Da li da operisem krajnike ?

123456789

Ističe se
Poruka
2.175
Imam 19 godina, i u poslednjih 3-4 godine imam dosta problema sa krajnicima, hronicna upala, non stop gnoji cepovi, bio sam kod orl pre par meseci i rekao mi je da su u losem stanju i da imam neku malu cisticu na mestu treceg krajnika koja treba da se skine, rekla mi je da bi trebalo operisati ali nije rekla da bas moram, prvo mi je preporuceno da skinem prvo samo tu cistu ali posto sam morao na duze odsustvo to je sve otpalo... malo su mi se smirli nekih mesec dana i sad opet horinicno crvenilo .. sad ja sam citao svastta oko tog zarastanja da uopste nije tako bezzazleno, da moze da se promeni boja glassa itd, znam da ovde ima ljudi sa dosta iskustava, pa bih voleo da cujem miseljnja. Znam da ima dosta tema vezanih za ovo ali hteo sam da cujemo konkretno za moj slucaju i iskustva ljudi koji su mozda vec operisali..
 
Nije bezazleno...moja komšinica je imala ogromnih problema...ali u većini slučajeva ih nema.
Ali ako je situacija takva, konsultuj se sa lekarima i operiši...

Ne mora da se konsultuje sa lekarima. Oni nit znaju mnogo o tome nit ce joj reci pravu istinu.

Neka potrazi OZBILJNIJE o tome po netu, ima boljih podataka i od vecih autoriteta iz medicine:

Do sada apsolutno NIJE UTVRDJENO da je vadjenje krajnika KORISNO.

Na protiv, mnogi autoriteti iz medicine smatraju da je vadjenje krajnika STETNO, jer krajnici obavljaju zastitnu ulogu u organizmu koja jos do kraja nije razjasnjena.

Jedino se moze govoriti o potrebi vadjenja krajnika kada su ekstremno cesto u zapaljenju, ali i tada treba biti veoma oprezan u donosenju odluke.
 
Ne mora da se konsultuje sa lekarima. Oni nit znaju mnogo o tome nit ce joj reci pravu istinu.

Neka potrazi OZBILJNIJE o tome po netu, ima boljih podataka i od vecih autoriteta iz medicine:

Do sada apsolutno NIJE UTVRDJENO da je vadjenje krajnika KORISNO.

Na protiv, mnogi autoriteti iz medicine smatraju da je vadjenje krajnika STETNO, jer krajnici obavljaju zastitnu ulogu u organizmu koja jos do kraja nije razjasnjena.

Jedino se moze govoriti o potrebi vadjenja krajnika kada su ekstremno cesto u zapaljenju, ali i tada treba biti veoma oprezan u donosenju odluke.

Da bas iz toga razloga se i razmisljam, cito sam neke stvari i nije mi svenajjasnije, iako s druge strane mnostvo ljudi ih je operisalo i zivi mnogo bolje od mene, koji moram da gledam uvek da voda nije prehladna... a o gaziranim picima necu ni da pricam.... i opet pored sve paznje, gnojni cepovi se pojave bar jedanput mesecno :S
 

Back
Top