Strah od boce

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
Juče dok smo čekali da Joci izvadi krv, jedna devojčica plaaače ko kiša:(
majka je teši, kaže jel vidiš ovaj bata (Joca) ne plače.....pa to će čas, itd
na sreću ni jedno od moja dva deteta ne plače pred davanje krvi, vakcina i sl a ništa ih naročito nismo pripremali na to.....doduše kad idemo kod dr na bockanje kaže im se idemo na bocu, posle igralište, tako i bude
Zašto se neka deca plaše igle?
Kako vi sa tim izlazite na kraj? šta pričate deci u takvim situacijama? jel se vaša deca plaše inekcija i vakcina?
 
mom sinu sam uspel nadljudskim sposobnostima da odagnam strah i od boca i od zubra...on je ok..
ali ja nisam
ni pre,a ni sad kao polovnjaca,nisam oslobodjena straha.placem ispred ordiinacije pre boce....a i posle boce odsedim ispred i otplacem jednu partiju.
 
pa, jel misliš da je tvoj sin od tebe preuzeo strah od boce?
možda se moja deca ne plaše boce jer se ne plašim ni ja?a ja ih češće vodim
mm se boji boce više nego deca
nikad mu nisam ni dala da vodi decu kad treba da primaju nešto il da daju krv?
 
Nemam decu,ali imam fobiju od igle koju pokusavam da prevazidjem vec godinama.

Mislim da nema veze ko dete vodi da prime bocu. Mene je uvek vodila majka koja nema strah,ali ne vredi ja i dalje padam u nesvest kada vidim spric i iglu a prilicno sam matora. Cak sam svesna i da ne boli i da mi nista ne moze,ali to je jace od mene :dash:

Nekom ce biti smesno,ali mene je veterinar mojih pasa lecio od fobije...
 
Neka deca se plase jer im je to nepoznata stvar, druga jer znaju da boli, treca jer ih je neko uplasio i pre nego su imali ikakvo iskustvo s tim.
Ne moze se naci uzrok za sve strahove koje ce deca imati u toku odrastanja niti se mogu bas svi otkloniti nasom pomoci.
Ja sam se uvek plasila pasa a nikad nisam imala nikakvu neprijatnost sa psima, plasila sam se i grmljavine a nikad me grom nije udario :) . Ko zna sta je uzrok. Vazno je samo ne ciniti pogresne poteze, vikati, pretiti, voditi dosadne i preduge razgovore, pridavati veliku vaznost svemu ili najgore od svega ismevati uplaseno dete.
 
Ne plašim se. Nisam se plašila ni kao dete. Mama nam je uvek pričala - ma to je očas posla, ne boli puno, kao kad gricne komarac :) Jel' plačeš kad gricne komarac? Ne? Pa ni boca ne boli više od toga... :)
I uvek je to palilo. :)
Tako i ja pričam klincima... i za sada pali. Čak i beba, kad je pre nekih 3 nedelje vadila krv nije plakala, više je bila začudjena. U Tiršovoj, kada su joj vadili iz vene, zaplakala je tek kada joj je sestra izvadila iglu i pritisla mesto uboda tuferom. Mada, ja to više povezujem sa time da sestra ima laku ruku...
Kako god, nije to strašno. Kao kad gricne komarac :D:D:D
 
Ja u principu nikad ne kukam kad mi vade krv, čak šta više smejem se od muke (od bola). :hahaha:
Ponekad me je samo malčice trema pred neposredno vađenje krvi, ali sve prođe kako treba. :)
Od kad je bila aktuelna tema o H1N1, onda sam odmah odlučila da se vakcinišem.Jeste da je opet u pitanju boca (igla), ali sam se radovala vakcinaciji. :mrgreen:
 
...još mi je svježe...trebala je da primi ovu vakcinu za predškolce...priprema je bila 5 dana...kao komarac, i to...e, dakle, toliko se drala i urlikala i bacakala da me živu blam pojeo...da su dolazili sa drugih odeljenja da vide šta se dešava...tortura je trajala pola sata...
...na kraju je primila tako da smo je troje držali...i odmah je prestala da plače, NE BOLIIII....i što si se drala toliko...pa mislila sam da će da boli...pa fino ti majka kaže da ne boli...ali, ja sam MISLILA da boli...
...i ne znam odakle joj taj toliki strah...
 
