Pomognite budvanskoj biblioteci
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Pomognite budvanskoj biblioteci

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pomognite budvanskoj biblioteci

Poštovani,
    Vodeći ljudi u Budvi su nam obećali novu biblioteku i bioskop u novoj zgradi TQ centra. Izgleda da će prostore koji su namjenjeni pomenutim kulturnim sadržajima opština ipak da proda. Borimo se da obećanja budu ispunjeni. Stari bioskop i biblioteka više ne postoje.
    Učlanite se u grupu na Facebook-u: Budvanska biblioteka i bioskop u TQ centru... Dokažimo da nam je stalo.
    https://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=119862331360358&ref=mf
    Hvala

Zainteresovan član Unknown-cruiser (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano Re: Pomognite budvanskoj biblioteci

"Pomozite"...

A kome su obećali biblioteku?

Obećava
    Učlanjen
    04.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio MrBu2nin Pogledaj poruku
    Poštovani,
    Vodeći ljudi u Budvi su nam obećali novu biblioteku i bioskop u novoj zgradi TQ centra. Izgleda da će prostore koji su namjenjeni pomenutim kulturnim sadržajima opština ipak da proda. Borimo se da obećanja budu ispunjeni. Stari bioskop i biblioteka više ne postoje.
    Učlanite se u grupu na Facebook-u: Budvanska biblioteka i bioskop u TQ centru... Dokažimo da nam je stalo.
    Hvala
    Iskreno mi je zao da to cujem, ali po onome sto sam skoro cula od nekih prijatelja iz Budve, opstina vam je zaduzena i prezaduzena (cula sam da radnici u opstini ne primaju plate, dobijaju bonove za kupovinu nekih osnovnoh stvari...). Stanje koje sam navela je od pre par meseci, ne znam je li tacno i da li je jos uvek tako, ali ne vidim razlog da me prijatelji lazu. A, opet sa druge strane ne mogu da poverujem da opstina koja ima ogroman priliv (verovatno opstina sa najvecim(ili skoro najvecim) prilivom sredstava u Cg) da je u tolikim dugovima. Razmislite ima li to logike?
    Iskreno, mislim da je bolje da pokrenete potpisivanje peticije za presipitivanje toga gde odlazi toliki novac i da pokrenete temu lokalnih izbora.
    Jer bih rekla da su biblioteka i bioskop samo posledice! Treba leciti uzrok
    Pozdrav za Bd i nadam se da cete uspeti da se izborite za ono sto vam je obecano!

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4932

Citat Original postavio MrBu2nin Pogledaj poruku
    Poštovani,
    Hvala
    Nisam shvatila u čemu bi se ogledala ta pomoć. Iz teksta kapiram da vam je potreban prostor, a pretpostavljam da tražite knjige?

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

A što bi nas trebalo da zanima bilo šta u Budvi?

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Da, mislim, imam puno razumijevanje za vaše probleme, ali malo mi je čudno da se ovdje javljate. Bar da ste otišli na neki crnogorski forum, pa tamo vrbovali ljude da vam pomognu.
    Ni ja ne živim u Srbiji, ali nikad ne bih koristio ovaj forum za neki svoj lokalni, komunalni, problem.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

Obećava
    Učlanjen
    04.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    Da, mislim, imam puno razumijevanje za vaše probleme, ali malo mi je čudno da se ovdje javljate. Bar da ste otišli na neki crnogorski forum, pa tamo vrbovali ljude da vam pomognu.
    Ni ja ne živim u Srbiji, ali nikad ne bih koristio ovaj forum za neki svoj lokalni, komunalni, problem.
    Ma potrebna im je pomoc da u onu grupu udje sto vise ljudi i da to iskoriste kao neki vid peticije preko interneta ...samo nisam bas sigurna koliko ce im to pomoci posto neko (a mislim da imam ideju i ko) ocigledno debelo puni svoje dzepove na racun naroda (uvek bilo i bice )

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Citat Original postavio leteca_veverica Pogledaj poruku
    Ma potrebna im je pomoc da u onu grupu udje sto vise ljudi i da to iskoriste kao neki vid peticije preko interneta ...samo nisam bas sigurna koliko ce im to pomoci posto neko (a mislim da imam ideju i ko) ocigledno debelo puni svoje dzepove na racun naroda (uvek bilo i bice )
    Znači, kad predsjednik opštine vidi sve nas u toj grupi na Facebooku, ima da se lupi dlanom po čelu i kaže: "Jao, ljudi, pa šta mi to radimo! Dajte narodu biblioteku!"

Šalim se. Poštujem ja građansko samoorganizovanje, ali sumnjam da će im u ovom slučaju pomoći.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

Zainteresovan član Tiga (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Teško da će fejbuk peticija promeniti nešto. Mogu da se učlanim ako vam to znači, ali ne vidim svrhu. Jedini (ali ne zasigurno i uspešan) način po mom mišljenju je izlazak u medije.

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mnogi naši građani idu na forum krstarice, čak mnogo više nego na naše lokalne forume. Računam da ovdje ima i Budvana, a naročito prijatelja Budve. Pa i prijatelja knjige koji misle da bi svaki grad morao da ima osnovne kulturne sadržaje.
    Budvanska kasa jeste prazna, a rasipali su se u zadnjim godinama koliko su mogli. Razumljivo je da se trude da popune kasu. Ali, dokle vodi politika da se prodaje sav prostor, resursi i kulturni sadržaji (ne samo biblioteku i bioskop) radi javne potrošnje. To je ludo i pogubno. Da ne dužim i ne dosadim sa pričom. Hvala onima koji su nas podržali. Za 4 dana 520 članova i idemo dalje. Kad nas se skupi dosta, objaviće mediji. A ako bude interesovanja, možda dođe do peticije i nekog performansa.

Početnik
    Učlanjen
    24.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Inače, budvanska biblioteka (koja sada ne postoji) ima solidan fond knjiga. donacije te vrste nisu potrebni. Uostalom, pogledajte grupu na facebook. Tamo je sve objašnjeno preko postavljenih linkova.

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    Sviđa mi se ovaj izraz komunalni u celoj postavci i razglabanju o temi.....

Obećava
    Učlanjen
    04.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Ne razumem u cemu je problem? U tome sto su se odvojili od Srbije? To vas boli? Ne zalazim u to kako se osecam po pitanju odvajanja Cg, bitno je da je covek trazio pomoc, ko nece da pomogne neka ne cita temu i neka ne pise gluposti.
    U toj istoj Budvi zivi minimun 45% Srba, pa ako nista drugo pomozite njima, ako mislite da cete pomoci tako sto cete uci u onu grupu, a ako ne samo zatvorite topic i nemojte vise da ulazite u njega. Uz to problem biblioteke i bioskopa (za koji pokusavaju da se izbore) je daleko od komunalnog problema

Slične teme

1. Pomognite mi !!!!!!!!!!
    Autor Sexy_irvas u forumu Multimedija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.07.2010., 17:30
  2. Pomognite mi...
    Autor *sltkica* u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 07.01.2010., 23:31
  3. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 28.08.2006., 21:22
  4. Internet u gradskoj biblioteci