Da li je ovde neko lud!!!

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
Ljajić: Uspešni privrednici ulaze u propale državne firme
J. Aleksić | 21. 04. 2010. - 00:02h | Foto: FoNet | Komentara: 21

Na nedavnom skupu privrednika, Vlade i sindikata, domaći biznismeni ponudili su Vladi da uđu u upravne odbore propalih firmi i tako pomognu njihovom razvoju. Nimalo naivno izvršna vlast je u načelu prihvatila ideju da se uspešni privrednici late posla u posrnulim srpskim firmama, ali ne kroz menadžerisanje, već kroz kupovinu ili investiranje u ta preduzeća.
Rasim Ljajić

Na osnovu takvog dogovora priprema se mapa propalih preduzeća u Srbiji koja će Vlada ponuditi uspešnim poslodavcima za restrukturiranje ili kupovinu.
- Da ne bude zabune to nisu sva posrnula preduzeća po Srbiji, neka će nestati, ali će na mapi biti sva ona koja imaju bilo kakav potencijal za rast. Cilj je da se stanje pročisti, da se vidi ko više ne može da radi i da se pomogne u oživljavanju proizvodnje svuda gde je to moguće - kaže za „Blic“ Rasim Ljajić, ministar rada i socijalne politike.


Poznat je stav pojedinih privrednika da bi Vlada trebalo da bude srećna ako neke firme bilo ko kupi i za jedan evro. Ministra Ljajića, pitali smo da li će biti i takvih prodaja.


- Ne mogu da govorim o ceni. Najvažnije je da neko uloži novac u te firme i da ceo proces bude transparentan i bez ikakvih sumnji - ističe Ljajić.


Ministar ne krije da prezadužena preduzeća verovatno niko neće uzeti niti u zakup niti u vlasništvo, ali smatra da to nije toliko loše. Prosto, situacija će se iskristalisati. Šta je sa onima za koja će investitori biti zainteresovani?


- Pretpostavljam da će se prodavati putem tendera, odnosno po principu Kuršumlije. Trebalo bi da napravimo još dva-tri uspešna projekta kao što je Kuršumlija, i da se vidi da li se to može uzeti kao opšti model - objašnjava Ljajić.
U ovom trenutku se ne zna koliko će biti takvih firmi, a nije poznat ni rok do kada će biti gotova mapa posrnulih firmi po Srbiji koje bi mogle stati na noge.
 
91 sam predlagao i htedose me biti da se sve firme poklone direktorima sa 51% vlasnistva a 49 da zadrze radnici...zasto...
pa svima je bilo jasno ko je hteo da vidi da su direktori firmi radili za sebe ili imali paralelne licne firme...namerno su unistavali firme i one su propadale....da su im tada dte u vecinsko vlasnistvo i da im se trazilo uslov da ne smeju da otpustaju radnike....oni bi sve uradili da firme opstanu..to bi im bila i licna korist...ovako su firme unistene radnici bez posla...od firmi su ostale ruine....sad je suvise kasno...
 
To bi bilo bolje nego ih pustiti da zahrdjaju i padnu same od sebe.

Bar bi ljudi dobili sansu za posao, a opstine nekakav porez.

Samo, treba se paziti kome se daje na koriscenje i kako koristi.

Зна се каква је судбина тих предузећа.Већина њих биће претворена у "Space for rent" а то исто и држава може да уради,зашто давати приватницима да згрћу паре
 
Празна обећања

Mislim da Ljajić ne priča napamet.
Koliko smo para izgubili održavajući u životu našu automobilsku industriju tj Zastavu.
Od 2000.-te na ovamo uglavnom su se otvarala trgovinska preduzeća, a jako malo proizvodna.
Pa ne može svako da bude trgovac, neko treba da pravi ono što će trgovac da prodaje.
Uvozimo i šta treba i šta netreba, a mnoge stvari sami možemo da proizvodimo plasiramo u izvoz.
Slovenci napravili pogon za proizvodnju veš mašina i bojlera kod nas, a EI Niš zarastao u korov.
Srbiji je potrebna proizvodnja,a potencijala ima, ali ljudi koj o tome odlučuju nema
 
Mislim da Ljajić ne priča napamet.
Koliko smo para izgubili održavajući u životu našu automobilsku industriju tj Zastavu.
Od 2000.-te na ovamo uglavnom su se otvarala trgovinska preduzeća, a jako malo proizvodna.
Pa ne može svako da bude trgovac, neko treba da pravi ono što će trgovac da prodaje.
Uvozimo i šta treba i šta netreba, a mnoge stvari sami možemo da proizvodimo plasiramo u izvoz.
Slovenci napravili pogon za proizvodnju veš mašina i bojlera kod nas, a EI Niš zarastao u korov.
Srbiji je potrebna proizvodnja,a potencijala ima, ali ljudi koj o tome odlučuju nema

Расим Љајић као Министар рада и социјалне политике ништа битно није предузео да спречи таласе масовног отпуштања радника тако да искрено немам неки велики разлог да му верујем.
Човека цени према његовим делима а не по речима.
 
