Sta mislite o avionima?

mikka88

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.156
Sta forumase misle o ovoj vrsti transporta? Koliko cesto putujete avionima? Da li imate strah? Da li vas je nekada zadesio neki avionski incident? Koliko je najduze vreme koje ste proveli u avionu? Sta mislite o pilotima? Koji je vas omiljeni tip aviona? Da li vam se povraca u avionu?
 
sredstvo transporta ko sredstvo transporta
brzo stigneš tamo gde si pošo
piloti su vozači aviona, ne mogu baš mnog da pogreše s obzirom na gustinu saobraćaja na nebu
teroristima smo krajnje neinteresantni
nije mi muka
 
Sta forumase misle o ovoj vrsti transporta? Koliko cesto putujete avionima? Da li imate strah? Da li vas je nekada zadesio neki avionski incident? Koliko je najduze vreme koje ste proveli u avionu? Sta mislite o pilotima? Koji je vas omiljeni tip aviona? Da li vam se povraca u avionu?

nikad probo...prevaziđena stvar...
...nikad nisam putovo...
...imam strah...
...nije...misim...da bi me zadesijo, mora da se vozim...a ne vozim se...
...ni sekund...
...pametni ljudi...
...Su 27...
...ne verujem da bi...ko zna...možda ako jedem špagete...
 
sredstvo transporta ko sredstvo transporta
brzo stigneš tamo gde si pošo
piloti su vozači aviona, ne mogu baš mnog da pogreše s obzirom na gustinu saobraćaja na nebu
teroristima smo krajnje neinteresantni
nije mi muka

Gusto je na nebu veruj mi, narocito vikendom, kada ima puno letova.

A i ne moraju da se sudare na nebu, mogu da se sudare na cesti, tako se dogodila najtragicnija avionska nesreca! A da brzo stignes, bas i ne stignes, ako se vozis do Australije ili do Amerike.

 
Za duze destinacije voz ili brod. Udobno, bezbedno i ima sta da se vidi usput.
Za svakodnevne potrebe (od tacke A do tacke B) bilo koji dvotockas.
Gnusam se automobila, autobusa, tramvaja, trolejbusa, kamiona.
Jos kao klinac sanjao sam da mi se avion srusio u dvoriste, taj san me je uzasno uplasio. Da zlo bude gore, i tokom narednih godina se vracao.
Nedavno sam sanjao da sa roditeljima putujem avionom, bio sam u klonji da pegliram, i samo sto sam se vratio na svoje mesto i pricvrstio pojas, avion je poceo da propada, sve brze i brze, a onda sam se probudio i ceo *ebeni dan bio neraspolozen jer sam verovatno poginuo u snu kao i moji matori. Zanimljivo je i da je u avionu bilo uzasno vruce i da je sibala promaja, mada znam da u stvarnosti prozori ne mogu da se otvore.
 
:lol: Sibala promaja u avionu. Izleteo bi napolje u tom slucaju.

Nego, vozovi...statisticki stoje gore nego avioni. Vece sanse da izgines u vozu nego u avionu. Narocito na vecim kilometrazama, tu je avion apsolutni pobednik.

Inace, vozovi, kod nas, to je uzas. Imam veci strah od voza nego od bilo kog drugo oblika transporta. Odvratni smrdljivi kupeji, svakakvi bolidi, pusenje, jos kad je prepun pa moras da stojis van kupea.

Engleski vozovi su malo bolji. Ne bas. London Underground je nocu strasan. I medjugraski takodje. Necu nikad da zaboravim onog lika sto mi je nudio kanabis da pusim. :/ Mada onaj od Belfasta do Dablina je milina bio - udoban, necujan, ne smrdi.
 
Gusto je na nebu veruj mi, narocito vikendom, kada ima puno letova.

A i ne moraju da se sudare na nebu, mogu da se sudare na cesti, tako se dogodila najtragicnija avionska nesreca! A da brzo stignes, bas i ne stignes, ako se vozis do Australije ili do Amerike.


nda
1. manja šansa mi je da se sudarim avionom nego bilo kojim drugiom prevoznim sredstvom
2. istina je. ne stigneš brzo do australije. brodom bi se mnogo brže stiglo, moja greška.
 
Sta forumase misle o ovoj vrsti transporta? Koliko cesto putujete avionima? Da li imate strah? Da li vas je nekada zadesio neki avionski incident? Koliko je najduze vreme koje ste proveli u avionu? Sta mislite o pilotima? Koji je vas omiljeni tip aviona? Da li vam se povraca u avionu?

obozavam putovanje avionima :zaljubljena:Oni su mi najdrazi(mislim na pilote):aha:
 
:lol: Sibala promaja u avionu. Izleteo bi napolje u tom slucaju.

Nego, vozovi...statisticki stoje gore nego avioni. Vece sanse da izgines u vozu nego u avionu. Narocito na vecim kilometrazama, tu je avion apsolutni pobednik.

Inace, vozovi, kod nas, to je uzas. Imam veci strah od voza nego od bilo kog drugo oblika transporta. Odvratni smrdljivi kupeji, svakakvi bolidi, pusenje, jos kad je prepun pa moras da stojis van kupea.

Engleski vozovi su malo bolji. Ne bas. London Underground je nocu strasan. I medjugraski takodje. Necu nikad da zaboravim onog lika sto mi je nudio kanabis da pusim. :/ Mada onaj od Belfasta do Dablina je milina bio - udoban, necujan, ne smrdi.
Ja se u vozu napijem, zaspim i da izvines jos me niko nije naguzio, opljackao, preklao. Najveca trauma je bila kada sam greskom upao u kabinu u kojoj se kondukter drpao sa nekom matorkom.
Nazalost, jos uvek nisam imao zadovoljstvo da se potucam po Britaniji:( ali vozovi u Nemackoj su delux, bar za moje skromne prohteve. Glavni problem u Evropi je sto je svaka drzava pravila zeleznicu kako joj odgovara, pa je drugacija struja i ta sranja, i kad negde presedas moras da sacekas da promene lokomotivu, ali mislim da je Simens napravio neke univerzalne lokomotive koje se same prilagodjavaju. Jos samo kad bih se provozao u nekoj japanskoj masini, uh.
BTW, jes' da se nasi vozovi malo osecaju, ali nista ne moze da smrdi kao autobus.
 
Samo sam dvaput putovala avionom, kada sam isla u grcku i kada sam se vracala. Mesec dana pre tog nezaboravnog puta pao je jedan veliki avion i 250 putnika je izginulo (ili tako nesto ne secam se najbolje)...vesti su bile pune toga i kako sam imala samo 7 rec avion se u mojoj glavi urezao kao sinonim za smrt. Usli smo u neki luksuzni Grcki avion, gde smo cak imali i jedan obrok za sat vremena. Tokom citavog leta bila sam izvor panike i cekala sam momenat kada cemo svi da izginemo. Let je prosao glatko i posle toga meni je strah nestao. Kada sam se vracala bio je tu jedan poluraspadnuti JAT - ov avion. Verujem da bi uzivala u tom letu istinski, da avion nije propadao na najmanji dasak vetra. Al se ovaj put makar nisam plasila... Cudno kako neko moze da bude vise uplasen kada je u bezbednom prevoznom sredstvu nego kada je u nekoj krntiji koja samo sto se ne srusi.
 

Back
Top