Osvetoljubivost!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 55

Tema: Osvetoljubivost!

Ističe se
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Osvetoljubivost!

Da li ste osvetoljubivi, da li mrzite onu poslovicu " Ko tebe kamenom ti njega hlebom " ? I, da li volite onu " Ko tebe kamenom ti njega ciglom " .
    Da li vam je muka da prema nekom budete ceo zivot dobri, a da vam se to vraca na najgori moguci nacin?!
    Na kraju krajeva, odlicno je kada je neko prema tebi dobar, a ti prema njemu jos bolji, ali, da li je onda lose ako je neko prema tebi zao, a ti prema njemu jos gori?
    Kakvu bonton tu igra ulogu?
    Vasa misljenja u vezi ove teme molicu!

Domaćin adeptus (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Re: Osvetoljubivost!

Ljude koji te teraju da budeš loš prema njima IZBEGAVATI...

Ističe se
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio adeptus Pogledaj poruku
    A zasto im ne uzvratiti jos gorim, proneverili su moje poverenje i plus iskoristili to na najgori moguci nacin, moram da im se revansiram...

Domaćin adeptus (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    76

Citat Original postavio Sveznalo Pogledaj poruku
    A zasto im ne uzvratiti jos gorim, proneverili su moje poverenje i plus iskoristili to na najgori moguci nacin, moram da im se revansiram...
    Loše za karmu... Ti znaš o čemu pričam, ne moram ti objašnjavati... Oni sami sebi sude, kao i svako od nas...

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Ovo je najbolja politika,ali danas imaš i ljude koji su apsolutno loši prema tebi,za koje nema dileme o karakteru i imaš ljigave i premazane,za koje nikad ne znaš šta ti misle a kad se raziđete vidiš da ti nisu mislili ništa dobro
    Myles Bennett Dyson

gost 222551 nije na forumu
    Koračaj tragovima duge,kroči putevima pjesme i sve će oko tebe i u tebi biti ljepota...
    Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Da li ste osvetoljubivi, da li mrzite onu poslovicu " Ko tebe kamenom ti njega hlebom " ? I, da li volite onu " Ko tebe kamenom ti njega ciglom " .
    Da li vam je muka da prema nekom budete ceo zivot dobri, a da vam se to vraca na najgori moguci nacin?!
    Na kraju krajeva, odlicno je kada je neko prema tebi dobar, a ti prema njemu jos bolji, ali, da li je onda lose ako je neko prema tebi zao, a ti prema njemu jos gori?
    Ja ne volim i nemam zelje da se svetim....ALI,dosadasnje iskustvo mi je pokazalo,da se sudbina,Bog,(kako god) pobrine da se ta osoba kazni.....cjeli zivot sam svjedok "vracanja duga" osobama koje su me na neki nacin povrijedile...Ne zelim to zaista,ali uvjek mi je ono u glavi,da ima nesto,sto se brine da sve dode na svoje mjesto,da se svakom kockice sloze onako kako je zasluzio..tako da ne vidim potrebu da se ja kao nesto svetim,kad to opet nije dobro za mene....ima nesto,sudbina,energija,sto god, koja svakom vraca istom mjerom....Zasto da se ja zamaram sa tim? Ako je neko ucinio meni lose...pa ucinio je u stvari sebi...jer ja cu se oporaviti,a njega ceka dugorocno okajavanje.....Ne,ne svetim se nikad i ne razmisljam o tome.... Kad me neko namjerno povrijedi,vec unaprijed u sebi znam da ce to skupo da ga kosta....i trudim se da neutralisem svu losu energiju koja mi se u tom momentu pojavi...znaci iskuliram....Treba raditi na sebi i shvatiti da treba da se izdignes od tih sitnih ljudskih pobuda koje bi te natjerale na eventualnu osvetu...... Jer treba se drzati onoga ,da zlo se zlim vraca,a dobro dobrim.....( znaci,Sveznalo,pripazi na svoje ponasanje i za ono "zenka"i onaj razgovor izmedu tebe i adepta,jer s obzirom na to kako se pociniteljima grijeha prema mojoj malenkosti vraca...ne bih ti bila na mjestu ..... )

