i Tako.....
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: i Tako.....

Aktivan član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano i Tako.....

Ne izbija mi iz glave ovaj trend pravljenja ruznih automobila.
    Pogledajte novi pezo 407 SW,pa novi seat toledo,I reno sa svojim Vel satisom nije cvecka dizajna.Ali je barem krenuo prvi tim trendom i toliko osporavani bmw serijw 7.E sada kada malo bolje razmislim svi ti automobili spreda se i mogu progutati po dizajnu a da covek prezivi ali repovi zivi ocaj.
    Pitanje kuda vodi ovaj trend.Mozda u novo automobilsko doba.
    Sa druge strane svi proizvodjaci se ubise za nekim novim luksuznim klasama.Naravno VW predjaci.Sem sto je unistio cenom i nekim novim modelima slavno ime narodnog automobila.Poceo je da gusi i nekad supersportske marke.Benetli koji ima W motor naravno dupli iz golfa vr 6 i novu limuzinu koju izbacuje pocetkom sledece godfine koja je preslikana S klasa mercedesa.I sem zvezde koju bentli nema razlika i nepostoji.Pa i onaj kvarljivi rastegnuti passat to jest pheaton koji svoju prodaju belezi koliko i zastava reli pobeda u svetskom sampionatu poslewdnjih deset godina.Nesrecni lamborgini koji je postao tigar od papira u odnosu na konkurenciju.I krajnja novost koja je bila i ocekivana VW ide na javnu prodaju.Suska se ali nije jos stoprocentno potvrdjeno.Samo se postavlja pitanje ko ce da kupi taj kolos na staklenim nogama.Koji sa jos jednim novim neuspesnim modelom ulazi u duznicku krizu.Nazalost VW nemoze racunati na vladinu pomoc.Jer ona nema sluha za vapaje.Kao sto italijanska cini u slucaju Fiata koji godinama unazad losim kvalitetom i jos gorom poslovnom politikom udaljuje kupce.Ali pomoc stize uvek u zadnjem trenutku i nastavi se dalje.I svi oni ubise se u izbacivanju novih automobila ali za alternativnim pogonima sem Toyote niko se neangazuje.A ovim trendom ako se nastavi uskoro cemo nase ljubimce zameniti onim supersportskim dvotockasima na pedale.I tako ja sada lupetzam po ovoj tastaturi bez cilja a i volje da nesto promenim jer svet i onako nelezi na mojim ledjima.Pa kud ovaj svet tu i ja.

Primećen član Candyman (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Shta ces, takav je zivot. Moram da kazem ni novi C5 ne odushevljava, cak shta vishe bash je *****! Jes' vidio u VG prikaz Subaru-ovog autica sa baterijicom. Kanda ce ih ovo poskupljenje crnog zlata (>50$) primorati da vishe ulazu u "alternativu"!
    CIAO! 8)

Aktivan član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio Candyman
    Shta ces, takav je zivot. Moram da kazem ni novi C5 ne odushevljava, cak shta vishe bash je *****! Jes' vidio u VG prikaz Subaru-ovog autica sa baterijicom. Kanda ce ih ovo poskupljenje crnog zlata (>50$) primorati da vishe ulazu u "alternativu"!
    CIAO! 8)
    A moj je citroen nezamenjiv kao marka .Ipak najvece razocarenje je za mene i bio i ostao C5.I nesto tako ruzno nijedan facelifting nemoze sakriti on ostaje ruzno pace.Ipak stvar se popravlja u citroenu i Novi C6 nastavlja izgiubljenu dizajnersku crtu Cx.

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Nije nikakva novost (bar za poznavaoce) da je automobilski dizajn već godinama u potpunom ćorsokaku. O tome smo već divanili na nekim postovima, ne znam zašto je otvaran ovaj? Od opšte forme, preko besmisleno oblikovanih farova, maski...sve se svodi na lutanje i potpuno odsustvo pravih ideja i prepoznatljivosti( o čemu smo dosta diskutovali u AUTOMOBILI SA DUŠOM). U nakaznosti zaista prednjači Reno sa onim nebuloznim zadnjim delovima, koji, osim što komplikuju i poskupljuju proizvodnju, nemaju nikakvu ni estetsku, ni aerodinamičku ni praktičnu funkciju. Samo je onim ravno odsečenim staklima izgubljeno puno tovarnog prostora. Nemam nešto ni volje da nabrajam sve gluposti "savremenog" auto dizajna, a na ulici mi se već povraća od nekih automobila (ako se tako mogu nazvati nakaze). Najveći krivac su ipak neobavešteni kupci. Trba stati sa kupovinom nakaza, pa neka proizvođači razmisle koga zezaju.

Slične teme

1. a sto tako
    Autor Slonce u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 30.08.2007., 18:10
  2. I TAKO....
    Autor Tinkerbell u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 03.09.2005., 12:32
  3. i tako...
    Autor loop u forumu Arhiva
    Odgovora: 1