koja partija stiti prava novootpustenih
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: koja partija stiti prava novootpustenih

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    662

Podrazumevano koja partija stiti prava novootpustenih

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Bez-posla-ostaje-5_500-opshtinskih-chinovnika.sr.html
    ...
    У општинским администрацијама у Србији без посла ће остати више од пет и по хиљада запослених чиновника (тачно 5.648 запослених, или 15 одсто) од укупно 37.789 који раде у локалним институцијама а финансирају се из локалног буџета (у локалним институцијама које се не финансирају из локалног буџета ради још 63.876 радника).
    ...

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/127267/Najvise-otkaza-dele-Jeremic-i-Dragutinoviceva
    ...
    O broju ljudi koje će otpuštati po ministarstvima i drugim službama republičke administracije koalicioni parteri dogovorili su se još u oktobru i taj dogovor je, uz minimalna odstupanja, i usvojen u Vladi. Ukupno u ministarstvima će biti otpuštena 674 zaposlena, iz agencija oko 184, iz posebnih službi Vlade oko 45, iz stručnih službi okruga oko 39, iz posebnih organizacija oko 900, iz Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje 441 i iz Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje 310 radnika. Biće i novih primanja, na primer u Upravi za javni dug 24, u Upravi za agrarna plaćanja 50, u Kancelariji za evropske integracije 18, u Nacionalnoj agenciji za regionalni razvoj 15…

================================================== ================================================== =================
    mali primer
    republicki trzisni inspektor u kraljevu, sa najvise uradjenih predmeta, sa najmanje prijava pobijenih na sudu, dobija otkaz po ovim zakonima, uz neko formalno obrazlozenje. na poslu ostaju nesposobni i korumpirani i poslusni(za sta poslusni da mi je znati), i inaspektori sa cak krivicnim prijavama

ono sto mene zanima je zasto neko??? npr sindikati ili opozocija ne organizjue ove novootpustene, kao i one od ranije, u artikulisanu politicku organizaciju koja bi stitila njihove interese. prvenstveno imam na umu nesposobnost rezima da stvori uslove za zaustavljanje propadanja privrede srbije, a onda i za razvoj. jer, u slucaju razvoja priverde i bogatije drzave valjda bi se i povecavao broj zaposlenih.

ovako, na kraju rezima ce kao zaposleni u srpskoj privredi da ostanu samo misko i cvetko, dinkic i dragutinovicka, i njihovi kabineti

dakle - sta se ceka? zasto opozicija cuti i trpi? zasto sindikati izigravaju bolesne ljubimce, sklupcali se i cute?
    Poslednji put ažurirao/la 27E : 24.04.2010. u 12:03
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Podrazumevano Re: koja partija stiti prava novootpustenih

Вероватно она партија која их је запослила у ових последњих 10 година ....

ДС
    ДСС
    Г17
    ЛДП
    ГС
    НС
    ДХСС
    ....

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Bez-posla-ostaje-5_500-opshtinskih-chinovnika.sr.html
    ...
    У општинским администрацијама у Србији без посла ће остати више од пет и по хиљада запослених чиновника (тачно 5.648 запослених, или 15 одсто) од укупно 37.789 који раде у локалним институцијама а финансирају се из локалног буџета (у локалним институцијама које се не финансирају из локалног буџета ради још 63.876 радника).
    ...

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/127267/Najvise-otkaza-dele-Jeremic-i-Dragutinoviceva
    ...
    O broju ljudi koje će otpuštati po ministarstvima i drugim službama republičke administracije koalicioni parteri dogovorili su se još u oktobru i taj dogovor je, uz minimalna odstupanja, i usvojen u Vladi. Ukupno u ministarstvima će biti otpuštena 674 zaposlena, iz agencija oko 184, iz posebnih službi Vlade oko 45, iz stručnih službi okruga oko 39, iz posebnih organizacija oko 900, iz Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje 441 i iz Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje 310 radnika. Biće i novih primanja, na primer u Upravi za javni dug 24, u Upravi za agrarna plaćanja 50, u Kancelariji za evropske integracije 18, u Nacionalnoj agenciji za regionalni razvoj 15…

