Drustveni zivot

To ni meni pravo da ti kažem nije jasno.:confused:...mada ima ljudi koji su posesivni,ljubomorni,sumnjičavi a to se na žalost odražava i na kvalitet braka, pa onaj drugi neće da provocira, pa se prepusti tom nekom načinu života---što je pomalo bolesno i guši odnos između ljudi.
 
Pa ne bi trebalo tako biti, ali nekad se desi. Ja licno volim da se druzim sa parovima, ali to nekad nije lako izvesti. Kad ti parovi dobiju dijete, onda zena obicno ostaje kuci da cuva dijete, a muskarci izlaze, sto naravno nije fer.
 
Zanima me sto sve vise ljudi kad nadju decka/devojku ili kad se udaju zaborave prijatelje tj. izgube/odbace drustvenivot?
Je li to tako od uvek ili..?:dontunderstand:

Hahahha! Da znas. Imam jednog ortaka sa kojim sam se bas dosta druzio i covek kako se ozeni tako nestade......Mada imam i jednog ortaka koji je takodje ozenjen,dvoje dece i sa njim se najvise druzim....valjda do osobe zavisi. Mada meni je idiotizam da se tako izolujes .
 
koje su to "silne obaveze u braku" a koje ne postoje u ozbiljnoj vezi? :think:

Pa da....tako taj moj ortak sto se ozenio...radi......dodje kuci sa posla i sedne pred komp i igra igrice .....To mu je sad bracni zivot.

A kad ga zoves kao ajde na pice da izadjemo ili sl. kao ne moze zena ovo-ono....a zena bulji u TV a on igra igrice....pa neka povede i zenu .....ma debilizam teski.
 
Pa da....tako taj moj ortak sto se ozenio...radi......dodje kuci sa posla i sedne pred komp i igra igrice .....To mu je sad bracni zivot.

A kad ga zoves kao ajde na pice da izadjemo ili sl. kao ne moze zena ovo-ono....a zena bulji u TV a on igra igrice....pa neka povede i zenu .....ma debilizam teski.

Nikad to necu razumeti.
Ok, teba se posvetiti svom braku normalno al' ima i zivota van kuce.
Naj gora opcija je kad se skuplja musko/zensko drustvo a ona/on povede muza/zenu, zaboga kako da je/ga ostavi kuci oni su u braku!!! :dash:
 
Nikad to necu razumeti.
Ok, teba se posvetiti svom braku normalno al' ima i zivota van kuce.
Naj gora opcija je kad se skuplja musko/zensko drustvo a ona/on povede muza/zenu, zaboga kako da je/ga ostavi kuci oni su u braku!!! :dash:

Ja prvo mislio zena mu brani mada nije to u pitanju. Mada i keva mu stalno soli pamet :hahaha:

Mada zavisno od drustva kakve veze ima da li bi poveo zenu.A i ovako svaki dan je sa njom pa vremenom kada si stalno sa nekim smoris se ..nemas o cemu ni da pricas vise...valjda bolje da malo izadju sa nekim drustvom.
 
To je stvarno tuzno.:(

Ali uziveo se kao u bracnu ulogu...ebi ga...... sta da se radi. :D

Recimo pre smo isli na beer fest ali prosle godine posto se ozenio nismo :) . Dok recimo drugi ortak koji je ozenjen sa njim sam isao....posle dosla i njegova zena posto je radila pa je sacekali . Dok ovaj jok. Sedeo kuci sa zenom . :)
 
Poslednja izmena:
Ja prvo mislio zena mu brani mada nije to u pitanju. Mada i keva mu stalno soli pamet :hahaha:

Mada zavisno od drustva kakve veze ima da li bi poveo zenu.A i ovako svaki dan je sa njom pa vremenom kada si stalno sa nekim smoris se ..nemas o cemu ni da pricas vise...valjda bolje da malo izadju sa nekim drustvom.
Ma nemam ja nista protiv toga da povede i zenu ne smeta mi al mi nije jasno kako njemu/njoj nije trulo da dolaaze zajedno kad je 'musko' vece, i drugi ljudi su ozenjeni i ne vode stalno svoje zene ni ti idu sa zenom na zenska okupljana.Mada je to sve cesca pojava cini mi se.:dash:
 
Hahahha! Da znas. Imam jednog ortaka sa kojim sam se bas dosta druzio i covek kako se ozeni tako nestade......Mada imam i jednog ortaka koji je takodje ozenjen,dvoje dece i sa njim se najvise druzim....valjda do osobe zavisi. Mada meni je idiotizam da se tako izolujes .

:ok:

E sada, ne mogu da kazem da mi je drustveni zivot isti kao pre braka, ali je tu negde priblizno...
I dalje izlazim sa prijateljima, druzim se, idemo na pice ili se okupljamo kuci, ali naravno koliko nam obaveze dozvoljavaju... Posao, mala deca, kuca - ali se ipak nadje vreme za prijatelje...
To je sve kad sam u Bg... A kada sam u inostranstvu, ,drugacije je... :aha:
 
mislim da je neminovno nažalost da se društevni život u braku naročito zrelijem izmeni. ono izlaske pijančenja bahanalije okupljanje u nekom širokom društvu isl zamene sedeljke, kafe, večera... oni koji "izgube" društveni život il ga nikad nisu ni imali il su smarači-socijalci-debili teški... a i godine čine svoje
 
Mislim da u braku ne treba da nestane drustvenog zivota, narocito ne zato sto se ljudi pravdaju obavezama.Drustveni zivot je mozda drugaciji, sveden na zajednicke ptijatelje, rodbinu., mozda malo mirniji..Svako od nas ima svoje ptijatelje koji mogu da postanu zajednicki ili ostaju samo nasi. Nekad se dobro uklapamo sa muzevima/zenama nasih prijatelja i tako nastaju dugogodisnja zajednicka druzenja, letovanja, kumstva. druzenje dece...Za to je potrebna zelja, podsticaj, vreme...jednom reci odrzavanje kao svega u zivotu! Nekad je najlakse sedeti pred televizorom , mrzi te da se spremas, da zoves nekog...Ali kad se okupi drustvo, popije kafica, cuje smeh, vidimo da smo zadovoljni i da druzenje vREDI truda!
 

Back
Top