PUNK (ujedinjene teme o njemu)

  • Začetnik teme nancy_spungen
  • Datum pokretanja
Zasto bi neko ko slusa punk mrzeo rock, ili obrnuto. Dobro u panku ima vise bubnjeva u roku gitare, ali su oba odlicna, a i ugrozena od istog agresora.
Zamislite samo Van Gogh, koji nekad nisi mogao da razlikujes od EKV-a sada ima vise elektronike od Prodigi-a. E to je problem...
(A, ni pank niti bilo sta ne izumire, samo vise nisu aktuelni).
 
Anarchism is the doctrine which proposes that society shall be reorganized on the basis of small, self-governing communities in which the land, produce, and machinery of production will be owned in common, and the power of the political state abolished in order that the fullest measure of individual liberty and equality may prevail.
The philosophy of anarchism represents the most literal form of individualism, as well as collectivism. It is the most extreme opposite of what is termed "fascism". It conceives of man as naturally good and just, rational in his outlook, cooperative in his relationships with others.

To the anarchist, institutionalism and central authority are parasites feeding on human freedom. The inherent satisfaction of men in their work has been debased by the wage system. Modern society is built on a basis of force and coercion. Anarchists regard the criminal in society as one who is not inherently bad but is rather expressing the symptoms of social maladjustment in a socially decayed culture.

The anarchist believes that punishment is not a remedy, but it is society that needs change, and with that, the criminal will automatically follow suit, provided the right guidance is given.

The absence of government does not, according to the anarchist, mean the absence of order. On the contrary, the state of disorder existing in society everywhere is claimed to be the consequence of the "legal force" imposed upon the population by the state.

When this rule of coercion is abolished, the natural co-operativeness of men will take the place of organized repression and manipulative competitiveness. Government over men will give way to the impersonal administration of things. The very notion of competition, under the anarchist model of society, would be relegated to sport, leisure time and used ONLY FOR FUN.

Anarchists preach a moral and spiritual transformation of the individual as the first step to social change. Since coercive government and private-property ownership result in social disruption and moral decay, this school of thought advocates a voluntary renunciation of these institutions.

Passive disobedience and a return to the spirit of the teachings of Jesus (who many consider to be the prototype of anarchism) are variously proposed.
 
Nancy:
Anarchism is the doctrine which proposes that society shall be reorganized on the basis of small, self-governing communities in which the land, produce, and machinery of production will be owned in common, and the power of the political state abolished in order that the fullest measure of individual liberty and equality may prevail.
The philosophy of anarchism represents the most literal form of individualism, as well as collectivism. It is the most extreme opposite of what is termed "fascism". It conceives of man as naturally good and just, rational in his outlook, cooperative in his relationships with others.

To the anarchist, institutionalism and central authority are parasites feeding on human freedom. The inherent satisfaction of men in their work has been debased by the wage system. Modern society is built on a basis of force and coercion. Anarchists regard the criminal in society as one who is not inherently bad but is rather expressing the symptoms of social maladjustment in a socially decayed culture.

The anarchist believes that punishment is not a remedy, but it is society that needs change, and with that, the criminal will automatically follow suit, provided the right guidance is given.

The absence of government does not, according to the anarchist, mean the absence of order. On the contrary, the state of disorder existing in society everywhere is claimed to be the consequence of the "legal force" imposed upon the population by the state.

When this rule of coercion is abolished, the natural co-operativeness of men will take the place of organized repression and manipulative competitiveness. Government over men will give way to the impersonal administration of things. The very notion of competition, under the anarchist model of society, would be relegated to sport, leisure time and used ONLY FOR FUN.

Anarchists preach a moral and spiritual transformation of the individual as the first step to social change. Since coercive government and private-property ownership result in social disruption and moral decay, this school of thought advocates a voluntary renunciation of these institutions.

Passive disobedience and a return to the spirit of the teachings of Jesus (who many consider to be the prototype of anarchism) are variously proposed.

Slazem se.
 
Mada svi vide Anarhizam kao bezvladje, ne mora da znaci da je tako. Anarhizam takodje moze da bude i potraga za individualnoscu, odbijanje da se pokoris zakonima i stazama koje drustvo za tebe bira, vec da sam odlucis sta hoces. To ne znaci da treba da krsis zakon i da krades, da ubijas ili sl., ja samo govorim da cenim individualnost i sopstveno misljenje vise od bilo cega drugo, pa makar to i bila neka kompletna glupost. Ako verujes u to i ako si spreman da se boris za sebe i svoje misljenje, ja cu to ceniti. To ti je i osnova punka.
 
covece, kako pogadjas bas sve ono sto i ja uvek kazem. znam neke likove koji se loze kao, anarhija, da palimo pljackamo silujemo i ubijamo. to je tako....glupo. anarhija je samo kad ti niko nista ne namece, da mozes da budes bas ono sto jesi, a ne ono sto ****** drustvo od tebe trazi. u tome je i poenta, da nema nekog autoriteta koji bi morao da se poztuje, nego da svako bude slobodan da bira.
 
