skupstina
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: skupstina

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano skupstina

gledam skupstinu par minuta i promenim program. iako su ponekad zanimljivi, hocu reci smesni, ne vidim razloga da se svakog dana daje direktan prenos.
    ne znam ko je i zasto predlozio da se daje direktan prenos, da li RTS time pokriva progamsku semu, i jos dobija novac od njih, ili je poslanicima bez veze da govore a niko ih ne gleda. to sto ih niko ne slusa, ne smeta im previse. znate li ista o tome??

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: skupstina

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    gledam skupstinu par minuta i promenim program. iako su ponekad zanimljivi, hocu reci smesni, ne vidim razloga da se svakog dana daje direktan prenos.
    ne znam ko je i zasto predlozio da se daje direktan prenos, da li RTS time pokriva progamsku semu, i jos dobija novac od njih, ili je poslanicima bez veze da govore a niko ih ne gleda. to sto ih niko ne slusa, ne smeta im previse. znate li ista o tome??
    Nasa skupstina je jedina u svetu gde poslanici nece da ucestvuju u radu ako tv direktno ne prenosi taj njihov "rad".
    Neko vece u Utisku nedelje predlozeno je da se skupstina prenosi samo na radiu, mislim da je ideja pametna i nadam se da ce proci.
    tako bi vuk bio sit a i ovce bi ostale na broju

Domaćin emilly1 (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

mislis na albansku skupstinu?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

А зашто вама СМЕТА ПРЕНОС СКУПШТИНЕ??? Мислите да ће Шиптари лакше куповати продане душе и да народ неће видети...

Истог тренутка би престао да плаћам претплату када би укинули пренос. ИМАМ ПРАВО ДА ГЛЕДАМ ПРЕНОС СКУПШТИНЕ - а има безброј других програма где Шиптари могу да онанишу...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    Nasa skupstina je jedina u svetu gde poslanici nece da ucestvuju u radu ako tv direktno ne prenosi taj njihov "rad".
    Neko vece u Utisku nedelje predlozeno je da se skupstina prenosi samo na radiu, mislim da je ideja pametna i nadam se da ce proci.
    tako bi vuk bio sit a i ovce bi ostale na broju
    ako se ne varam, poslanici [opozicija] zahtevaju da prenosa obavezno bude, u suprotnom slucaju ce bojkovati skupstinu. zamisli samo uslova.
    ili npr. RTS trazi da im se plati za prnos. iako za ispunjavanje seme od par sati oni bi inace morali dobro odresiti kesu.
    ima previse nelogicnosti.

Domaćin berislav83 (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

ja bih ukinuo prenos skupstine jer iovako nema nista pametno da se cuje,a ne zelim da gledam njihove gluposti i da mi zagadjuju zivot.ko zeli da gleda nek im isti ti "poslanici"od plate obezbede put u BG u skupstinu pa nek je gledaju.
    srbija024

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio emilly1 Pogledaj poruku
    mislis na albansku skupstinu?
    kakve veze ima albanska skupstina

Domaćin emilly1 (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

kakve veze ima albanska skupstina
    pa koji tvoj vise buljis i nasladjujes se na sve sto rade Srbi..idi malo u tvoje dvoriste pa pocisti..

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    А зашто вама СМЕТА ПРЕНОС СКУПШТИНЕ??? Мислите да ће Шиптари лакше куповати продане душе и да народ неће видети...

Истог тренутка би престао да плаћам претплату када би укинули пренос. ИМАМ ПРАВО ДА ГЛЕДАМ ПРЕНОС СКУПШТИНЕ - а има безброј других програма где Шиптари могу да онанишу...
    meni ne smeta. ja volim da gledam prenos iz skusptine. ali vidim da cesto gube na "zanmljivosti", sto je i normalno, ne mogu oni stalno izigravati M P cirkus.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

pa koji tvoj vise buljis i nasladjujes se na sve sto rade Srbi..idi malo u tvoje dvoriste pa pocisti..
    valjda se kaze "koji moj...."

