Skeniranje Knjiga
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Skeniranje Knjiga

Zainteresovan član Ilija_The_Clairvoyant (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Skeniranje Knjiga

Ok, da li skenirate knjige i koliko cesto?
    Ja uskeniram po jednu u svakih 5-6 dana, ili kad me neko zamoli, npr imam nesto u biblioteci, a on nema u njegovoj, pa ja to lepo roknem na 300dpi i napravim pdf pa prosledim.
    Jeste li radili akcije 1-1...neko uskenira nesto iz svoje bibl, sto vi nemate, a vi uzvratite istom merom? Ja sam to radio samo jednom. Lenji su ljudi, inertni, i rade uglavnom ono sto oni hoce, a ne primaju requestove...

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Podrazumevano Re: Skeniranje Knjiga

I koliko ti treba vremena da odradiš knjigu od, šta ja znam, 300 strana? Ova ideja sa razmjenom knjiga je OK, ali ja zaista nemam mnogo slobodnog vremena, a skeniranje mi djeluje kao višečasovni napor.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Nemam razloga da skeniram

elsecreto nije na forumu
    Ako Bog postoji, ateizam je za njega manja uvreda od religije. – Edmond de Gonkur
    Početnik elsecreto (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ilija_The_Clairvoyant Pogledaj poruku
    Ok, da li skenirate knjige i koliko cesto?
    Ja uskeniram po jednu u svakih 5-6 dana, ili kad me neko zamoli, npr imam nesto u biblioteci, a on nema u njegovoj, pa ja to lepo roknem na 300dpi i napravim pdf pa prosledim.
    Jeste li radili akcije 1-1...neko uskenira nesto iz svoje bibl, sto vi nemate, a vi uzvratite istom merom? Ja sam to radio samo jednom. Lenji su ljudi, inertni, i rade uglavnom ono sto oni hoce, a ne primaju requestove...
    Jednom jesam, drug me zamolio, Prokopijevu "Tajnu istoriju" koja ima možda 120 strana i smorio sam se za medalju...Kako li je tebi da čučiš pored skenera svakih 5 -6 dana, još ako su neke obimnije knjige u pitanju, ne smem ni da zamislim...

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Citat Original postavio elsecreto Pogledaj poruku
    Jednom jesam, drug me zamolio, Prokopijevu "Tajnu istoriju" koja ima možda 120 strana i smorio sam se za medalju...Kako li je tebi da čučiš pored skenera svakih 5 -6 dana, još ako su neke obimnije knjige u pitanju, ne smem ni da zamislim...
    I meni se tako čini, mada nikad nisam skenirao ništa duže od desetak strana.
    Kada je Google krenuo u onaj Googlebooks projekat, napravili su robota koji okreće strane i skenira.
    Elegantnije bi bilo nabaviti elektronsku verziju knjige pripremljene za štampu od izadavača. Naravno, do toga je mnogo teže doći, iako nije ništa više ilegalno od običnog skeniranja knjiga.

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Samo ako me zamole prijatelji da im skeniram neku knjigu koju ja imam, a ne mogu da je nađu.
    Inače ne čitam skenirano ništa, još od skripti za fax

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio elsecreto Pogledaj poruku
    Prokopije iz Cezarije, ta Tajna istorija je odlična!

elsecreto nije na forumu
    Ako Bog postoji, ateizam je za njega manja uvreda od religije. – Edmond de Gonkur
    Početnik elsecreto (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RAZVIGOR Pogledaj poruku
    Prokopije iz Cezarije, ta Tajna istorija je odlična!

Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    I koliko ti treba vremena da odradiš knjigu od, šta ja znam, 300 strana? Ova ideja sa razmjenom knjiga je OK, ali ja zaista nemam mnogo slobodnog vremena, a skeniranje mi djeluje kao višečasovni napor.
    200 strana skeniram oko 2 sata, mozda malo preko toga.stvarno nije tesko, ukljucis browser, youtube, slusas neki audio book, i brzo prodje vreme...a i meni je to nekako gušt skroz...
    inace, imam preko 10 000 ebookova...nedavno sam iskopao na ircu srpski ocr Elementarnih Čestica Uelbeka, možda nekom treba...
    i, da, treba mi knjiga objava broja 49, a ja sam inace u cuprijskoj bibl uclanjen...znaci idete na cobiss, pretrazivanje, javne bibl, pa tamo nadjete i searchujete šta imaju ovi moji hehe...mada su uneli samo 9000 knjiga do sada, ima tu svega i svacega, tahutijeve tajne-prva srpska knjiga o tarotu, doba ekstrema, ovo novo o pisanju od kapora, izdanja samizdata, pol oster, peljevin, delilo...ima svačega stvarno, i dosta filozofije takođe...
    Poslednji put ažurirao/la Ilija_The_Clairvoyant : 22.04.2010. u 12:22

Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

inace, moj skener je polovan, maznuo sam ga od nekog lika koji ga i nije koristio...tad je bila moda da uz komp uzmes i stampac i skener lol...10e i radi ko sat...e, el zna neko radne vekove skenera? ja sam negde video da se pominje cifra od 6-7000 radnih sati za ove jeftinije.

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Citat Original postavio Ilija_The_Clairvoyant Pogledaj poruku
    i, da, treba mi knjiga objava broja 49

He, imam tog Pinčona, na papiru, istina. Srpsko izdanje, preveo David Albahari. Čak nije preduga knjiga. Potrudiću se da je skeniram, ali zaista sam do guše u obavezama. Ono, posao, neko doškolovavanje, hiperaktivno dijete predškolskog uzrasta, žena... Jedino da ukinem spavanje, ili tako nešto. Ipak, potrudiću se. Naravno, ako je neko već ima, mogao bi da mi uštedi trud.
    Vjerovatno ti vrijedi samo srpska verzija. Imam englesku e-book, ali to si mogao i sam da nađeš na netu. Imam onog Uelbeka, i na papiru i elektronski.
    Kaži šta ti još treba. Sudeći po ovih nekoliko naslova, čini se da imamo sličan ukus.

Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

hahaha, treba mi sken brojeva casopisa Međaj 22-24 u kojima je objavljena novela Robert Anton Wilsona Masks Of The Illuminati tj Maske Prosvetljenih...ali kapiram da to nema apsolutno niko, cak sam zvao i uzicku biblioteku i ni oni nemaju heh.
    ae videcu da iskompajliram listu sta me sve zanima...ti tog pinčona uskeniraj ako imas vremena, ako ne, ionako ga sigurno pazarim kad budem dolazio do bg-a (ako mi Djidji iz Utopie opet ne uzme sav novac, that bastard ...inace, koincidentno, Albahari je preveo i Lotreamona, koga je bas sad Utopia reizdala... http://www.utopia.co.rs
    Poslednji put ažurirao/la Ilija_The_Clairvoyant : 22.04.2010. u 20:03

Slične teme

1. Skeniranje E-maila
    Autor simker u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009., 12:31
  2. Skeniranje dokumenat
    Autor vozucica u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.05.2007., 13:10
  3. skeniranje slika
    Autor lingua17 u forumu Softver