Nancy:
covece, kako pogadjas bas sve ono sto i ja uvek kazem. znam neke likove koji se loze kao, anarhija, da palimo pljackamo silujemo i ubijamo. to je tako....glupo. anarhija je samo kad ti niko nista ne namece, da mozes da budes bas ono sto jesi, a ne ono sto ****** drustvo od tebe trazi. u tome je i poenta, da nema nekog autoriteta koji bi morao da se poztuje, nego da svako bude slobodan da bira.

Ja nikada nisam voleo cinjenicu da mi neko kontrolise moj zivot koje je moje pravo i nicije vise. Ako neko oce da mi pomogne, OK. Ako neko oce da mi pokaze nesto sa nove tacke gledista i to je OK. Ali ako me neko bude gurao u nekom pravcu gde ja necu da idem ili budem, boricu se, lomicu i j*bacu svima mamu koji me tamo budu prisiljavali. Ja jednostavno ocu da budem sam svoj bez ikoga na mojim ledjima. Iskreni u srcu anarhisti i individualisti kao Nancy razumeju sta ja govorim, a ostali bi trebali malo da razmisle sta njima njihovo drustvo pruza, a sta im uzima.
 
Psiho:
Jer se vise niko ne slaze?!
hm svidja mi se sto ste poveli ovako zanimljivu diskusiju. vidis prijatelju, postoji mnogo nacina da izigravas da si slobodan. mozes i da se istripujes i da si totalno u fazonu "ja smem sve". to ti je klinacko poimanje anarhizma. u sustini anarhizam je nacin drustvenog uredjenja (mada u teoriji on ne priznaje pojam drustvenog uredjenja kao sto su recimo kapitalizam ili komunizam) koji je najblizi covekovoj prirodi. uostalom, krajnji oblik demokratije i jeste anarhizam iako ni jedan politicar nikada nece reci da je to istina, jer bi onda njihov znacaj bio nistavan. anarhizam i podrazumeva to da politika kao takva uopste ne postoji, kao sto ne postoji ni drzava, vec svi ljudi zive slobodno ali pod uslovom da ne ugrozavaju jedni druge (ako hocete vise da saznate o anarhizmu u teoriji i pokusajima da se on sprovede u praksu (a jednom je i uspelo u, verovali ili ne, sibiru)probajte negde da nadjete bakunjinove knjige - on vam je jedan o idejnih tvoraca anarhizma). medjutim, ziveti svoju slobodu to je uzasno tesko. postoje cak i moderni filozofi koji se bave iskljucivo slobodom ljudi. elem, da bi ziveo svoju slobodu moras prvo da je budes svestan. jednostavno se probudis iz mrtvila i kazes sebi "ja mogu sve, pitanje je koliko je sve korisno za mene". ako usvojis ovo pravilo kao jedan zivotni moto ucinio si prvi korak ka slobodi. onda vise niko ne moze da kontrolise tvoj zivot (osim ako mu ne dopustis, a kad skapiras koliko je sloboda velika ne pada ti na pamet da je ispustis), da te zeza itd. e onda nastupa frka jer tu slobodu treba braniti. ali to je vec druga prica i furas je ceo zivot.
nego malo vas smorio. pisemo se ljudi.
 