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Hvataš RTS?
    Myles Bennett Dyson

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ako se ne varam, poslanici [opozicija] zahtevaju da prenosa obavezno bude, u suprotnom slucaju ce bojkovati skupstinu. zamisli samo uslova.
    ili npr. RTS trazi da im se plati za prnos. iako za ispunjavanje seme od par sati oni bi inace morali dobro odresiti kesu.
    ima previse nelogicnosti.
    To je zato sto svoj rad u skupstini smatraju predstavom za javnost. Da nema prenosa bili bi prirodniji a samim tim i pristojniji. Sve uvrede koje pljuste, psovke koje se izgovore, nepristojnosti koje se ucine vise su smisljeni da privuku paznju stanovnistva koje ih prati nego sto su prava priroda mnogih od njih.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Hvataš RTS?
    ma hvatam ja sto god hocu breeee
    ps. sat

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

To su ti moj ademe uz oko 30% izuzetaka sve sami...Ne postoji izraz za njih...Možda neki oblik sekte,sa unutarsektaškim podelama ali čvrst prema SPOLJA...
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    To je zato sto svoj rad u skupstini smatraju predstavom za javnost. Da nema prenosa bili bi prirodniji a samim tim i pristojniji. Sve uvrede koje pljuste, psovke koje se izgovore, nepristojnosti koje se ucine vise su smisljeni da privuku paznju stanovnistva koje ih prati nego sto su prava priroda mnogih od njih.
    slazem se da bi bili puno ucinkovitiji, sto kazu hrvati, kada bi se usresredili na to sta imaju da kazu, a ne da li ih neko gleda, kako izgledaju i sl.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    To su ti moj ademe uz oko 30% izuzetaka sve sami...Ne postoji izraz za njih...Možda neki oblik sekte,sa unutarsektaškim podelama ali čvrst prema SPOLJA...
    pojedinacni prenos je OK. uz to ja ne bih poslanike obavestavao kada ce biti prenosa. zanci neka rade posao za koji su placeni normalno bez pritisaka TV-a.
    secam se skoro kad su morali da prenose skustinu na stetu lige sampiona. zamisli samo nekog skupstinara koji u sebi kaze "hebo te koja sam ja faca, umesto da gledaju ronalda oni gledaju mene"

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Da uzmu par prodavaca s kvantaša i stave ih tamo bolje bi rezonovali i s većim poštovanjem bi se obraćali jedni drugima,makar jer bi osećali da već samim ulaskom u skupštinu ulaze u Svečano zdanje i svoje niskep orive ostavljaju napolju
    Myles Bennett Dyson

Domaćin emilly1 (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

skandal u kosovskoj skupštini

Poslanik Gani Geci optužio neimenovane ministre da su naručivali ubistva poslanika. Dokumentacija poslanika Demokratskog saveza Dardanije, koja navodno obuhvata period od 1999. godine, sačuvana na misterioznom disku, kojim je Geci mahao po parlamentu u Prištini.

Poslanik Demokraskog saveza Dardanije Gani Geci izazvao je ozbiljan skandal u kosovskoj skupštini pošto je optužio, doduše neimenovane, članove vlade ali i poslanike da su u prethodnih deset godina učestvovali u čitavom nizu kriminalnih radnji, uključujući i zločine sa političkom pozadinom.
    Gani Geci
    geci2.jpg
    Pucnjava iz 2001. godine

Geci, nekadašnji pripadnik OVK, i sam se naša na meti napadača oktobra 2001. godine, kada su automobil u kome se vozio kroz selo Lauša u Drenici rafalom iz automatskog naoružanja zasuli nikada identifikovani napadači. Tom prilikom ubijen je novinar dnevnika "Bota sot" Bekim Kastrati, a Geci je bio ranjen.

Pucnjava je usledila posle Kastratijevog teksta u kome se navode zločini nad Albankama, koje su navodno počinili Hašim Tači i njegov bliski saradnik Sulejman Selimi, poznat i pod ratnim nadimkom "Sultan". Selimi je, sada, komandant novoosnovanih Bezbednosnih snaga Kosova.

Krunski dokaz poslanika stranke koju čine otpadnici iz Demokratskog saveza Kosova, predstavlja disk na kome se, navodno, nalaze dokumenti koji potvrđuju Gecijeve tvrdnje, ali koji je predsednik skupštine u Prištini Jakup Krasnići odbio da primi, objašnjavajući da se takvim optužbama bave policija i pravosuđe.

"U ovom parlamentu sede ljudi, ministri i njihovi zamenici, koji su davali naređenja da se ubiju poslanici. Ne vi gospodine predsedniče, ni vi premijeru, ali u kabinetu ima ljudi koji su naručivali ubistva poslanike", rekao je Geci.

