Opet ja...i vracarske shvrtje

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Moram opet da pokrenem temu o vracarskim malim kucama jer su me gospodja i kcerka koje trenutno brinu o njima zamolile da im pomognem oko udomljavanja ostalih maleshnih.
Dakle, ovo znam o njima: rodjeni su u martu, po cici zimi, bilo ih je 7 - 4 muzjaka i 3 zenke. Juce sam dobila info. da su 4 muzjaka udomljena, a ostale samo zenkice, ali jutros kad sam svratila da im dam da jedu, ustanovila sam da ih ima 4 a ne 3, a jedan kucan ima lepu plavu ogrlicu oko vrata, pa sam dosla do zakljucka da je neko odustao i vratio kuce. Oni su svi vrlo lepi i debeli, dakle stari su 2 meseca (idealno za udomljavanje), i nisu direktno ugrozeni ali to ne znaci da im ne treba udomitelj. Mama je velicine nemackog ovcara, za tatu ne znam, ali ako se budu metnuli :) na mamu bice krupni psi. Toliko. A sad: SLIKE

2lu71xd.jpg

152on83.jpg

15oussh.jpg

2hx0djm.jpg

59sadi.jpg

2uy236d.jpg

E da, dobili su imena, ali sam zapamtila samo da su dve gospodjice - Tea i Luna.
To bi bilo to.
Ajmo ljudi, naval'te, jos malo pa nestalo!:lol:;)
 
Jao bre sto se rastuzih, jao, jao, i 1000 puta sebi kazem nemoj gospodjice, nemoj, i opet se upecam na krupne oke :(
Mama kerusa je juce uginula.:sad2: To sam saznala sad od komsija kad sam dosla da dam malcima da jedu. A juce....juce sam otisla do njih, i svi su bili na okupu, i kad sam krenula mama kuca je posla za mnom....pratila me do semafora i tamo ostala da gleda za mnom...i to je poslednji put da sam je videla zivu. I sad kako da se ne raplacem? A nista nije ukazivalo da ima neki problem, uginula je 2 sata nakon toga :sad2: Da je samo mogla da prica, jao boze, kako sam tuzna :(
Ukratko, nije otrovana, zvali su veta, najverovanije da je neko kuce ostalno neostenjeno u njoj i da je zbog toga uginula...mada ne znaju tacan uzrok.
Malci su dobro, povezali su se ljudi sa Dejanom iz Noe, i on je jedno udomio, ostala su dva, a vidim komsije sve neki kucoljupci, tuzni sto je kerusa uginula, pa im prazno dvoriste, dogovaraju se da ograde jedan deo i da ostave ova dva mala tu, bar jos neko vreme.

Eto...inace kerusa se ostenila tu, spasili je dobri ljudi...kazu neko je ostavio...klasicna prica. Bila je jedna mnogo dobra kuca.

Ako uopste verujem u besmtrnost, tada ce neki psi koje sam poznavao ici u raj, a ljudi vrlo, vrlo retko.

James Thurber

Americki knjizevnik
 
:sad2::sad2::sad2:

Čula sam za to juče popodne, mnogo sam se rastužila, međutim meni Dejan tada reče, da je otrovana. Ne znam precizne informacije, kada mi je javio, šinteri su je već bili odneli, to je bilo oko sedam. Kaže da je uginula sat i po vremena pre toga.....nisam ni sama pametna...da je nešto mučilo valjda bi neko primetio, kunjala bi.....mukica...mnogo mi je žao, neka počiva u miru....:sad2::sad2::sad2:
 
Ne znam...komsije koje su ih cuvale kazu da navodno nije otrovana...U svakom slucaju, blam me, placem bre u kancelariji ko kisa, ocu dumrem sto nista nisam primetila, odmah bi je odvela na veterinarski. Ama nikakav znak nije pokazala da joj je lose, ja jos donela konzervu s hranom juce jela je i lizala konzervu, ne znam, svi su ih cuvali tu okolo, i dobro su ih hranili (da vidis samo male kuce kako su debeli!).

Nevidjeno sam se potresla... :( :( :(:(
 
Ma znam...:sad2::sad2:

Pa da joj je bilo loše, primetila bi sigurno...zato i mislim da je otrovana, jer ne može da ugine tek tako, odjednom :sad2:....njeni štenci imaju preko dva meseca, tako da je neko ostalo sepsu ili šta god bi dobila mnogo ranije....u svakom sl. nje više nema i to je strašno....:sad2::sad2::sad2:
 
Ipak definitno nije otrovana. Komsije kazu da je to veterinar potvrdio i da je uginula od lajmske bolesti. Oni su primetili samo da je par puta povracala u toku duzeg vremensko perioda, ali niko nije tome pridao neki veci znacaj posto druge simptome nije imala. Tuga jedna :sad2: Mnogo, ali mnoooogo dobra kuca:sad2:

Kad zavrsim s poslom sici cu do standa na Slaviji, izgleda da ce jedna malecka da bude udomljena, najavio je neki gospodin da ce doci po nju. Druga ce biti privremeno smestena u komsiluku.
 

Back
Top