Talismani

Видео сам скоро оне талисмане деда Вукана (или како се већ вика дотични ђедо),
оне што су стари Сораби оставили у аманет нама Сербима.
Не изгледају лоше,а нису ни скупи.
Па кад већ бацамо паре на којекакве МОБТОе,гласања за сточне фарме људи,силиконе
и КИКИ боЛбоне,зашто не пробати и са дотичним таљисманима?
Ако су помоћу њих успели да сје.у атлантиђане,онда мора да имају огромну моћ...

Иронишем,хедем говна:)Талисмани?Сувише њу ејџа за много пара.
Јако мало добрих објашњења,много квази науке,аргументи ишчашени.
Укратко-прескочити.
Купите себи карту до Ниша и провозајте се Србијом један дан.
Делује :)
 
Moжеш Хепи.
Знаш ону бркату тету што шљака на трафици поред БГ аутобуске станице?
Намигни јој 3х левим оком.Затим уђи на бек дор,поздравите се масонским
поздравом и она ће ти дати кључић са мали урезаном словом алеф.
Откључај ормарић на станици и ту те чека талисман.Окачи га о да простиш,
полни орган,и покажи га кад будеш куповао карту.
Сигуран сам да ти неће наплатити ништа.
 
Онда фурај само до Лапова.
Имаш и у Баточини једну добру кафану,јефтино пиво,сећам се!
А ако процуњаш наоколо,мош наћи и неке половне талисмане,вреди проњушкати.
Ај,убисмо човеку тему.

Сећам се кад сам био клинац,неки ганци је стално носио талисман око врата у облику
љуте папричице од злата!
Кад сам га питао чему служи,рекао ми је: "нећеш разумети.џипси меџик"
 
Verujem u talismane, pogotovo one vezane sa afrodizijacima, za svaki znak po jedan talisman...
Znam ljude kojima uticu na raspolozenje, neki cak govore da im donose srecu...
E sad, da li se radi o njihovoj psihi i onome sto su oni utuvili sebi u glavu ostace zauvek neresiva enigma... :)
 
Najjednostavnije receno, amajlija i talisman su magijski posveceni predmeti. Amajliji je osnovna namena, odbrana i zastita od magije i/ili magijskog uticaja, a talismanu izazivanje, podsticanje i ostvarivanje potreba, zelja i ciljeva.

Talismani imaju moc i deluju nezavisno od vaseg verovanja i izazivaju pojavu nekih okolnosti, koje inace pripisujemo slucaju. Pravi magijski talismani, podsecaju na bateriju koja se sama puni.
Posveceni talisman, ukoliko je vasa zelja dostupna, dovodi do konkretnog rezultata u toku jedne do nekoliko nedelja. Podrazumeva se, da talisman mora biti podstaknut (iniciran) vasom odgovarajucom aktivnoscu. Npr. talisman za privlacenje bogatstva delovace samo onda, ako vi kao njegov vlasnik imate bilo kakav posao ili hobi, koji potencijalno donosi vecu zaradu. Jednostavna ilustracija je, ne mozete ocekivati glavni zgoditak na lotou, ako ne igrate loto.

izvor


Ne može bilo ko izrađivati talismane. Bitna je kako tehinka/metoda kojom se to radi, tako je i važna svest osobe koja ga izrađuje, puni ili programira.
Na mnogo toga treba obratiti pažnju.. između ostalog, ciljevi treba da budu realni.
Ako ste potpuno siromašni, ne možete očekivati da ćete talismanom postići da postanete milioner za tri dana, ali možete postići da npr dobijete bolje plaćen posao. Korak po korak ;).

Volela bih da čujem i vaša iskustva.
 
Poslednja izmena:
Reč TALISMAN vodi poreklo od reči TALIJA (muza), što znači SREĆA. U slobodnom prevodu, reč TALISMAN bi se mogla prevesti kao ČAROBNI ZAPIS.