prica o sibiru nije preterano zanimljiva, jer se lose zavrsila. ispricacu ti ukratko mada je covek koji je doziveo ovu pricu napisao citavu knjigu o tome (nazalost ne secam se imena knjige ali mogu da se raspitam kod nekih ljudi koji su mi je preporucili - sorry ali citao sam je davno). elem, lik se prezivao kropotkin i smatra se da je njegov znacaj u anarhizmu bas u tome sto je uspeo da ga sprovede u praksu. prica ide otprilike ovako, kropotkin je bio neki cinovnik u tadasnjoj carskoj ruskoj vojski. kao klinca poducavali su ga najbolji profesori i ziveo je klasican zivot burzujskog deteta. u vojsci dolazi do knjiga i letaka radnickih pokreta u nemackoj i pocinje da ga zanima borba radnika za njihova prava. ubrzo odlazi i sam tamo da bih bolje upoznao celu pricu. tu upoznaje neke od sindikalnih vodja, slusa njihove price i polako se uvlaci u celu pricu (pocinje da saradjuje sa njima, rastura letke itd.). elem, ubrzo se vraca u rusiju (nemogu da se setim zasto, cini mi se da mu neko umire ili tako nesto) razocaran korupcijom i sitnicarstvom vodja i predvodnika radnika. naravno po sredi je lova. (inace ovo je mozda bio jedini period u kome se neko zaista borio za prava radnika, sve posle toga je uglavnom bila sminka). Ubrzo po povratku car ga salje da upravlja jednim rezervatom u sibiru u kome su se nalazili zatvorenici i progonjeni. naravno, ne salje ga slucajno, vec po preporuci svojih ljudi koji su pratili kropotkinove aktivnosti u nemackoj. sledeci ideje klasne borbe i ostalih, kako se kasnije uspostavilo, sranja, on uspeva da na toj teritoriji napravi neku vrstu kampa u kome organizuje ljude tako da svako radi sta ume. ljudi pocinju medjusobno da saradjuju shvativsi da iznad njih nema nikakvog zakona (jer kompletnu organizaciju posla i zivota on prepusta tim ljudima), pocinju da razmenjuju svoje proizvode za tudje, da osnivaju porodice itd. naravno, ubrzo za to saznaje car i kropotkin na kraju zaglavi zatvor a kamp biva rasturen.

to ti je otprilike ta prica, ima tu jos detalja ali nemogu sada svega da se setim. ako te bude jos nesto zanimalo zamolio bih te da me pitas putem maila (morisson@mail.com) zato sto strasno retko svracam na forum a i cesto se nesetim.

pozdrav
 
Da li neko ali ZAISTA moze da mi pomogne na bilo koji nacin(na nadjem adresu,telefon,bilo sta...)preko koje bih mogao da narucim neku PUNK knjigu,ponajvise nase,da li neko ima knjige IVANA GLISICA,sabackog punkera,knjige GOBLINA,koje sam taodje video ali nisam kupio,...bilo sta u vezi PUNK-a...Bilo koja radnja u BG,NS bilo gde u Srbiji,...blio koji cd...Pretezno imam sve PUNK cd-e i kasete u zadnjih 6 godina sto su izasli...ali grupe kao KAVAJA,VARSAVSKI PAKT,UDRI ME DO SABAYLE,COKULE,POBUNA,PECAT,imam neke njihove pesme ali mi konkretno trebaju njihovi albumi.

Preporucite mi neki dobar fanzin,gde i kako se moze kupiti,dobar PUNK sajt(vec sam bio na serbianharcorepunk.tk)...

Kazem vam bilo sta o vezi punka,jer kao punkeri MORAMO da se pomazemo jer necemo opstati.Verujte mi jer sam ja licno neke moje pajtose bukvalno natero da slusaju punk(a ranije su kao klinci furali hip-hop)i uspelo je.IMA NAS vise.Imam 16 godina i zeljan sam svega novog i starog sto ce se desiti i sto se desavalo oko PUNK.

HVALA UNAPRED.

PUNK 'S NOT DEAD
 
ja nisam napaljen,nego jednostavno volim tu muziku i zelim da imam sve informacije o njoj.

Inace nisam ja neki klinac,burzuj,koji sad nema pametnija posla pa hoce da trosi tek tako pare!!!

U dva benda sam gitarista i glas

U jednom bendu sam bubnjar.


Znam licno Bobana iz Ritma Nereda,a za tvoju informaciju mogao bi da dodjes u Becej 23 ili 29 avgusta(jos se ne zna tacan datum) jer u jednom danu nastupaju bendovi>RITAM NEREDA,HLADNO PIVO,RARE,EYESBURN,DIREKTORI,DOG HOUSE,INFRAKT...i tako dalje...bice super a ulaz je 200 dinara.Pa ti vidi da li vredi dati 200 dinara za takve bendove ili otici na ECHO ili EXIT!!!

Ja neosporavam,imam para,ali ih ne trosim na neka sranja,vec da bi i druge upoznao i jednostavno naterao da slusaju tu muziku.Polovinu novca od tog koncerta(a jako je velika svota u pitanju)smo izdvojili moje drustvo i ja,tako sto smo crncili na njivi,i trazili sponzore.Misli li neko da je to lako?


Zao mi je samo sto su otkazali zbog obaveza>KUD IDIJOTI,VAN GOGH,RIBLJA CORBA,SAHT,TRULA KOALICIJA ali ih sigurno dovodimo sledece godine i taj fest ce trajati najverovatnije 3 dana!!!
 

Back
Top