Ubijen još jedan vođa Al-Kaide u Iraku

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Ubijen još jedan vođa Al-Kaide u Iraku
Međunarodni Radio Srbija - Pre 37 minuta
Lider Al-Kaide za sever Iraka Ahmad al-Obeidi, ubijen je u Mosulu, na severu zemlje, izjavio je portparol vojne komande u Bagdadu Kasem Ata. Irački premijer Nuri al-Maliki, saopštio je juče da su američke i iračke snage proteklog vikenda ubile dva lidera Al-Kaide u Iraku - Abu Omara al-Bagdadija i Abu Ajuba al-Masrija.
 
Irak polako staje na noge i poceo je da primjenjuje pravnu drzavu to jest pravni sistem kojim se ostro kaznjava svaki oblik terorizma.Irak ce uspjeti ako bude ovako radio u bude preventvan sto se tice pripadnika Al Kaide i bitce to jedna lijepa drzava ja se moze ekonomski oporaviti i biti bezbjedna za sve gradjane.
 
Irak polako staje na noge i poceo je da primjenjuje pravnu drzavu to jest pravni sistem kojim se ostro kaznjava svaki oblik terorizma.Irak ce uspjeti ako bude ovako radio u bude preventvan sto se tice pripadnika Al Kaide i bitce to jedna lijepa drzava ja se moze ekonomski oporaviti i biti bezbjedna za sve gradjane.

Ne vjeruj svemu sto procitas brate,daleko su iracani od pravne drzave i mira.Njima je Sadam i dan-danas idol. :mrgreen:
 
Sadam Husejn je bio diktator i nje bio dobar predsjednik.Irak moze imati ljepsu drzavu nego sto je bio Irak u vrijeme Sadama Husejna.Sadavlada vecina naroda i ljudi su slobodni i zele mir a ne rat i zato mislim da al kaida treba prestati sa napadima.Irak je lijepa zemlja samo da ne bude vise bombaskih napada i bitce dobro.
Iraku je najbolje drzavno uredjenje Serijat i tako mislim da ce oni suditi po Serijatu jer su i osudili Sadama po Serijatu.
 
To nije istina jer ce Irak da ima podrsku svih susjeda u okolisu i Iran ce pomoci Iraku da bude stabilna drzava.Mislim da ce Kurdima sjeveru biti mirni jer se osjecaju bolje u ovom Iraku nego u Sadamovom Iraku kada su bili ubijani i cinjena im je represija od strane tog bivseg rezima tako da ce Irak imati vecinu za jedinstvenu drzavu i za prosperitetnu drzavu Irak koja ce biti serijatska drzava na celu sa Nur Al Malikijem.Bagdad je stara ljepotica starog istoka i vijdcete da ce se ona obnoviti i bitce ponovo ljepotica starog istoka i historijski grad islamskog Kalifata.

Sadam Husejn je idol samo irackim Sunnitima koji su izbjegli iz Iraka i oni ga jedino zale a ostali gradjani Iraka ne zale Sadama Husejna i bolje se osjecaju nego za vrijeme njegove vladavine.
 
Poslednja izmena:
Ne vjerujem da ce se Kurdi pobuniti u Iraku.Oni se osjecaju u toj drzavi lagodno a Iran nema potrijebe da Irak pravi Siijskom dzamahirjom kada je Irak vecinski Siitska drzava i ona je izvor Siitske duhvnosti sa dva svijeta grada karbala i nadzafom tako da je Irak svjetiliste svih Siita i oni se nece odreci svojega prava da imaju dio svoje vlasti u vladi Iraka po procentualnom iznosu koliko ima Siita u Iraku.I njhov parlament je tako sazdan da se tamo gdje vladaju Kurdi tamo ce da vladaju svojm opstinskim vlastima a odgovarace Bagdadu.Irak je sada pun nade za Kurde iz Iraka i Kurdi su svjesni da ne mogu napraviti drzavu koja im je obeacana od dijelova teritorije Turske, Sirije, Iraka i Irana i oni su svjesni da im je samo mir glavni garant njihovog nacionalnog opstanka.
 