Ja sam imala fobiju kao klinka. Mama kaže da sam urlala još u stanu dok su me oblačili da idemo na bocu. Al da me ubiješ nemam pojma zašto sam se toliko plašila. Bolelo me valjda pa mi se to nije sviđalo...
Evo sad stariji klinja se boji vađenja krvi, vađenja brisa iz grla i nosa, ma svega. A zašto, opet nemam pojma. Doduše plaši se i šišanja i fena i svega i svačega. To sam tek sad skontala...:think:
 
Могу да разумем да се неко боји.
Мојима је објашњено да инјекција боли и да могу да плачу ако их боли, и док добијају боцу, а не пре. и некако су то поштовали. Старији је заплакао пар пута, а млађи ни као беба није, он има мало померен праг бола.

Ђацима често држим руку док добијају вакцине на систематском, и увек кажем исто:,,Ако те боли, а ти плачи, ја сам ту''
И није проблем ако плачу,чак многи кажу да их је прича ,,као комарац..'' натерала да се боје, јер је лаж.
 
Juče dok smo čekali da Joci izvadi krv, jedna devojčica plaaače ko kiša:(
majka je teši, kaže jel vidiš ovaj bata (Joca) ne plače.....pa to će čas, itd
na sreću ni jedno od moja dva deteta ne plače pred davanje krvi, vakcina i sl a ništa ih naročito nismo pripremali na to.....doduše kad idemo kod dr na bockanje kaže im se idemo na bocu, posle igralište, tako i bude
Zašto se neka deca plaše igle?
Kako vi sa tim izlazite na kraj? šta pričate deci u takvim situacijama? jel se vaša deca plaše inekcija i vakcina?

Ja sam pregrmela kada mi je mama rekla da je najbolje da odma' prva završim sa tim (to je ona scena kada celo odeljenje čeka na vakcinu i trepti), da to i onako kratko traje... pa sam posle slobodna :) :).. ja probala i deluje :lol: .
 
Ja sam pregrmela kada mi je mama rekla da je najbolje da odma' prva završim sa tim (to je ona scena kada celo odeljenje čeka na vakcinu i trepti), da to i onako kratko traje... pa sam posle slobodna :) :).. ja probala i deluje :lol: .

И ја мислим да то вреди.
Својој деци сам увек говорила да боли, али да ће помоћи. Исто за лек, гадан је, али ће их излечити.
Е, сад, фобија је нешто друго...Неко се заиста боји, падају у несвест одрасли људи...
 
И ја мислим да то вреди.
Својој деци сам увек говорила да боли, али да ће помоћи. Исто за лек, гадан је, али ће их излечити.
Е, сад, фобија је нешто друго...Неко се заиста боји, падају у несвест одрасли људи...

Pa da, uvek je bolje reći realno šta jeste... :)
Da imam decu, i ja bih tako postupila.
 
Присуствовала сам догађају кад је један отац говорио сину да не сме да плаче док добија боцу. Дете није плакало, али се после онесвестио!
 
Присуствовала сам догађају кад је један отац говорио сину да не сме да плаче док добија боцу. Дете није плакало, али се после онесвестио!

Eto, to može da izgleda kao "sitan problem", al zamisli na šta u globalu liči vaspitanje koje dobija taj dečkić i kakve će probleme kasnije imati od potiskivanja u celini ...
 
Ja sam redovno bila bela kao krpa na vakcinisanju u školi. Bilo me sramota da urlam pred drugarima, ali su me vatali da se ne izvrnem.
I kod zubara sam išla samo ako mi ne daju anesteziju do pre par godina.
Nemam pojma kako se to izgubilo.
 
Ванда већ рече, а ја хтедох да кажем баш то: Не разумем зашто родитељи лажу децу говорећи да боца ништа не боли и да је ''као кад боцне комарац'' кад заиста боли и кад уопште није као кад боцне комарац? :confused: Како ће дете послушати следећи пут, кад установи да родитељ није говорио истину, да је лагао само да би уштедео себи непријатност да дете плаче у ординацији?
 