================================================== ================================================== =================
    mali primer
    republicki trzisni inspektor u kraljevu, sa najvise uradjenih predmeta, sa najmanje prijava pobijenih na sudu, dobija otkaz po ovim zakonima, uz neko formalno obrazlozenje. na poslu ostaju nesposobni i korumpirani i poslusni(za sta poslusni da mi je znati), i inaspektori sa cak krivicnim prijavama

ono sto mene zanima je zasto neko??? npr sindikati ili opozocija ne organizjue ove novootpustene, kao i one od ranije, u artikulisanu politicku organizaciju koja bi stitila njihove interese. prvenstveno imam na umu nesposobnost rezima da stvori uslove za zaustavljanje propadanja privrede srbije, a onda i za razvoj. jer, u slucaju razvoja priverde i bogatije drzave valjda bi se i povecavao broj zaposlenih.

ovako, na kraju rezima ce kao zaposleni u srpskoj privredi da ostanu samo misko i cvetko, dinkic i dragutinovicka, i njihovi kabineti

dakle - sta se ceka? zasto opozicija cuti i trpi? zasto sindikati izigravaju bolesne ljubimce, sklupcali se i cute?
    Ни једна партија не штити права новоотпуштених већ користи њихову неповољну ситуацију да би демагогијом и лажним обећањима прикупили њихове симпатије које ће касније преточити у гласове на изборима.
    Тренутно не видим ни једну политичку странку да поседује квалитет и искрену жељу да се стави у службу народа свима је фотеља на првом месту а до ње се једино може доћи милозвучним бајкама и празним обећањима.
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Nisam u Škotskoj, al' znam jednog matorog koji živi tamo
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Mislim da bi SKJ najbolje štitio prava radnika...šteta što je Tito umro, a sa njim i savez

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Prava radnika?
    Koja prava u fašističkoj državi?
    Ko odgovara (lojalan/poslušan) ostaće u administraciji, ko radi (od jutra do sutra i jako je produktivan) ostaće u proizvodnji, svi ostali su nesposobni i nepotrebni te mogu otići u vojsku i ratovati (dakle trebaće nam neki rat što pre) ili da crknu od gladi.

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

kako ko,pa Toma grobar i njegovi,covek kupio stan od samo 400 000 milja ,a plocice i ostalo ce da kupi sam i zaposliti novootpustene....
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    kako ko,pa Toma grobar i njegovi,covek kupio stan od samo 400 000 milja ,a plocice i ostalo ce da kupi sam i zaposliti novootpustene....
    Промашио си суштину ! Није реч о запошљавању отупшених радника већ о томе да социјално неодговорна влада не брине о правима запослених.Данас у Србији можеш да добијеш отказ зато што руководиоцу ниси рекао "Добар дан"или су му то рекао на безвољан начин и тиме повредио његову сујету !

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    ...
    ...

...

mali primer

ajde sto smo mi nesposobni,nego i nemci,amerikanci,francuzi svi nesposobni,raste im nezaposleniost i nikako da sprece

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Сталкер Pogledaj poruku
    Промашио си суштину ! Није реч о запошљавању отупшених радника већ о томе да социјално неодговорна влада не брине о правима запослених.Данас у Србији можеш да добијеш отказ зато што руководиоцу ниси рекао "Добар дан"или су му то рекао на безвољан начин и тиме повредио његову сујету !
    Ne znam ja,u naslovu pise "novootpustenih",ali ne menja sustinu...
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    Ne znam ja,u naslovu pise "novootpustenih",ali ne menja sustinu...
    У принципу суштина је иста новоотпуштени ће још колико сутра постати староотпуштени,прекосутра само отпуштени и све тако док не падну у заборав...

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    662

Citat Original postavio vladeks Pogledaj poruku
    ajde sto smo mi nesposobni,nego i nemci,amerikanci,francuzi svi nesposobni,raste im nezaposleniost i nikako da sprece
    verovatno da si u pravu

ima jedna mala razlika. nismo mi njima razhebali drzavu, zaveli sankcije i na kraju napali grubom vojnom silom i pretnjom atomskim oruzjem.

ajde da se sekiramo za nase probleme, makar da zaustavimo propadanje
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Slične teme

1. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 22.12.2010., 16:19
  2. Srbiji je potrebna prava socijaldemokratska partija
    Autor Hygieia u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.09.2008., 18:57
  3. Koja je prava mera?
    Autor mimi's mom u forumu Domaće životinje