Ne vjerujem da ce se Kurdi pobuniti u Iraku.Oni se osjecaju u toj drzavi lagodno a Iran nema potrijebe da Irak pravi Siijskom dzamahirjom kada je Irak vecinski Siitska drzava i ona je izvor Siitske duhvnosti sa dva svijeta grada karbala i nadzafom tako da je Irak svjetiliste svih Siita i oni se nece odreci svojega prava da imaju dio svoje vlasti u vladi Iraka po procentualnom iznosu koliko ima Siita u Iraku.I njhov parlament je tako sazdan da se tamo gdje vladaju Kurdi tamo ce da vladaju svojm opstinskim vlastima a odgovarace Bagdadu.Irak je sada pun nade za Kurde iz Iraka i Kurdi su svjesni da ne mogu napraviti drzavu koja im je obeacana od dijelova teritorije Turske, Sirije, Iraka i Irana i oni su svjesni da im je samo mir glavni garant njihovog nacionalnog opstanka.

Kurdi su nanjusili priliku za nezavisnost i nece je lako propustiti,mrznja izmedju Siita i Sunita je ogromna,cak imas i Arape starosjedioce (podrzava ih Kuvajt) koji su poceli da se bune pa i oni hoce autonomiju Basre,grada na granici sa Kuvajtom koji posjeduje ogromna naftna polja.

Svako sebi vuce i vjeruj svi hoce da vladaju,onaj princip nacionalnog kljuca koji se koristio u Bosni ovde ne pije vode jer svi hoce svu vlast a ne onoliko koliko ih ima procentualno.

Ovde se ne zna ko koga j.ebe - a sto rece Yopa,njima ako se dozvoli da cijepaju Irak,ima da ga iscjepaju tako krvavo da cemo mi Balkanci da izgledamo kao pravi amateri naspram njih.
 
Irak je mi je nekako draga zemlja a ijepa je kao sljiva.Irak ce biti pamtite ove moje rijeci kao Libija bogata zemlja naftom a bezbjedna maksimalno a ezani ce se cuti sirom Iraka a hodocasnici ce mirno obilaziti grob Husejna r.a.Svi ce lijepo zivjeti i Sunnije i Siije tako da se iraku prblizava mir otkako su poceli da pronalaze ubice iz al kaide jer oni su glavni remetioci mira u Iraku.Volio bih da odem u Irak i da zivm u basru najljepsem gradu u iraku i da prekrstim noge i da pijem kahfu na minberu..
 
Irak je mi je nekako draga zemlja a ijepa je kao sljiva.Irak ce biti pamtite ove moje rijeci kao Libija bogata zemlja naftom a bezbjedna maksimalno a ezani ce se cuti sirom Iraka a hodocasnici ce mirno obilaziti grob Husejna r.a.Svi ce lijepo zivjeti i Sunnije i Siije tako da se iraku prblizava mir otkako su poceli da pronalaze ubice iz al kaide jer oni su glavni remetioci mira u Iraku.Volio bih da odem u Irak i da zivm u basru najljepsem gradu u iraku i da prekrstim noge i da pijem kahfu na minberu..

Za ispijanje kahve ces morati malo pricekati jer da odes sada moja prognoza je da ces zavrsiti izresetan u nekom kanalu za manje od sat vremena - pun je Irak kriminalaca oportunista,svaka mahala ima warlorda i cim vide da nisi njihov ima da ti probuse jos jednu rupu za disanje na celu :mrgreen:


I ja bih volio vidjeti Irak u miru,definitivno ima potencijala,ali je pred njima jos uvijek dalek put,ovde je smisljeno probudjena vjerska mrznja izmedju Siita i Sunita,trebace im mnogo vrmena da to prevazidju.
 
Irak je mi je nekako draga zemlja a ijepa je kao sljiva.Irak ce biti pamtite ove moje rijeci kao Libija bogata zemlja naftom a bezbjedna maksimalno a ezani ce se cuti sirom Iraka a hodocasnici ce mirno obilaziti grob Husejna r.a.Svi ce lijepo zivjeti i Sunnije i Siije tako da se iraku prblizava mir otkako su poceli da pronalaze ubice iz al kaide jer oni su glavni remetioci mira u Iraku.Volio bih da odem u Irak i da zivm u basru najljepsem gradu u iraku i da prekrstim noge i da pijem kahfu na minberu..

amerikanci su glavni zlotvori u iraku, napravili su gradjanski rat u kome je poginulo 700 000 iracana, to je genocid
 
Mislim da Sunniti nisu tako jaki u Iraku i da nece pokusavati nesto daurade lose.Gavna kocnica napretku su pobunjenicke grupe Al Kaida koja djeluje duz Iraka i cini bombaske napade na civile.Dobro je st su ubili ove vodje iz Al Kaide jer to je znak da Irak nesto cini u pronalzenju mira i stabilnosti u Iraku
 

Back
Top