Словенија и ми

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
На овом форуму било је доста тема о свим нашим суседима, помно се прати шта се тамо дешава, такође пратимо и дешавању у великим силама, са посебним освртом на Русију. Међутим не памтим да смо икад нешто писали о Словенији, и они су признали Косово, међутим не замерамо им, и они су учествовали у прављењу паклене машине за СФРЈ, и то смо заборавили, економска сарадња Србије и Словеније је бујна али вероватно једносмерна, они нама робу ми њима паре. Ево дакле отварам тему на којој можете писати било шта о Словенији, под условом да има везе са политиком и животом у Словенији, са посебним освртом на наше међусобне односе, политичке и економске.

Изволите, добро ми дошли!
 
Колико се год одупирали, Германи ће их прогутати. Срећа што не граничимо, прилично су препотентни, бар на основу искустава које ја имам с њима. И мајстори су за кориштење свих наших слабости система.
 
Колико се год одупирали, Германи ће их прогутати. Срећа што не граничимо, прилично су препотентни, бар на основу искустава које ја имам с њима. И мајстори су за кориштење свих наших слабости система.

Preci današnjih Slovenaca su vekovima živeli u germanskim državama, a ipak sačuvali svoj identitet i slovenski jezik...
 
Buldožer

Slovenija

Slovenija,
Zemlja mog sna,
Slovenija,
Zemlja obecana.
Slovenija,
Zemlja mog sna.

Ja sanjam cesto jedno mjesto,
Mjesto kakvog nema ni u snu,
Visoke gore sa pogledom na more,
A dole u dolini, gradici fini,
Fini gradici, u njima fini kafici,
U njima fini mladici, plesu po cijeli dan.

Slovenija,
Zemlja mog sna,
Slovenija,
Zemlja obecana.
Slovenija,
Zemlja mog sna.

Ljudi su tamo pametni i zdravi,
Voze bicikle i skakucu po travi.

Parkovi su prepuni cvjeca i ozona,
Pravila bontona su poznata svima.

Vikendom se zene penju na planine,
Vikendom se muzevi penju na zene.


Ljudi su tamo rumeni i plavi,
K'o marljivi mravi, rade dan i noc,
A njihove lijepe zene cekaju mene,
I sanjaju da cu im uskoro doc.

[Dolazi nova, dolazi nova, dolazi nova]

Slovenija,
Zemlja mog sna,
Slovenija,
Zemlja obecana.
Slovenija,
Zemlja mog sna.

Srce me vuce ka mjestu tom,
Mjestu sto ga nosim u srcu svom.

Slovenija,
Zemlja mog sna,
Slovenija,
Zemlja obecana.
 
Pa ne bih se ja slozio da tamo cveta cvece kako se to ovde predstavlja.Istina je da su im primanja veca nego nama ali je takodje istina da su i hrana i troskovi zivota nesto skuplji.Bolje se zivi nego kod nas ali su opet daleko od zapadno evropskog zivota.Pa i logicno je da im je bolje jer za razliku od nas oni nisu imali sankcije i bombardovanje,nije im drzava ucestvovala u ratu 90-ih,nisu razarani,nisu im ruseni mostovi,nisu im ljudi ginuli. I pored svega toga ne znam da li se to ja tripujem ili Slovenci najvise zale za bivsom jugom pitanje je sad?
 
Slovenija i Vojvodina bili najrazvijeniji delovi Jugoslavije,
Nismo na Balkanu.
A gde smo sada /
Slovenija otisla a mi u ovom blatu.
Uzjasili ovi Beogradjani novi .sto su sisli sa kojekakvih vukojebina i sisaju li sisaju ....

Pa ne mora cela drzava da ide zato sto si ti iskompleksiran.

Znas kako kazu za nase mlade, otislo sve sto vredelo...

I ti da si vredeo bio bi tamo :eek:

Dakle ne kaki, nego uzivaj u lekovitim svojstvima balkanskog blata :ok:
 
Ne razumem zasto bi Sloveniju uporedjivali sa Srbijom... Slo treba da se uporedjuje sa ostalim Evropskim drzavama...
Ali Slovenacki politicari bas vole da Slo uporedjuju sa drzavama bivse Jugoslavije kako bi ljudi prihvatili mizeriju koja im se nudi a politicari bi i dalje mogli da lade mooda u parlamentu, da se svadjaju i primaju visoke plate...:roll:

Sto se primanja, cistoce..itd tice zivot u Sloveniji jeste "bolji" nego u Srbiji...ali kad se uporedjuju drzave Eu i Slo imalo bi stosta da se kaze...ipak je Slovenija jos uvek Balkan...
 
Slovenija je jedan cinicni neprijatelj Srbije . Sad su daleko , pa se to manje oseca .
A izmedju nas ima i drugih divljaka i strasnih neprijatelja , koji ce lako da zasene to neprijateljstvo .

Ne treba generalizovati ni deliti ljude...ja bih pre rekla da slovenacka politika nikad nije bila naklonjena srpskoj....sto su pokazali jos davno kad je Kardelj bio naklonjen Albancima sa Kosova..sto je bilo pre svih sr.anja koje su se desile 90-tih..
 
Ne treba generalizovati ni deliti ljude...ja bih pre rekla da slovenacka politika nikad nije bila naklonjena srpskoj....sto su pokazali jos davno kad je Kardelj bio naklonjen Albancima sa Kosova..sto je bilo pre svih sr.anja koje su se desile 90-tih..

Mi moramo , konacno da pocnemo da genralizujemo , kao sto to rade svi od reda .
I ti Slovenci i Hrvati , i Muslikmani , pa cak i siptari .
generalizacijom se izbegava konfuzija , a svi nasi neprijatelji to dobro znaju .
To rade svi narodi u Ebrope . Amerika . Svi nasi susedi od reda . daklem , naivno je verovanje , da su ljudi , ljudi . Pa da medju ljudima postoje dobri i losi . Moramo ko i drugi , poceti da uvazavamo i primecujemo nacionalne osobenosti drugih naroda , bas kao sto to uvazava i primecuje svako , osim Srba . Samo Srbi ne generalizuju , samo Srbi smatrauju da ima i ovakvih i onakvih ljudi medju drugim narodima . A to je pre svega rezultat na daleko poznate dobre bvolje Srba , zatom pogresnog vaspitanja u gradjanskom duhu ( koje postoji samo i iskljucivo u Srbiji ) , kao i stalne kulturoloske potrebe Srba da se izdignu iznad situacije i da budu neutralni i objektivni , a sve na stetu sopstvenog naroda . Uz sve , ttreba napomenuti da Srbi , genetralno imaju i slab osecaj pripadnosti svom narodu , sto celu ovu stvar maskira i daje joj konacnu boju .
 
На овом форуму било је доста тема о свим нашим суседима, помно се прати шта се тамо дешава, такође пратимо и дешавању у великим силама, са посебним освртом на Русију. Међутим не памтим да смо икад нешто писали о Словенији, и они су признали Косово, међутим не замерамо им, и они су учествовали у прављењу паклене машине за СФРЈ, и то смо заборавили, економска сарадња Србије и Словеније је бујна али вероватно једносмерна, они нама робу ми њима паре. Ево дакле отварам тему на којој можете писати било шта о Словенији, под условом да има везе са политиком и животом у Словенији, са посебним освртом на наше међусобне односе, политичке и економске.

Изволите, добро ми дошли!

mislim da svetske sile vestacki odrzavaju "dobru" ekonomiju slovenije dok se ne zavrsi sav posao podele balkana, a onda jovo-nanovo u nova pregrupisavanja a sve u cilju jos odavno najavljenog nam "novog svetskog poretka":think:
 

Back
Top