Go to west

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Provejava ovuda, citajuci Vase razne komentare, da mnogi mladi misle da kada odu u neku stranu zemlju na rad, da ih tamo ceka blagostanje: dobar posao, dolari i euri, kuca, novi model automobila, lepa zena...

Dragi moji prijatelji, imajte uvek na umu da se na Zapadu TACNO ZNA KOLIKO VREDI SVAKA KAP VASEG ZNOJA i da nista "na mufte" necete moci da uhvatite....Moracete JAKO da zasucete rukave ako mislite nesto tamo da steknete...

Nista tamo nije ni lako ni narocito posteno...

Ja sam proputovao sveta, upoznao mnogo "nasih ljudi" i mogu vam odati jednu malu tajnu koju svi nose u srcu, ali svi nece da priznaju: NEMA NIKOGA KO JE IZASAO, A DA NIJE ZAPLAKAO...Imajte to na umu dok budete kupovali avionsku ili voznu kartu....

Zapad vam daje, ali uzima....

Nekada su postojale dve Nemacke: zapadna i istocna. Zapadna je bila najrazvijenija zemlja u Evropi u kapitalistickom bloku, a Istocna u istocnom, socijalistickom bloku...

Hocu da kazem da nije problem bio u sistemu da bi bili razvijeni: problem je bio u NEMCIMA jer su vredni....

Onaj ko u Srbiji nije kadar da se sam probije i zaradi da normalan zivot - na Zapadu ce jos manje moci....Verujte mi u to...

I ne zaboravite za onu staru narodnu mudrost: "Dala baba dinar da udje u kolo i dva da izadje iz njega!"

Svako dobro....:bye:
 
Баш ти хвала.Просветлио си ме и пустио сам сузу од ганућа.Јел' ти заиста мислиш да овде сви расту на грани и да немају гомилу рођака расутих широм Света?:lol:
 
Баш ти хвала.Просветлио си ме и пустио сам сузу од ганућа.Јел' ти заиста мислиш да овде сви расту на грани и да немају гомилу рођака расутих широм Света?:lol:

Mislim da je najveca greska uzdati se u rodjake iz inostranstva.

I u njihovu pomoc i u njihove savete.
 
Mislim da je najveca greska uzdati se u rodjake iz inostranstva.

I u njihovu pomoc i u njihove savete.
Ниси разумео.Не уздам се у њих нити су ми икад слали паре али су јако добро описали услове за живот и рад код њих.УСА,Канада,Аустралија и пар држава Западне Европе.Мало ли је?:per:
 
na mufte itekako moze, znojem - retko sta.

pare imaju oni koji najmanje fizicki rade, cak i psihicki. onaj pak koji dirinci ima paricu neku, al taman ono da zivi lepo. dok ne dobije kostobolju ili mu oslabi sluh zbog visegodisnjeg slusanja muzike fabrickih masina.

pare ima onaj koji ima ideju a onaj koji dirinci samo syebe kicmu
 
ili, zaradi onaj koji dobro izreklamira svoj rad.
prvi onaj intervju je krucijalan, kako se predstavis a posle kako se nosis i kako prestavljas svoj rad.
yebiga, sve je marketing.
 
Auistralija je zemlja za mlade, zdrave, vredne i jake ljude, fizicki i mentalno.

Ako ti fali nesto od navedenog ne idi u Australiju!

А која је то земља за старе, болесне, лење и психофизички слабе људе(стар додуше нисам, али јесам оно што се каже стар у души)?
 
lepa je australija, imaju velike sanse da fino prezive ovu krizu zbog svojih resorsa i polozaja.
al za nas je daleko, previse daleko, totalno si odsecen od sveta nekako

Ма није то толики проблем, него ми је Аустралија некако много одбојна у сваком погледу. Међутим објективно је Аустралија најбоља земља за живот. Друга је по стандарду иза Норвешке, с тим што ће Норвешка ускоро остати без нафте и гаса од којих живи. Аустралија је од развијених држава најлакше поднела кризу зато што није економски везана само за Америку већ и за Кину, док се год Кина развија у Аустралји ће бити добро. За крај то што је удаљенљ има своје предности, безбеднија је од евентуалних ратова и због своје удаљености од остатка света има велике шансе да преживи евентуални нуклеарни рат.
 
