Gde nas Ljubav ceka?

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Da li mi cekamo Ljubav, ili nam ona ubvek ide za petama? Dal smo je svesni, ili je otkrivamo onda, kada ona sama zeli da nam pokaze svoje cari? Kad god mi se Ljubav otkrije, cini mi se nije vreme za nju. Cim ode- shvatim da je kasno da bilo sta pokusavam kako bih je vratila. A silno zelim da je vratim...I da joj se izvinim sto je nisam u pravom trenutku opazila...
Ali ako joj se izvinim- nece li to znaciti da klecim? Da nisam dosledna sebi i svojim osecajima? S druge strane, klecati za Ljubav nije greh. Cesto puta to je najlepse osecanje koje covek doziveti moze...
Ljubav nas ceka iza nekog sasvim nepoznatog ugla, u godini sasvim nepoznatoj. Ili to mi bas tada otkrijemo Nju, koja nas vecno prati... I pitamo se zasto je nismo otkrili pre... Necu vam verovati ako mi kazete tako je sudjeno...jer sami smisljamo sudbinu i sami ostavljamo tragove na njenom putu...
 
Ljudi su skloni da ceo zivot nesto fantaziraju , sanjaju i snevaju o velikim ljubavima. Divno je i zanosno snevati! U potrazi za idealnim bicem, cesto propustamo ili ne vidimo tako ocugledne stvari, da je ljubav bas tu, bas tu pored nas! Prava pravcata, od krvi i mesa, socna koliko je ziva i koliko je stvarna! Ali kako prepoznati pravu pravcatu, realnu i stvarnu ljubav, ako mi ne znamo stvarno i realno da volimo i stvarno i realno da se dajemo???
 
Mogu li da kazem da ne znam? Nikad nisam bio zaljubljen, mene ljubav jos ceka. Nadam se da nece da joj dosadi i jednostavno da ode... a mozda vec i jeste... Da li je iza ugla ili ne, nisam siguran, mogu da ustanem, mogu da pogledam, ali ipak imam osecaj da nije u mojoj kuci... Hmmm, da li da izadjem u dvoriste? Ma ne... nije ni tamo, sigurno... Neki ce shvatiti ovo, neki nece, to razumem, problem je u tome sto sam ja shvatio, a ovo sto sam napisao je upravo meni i upuceno, mozda cu ovako lakse shvatiti neke stvari i promeniti neke svoje postpuke... Nemojte mi zameriti na bukvalizmu na pocetku, osetite metaforu u ovome sto sam rekao, ne ismevam nikoga, ovo je ipak bilo prvenstveno upuceno meni.
 
divlja-u-srcu:
Ljudi su skloni da ceo zivot nesto fantaziraju , sanjaju i snevaju o velikim ljubavima. Divno je i zanosno snevati! U potrazi za idealnim bicem, cesto propustamo ili ne vidimo tako ocugledne stvari, da je ljubav bas tu, bas tu pored nas! Prava pravcata, od krvi i mesa, socna koliko je ziva i koliko je stvarna! Ali kako prepoznati pravu pravcatu, realnu i stvarnu ljubav, ako mi ne znamo stvarno i realno da volimo i stvarno i realno da se dajemo???
OVO SI STVARNO DOBRO REKLA PRVO MI TREBA DA VOLIMO I ONDA DA OCEKUJEMO LJUBAV
 
tesko je prepoznati pravu, najpraviju. treba
potrositi puno godina, poljubiti vise zaba, ostemovati par zidova glavom... da bi se idealna slika iz maste priblizila realnom poimanju prave ljubavi.
cekajuci tu pravu i veliku (idealnu i idealizovanu) moze se propustiti neka naizgled mala i nevazna ljubav. mozda je bas ta PRAVA iako na prvi pogled i ne lici....
 
Ljubav je svetlost dushe. Svako je od nas nosi u sebi od rodjenja. Po njoj se i raspoznajemo. Po dushi. Po kolicini svetlosti kojom zracimo. Tako se i prepoznajemo. Kad se sretnemo. Dve srodne duse. Onda se svetlost pojaca, pojaca, pocnu dushe da miluju, da obasjavaju, da greju jedna drugu. Do usijanja.
Sve sto radis u zivotu, ali bas sve, samo je priprema da se dozivi Ljubav.
Sve sto radis u zivotu, ali bas sve, radi dushom svojom. Celom. I sijaj sijaj...do usijanja.
Ljubav to jedva ceka. Tvoja.
 
kojote:
Ljubav je svetlost dushe. Svako je od nas nosi u sebi od rodjenja. Po njoj se i raspoznajemo. Po dushi. Po kolicini svetlosti kojom zracimo. Tako se i prepoznajemo. Kad se sretnemo. Dve srodne duse. Onda se svetlost pojaca, pojaca, pocnu dushe da miluju, da obasjavaju, da greju jedna drugu. Do usijanja.
Sve sto radis u zivotu, ali bas sve, samo je priprema da se dozivi Ljubav.
Sve sto radis u zivotu, ali bas sve, radi dushom svojom. Celom. I sijaj sijaj...do usijanja.
Ljubav to jedva ceka. Tvoja.