Verovanje u talismane potiče još od najranijih dana, a ni dan danas nije ništa umanjeno, već je samo pretrpelo određene modifikacije. Poreklo Talismana treba tražiti u nakitu.
Razlika između amajlije i talismana je u tome što je delovanje amajlije generalizovano, dok se talisman koristi za jasno utvrđeni cilj.
Šta je zapravo talisman? Talisman je predmet na kome su ispisani simboli, namenjeni vršenju odrđene akcije. Pri tom značajnu ulogu igraju boje, koje predstavljaju frekvencijski raspon. http://hr.wikipedia.org/wiki/Svjetlost
Da bi jedan takav predmet bio delotvoran potrebno je da ti simboli i odgovaraju željenoj akciji, kao i da sam predmet bude odgovarajuće napunjen. Punjenje talismana može se vršiti na više načina: Snagom volje, imaginacijom, impregniranjem, akumulacijom elemenata, akumulacijom svetlosti, voltiranjem, pomoću mantri i tantri, električnim i magnetičnim fluidom, putem rituala, itd.
Treba naglasiti da talisman između ostalog vrši i autosugestivno dejstvo na nosioca, a ono je ništa drugo nego invokacija, odnosno buđenje već postojećih izvora energije, koje svako od nas poseduje.
Kod izrade talismana takođe je bitan i materijal od koga su izrađeni, a za pojačavanje dejstva može se ugrađivati drago i poludrago kamenje, koje isto kao i boje imaju svoju vibraciju- svoju moć.

Koliko znate o talismanima? Da li ste se sretali sa ovom vrstom magijskog oruđa? Utisci?
 
Sjajno, Adeptus :)
Ja sam dolazila u kontakt sa raznim tehnikama pravljenja talismana... kabalistički... paganski...talismani iz Goetie...runski.. Tarot talismani...
No, najviše volim paganske. Treba mi najmanje pripreme, a najviše kreativnosti i dosta vizuelizacije.

Primera radi, u prirodi se pronađe kamen. Ili, bolje rečeno, on pronađe nas.
Pročistimo ga vodom sa izvora, zatim, kada je povoljan astrološki momenat, impregniramo ga idejom kojom želimo.
To se može raditi na više načina, od "obične" vizuelizacije, do ceremonijalnog procesa. No, da ne ulazim previše u detalje.

Najbolji su inače plemeniti metali za talismane.. najbolje inače upijaju karmu, pa se najlakše mogu programirati.

Utisci? Odlični.
Moja mama dugo nije mogla da dobije porodičnu penziju... obijali smo pragove, jurili po šalterima...cvrc. Zemlja Srbija.
Ne budi lenja, ja napravim kabalisitčki talisman za Saturna (Saturn - penzija); od materijala sam koristila lim, od boja - boje za metal. Počela sam da ga pravim baš u Saturnov čas (živela astrologija), inače.
Uskoro je mama dobila penziju, ispostavilo se da je naš predmet ležao zaboravljen na dnu jedne fioke... no, eto, rešilo se.

Obožavam i Tarot talismane... na debelom papiru odštampam Tarot arhetip koji mi treba.. uobličim želju, pretvorim je u sigile, i nacrtam iza.. dodam svoj pečat.. napunim vizuelizacijom... i eto. Kosmos čuje našu želju, i naša posvest nas spremi da primimo ono što nam treba :).

Sve u svemu, dosta zanimljiv i praktičan deo ezoterije, premda ja više preferiram druge, suptilnije metode usmeravanja i preoblikovanja karme :).
 
Sjajno, Adeptus :)
Ja sam dolazila u kontakt sa raznim tehnikama pravljenja talismana... kabalistički... paganski...talismani iz Goetie...runski.. Tarot talismani...
No, najviše volim paganske. Treba mi najmanje pripreme, a najviše kreativnosti i dosta vizuelizacije.

