Gradonačelnik Zaječara (Boško Ničić)

Где ћеш већу и гору епидемију жутице од ове сада.Није страшна сама боја колико они који су је у Србији направили симболом глупости.А од глупости па до епидемије глупости и пута на гробље нема пуно.
 
Evo upravo na B92 baja u Arandjelovcu sa Dinkicem i ostalim kriminalcima u izbornoj kampanji dok mu se sugradjani dave u Zajecaru u poplavama i epidemija zutice preti. :hahaha:

Ово су већ треће поплаве у Зајечару ове године ...
Не браним Бошка, напротив,
смрди ми мало цела та концепција "регионализације", а поготово Динкић и његова концепција Партије-Покрета Региона којом покушава да уједињењем странчица мањих чак и од ове његове шифроване некако пребаци цензус на неким следећим Парламентарним изборима,
али током првих поплава идентификовани су скоро сви проблематични објекти, грађевине, депоније ... које су стварале успор Тимока и самим тим директно проузроковале изливање реке из корита и поплаве ...

Највећи проблем је бесправна градња и депоније ђубрета и шута ...

Против првих су покренути поступци код надлежних инспекцијских (а инспектори код правосудних) органа,
са налозима да се такви објекти уклоне,
али обзиром да је извршена "Реформа правосуђа" :dash::dash::dash:то трААААААААААААААје ...

Депоније (оне које се налазе на површинама којима газдују Србија Воде и Општина Зајечар) су углавном уклоњене (осим оних које су на земљишту у приватном власништву) ...

Па онда друге поплаве и наноси које су оне донеле ...
Разлози - исти као и претходни уз склоп заиста екстремних временске услове - стогодишње воде ...

А сада и ове треће ...
Брза реакција, људи су већ увежбани ...

Шта би ту Градоначелник требао да ради ???
Да пуни и носи џакове са песком ???

:dontunderstand:
 
Ово су већ треће поплаве у Зајечару ове године ...
Не браним Бошка, напротив,
смрди ми мало цела та концепција "регионализације", а поготово Динкић и његова концепција Партије-Покрета Региона којом покушава да уједињењем странчица мањих чак и од ове његове шифроване некако пребаци цензус на неким следећим Парламентарним изборима,
али током првих поплава идентификовани су скоро сви проблематични објекти, грађевине, депоније ... које су стварале успор Тимока и самим тим директно проузроковале изливање реке из корита и поплаве ...
Највећи проблем је бесправна градња и депоније ђубрета и шута ...
Против првих су покренути поступци код надлежних инспекцијских (а инспектори код правосудних) органа,
са налозима да се такви објекти уклоне,
али обзиром да је извршена "Реформа правосуђа" :dash::dash::dash:то трААААААААААААААје ...
Депоније (оне које се налазе на површинама којима газдују Србија Воде и Општина Зајечар) су углавном уклоњене (осим оних које су на земљишту у приватном власништву) ...
Па онда друге поплаве и наноси које су оне донеле ...
Разлози - исти као и претходни уз склоп заиста екстремних временске услове - стогодишње воде ...
А сада и ове треће ...
Брза реакција, људи су већ увежбани ...
Шта би ту Градоначелник требао да ради ???
Да пуни и носи џакове са песком ???

:dontunderstand:

Није трећа већ пета. Три на Белом Тимоку и две на Црном Тимоку.

Што се дивље градње и депонија тиче у праву си. Много је објеката урађено без валидне документације и дозвола. Али и такви би објекти били потопљени јер нису регулисана корита оба Тимока поготову на Белом Тимоку од с.Грљан до ушћа у Црни Тимок. Неко је зажмурио док су насеља (Вишњар,Муљак,Пишура,Изворски пут,...) ницала. После прошле поплаве, интевизирана је доста скупа легализација, очигледно је неко рачунао на добар прилив средстава у ионако испражњену градску касу.
На другој страни, огромне паре су трошене на објекте за игру и забаву: Попова плажа, скијалиште на Краљевици, 5-6 фудбалска игралишта испод Краљевице,...
О одржавању тих објеката као да се није размишљало а одржавање перманентно траје и кошта много.
И у вези дивљих депонија поред и у самим корититима оба Тимока, директну одговорност имају комуналне службе које су запоставиле ову врсту контроле. Сумњам да су поднели за задњих 2 године две пријаве. Да апсурд буде већи, после прошле поплаве, становници поплављених дворишта и башти, чистили су нанешен разни материјал (сламу,пластику,обућу,одећу,разну тканину,пластичне боце,...) и опет депоновали поред и у корито Тимока.Комунална инспекција као да је спавала и није се сетила да у тим деловима наложи да се поставе контејнери за прихват плавног материјала Ова поплава опет ће однети депоновани материјал у дворишта и баште а грађани ће по навици поново у Тимок. И тако унедоглед. И Сизиф је нешто слично радио.

Питаш се шта би Градоначелник ту требало да ради?
Зна се: да се слика, даје изјаве, дели ланч-пакете и остало мување.
 