Joj, ovaj moj Kojote...ccccc...mnogo je sladak, jel' da? :D
 
Ljubav je cudna rabota. Nista drugo ne ispunjava coveka i ne podize adrenalin, u svakom smislu, toliko kao ljubav. Nista se ne dozivljava tako do srzi kao ljubav i nista u dusi ne ostavlja dublji trag. I nesretne i sretne ljubavi podjednako stizu do samog bica coveka, samo je pitanje srece u izboru srca (koga zavoleti).
Ljubav moze toliko da nas uzdigne, kad pronadjemo onu, za nas pravu, polovinu, da u zelji da je budemo dostojni, nadrastemo sami sebe, jer spajanjem dva, radja se jedno bice, vece i sire, lepse, duboko u nama. A opet cesto nadjemo "pogresne" polovine, pa sav nas potencijal, onu vrelu zisku koja se krije u svakome, ugasimo i uzidamo u Kineski zid oko sebe, stiteci se od buducih, zbog nekih rana proslih. Pa ponekad ostane samo neki tajni prolaz, dobro cuvan i nepristupacan, opasan neprijateljskim bedemima, kroz koji prodju samo poneki, hrabri i istrajni, nikad ne znajuci sta ih ceka iza jednom zatvorenih vrata: neprocenjivo blago ili trulez (to cesto ne znaju ni cuvari tih vrata).
Cesto se rec ljubav koristi olako, ovlas, kao uzrecica, kao dobar dan...
Lakse je mesati nagone i simpatije, mastanja, naklonost i medjusobnu privlacnost, koje jesu osnova, ali samo osnova, nego stici do one prave istinske ljubavi kod koje rec LJUBAV ima tezinu. Tezinu MEDJUSOBNOG POSTOVANJA, BEZREZERVNE ISKRENOSTI, POTPUNOG PREDAVANJA i PRIPADANJA. Ti su nagoni samo pocetni korak, kamen temeljac, na koji vesti graditelji treba da utkaju sebe, od pogleda, misli, od reci izgovorenih i neizgovorenih, od onoga duboko u nama, da duse zajedno podnesu taj veliki teret i ne pokleknu. Da ponesu taj SLATKI TERET ljubavi.
Nema veceg razocarenja od onog ljubavnog, jer kad udjes otvorenog srca, potpuno razgolicen, pred sobom i pred drugim, svaki nesmotren pogled, a kamoli rec ili delo BOLI. I svi oni zidovi koji nas stite od drugih u ljubavi padaju, jer prevelika ocekivanja, nadanja i zelje, prerasli osecaji u nama, ruse citav nas svet.
Ali kao sto nema veceg razocarenja, nema ni vece nade od one ljubavne. I cesto smo spremni da radimo stvari koje inace nikada nebismo radili, da "pogazimo" sebe i svoj ponos, da ispadnemo budale i sami sebe izigramo, ali sve to nije tesko i vredi. Vredi svakog trena i osecaja, svakog osmeha i bola, jer ponekad nadjemo onaj najredji i najvredniji crni biser koji sija samo u nasim rukama kao najlepsi unikat, a u rukama nevestih neljubnika postaje kamen obicni. I tad se vidi da li smo gradili kulu od karata ili za umetnike jedno i jedinstveno zivotno delo.
Ljubav nije filozofija, nije imaginarna disciplina, nije samo uzvisena mastarija, nije fraza i nisu velike reci, ljubav nije traganje za savrsenim...jer ona je nesavrsena...ziva...i u tome i jeste njeno savrsenstvo.
Ljubav, to sam ja u tebi i ti u meni, ljubav smo MI, ljubav su dve srodne duse koje se prepoznaju u hiljadu i koje jedna bez druge ne mogu, a cesto nemogu ni jedna sa drugom, ljubav to su svadje i varnice, to su osmesi i darovi od srca, to su zagrljaji cvrsti...cvrsti, to je kad se smejes "bez razloga" i kad places zato sto "njega" boli zub, kad si neraspolozen samo zato sto je on(a) neraspolozen(a), kad nisi sam i kad si sam...Ljubav to je ZIVOT.

Ljubiti zivot, ziveti ljubav, voleti i boleti, od krvi i mesa...do krvi i mesa, do dna, do ISKONA u nama.

LJUBAV nije samo rec...LJUBAV je mnogo...MNOGO...
 
EEEEEEEEEE prava ljubav to je cudoooo!!! Ja sam je cekao i cekao i pomirio se sa tim da nikada necu naci osobu koja mi odgovara ALIIIII onda je naisla ona, znao sam je dugo ali nikad nisam razmisljao o njoj kao o osobi koju cu voleti, MEDJUTIM sve se desilo kao grom iz vedra neba i eto ja sam najsrecnija osoba na svetuuu, bre!!!

Uvek ima nade :D
 

Back
Top