj poruku
    na primer: Stizu mu konstantno smsovi od neke lake, pritom zgodne devojke, a on se samo smeska ili jos gore odgovara joj. Ma dal sam paranoicna? Ne bih rekla.

Ili
    kako se definisu oni koji s namerom izazivaju ljubomoru kroz svoje postupke i ponasanje da bi iznudili potvrdu od partnera da brine o postupcima ovog drugog

Ja sam ljubomorna kada su u pitanju situacije s ljudima do kojih mi je bas stalo/u izuzetnim slucajevima i s ljudima do kojih mi nije bas stalo, ali to je jer sam posesivna ;
    U sustini onda kada bi trebalo da pokazem ljubomoru ja ne samo da to ne uradim, nego je ni ne osecam. Osecam samo blagi prezir prema tom koji me je svesno/nesvesno potencijalno ucinio ljubomornom i moja osecanja ako ih je bilo se hlade, a zainteresovanost opada.
    Ljubomora je potpuno normalna. Nemoj dozvoliti da te prave ludom. Kad god covek oseti ljubomoru to znaci da kod njegovog partnera postoji neko neprihvatljivo ili neprikladno ponasanje koje tu ljubomoru podstice. Takvo ponasanje moras uvek saseci u korenu ako teba rizikujuci i raskid.

Vecina odgovora koje si ovde dobila su losi. Ne slusaj dusebriznike i pseudopsihologe koji ti govore da kad osetis ljubomoru da je problem u tebi. Nije. To je kao kad bi rekli da ako osetis bol kad te udare, problem je u tebi. Nije. Problem je u onome sto ljubomoru izaziva. Suoci se s njim.
    Poslednji put ažurirao/la fatcat : 25.04.2010. u 09:54

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Citat Original postavio fatcat Pogledaj poruku
    Ljubomora je potpuno normalna. Nemoj dozvoliti da te prave ludom. Kad god covek oseti ljubomoru to znaci da kod njegovog partnera postoji neko neprihvatljivo ili neprikladno ponasanje koje tu ljubomoru podstice. Takvo ponasanje moras uvek saseci u korenu ako teba rizikujuci i raskid.

Vecina odgovora koje si ovde dobila su losi. Ne slusaj dusebriznike i pseudopsihologe koji ti govore da kad osetis ljubomoru da je problem u tebi. Nije. To je kao kad bi rekli da ako osetis bol kad te udare, problem je u tebi. Nije. Problem je u onome sto ljubomoru izaziva. Suoci se s njim.
    Ne slazem se.
    Redje se desava da ljubomoru podstakne neko nekorektno ponasanje partnera.
    Ona uglavnom generise samu sebe i hrani se pogresnim tumacenjem bilo kog ponasanja partnera ili okoline.
    I onda jedna rec ili recenica izazovu reakciju kao naglo spustanje shipki u nuklearni reaktor.
    Poslednji put ažurirao/la Stroncijum : 25.04.2010. u 11:29

Iskusan moja milica (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    214

Citat Original postavio fatcat Pogledaj poruku

Ne slazem se sa ovim ni malo
    Ako je osoba sama po sebi ljubomorna i posesivna ona ce u svemu videti i nalaziti povod za ljubomoru i sa tim nema veze partnerovo ponasanje

Aktivan član
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam ljubomoran na ovog stronza. Gde kreptosucks, tu on.

@tema:

Kako mozete jednu tako kompleksu psihosocijalnu interakciju da svedete na *jedan* faktor uzroka? Narocito u ljubavnom odnosu gde je nivo odgovornosti s jedne i druge strane mnogo veci.

Sumnja je normalna stvar, pitanje je samo da li ce se druga osoba potruditi da skine sumnju ili ne. Ako je ne skine a sumnja nastavi da raste a istina ne moze da se razotkrije onda moze da dodje do svasta i onda imamo ljude poput stronza koji misle da je sumnja jedini krivac u celoj prici. No da je u takvim situacija destruktivna jeste, samo je, jelte, normalna reakcija.
    Poslednji put ažurirao/la mikka88 : 25.04.2010. u 11:38

Iskusan moja milica (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    214

Citat Original postavio mikka88 Pogledaj poruku
    Ja sam ljubomoran na ovog stronza. Gde kreptosucks, tu on.

