"Latinske novele"

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Dade mi ideju za temu jedna moja virtualna poznanica sa mog predhodnog topika...

Video sam mnoge "latinske novele" i mogu vam reci, postovane i lepe moje dame, da u njima ima - svacega!

Nemojte da se zavaravate, nisu sve "sapunice", ima i jako ozbiljnih novela....

Venecuelanska novela "Quirpa de tres mijeres" (Ples tri zene) je FENOMENALNA novela, steta sto se kod nas ne prikazuje, tacno je kao krojena za srpski mentalitet...
Ovde nije reprizirana jer je narod ne voli sto se tragicno zavrsava....
A novela je ...otkida...U stilu najboljih svetskih ostvarenja iz ovog zanra...

Takodje sam gledao jednu divnu brazilski parodiju na ljubavne novele koja se zvala "Pimienta y chocolate" (Biber i cokolada)....
Ni pokojnom Chkalji se nisam vise smejao...:hahaha:

Sada gledam jedni meksicku "Hasta que dinero nos separe" i mogu vam reci da je simpaticna i osvazavajuca...

Znaci, nisu sve novele smece...gde ima puno loseg - nadje se uvek i nesto dobro..
 
Gde me nađe :rotf: Radim kao novinar za jedan časopis o tome a još malo pa ću biti i glavni urednik :lol:
Gledala sam pre sve, sad uglavnom propratim na netu tek toliko da budem u toku. Ima dobrih a ima i očajnih, zavisi na šta naletiš. Brazilske su generalno sve dobre.
 
Gde me nađe :rotf: Radim kao novinar za jedan časopis o tome a još malo pa ću biti i glavni urednik :lol:
Gledala sam pre sve, sad uglavnom propratim na netu tek toliko da budem u toku. Ima dobrih a ima i očajnih, zavisi na šta naletiš. Brazilske su generalno sve dobre.

Savetujem ti da preporucis TV Beogradu da potrazi od VENEVIZIONA novelu "Quirpa de tres mujeres"...

Garant ce imati ogroman uspeh u Srbiji.

Radi se o sukobu dve mocne porodice....Sukobu bez milosti, do iskorenjivanuja...

I o jednom svirepom coveku koji je do bogatstva dosao na neposten i beskurpulozan nacin...

On ima tri kceri koje se zaljubljuju u ljude koje on ne voli...

Uspeva da likvidira jednog zarucnika svojih kceri, ali ipak na kraju gubi glavu...

Sa svim je u zivotu svojom silovitoscu izasao na kraj, osim sa ljubavlju...:neutral:
 
Dade mi ideju za temu jedna moja virtualna poznanica sa mog predhodnog topika...

Video sam mnoge "latinske novele" i mogu vam reci, postovane i lepe moje dame, da u njima ima - svacega!

Nemojte da se zavaravate, nisu sve "sapunice", ima i jako ozbiljnih novela....

Venecuelanska novela "Quirpa de tres mijeres" (Ples tri zene) je FENOMENALNA novela, steta sto se kod nas ne prikazuje, tacno je kao krojena za srpski mentalitet...
Ovde nije reprizirana jer je narod ne voli sto se tragicno zavrsava....
A novela je ...otkida...U stilu najboljih svetskih ostvarenja iz ovog zanra...

Takodje sam gledao jednu divnu brazilski parodiju na ljubavne novele koja se zvala "Pimienta y chocolate" (Biber i cokolada)....
Ni pokojnom Chkalji se nisam vise smejao...:hahaha:

Sada gledam jedni meksicku "Hasta que dinero nos separe" i mogu vam reci da je simpaticna i osvazavajuca...

Znaci, nisu sve novele smece...gde ima puno loseg - nadje se uvek i nesto dobro..
Moguće ali ne pratim novele...em što imaju dvesto hiljada epizoda em što su previše ljubavne a ja to ne podnosim em što ne volim da budem vezana za vreme, tj da budem kod kuće da bih morala da pratim...Aj da je nešto što vredi al novele...bzvz.
 
ne gledam televiziju. a posebno ne gledam serije. prvo jer ne mogu da se naviknem i zrtvujem da u odredjeno vreme budem pri televizoru i histericno cekam nastavak jucerasnje drame, drugo jer me zamara gledanje televizije i trece jer sta me zanima skinem sa interneta,a i to su pretezno filmovi onda. tako da su serije u mom zivotu apsolutni gubitnici :)
 
Dade mi ideju za temu jedna moja virtualna poznanica sa mog predhodnog topika...

Video sam mnoge "latinske novele" i mogu vam reci, postovane i lepe moje dame, da u njima ima - svacega!

Nemojte da se zavaravate, nisu sve "sapunice", ima i jako ozbiljnih novela....

Venecuelanska novela "Quirpa de tres mijeres" (Ples tri zene) je FENOMENALNA novela, steta sto se kod nas ne prikazuje, tacno je kao krojena za srpski mentalitet...
Ovde nije reprizirana jer je narod ne voli sto se tragicno zavrsava....
A novela je ...otkida...U stilu najboljih svetskih ostvarenja iz ovog zanra...

Takodje sam gledao jednu divnu brazilski parodiju na ljubavne novele koja se zvala "Pimienta y chocolate" (Biber i cokolada)....
Ni pokojnom Chkalji se nisam vise smejao...:hahaha:

Sada gledam jedni meksicku "Hasta que dinero nos separe" i mogu vam reci da je simpaticna i osvazavajuca...

Znaci, nisu sve novele smece...gde ima puno loseg - nadje se uvek i nesto dobro..

Znaš kako kazu,ništa nije tako dobro,da nema u sebi trunčicu zla ,niti je išta tako loše da u sebi nema zrno dobrote i dobroga...tako da,ko voli,neka izvoli...ja jesam gledala te sapunice dok sam bila u srednjoj...sada više ne gledam.Mada ko voli,neka gleda..:)
 
Znaš kako kazu,ništa nije tako dobro,da nema u sebi trunčicu zla ,niti je išta tako loše da u sebi nema zrno dobrote i dobroga...tako da,ko voli,neka izvoli...ja jesam gledala te sapunice dok sam bila u srednjoj...sada više ne gledam.Mada ko voli,neka gleda..:)

hehe...Skoro u isto vreme smo pisali...

Sunasce, ja ti tvrdim da ima latinskih novela koje su po snazi na nivou svetskih klasika iz knjizevnosti.

Secam se jedne (zaboravi sam ime) koja je govorila o tome kakvi su dripci, bitange i ubice bili prvi kolonisti americkog zapada, kauboji i serifi na Divljem zapadu...kako su matretirali i ubijali Indijance iz zadovoljstva i bez razloga...
A to se u kaubojskim filmovima nigde ne moze videti..

A ima toliko simpaticnih da se covek lepse oseca gledajuci ih nego neki komicni pozorisni komad ili film.
 
sad sam se iznervirala jer se ne vidi, pa cu da vam ispricam sta je bilo na fotki:mrgreen:
uslikan je TV ekran, neka nebitna scena, a ispod tekst:
" Tvoj momak je sin ljubavnice mog muza???"
"- Ne vredjajte mi majku!":zcepanje:
 
sad sam se iznervirala jer se ne vidi, pa cu da vam ispricam sta je bilo na fotki:mrgreen:
uslikan je TV ekran, neka nebitna scena, a ispod tekst:
" Tvoj momak je sin ljubavnice mog muza???"
"- Ne vredjajte mi majku!":zcepanje:

Mogu vam reci da se ovde i u reali desavaju iste takve novele...

Da se deci ne zna ni ko je otac ni ko je mati...
 

Back
Top