Headset mode zaglavljen !!!!

The Good Rebel

Domaćin
Poruka
3.458
Jbni telefon !!!!!! Headset profil mi je sada stalno ukljucen iako sam izvadio slusalice. Da li je neko imao slican problem, i ako jeste kako ste popravili ?? Na raznim stranim forumima video sam da mnogi imaju ovaj problem, i pominju neko cackanje u ovom ulazu za slusalice, razna resetovanja, kurci-palci, sve sam to pokusao, i jbno ne radi !!!!!!!!!! Problem je hardverski, ocigledno, valjda se taj neki switch zaglavio, ali kako da ga namestim ?? Pominju i neku prljavstinu koja se verovatno nagomilala, pa je potrebno uduvavanje vazduha nekim kompresorima, ili da duvam sam...i to sam probao, i ili slabo duvam (nemoj tamo svasta da pomisljate) ili to nije dobro resenje...Ne nosi mi se kod onih lesinara na popravku, em sto ce da zadrze minimum mesec dana, em sto ce da naplate ko nov telefon da sam kupio, a uz to najverovatnije nece ni da poprave...HEEEEEEEEEEEELP !!!!!!!
 
Nisi napisao koji je telefon u pitanju,ali posto sam ja malo vidovit rekao bih da je SE Xperia X1
2chuqz4.jpg
ju97cp.jpg


S obzirom na cenu tel. ne mogu da verujem da ti je tesko da ga odneses u servis,ali posto ni je ne volim da dajem pare dok ne isprobam "uradi sam" metode predlozio bih ti ovo

Pre hard reseta probaj da ga prikacis na sluske udjes u player pustis muziku pa iscupas sluske u toku muzike,ili ih ubodi - izvadi bateriju,pa izvadi njih,vrati bateriju i upali.
Moze da pomogne i ciscenje alkoholom tog konektora


hard reset telefona,a to se radi tako sto ga ugasis - pritisnes ta 2 dugmeta ispod ekrana i drzis ih dok ga palis ,to ce ti vratiti fabricka podesavanja (pre toga sve lepo sacuvaj na komp ili mem.karticu, posto brise i fajlove,sms,radio podesavanja... iz mem. telefona ) . Ovi u servisu ako je softver obicno u pitanju, ne zele da se bakcu nesto puno sa tim pa samo instaliraju ponovo OS,e sad pitanje je koliko bi te kostalo to instaliranje windows mobile 6.1

Javi jel pomoglo
mvq4ut.jpg
 
Poslednja izmena:
Izgleda je metalna plocica u pitanju,ako si voljan da sam majstorises i tel ti nije u garanciji izvoli pogledaj i procitaj ovo

ovo je rastavljenje zadnjeg dela,tu je konektor za sluske



Nadam se da engleski nije problem:

So those of you that are having hell figuring out what to do with your XPERIA thats stuck in headphone mode, and arent getting help from Sony, I have found a solution that should fix the problem. I only recommend this for out of warranty owners.
Please search on youtube for videos of X1 disassembled. You only need to go as far as removing the antenna fixated around the camera. I have attached a picture of the xperia jack.All that needs to be done is insert a metal piece like a wedge under the gold latch where the arrow is pointing

2rdc3e8.jpg

thanks so much! i fixed my x1. n u dont need to put any metal in it. jus open up the phone, plug in the headphones and take a knife and press down the same piece of metal the arrow is pointin to and it will be fixed.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto se nisam javio pre, popravio sam jos ono vece kad sam postavio temu, pa sam od uzbudjenja zaboravio :) Pravo i jedino resenje problema si naveo u drugom postu, a nisam naveo model telefona jer sam primetio da se problem javlja kod raznih telefona (ali izgleda da je najcesci kod Xperie, pa si verovatno zbog toga i pogodio :) ). Ja nisam umeo bas da rastavim telefon, tako da sam procackao kroz ovaj jack za slusalice. Hvala u svakom slucaju !! Ovo moze da pomogne i drugima sa slicnim problemom.
 

Back
Top