Ма није то толики проблем, него ми је Аустралија некако много одбојна у сваком погледу. Међутим објективно је Аустралија најбоља земља за живот. Друга је по стандарду иза Норвешке, с тим што ће Норвешка ускоро остати без нафте и гаса од којих живи. Аустралија је од развијених држава најлакше поднела кризу зато што није економски везана само за Америку већ и за Кину, док се год Кина развија у Аустралји ће бити добро. За крај то што је удаљенљ има своје предности, безбеднија је од евентуалних ратова и због своје удаљености од остатка света има велике шансе да преживи евентуални нуклеарни рат.

Negativno, Ugo....

Sanse da prezive nuklearni rat ce imati samo buba svabe i skorpije.....
 
Читао сам као клинац, подсети ме, мрзи ме да тражим. Само да није нека фора како треба бити скроман, блаблабла.

Ne, nije o skromnosti ta prica...

Prica je o DANU U KOME SMO RODJENI...

Neko se rodio onog dana kada je Usud (onaj sto ljudima deli sudbinu) bacao zlatnike i vikao: "Kako meni danas - tako vama doveka!", a neko se rodio u danu kada je Usud bacao staklice i zahrdjane eksere vicuci: "Kako meni danas - tako vama doveka!"

Pitanje je u koji si TI dan rodjen...?

Ja znam u koji sam...:D
 
Већ сам једном објашњавао, постоје ветрови који се зову пасати који ће спречити да се радијација прошири на јужну хемисферу.

Nije Ugo problem u radijaciji...

Problem je u nuklearnoj zimi...

Vidis kakvi je prasinu podigao samo jedan mali vulkan?

A zamisli kakvu bi prasinu podigao jedna osrednji nuklearni rat?

Svuda na Zemlji bi zavladao sumrak koji bi trajao DECENIJAMA, mozda vekovima...Sunce se nigde ne bi videlo...

Sve zeleno bi se osusilo..

Vlast bi se izgubila...Horde i grupe gladnih i ludih bi tumarale na sve strane, ubijajuci i otimajuci ono malo hrane sto bi preostalo...na kraju bi se jeli medju sobom...

Zivi bi zavideli mrtvima...To je slika atomskog pakla.....
 
Nije Ugo problem u radijaciji...

Problem je u nuklearnoj zimi...

Vidis kakvi je prasinu podigao samo jedan mali vulkan?

A zamisli kakvu bi prasinu podigao jedna osrednji nuklearni rat?

Svuda na Zemlji bi zavladao sumrak koji bi trajao DECENIJAMA, mozda vekovima...Sunce se nigde ne bi videlo...

Sve zeleno bi se osusilo..

Vlast bi se izgubila...Horde i grupe gladnih i ludih bi tumarale na sve strane, ubijajuci i otimajuci ono malo hrane sto bi preostalo...na kraju bi se jeli medju sobom...

Zivi bi zavideli mrtvima...To je slika atomskog pakla.....

У Чернобиљу вегетација је врло бујна.
 
Rodjaci znaju kako se tamo zivi.Ne razumem zasto bi te rodjak zahebo?Isto tako ne razumem,kako da se "uzdas u sebe" kad pojma nemas kako je tamo(mediji nisu pouzdani)?

Znas zasto?

Zato sto svi koji su u inostranstvu propatili kada su dosli imaju neku perverznu podsvesnu ideju da svi koji dodju kasnije MORAJU da propate isto kao i oni, pa gotovo nikad ne daju one prave i kljucne savete.

I rodjaci se ponasaju na isti nacin.

Cak je bolje slusati savete dobronamernih stranaca nego nasih ljudi!

Nasa dijaspora nije kompaktna kao recimo Arapi, Italijani, Portugezi...Koji se medjusobno pomazu i zele jedni drugima uspeh....Mi smo INDIVIDUALISTI, tesko radimo timski, kao sto to mogu drugi narodi.

Najmudrije je cutati i biti jako SELEKTIVAN prema savetima koje ti daju i prihvatati samo ono sto ti logika kaze da je OK.

Ovo nije samo moje zapazanje. Dosta sam o tome pricao sa nasim ljudima koji su dugo ovde i svi imaju slicna iskustva.
 
Poslednja izmena:

Back
Top