Primera radi, u prirodi se pronađe kamen. Ili, bolje rečeno, on pronađe nas.
Pročistimo ga vodom sa izvora, zatim, kada je povoljan astrološki momenat, impregniramo ga idejom kojom želimo.
To se može raditi na više načina, od "obične" vizuelizacije, do ceremonijalnog procesa. No, da ne ulazim previše u detalje.

Najbolji su inače plemeniti metali za talismane.. najbolje inače upijaju karmu, pa se najlakše mogu programirati.

Utisci? Odlični.
Moja mama dugo nije mogla da dobije porodičnu penziju... obijali smo pragove, jurili po šalterima...cvrc. Zemlja Srbija.
Ne budi lenja, ja napravim kabalisitčki talisman za Saturna (Saturn - penzija); od materijala sam koristila lim, od boja - boje za metal. Počela sam da ga pravim baš u Saturnov čas (živela astrologija), inače.
Uskoro je mama dobila penziju, ispostavilo se da je naš predmet ležao zaboravljen na dnu jedne fioke... no, eto, rešilo se.

Obožavam i Tarot talismane... na debelom papiru odštampam Tarot arhetip koji mi treba.. uobličim želju, pretvorim je u sigile, i nacrtam iza.. dodam svoj pečat.. napunim vizuelizacijom... i eto. Kosmos čuje našu želju, i naša posvest nas spremi da primimo ono što nam treba :).

Sve u svemu, dosta zanimljiv i praktičan deo ezoterije, premda ja više preferiram druge, suptilnije metode usmeravanja i preoblikovanja karme :).

Ovo boldovano mi se posebno dopada. :)

Ja talismane pravim od drveta, jer je ono vezano za moju profesiju.
Gotovo uvek na jednu stranu ugraviram piramidu i obojim je ljubičastom. To je univerzalni, i što se mene tiče najjači simbol koji se koristi za zaštitu. Jer piramida je simbol savršene tvorevine, a ljubičasta je boja zaštite. Zatim ugrađujem kristale koji vrše funkciju antena, skupljajući vibracije četiri osnovna elementa. Gravure na drugoj strani (na licu) su tajna... :lol:
 
Poslednja izmena:
Naravno da sam se sretala sa talismanima. Ima li ikoga u ovoj zemlji (seljaka) koji nema takvo iskustvo? :)


Zavetovali su me crkvenim zapisima (u kojima danas, naprimer, prepoznajem mnogo jeretičkog); astrološkim odabirima primerenog kamena pa čak i dirljivim laičkim pokušajima bliskih i brižnih onim što su smatrali Moćnim Usled Ljubavi.


Ono što sam naučila, bilo je da talisman može postati bilo šta što je nastalo od dobre namere, što dovoljno dugo deli tvoju sopstvenu energiju i u šta veruješ.

Kao i u većini drugih stvari, i ovde mnogo šta uopšte nije pitanje forme.

Oblandu kupiš direktno iz fabrike, ako nikako drugačije.

Fil se računa.
 
Obožavam i Tarot talismane... na debelom papiru odštampam Tarot arhetip koji mi treba.. uobličim želju, pretvorim je u sigile, i nacrtam iza.. dodam svoj pečat.. napunim vizuelizacijom... i eto. Kosmos čuje našu želju, i naša posvest nas spremi da primimo ono što nam treba :).

Hajde molim te, komentariši boldovano, ne mora detaljno
 
Ne pomoću kameja (mada sam nekad i tako radila)... već ono što želim, pretvorim u neku vrstu anagrama...kao stilizovanu sliku.
Kao baza mi je obično latinično pismo, mada, ako volite više simbolizma, može se i runsko pismo koristiti :).
 
Ne pomoću kameja (mada sam nekad i tako radila)... već ono što želim, pretvorim u neku vrstu anagrama...kao stilizovanu sliku.
Kao baza mi je obično latinično pismo, mada, ako volite više simbolizma, može se i runsko pismo koristiti :).
Vrlo korisno, ovo nisam znao hvala ti.
Adi, kako pomoću kamneja?
 