Aktivan član Anđa (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Ko tebe kamenom ti njega hlebom je sjajna osveta za ljude koji imaju savest. Sekiraće se više zbog svog nedela ako ste vi dobri prema toj osobi. Ipak, većina zlih ljudi nema savesti. Slažem se da treba biti surov prema neprijateljima, ali se ne slažem da treba gubiti vreme na smišljanje osvete. Smišljajući osvetu razmišljate loše, što proizvodi bes, što ne može biti dobro za organizam, a uz to i gubite vreme, trošite ga na nešto što nema veze sa vašim životom. Ako se prilika pojavi, iskoristiti je, ali ne praviti je. Tako ja mislim. Mada, mislim da je ignorisanje nekoga koga ne volimo najgore za tu osobu. Ne bes, mržnja, već ravnodušnost. Ponašati se kao da vam ta osoba nije ništa uradila. To izjeda zlikovca. U tome i u činjenici da mržnja stvara loše emocije i ne čini dobro telu, vidim poruku onoga ko tebe kamenom ti njega hlebom.

Ističe se
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio kikitiki Pogledaj poruku
    Ja ne volim i nemam zelje da se svetim....ALI,dosadasnje iskustvo mi je pokazalo,da se sudbina,Bog,(kako god) pobrine da se ta osoba kazni.....cjeli zivot sam svjedok "vracanja duga" osobama koje su me na neki nacin povrijedile...Ne zelim to zaista,ali uvjek mi je ono u glavi,da ima nesto,sto se brine da sve dode na svoje mjesto,da se svakom kockice sloze onako kako je zasluzio..tako da ne vidim potrebu da se ja kao nesto svetim,kad to opet nije dobro za mene....ima nesto,sudbina,energija,sto god, koja svakom vraca istom mjerom....Zasto da se ja zamaram sa tim? Ako je neko ucinio meni lose...pa ucinio je u stvari sebi...jer ja cu se oporaviti,a njega ceka dugorocno okajavanje.....Ne,ne svetim se nikad i ne razmisljam o tome.... Kad me neko namjerno povrijedi,vec unaprijed u sebi znam da ce to skupo da ga kosta....i trudim se da neutralisem svu losu energiju koja mi se u tom momentu pojavi...znaci iskuliram....Treba raditi na sebi i shvatiti da treba da se izdignes od tih sitnih ljudskih pobuda koje bi te natjerale na eventualnu osvetu...... Jer treba se drzati onoga ,da zlo se zlim vraca,a dobro dobrim.....( znaci,Sveznalo,pripazi na svoje ponasanje i za ono "zenka"i onaj razgovor izmedu tebe i adepta,jer s obzirom na to kako se pociniteljima grijeha prema mojoj malenkosti vraca...ne bih ti bila na mjestu ..... )
    Hahahahah, ma bre ja sam se samo salio.... can't touch this!
    P. S. Ali reinkarnacija sledi jedino ako smo pocinili neki ogromni greh pa se vracaju da nadoknade, secas li se dela sa mravaima na onoj temi karme, sta ako sam ja ta energija koja mora vratiti toj osobi za sva zlodela koja je ucinila? Zenko?

Loše za karmu... Ti znaš o čemu pričam, ne moram ti objašnjavati... Oni sami sebi sude, kao i svako od nas...
    Znam, ali za to joj sigurno nece vracati "onaj " gore, jer je osveta nista naspram ubistva, krajde, preljube... Moram i ja nesto da radim...

Citat Original postavio Anđa Pogledaj poruku
    Ko tebe kamenom ti njega hlebom je sjajna osveta za ljude koji imaju savest. Sekiraće se više zbog svog nedela ako ste vi dobri prema toj osobi. Ipak, većina zlih ljudi nema savesti. Slažem se da treba biti surov prema neprijateljima, ali se ne slažem da treba gubiti vreme na smišljanje osvete. Smišljajući osvetu razmišljate loše, što proizvodi bes, što ne može biti dobro za organizam, a uz to i gubite vreme, trošite ga na nešto što nema veze sa vašim životom. Ako se prilika pojavi, iskoristiti je, ali ne praviti je. Tako ja mislim. Mada, mislim da je ignorisanje nekoga koga ne volimo najgore za tu osobu. Ne bes, mržnja, već ravnodušnost. Ponašati se kao da vam ta osoba nije ništa uradila. To izjeda zlikovca. U tome i u činjenici da mržnja stvara loše emocije i ne čini dobro telu, vidim poruku onoga ko tebe kamenom ti njega hlebom.
    Ah, veruj mi, ta osoba kojoj konkretno planiram da se osvetim nema obraza da bi shvatila tako nesto...
    A druga stvar, veoma dobro trosim i rasporedjujem svoje vreme, tako da sve usput radim...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Obicno se dobro vrati zlom pa sam to skapiro vremenom a narocito od bliskih ljudi..pa sam sve redom iskuliro..tretiram ih ko stoku..nista im ne cinim samo iskoriscavam
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,is attention whores,sujetne zenturace,pusacice&co,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Ističe se
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Obicno se dobro vrati zlom pa sam to skapiro vremenom a narocito od bliskih ljudi..pa sam sve redom iskuliro..tretiram ih ko stoku..nista im ne cinim samo iskoriscavam
    pa to je lose za karmu...