Geci je, tokom rasprave u skupštini Kosova održane u četvrtak, naveo da su ti, za sada neimenovani zvaničnici, naručili ubistva dvojice zvaničnika te stranke Agima Velijua i Adema Salihaja.

"Naše kolege, poslanici, čija su imena pomenuta naredili su ubistva Agima Velijua i Adema Salihaha", rekao je Geci, koji je zatražio da se objavi kompletna dokumentacija koju posetuje, ali je Krasnići rekao da će pravosudni organi proceniti postoji li mafijaška mreža na Kosovu. "Nema načina da se borite sa kriminalom dok u skupštini sede kriminalci".
    Disk još niko nije dobio
    gecidisk.jpg

DSK, čija je snaga znatno opala od smrti osnivača i dugogodišnjeg lidera Ibrahima Rugove, zatražila je formiranje parlamentarne komisije, koja bi se bavila navodima o političkom nasilju na Kosovu u poslednjih desetak godina.

Najsnažnija politička stranka na Kosovu, Demokratska partija Kosova nekadašnjeg političkog lidera Oslobodilačke vojske Kosova Hašima Tačija, na koju se, kako navode posmatrači u Prištinu, i odnosi najveći deo optužbi opozicije, saopštila je da Geci takvim izjavama "pokušava da degradira političke procese i napredak Kosova".

"DPK izražava duboku zabrinutost i gnušanje zbog nedavnih političkih izjava određenih segmenata parapolitike na Kosovu, upotrebljenim za predizbornu kampanju i kako bi odvratili pažnju od izgradnje države ka mržnji i kriminalu", navodi se u saopštenju DPK.

Sukobi između bivših gerilaca i DSK datiraju još od 1998. godine, jer je Rugova Oslobodilačku vojsku Kosova nazivao "tvorevinom srpskih tajnih službi", dok su mu gerilci uzvratili ozbiljnim pretnjama, pa se, tada, neprikosnoveni lider Albanaca sa Kosova u Prištinu vratio nekoliko meseci po dolasku UNMIK-a i Kfora.
    http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/329121/Skandal+u+kosovskoj+skup%C5%A1tini.html

predstava za javnost

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

emilly1@

i sta je tebi smesno u tom tekstu???

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

To što je na Kosovu raspad institucija je samo još lošija poruka za nas...Oni nikad nisu ni imali tradiciju sakupljanja i odlučivanja osim ''Prizrenske Lige'' a mi se kao dičimo nečim,a...
    Myles Bennett Dyson

Domaćin emilly1 (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

emilly1@

i sta je tebi smesno u tom tekstu???
    meni nista lepo pitam jel na ovu skupstinu mislis?

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

meni nista lepo pitam jel na ovu skupstinu mislis?
    ko ce gubiti vreme na tu skupstinu... to bre dosadno, samo za spavanje su dobri

Domaćin emilly1 (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

ko ce gubiti vreme na tu skupstinu... to bre dosadno, samo za spavanje su dobri
    za koji si ti narko klan?

Aktivan član
    Učlanjen
    08.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Poslanicima je bezveze da govore a da ih niko ne gleda... Eee, to je carski posao, samo sedis, neki put ako hoces nesto tupavo kazes, imas imunitet, plus jeftina hrana u skupstinskom restoranu, placeni putni troskovi i plata oko 100000! Pa gde to jos ima, mislim takva disproporcija u odnosu na prosecnu platu u Srbiji?

Aktivan član Lilyth (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio kajzersoze Pogledaj poruku
    Poslanicima je bezveze da govore a da ih niko ne gleda... Eee, to je carski posao, samo sedis, neki put ako hoces nesto tupavo kazes, imas imunitet, plus jeftina hrana u skupstinskom restoranu, placeni putni troskovi i plata oko 100000! Pa gde to jos ima, mislim takva disproporcija u odnosu na prosecnu platu u Srbiji?
    Apsolutno nigde. Osim toga, kad se skupstina ne prenosi odluke se mnogo brze donose, nema onda potrebe za govorima. Neka uvedu emisiju koja ce da se bavi izvestajima is Skupstine i tu dovedu pretstavnike za i protiv odredjene odluke koji ce da obrazloze svoj stav.

Slične teme

1. Skupstina
    Autor Atreid u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.09.2007., 21:32
  2. skupstina
    Autor banegad u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.06.2006., 22:54
  3. Skupstina SCG - Skupstina Srbije
    Autor Kornel u forumu Politika
    Odgovora: 5