Znaš šta su kameje? Magični kvadrati (sudoku).
Pomoću njih se crtaju sigile.
file.php
 
Jel talisman isto što i amajlija ?

Amajlije su sredstva opšteg tipa... amajlija za ljubav, amajlija za zaštitu (ova je česta) itd...
A talisman je specijalizovano sredstvo. Npr talisman za pobedu na opštinskom takmičenju iz matematike :mrgreen: ...talisman se obično vezuje za dejstvo jedne osobe, ili za dejstvo jednog događaja.
Često se programira za jednu osobu, i kada ga druga nosi - ne vredi, dok je kod amajlija drugačije, one same po sebi imaju opšte dejstvo (npr zaštitno, i štite svakoga ko ih nosi, primera radi).
Eto, valjda nisam suviše konfuzna.
 
Amajlije su sredstva opšteg tipa... amajlija za ljubav, amajlija za zaštitu (ova je česta) itd...
A talisman je specijalizovano sredstvo. Npr talisman za pobedu na opštinskom takmičenju iz matematike :mrgreen: ...talisman se obično vezuje za dejstvo jedne osobe, ili za dejstvo jednog događaja.
Često se programira za jednu osobu, i kada ga druga nosi - ne vredi, dok je kod amajlija drugačije, one same po sebi imaju opšte dejstvo (npr zaštitno, i štite svakoga ko ih nosi, primera radi).
Eto, valjda nisam suviše konfuzna.

Odlično si objasnila Val... :)
 
Hajde da nastavimo priču o talismanima :).
Neki autori zastupaju sledeće mišljenje (John Michael Greer): kada osoba napravi talisman, naravno, napuniće ga energijom koja će poslužiti svrsi za koju je talisman i napravljen. Međutim, on smatra da svaki talisman koji napravimo crpi deo naše energije..dakle, mi talismanu poklanjamo deo naše energije, i ona ostaje, na neki način, u "svojini" talismana dokle god taj talisman radi radnju. Zato on tvrdi da može biti pogubno za zdravlje ako se čovek raspe na sve strane i pravi mnoštvo talismana.
Druga stvar - dosta je zastupljena teza da talismani nastavljaju da deluju čak i kada su ispunili svrhu.. ukoliko se magijski ne isprazne.

Šta vi mislite o tome?
Ima smisla; ako se neko bavi tim vidom ezoterije, a ne dopunjava se energetski na bilo koji način, isprazniće ga takav rad. Uvek se setim mog učitelja radiestezije koji me je upozoravao da ne radim sa viskom više od pola sata dnevno.
 
Hajde da nastavimo priču o talismanima :).
Neki autori zastupaju sledeće mišljenje (John Michael Greer): kada osoba napravi talisman, naravno, napuniće ga energijom koja će poslužiti svrsi za koju je talisman i napravljen. Međutim, on smatra da svaki talisman koji napravimo crpi deo naše energije..dakle, mi talismanu poklanjamo deo naše energije, i ona ostaje, na neki način, u "svojini" talismana dokle god taj talisman radi radnju. Zato on tvrdi da može biti pogubno za zdravlje ako se čovek raspe na sve strane i pravi mnoštvo talismana.
Druga stvar - dosta je zastupljena teza da talismani nastavljaju da deluju čak i kada su ispunili svrhu.. ukoliko se magijski ne isprazne.

Šta vi mislite o tome?
Ima smisla; ako se neko bavi tim vidom ezoterije, a ne dopunjava se energetski na bilo koji način, isprazniće ga takav rad. Uvek se setim mog učitelja radiestezije koji me je upozoravao da ne radim sa viskom više od pola sata dnevno.

Ovo je tačno, i slična stvar se dešava i bioenergetičarima koji na pacijenta utiču vlastitom energijom, što to je totalno pogrešno. Za talismane, kao i za lečenje treba koristiti energiju direktno od izvora. Znači samo je usmeravati, a ne biti izvor. :)
 

Back
Top