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Brate dosta sam bio ovca i zadovoljavao se sitnicama dok su se drugi skucili na mojoj grbaci
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,is attention whores,sujetne zenturace,pusacice&co,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Koračaj tragovima duge,kroči putevima pjesme i sve će oko tebe i u tebi biti ljepota...
    Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Brate dosta sam bio ovca i zadovoljavao se sitnicama dok su se drugi skucili na mojoj grbaci
    Pa normalno.....to je ok,ali bas da se svetis.....

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Ma nije ne svetim se..ja to onako samo malo ljut

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Ma da,znam ti si dobrica...mekan ko' dusa

Ističe se
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    59

hahaha, onda je ok... to je i moj moto... xD

Veoma poznat Mrs_Sick (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    170

Osvetim se onome ko to zaslužuje.
    Ili, kad me jednostavno bes obuzme.
    A inače sam ili darežljiva ili apatična prema neprijateljima.
    Sve je to relativno kod mene...

I can help you see the light out of your despair,
    You tie the rope, I'll kick the fu*kin' chair!

Ističe se
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    59

A kako sve to utice na karmu, neko mora vracati dugove za sitnice, ono vise prepustamo onom gore...

Elita Maja_pcelica (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    239

Sve lose ucinjeno meni posle izvesne doze besa i ljutnje....prastam, ali ne zaboravljam i obicno vratim dobrim...jer tako vise boli

Domaćin Neponovljiva Gracija (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    228

Osvete prepustam Tvorcu i vodim se onom narodnom "Bog je spor, ali dostizan".Jos se nije dogodilo da je nekoga preskocio i da mu vrlo brzo nije vratio bas onako kako je zasluzio.
    O meni najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Neponovljiva Gracija Pogledaj poruku
    Osvete prepustam Tvorcu i vodim se onom narodnom "Bog je spor, ali dostizan".Jos se nije dogodilo da je nekoga preskocio i da mu vrlo brzo nije vratio bas onako kako je zasluzio.

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Citat Original postavio Neponovljiva Gracija Pogledaj poruku

Nisam osvetoljubiva, ne secam se da me je neko toliko izbacio iz takta ili "pogodio nerv" da sam pozelela da mu se osvetim.
    Uglavnom izazivaju u meni inat, pre nego bes, ali inat da im pokazem koliko sam bolja od njih i koliko mogu. Ne nesto njima da naskodim,sta imam od toga.
    A i to je retko. Taj inat. A bas volim te moje momente.

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

ne mrzim je, ali da se njom vodim, ne vodim se... ne volim je, ali teshko moze dobiti drugu priliku...
    hm, taj problem definitivno nemam, jer kao shto se vec moze videti nakon jednog puta ne mozemo prichati o celom zivotu...
    ama, ako je neko prema meni losh, jednostavno ga ne *****, a da li je to josh gore bash me i ne zanima...
    bonton takodje ne ***** kad osetim "zlo"...

Poznat BIG PEOPLE (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    143

ja nisam uopste

a volela bih da jesam
    Pred ženom da kleči 1000 muškaraca, ona bi izabrala onog koji je čak ni ne gleda.

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Ljudi koji izazivaju u meni zelju da budem zla i nisu u mom okruzenju.Nemam s njima nikakav kontakt ako naslutim da su negativni.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio Luna72 Pogledaj poruku
    Ljudi koji izazivaju u meni zelju da budem zla i nisu u mom okruzenju.Nemam s njima nikakav kontakt ako naslutim da su negativni.
    I ja ih eliminišem ne zato što ''kujem planove'' za ovo ili ono nego jer je to nužno radi mog a i njihovog duševnog mira,odnosno izbegavanja konfrontacija,jednostavno neću da se trošim na ljude koji te ne kontaju nič
    Myles Bennett Dyson

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •