Rumuni rade jer domaći ne žele

john deere

Početnik
Banovan
Poruka
28
23. april 2010. | 11:10 | Izvor: Novosti

Kladovo -- Kladovsko Brodogradilište Rajna-Dunav angažovalo je stotinak Rumuna, jer i pored stalno otvorenog konkursa i redovne plate nema zainteresovanih domaćih radnika.

Da bi završili posao u roku, a do narednog marta treba da izgrade sedam brodova za holandskog partnera, u tom brodogradilištu morali su da angažuju radnu snagu "sa strane" jer za posao u ovoj firmi skoro da nema zainteresovanih i pored garantovane plate od 250 do 500 evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=23&nav_id=426368
 
23. april 2010. | 11:10 | Izvor: Novosti

Kladovo -- Kladovsko Brodogradilište Rajna-Dunav angažovalo je stotinak Rumuna, jer i pored stalno otvorenog konkursa i redovne plate nema zainteresovanih domaćih radnika.

Da bi završili posao u roku, a do narednog marta treba da izgrade sedam brodova za holandskog partnera, u tom brodogradilištu morali su da angažuju radnu snagu "sa strane" jer za posao u ovoj firmi skoro da nema zainteresovanih i pored garantovane plate od 250 do 500 evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=23&nav_id=426368

Kako ono ide...ne mogu oni mene tako malo platiti,koliko ja mogu malo raditi....to sam jos davno cuo i jos uvek je aktuelno...:dash:

A da...Bo Ta kriv...:rtfm::eek:
 
23. april 2010. | 11:10 | Izvor: Novosti

Kladovo -- Kladovsko Brodogradilište Rajna-Dunav angažovalo je stotinak Rumuna, jer i pored stalno otvorenog konkursa i redovne plate nema zainteresovanih domaćih radnika.

Da bi završili posao u roku, a do narednog marta treba da izgrade sedam brodova za holandskog partnera, u tom brodogradilištu morali su da angažuju radnu snagu "sa strane" jer za posao u ovoj firmi skoro da nema zainteresovanih i pored garantovane plate od 250 do 500 evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=23&nav_id=426368

"Ja bih proverio da li oni imaju vencani list!"
 
Dinkić: Ko neće da radi neka ide

“Oni hoće i jare i pare, a to neće moći. Otpremninu će moći da uzme onaj ko zaista ne može da radi, bilo zbog starosti ili bolesti. U dogovoru sa Jurom mi ćemo dozvoliti probni rad od šest meseci, pa oni koje vlasnik ne bude želeo i ranici koji hoće da napuste firmu moći će da odu uz socijalni program. A onima koji sada odbiiju posao nećemo dozvoliti da se vrate u istu fabriku”, odlučan je Dinkić.
 
Press istražuje: Zašto Srbi neće da rade?

Stručnjaci kažu da je odlazak svih 248 zaposlenih u „Zastavi elektro" posle dolaska gazde iz Koreje posledica navika iz doba samoupravljanja i straha od pravila kapitalizma

- Kada su naši radnici sredinom 60-ih i 70-ih godina prošlog veka odlazili na rad u zemlje Zapadne Evrope, svi su pričali da su prvih nekoliko godina imali velikih problema da se naviknu na tamošnje uslove rada i da su svakih tri, četiri meseca dobijali otkaze. Tako je bilo jer su naši radnici uvođenjem samoupravljanja naviknuti da mogu lepo da žive, a da malo rade. Tada su nastale čuvene socijalističke floskule „Ne može mene gazda toliko malo da plati, koliko ja malo mogu da radim" ili „ Radio ne radio, svira mi radio" - kaže Popov.
 
Vest zvuči neverovatno s obzirom na to da su ovi radnici godinu dana štrajkovali zahtevajući od države da im pomogne da pokrenu proizvodnju i žive od svoga rada. Slična stvar se nedavno desila i u kragujevačkom FAS-u, odakle je „pobeglo" više od 50 zaposlenih.

U Uniji poslodavaca odavno upozoravaju da na srpskim gradilištima moraju da angažuju radnike iz Rumunije jer poslodavci ne mogu da nađu dovoljan broj ljudi koji pristaju da rade teške fizičke poslove.
 
Vest zvuči neverovatno s obzirom na to da su ovi radnici godinu dana štrajkovali zahtevajući od države da im pomogne da pokrenu proizvodnju i žive od svoga rada. Slična stvar se nedavno desila i u kragujevačkom FAS-u, odakle je „pobeglo" više od 50 zaposlenih.

U Uniji poslodavaca odavno upozoravaju da na srpskim gradilištima moraju da angažuju radnike iz Rumunije jer poslodavci ne mogu da nađu dovoljan broj ljudi koji pristaju da rade teške fizičke poslove.

Covece,ja ti kazem Bo Ta kriv za sve,cekaj jos malo pa ces videti,odnosno citati....novi si na forumu ,pa ti nije poznat krivac za sve sto nam se desava....:mrgreen::mrgreen:
 
Da bi se nesto steklo radom,moraju se znati neke stvari,a to su:
1.pare se ne zaradjuju lako
2.posao moze da odrzi samo veliko zalaganje i zrtvovanje,a potrebno je uloziti i veliku ljubav prema poslu koji radis
3.nista ne ide na brzinu
Toliko za pocetak,a od ovog se moze knjizurina napisati.Problem je u glavama nasih ljudi.Imaju krive predrasude i lose navike,koje se tesko menjaju.To je ipak,samo jedan od glavnih razloga zasto jesmo tu gde jesmo.
 
Japanska kompanija tera radnike kući

Zaposleni u japanskoj kozmetičkoj fabrici Šiseido koji ostanu na poslu posle 10 uveče, biće momentalno upućeni kući. Razlog ovakve odluke je želja da se umanji broj prekovremenih sati i da se radnici prisile da provode više vremena sa svojim porodicama, prenosi Telegraf.

:mrgreen:
 

Back
Top