@tema:

Kako mozete jednu tako kompleksu psihosocijalnu interakciju da svedete na *jedan* faktor uzroka? Narocito u ljubavnom odnosu gde je nivo odgovornosti s jedne i druge strane mnogo veci.

Sumnja je normalna stvar, pitanje je samo da li ce se druga osoba potruditi da skine sumnju ili ne. Ako je ne skine a sumnja nastavi da raste a istina ne moze da se razotkrije onda moze da dodje do svasta i onda imamo ljude poput stronza koji misle da je sumnja jedini krivac u celoj prici. No da je u takvim situacija destruktivna, jeste.
    Veruj mi da je jako tesko sumnjicavu osobu ubediti da nema razlog da sumnja! Pokusas nekoliko puta pa ti dojadi

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

naravno,umem da budem ljubomorna,posle se malo zgadim samoj sebi,osetim se kao crvljiva jabuka,ali Jesus,idemo dalje.

Tudje izlive ljubomore gledam da ignorisem,sto uglavnom cini situaciju gorom,ili da je prebacim na salu,sto ume da pomogne.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio moja milica Pogledaj poruku
    Veruj mi da je jako tesko sumnjicavu osobu ubediti da nema razlog da sumnja! Pokusas nekoliko puta pa ti dojadi
    Mozda se ti ne snalazis najbolje u takvim situacijama?

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Od previshe ljubomornih jedino su gori oni koji namerno izazivaju ljubomoru .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Ističe se
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bulletdodger Pogledaj poruku
    Od previshe ljubomornih jedino su gori oni koji namerno izazivaju ljubomoru .
    Slazem se...
    Imam jako veliki problem sa deckom jer je ljubomoran.. I problem nije u meni. Ja se ubih pravdajuci, objasnjavajuci, zaklinjuci, ali on je uveren da ja njega samo lazem. Poceo je da zivi u nekom svom izmisljenom svetu u kome ja njega konstantno lazem, varam, izmisljam.. Ne umem s tim da se izborim.
    Sto se mene tice, desi se da budem ljubomorna, ali bas retko sebi dozvolim da to ispoljim..
    Ljubomora jeste negativno osecanje, ruzno.. Normalno je da se javi, ali nije normalno da se sve podredi njoj.. Kada je objektivno neosnovana onda zaista moze da napravi gadne probleme.

Poznat daXer (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

priznaj da sam te ja inspirisao da otvoris temu
    I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Poznat Bagzi MD (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Mislim da tema treba da se zove:
    Ljubomora je TUZNA

Iskusan Übermensch (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

kazu gde nema ljubomre nema ni ljubavi....ali preterana ljubomora...je losa....i gusi.....

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio daXer Pogledaj poruku
    priznaj da sam te ja inspirisao da otvoris temu
    A kako drugojacije? :*

@topik
    Razmisljala sam nesto...Ako
    da li to znaci da sam ravnodusna?
    Ako znaci, u tom slucaju je ljubomora pozitivna stvar.

Veoma poznat Mrs_Sick (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    170

Ma, imaš pravo da budeš ljubomorna.
    Odnosno, da imaš sumnje, i fala bogu da ti je krivo ako se dopisuje sa nekim ili šta već, mislim, sasvim normalna reakcija.

Ali, naravno, sve dokle se god ne preteruje, imaš pravo da ga pitaš i da popričaš sa njim, rešiš te sumnje, ali ne i da ga napadaš.

I can help you see the light out of your despair,
    You tie the rope, I'll kick the fu*kin' chair!

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kreptosucks Pogledaj poruku

Ili

ne gotivim ljubomoru u bilo kom obliku

narocito ne onu provokatorsku i namerno izazvanu radi kao nekog dokazivanja

a ni onu patološku, karakternu

doduše meni kažu da sam tipičan ljubomrno škorpijski skot

a ja kao ne primećujem

msm ono ljubomora tu dođe kad me neko otvoreno majmuniše. al to nije ljubomora već logika prosta.

e da znam da budem i ono površno zavidan. al to opet nije ljubomora

Slične teme

1. RUŽNA SAM :((((((((
    Autor R U G O B A u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 03.05.2009., 16:28
  2. Ruzna stvarnost,lepi snovi.........
    Autor Schlechter Junge u forumu Filozofija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.10.2006., 22:02
  3. malo ruzna tema
    Autor myst u forumu Tinejdžeri