Ванда већ рече, а ја хтедох да кажем баш то: Не разумем зашто родитељи лажу децу говорећи да боца ништа не боли и да је ''као кад боцне комарац'' кад заиста боли и кад уопште није као кад боцне комарац? :confused: Како ће дете послушати следећи пут, кад установи да родитељ није говорио истину, да је лагао само да би уштедео себи непријатност да дете плаче у ординацији?

Pa suočiće se sa činjenicom da mu roditelji baš i nisu savršeni...a to zna biti šok za dete ..
Što je najgore, često čujem te varijante "ma samo pec i ništa više" ...
 
Ванда већ рече, а ја хтедох да кажем баш то: Не разумем зашто родитељи лажу децу говорећи да боца ништа не боли и да је ''као кад боцне комарац'' кад заиста боли и кад уопште није као кад боцне комарац? :confused: Како ће дете послушати следећи пут, кад установи да родитељ није говорио истину, да је лагао само да би уштедео себи непријатност да дете плаче у ординацији?

da, bas tako
boli, ali ce proci
bojim se da nas strah i negde pomalo pogubljen pristup nas roditelja iz zelje da zastitimo dete od stvari koje bi u stvari trebali da ih ucimo da prihvate sto bezbolnije
 
e, dakle, toliko se drala i urlikala i bacakala da me živu blam pojeo...da su dolazili sa drugih odeljenja da vide šta se dešava...tortura je trajala pola sata...
...na kraju je primila tako da smo je troje držali...i odmah je prestala da plače, NE BOLIIII....i što si se drala toliko...pa mislila sam da će da boli...

I moja Lora je takva... :neutral: Ne znam samo na koga... :whistling:
 
Ванда већ рече, а ја хтедох да кажем баш то: Не разумем зашто родитељи лажу децу говорећи да боца ништа не боли и да је ''као кад боцне комарац'' кад заиста боли и кад уопште није као кад боцне комарац? :confused: Како ће дете послушати следећи пут, кад установи да родитељ није говорио истину, да је лагао само да би уштедео себи непријатност да дете плаче у ординацији?

Mislim da se ta jedna poštapalica samo ponavlja jer roditeljima nešto hitno treba da umire dete a to im prvo padne na pamet pošto su i njih tako "tešili"

Nas su na terenskoj nastavi iz herbarizovanja biljaka UBILI komarci na Fruškoj gori, i bogami boli kao ludo (ruke su mi bile kao kod Popaja)
popeye1_1213397f.jpg


p.s. imali smo ono sredstvo koje navodno tera komarce i ja ga namažem po rukama i komarci sleću u jatima i pošto su ruke prekrivene tečnošću komarci kreću da klize niz ruke...
I ta mesta gde me komarci izbodu posle bole još dugo vremena jer naravno nesvesno krećem da se češem

Inače kada mi vade krv ja se osećam potpuno opušteno ali mi taj što vadi krv uvek kaže da sam bled kao krpa i da promenim boju kad me bocnu
 
Poslednja izmena:
Ванда већ рече, а ја хтедох да кажем баш то: Не разумем зашто родитељи лажу децу говорећи да боца ништа не боли и да је ''као кад боцне комарац'' кад заиста боли и кад уопште није као кад боцне комарац? :confused: Како ће дете послушати следећи пут, кад установи да родитељ није говорио истину, да је лагао само да би уштедео себи непријатност да дете плаче у ординацији?

mislim da su veći problem roditelji koji prete deci inekcijama
tipa ako ne budeš dobar dobićeš inekciju:dontunderstand:
 
mislim da su veći problem roditelji koji prete deci inekcijama
tipa ako ne budeš dobar dobićeš inekciju:dontunderstand:



На жалост, то често раде и здравствени радници....:confused:
Кад одведем ђаке на систематсаки преглед, често имам прилике да чујем како прете да ће ''онај ко прича и галами добити боцу у језик!'':sad2:
 

Back
Top