Није трећа већ пета. Три на Белом Тимоку и две на Црном Тимоку.

Што се дивље градње и депонија тиче у праву си. Много је објеката урађено без валидне документације и дозвола. Али и такви би објекти били потопљени јер нису регулисана корита оба Тимока поготову на Белом Тимоку од с.Грљан до ушћа у Црни Тимок. Неко је зажмурио док су насеља (Вишњар,Муљак,Пишура,Изворски пут,...) ницала. После прошле поплаве, интевизирана је доста скупа легализација, очигледно је неко рачунао на добар прилив средстава у ионако испражњену градску касу.
На другој страни, огромне паре су трошене на објекте за игру и забаву: Попова плажа, скијалиште на Краљевици, 5-6 фудбалска игралишта испод Краљевице,...
О одржавању тих објеката као да се није размишљало а одржавање перманентно траје и кошта много.
И у вези дивљих депонија поред и у самим корититима оба Тимока, директну одговорност имају комуналне службе које су запоставиле ову врсту контроле. Сумњам да су поднели за задњих 2 године две пријаве. Да апсурд буде већи, после прошле поплаве, становници поплављених дворишта и башти, чистили су нанешен разни материјал (сламу,пластику,обућу,одећу,разну тканину,пластичне боце,...) и опет депоновали поред и у корито Тимока.Комунална инспекција као да је спавала и није се сетила да у тим деловима наложи да се поставе контејнери за прихват плавног материјала Ова поплава опет ће однети депоновани материјал у дворишта и баште а грађани ће по навици поново у Тимок. И тако унедоглед. И Сизиф је нешто слично радио.

Питаш се шта би Градоначелник ту требало да ради?
Зна се: да се слика, даје изјаве, дели ланч-пакете и остало мување.


Видим да си "у току" ;););)
Знаш много тога што је заиста проблем Зајечара,
знаш ли каква је ситуација у Књажевцу, Бољевцу ???
ИСТО !!!

Није проблем ПреЦедник, па ма ко да је,
НЕГО ЉУДИ !!!!!!

Тему би требало преместити на Srbija - Zaječar
 
Poslednja izmena:
Видим да си "у току" ;););)
Знаш много тога што је заиста проблем Зајечара,
знаш ли каква је ситуација у Књажевцу, Бољевцу ???
ИСТО !!!

Није проблем ПреЦедник, па ма ко да је,
НЕГО ЉУДИ !!!!!!

Исто што се тиче дивље градње и дивљих депонија али у свим поплавама су боље прошли (осим с.Луково - Бољевац у прошлим поплавама).
Ако у оваквим ситуацијама Председник није проблем онда шта ће нам уоште Председник. Није он енглеска краљица и служи само протоколарним појављивањима.
 
Исто што се тиче дивље градње и дивљих депонија али у свим поплавама су боље прошли (осим с.Луково - Бољевац у прошлим поплавама).
Ако у оваквим ситуацијама Председник није проблем онда шта ће нам уоште Председник. Није он енглеска краљица и служи само протоколарним појављивањима.

Ма слажем се,
Само мИ кажи шта треба да раде ПреЦедници ...
Добар сам и са Бошком и са Марјановићем,
па да им пренесем ГЛАС КРСТАРИЦЕ ...

:D:D:D
 
ne shvatam...???
kad god mu grad pliva u vodi---gradonacelnik zajecara vodi politiku po srbiji...koliko puta treba da se zajecar potopi pa da gradonacelnik pozove nadlezne na odgovornost i da konacno prvi krene u resavanje problema svog grada..???

Пајо,
Не толико давно сам и ја писао предизборни програм развоја локалне самоуправе
уколико на власт дође она странка коју овде баш никако не воле :per::per::per:

Упознао се подробно са описом посла ПреЦедника општине,
овлашћењима и ограничењима,

па ми је ова цела тема онако,
смешна,
шала мала ...
 
Пајо,
Не толико давно сам и ја писао предизборни програм развоја локалне самоуправе
уколико на власт дође она странка коју овде баш никако не воле :per::per::per:

Упознао се подробно са описом посла ПреЦедника општине,
овлашћењима и ограничењима,

па ми је ова цела тема онако,
смешна,
шала мала ...

kako moze da dodje stranka koju niko ne voli...???
i nije mi bas jasno to o ovlascenima predsednika...pogledaj jesica i palmu sta rade----zar za njih ne vaze isti zakoni...???
 
Ма слажем се,
Само мИ кажи шта треба да раде ПреЦедници ...
Добар сам и са Бошком и са Марјановићем,
па да им пренесем ГЛАС КРСТАРИЦЕ ...
:D:D:D

Ма ништа не треба да раде јер само сметају.
У неком прошлом коментару рекох: да се слика, даје изјаве, дели ланч-пакете, држи састанке са Штабом за ванредне ситуације,тражи извештаје (које не чита) и остало мување.
 

Back
Top