Mislim da Ljajić ne priča napamet.
Koliko smo para izgubili održavajući u životu našu automobilsku industriju tj Zastavu.
Od 2000.-te na ovamo uglavnom su se otvarala trgovinska preduzeća, a jako malo proizvodna.
Pa ne može svako da bude trgovac, neko treba da pravi ono što će trgovac da prodaje.
Uvozimo i šta treba i šta netreba, a mnoge stvari sami možemo da proizvodimo plasiramo u izvoz.
Slovenci napravili pogon za proizvodnju veš mašina i bojlera kod nas, a EI Niš zarastao u korov.
Srbiji je potrebna proizvodnja,a potencijala ima, ali ljudi koj o tome odlučuju nema

Koliko smo para izgubili npr sto tajkuni imaju registrovane kompanije po raznim africkim i ostrvskim drzavama, sto tamo placaju porez, sto tamo sebi isplacuju dividende, sto srbija ne vidi ni 10 ti deo poreza od njih? Sto delta holding drzi monopol? Sto izvoze miljarde u te africke i osrvske zemlje gde su im registrovane kompanije?

Da li je po tebi normalno, da se nekome dozvoli , da posluje u Srbiji a da mu je firma registrovana na npr. Kajmanskim ostrvima, da nesmetano izvlaci kapital iz Srbije a pri tome je Srbin i zivi u Srbiji.
 
Koliko smo para izgubili npr sto tajkuni imaju registrovane kompanije po raznim africkim i ostrvskim drzavama, sto tamo placaju porez, sto tamo sebi isplacuju dividende, sto srbija ne vidi ni 10 ti deo poreza od njih? Sto delta holding drzi monopol? Sto izvoze miljarde u te africke i osrvske zemlje gde su im registrovane kompanije?

Da li je po tebi normalno, da se nekome dozvoli , da posluje u Srbiji a da mu je firma registrovana na npr. Kajmanskim ostrvima, da nesmetano izvlaci kapital iz Srbije a pri tome je Srbin i zivi u Srbiji.

Mislim da će se ovim postupkom zabraniti baš to da se takozvane strane kompanije omrse.
Ima toliko domaćih manjih i srednjih preduzeća koji bi mogli da spasu privredu Srbije.
Svojevremeno smo prodavali Fruktalu voće, pa od njih kupovali sokove.
Zašto nebi mi proizvodili od sirovine do finalnog proizvoda, pa taj finalni proizvod izvozili.
 
Mislim da će se ovim postupkom zabraniti baš to da se takozvane strane kompanije omrse.
Ima toliko domaćih manjih i srednjih preduzeća koji bi mogli da spasu privredu Srbije.
Svojevremeno smo prodavali Fruktalu voće, pa od njih kupovali sokove.
Zašto nebi mi proizvodili od sirovine do finalnog proizvoda, pa taj finalni proizvod izvozili.

Da li mislis da ce da dozvole manjim i srednjim preduzecima da spasavaju privredu? Pa upravo je cilj da se sve rasproda Miskovicu, Beku i ekipi i da se ucvrste njihove tajkunske pozicije. Sta mislis da ce oni biti tako milostivi da povecaju plate i pomognu narodu???!!! Ili ce jos vise da gurnu narod u provaliju. Ne bi imao nista protiv da preuzmu i celu Srbiju da su socijalno odgovorni ljudi, da ce zaista da pomognu da njihovom narodu bude bolje i lepse ali oni su na zalost samo gomila pohlepnih lesinara koje boli uvo za ovu zemlju i za ovaj narod, oni su samo zeljni para makar svi mi Srbi pocrkali od gladi.
 
Mislim da će se ovim postupkom zabraniti baš to da se takozvane strane kompanije omrse.
Ima toliko domaćih manjih i srednjih preduzeća koji bi mogli da spasu privredu Srbije.
Svojevremeno smo prodavali Fruktalu voće, pa od njih kupovali sokove.
Zašto nebi mi proizvodili od sirovine do finalnog proizvoda, pa taj finalni proizvod izvozili.

A zasto ne strane kompanije?

Koja je razlika?
 

Back
Top