koji auto za pocetak??

Za pocetnika iskljucivo Zastava 750 LE.:mrgreen:
Ali ako si prohtevan mogu da kazem da Skoda Fabia ispunjava sve uslove.
Zasto da spavas otvorenih ociju zbog Golfa. Focus je dobar ali ne sa TDCI motorom koji je jako osetljiv na nase gorivo. Toyota je dobra al koju mozes sem Yarisa da uzmes do 5k a da nije matora?
 
Sve sto ima VW znak je na udaru.
Skodilak 1,4 motor i gas.Kvalitetna izrada za pristojnu cifru a sto neki pljuju po nekom modelu je prica od usta do usta i uglavnom ne iz licnog iskustva.
Svaki auto ima svoje vrline i mane tako da se samo treba raspitati dali ih novcano mozes podrzati.
 
Do 5k imas veoma dobre automobile za nase standarde,sa vazdusnim,klimom,kozom,alu felnama, i 100 jos djakonija. Ako ti je prvi auto i pocetnik si ne mora da bude "krs" ako mozes sto sebi da ne priustis dobar auto( kad neko kaze skupi delovi,ogrebace auto ,kucnuce ga garantovano ,ja se najezim)

Mogao sam 100 puta do sada da uzmem yuga al necu,vozicu se autobusom dok ne skupim oko 4k za auto koji se meni svidja,tako da samo napred,uzmi za sebe auto po meri

Ovo su neki koji su meni privukli paznju,naravno polovni ,ne stariji od 10-ak god i sa manjom cenom od 5k

2001 Fiat Stilo Abarth 3.900e
xwvg0.jpg
ndsc8x.jpg
20b0ea9.jpg


2001 Ford Focus 1.6 16v 4.100e
nb6np1.jpg
6qb612.jpg
6zqw7p.jpg


2001 Alfa Romeo 147 jtd 3.800e

xb0gbc.jpg
124ahok.jpg
5xsvfq.jpg


1998 Alfa Romeo 156 1.8 TS 4.200e
ruct9d.jpg
732kvo.jpg
2mdqsug.jpg



2008 Audi A6 2.0 tdi tacno 5k,vrh auto,prosto mi nekako dzabe

adbwx2.jpg
oq99wk.jpg
14u7qll.jpg
 
Do 5k imas veoma dobre automobile za nase standarde,sa vazdusnim,klimom,kozom,alu felnama, i 100 jos djakonija. Ako ti je prvi auto i pocetnik si ne mora da bude "krs" ako mozes sto sebi da ne priustis dobar auto( kad neko kaze skupi delovi,ogrebace auto ,kucnuce ga garantovano ,ja se najezim)

Mogao sam 100 puta do sada da uzmem yuga al necu,vozicu se autobusom dok ne skupim oko 4k za auto koji se meni svidja,tako da samo napred,uzmi za sebe auto po meri

Ovo su neki koji su meni privukli paznju,naravno polovni ,ne stariji od 10-ak god i sa manjom cenom od 5k

2001 Fiat Stilo Abarth 3.900e
xwvg0.jpg
ndsc8x.jpg
20b0ea9.jpg


2001 Ford Focus 1.6 16v 4.100e
nb6np1.jpg
6qb612.jpg
6zqw7p.jpg


2001 Alfa Romeo 147 jtd 3.800e

xb0gbc.jpg
124ahok.jpg
5xsvfq.jpg


1998 Alfa Romeo 156 1.8 TS 4.200e
ruct9d.jpg
732kvo.jpg
2mdqsug.jpg



2008 Audi A6 2.0 tdi tacno 5k,vrh auto,prosto mi nekako dzabe

adbwx2.jpg
oq99wk.jpg
14u7qll.jpg

јел ниси сконтао да је ауди лизинг. Остало је још 38 рата по 1000 франака;)
 
:hahaha:xaxaxaaxxaxaa,nisam,lol,jos vidim nesto malo,da je kraden pa vise bi kostalo:hahaha:.


Nisi morao da ides citat sa sve slikama:eek:,zatrpa stranu. Nisam hteo da stavljam VW-e a video sam par lepih pola i lupo-a, Ima sajt pa neka odabere,ja sam ljubitelj vise alfe i fiata
 
Od navedenih primeraka Stilo je 2,4 sa 170 ks,Alfa 147 2001 dizel jeftinija od 156 1998 benzinca? Jedino Focus je donekle Ok ali je verovatno carinjen po datumu prve registracije jer ima stare farove.
Dali su to kola za pocetnika? Ja bih rekao da ne jer kako ce jedan pocetnik da sipa 17 l goriva u tog Stila sa automatskim menjacem a registracija mu je jos 50000 din?
Kako ce da odrzava Alfe?
Za pocetnika je po meni Punto 1,2 zakon jer je jeftin u svakom slucaju a za tih 5k moze da uzme 2006 god. sto je i cilj vecine nas tj.da uzmemo sto mladje vozilo za novac sa kojim raspolazemo.:per:
 
pozdrav!
ako vec postoji ovakva tema ja se izvinjavam ali je nisam nasao:mrgreen::mrgreen:
dakle, prvi auto, budzet oko 5k. Koji uzeti?
po mom misljenju ford focus, vw golf mk4, toyota corolla....
podelite Vase iskustvo!

umesto nekih novih i dobrih automobila, koji vidim da ovde dominiraju, ja ti preporučujem neku kantu...da ti ne bude žao ako je čukneš dok se parkiraš ili sjebeš vešanje po rupama...

...nešto što će i kao kanta da se proda bez problema i uz mali gubitak na ceni prilikom kasnije prodaje...golf or something...
...misim...jedna je zemlja gde auto star 25 godina košta 2500 evra...:per:
...misli o tome...:per:
 
Poslednja izmena:
Mah uzmi auto prema svom temperamentu,mislim svi znamo kakvi smo,ako si odgovoran rokni cifru i vozaj se ko baja i siguran u sebe,te neces paliti gume,okretati se pod rucnom,drkati ga u nizu,ubacivati se pokusavati trkati itako to....uzmi sebi autic....

A sada ako ces sve ovo raditi,mislim svi smo mi to radili kada smo tek polozili cast pojedincima,razjebat ces i dvoja kola....iz iskustva...... onda kupi neku kalaju....drkaj je nemilosrdno i onda kada se provozas u puntu,fiesti,pezou,clio vidjet ces ugodjaja pa ces onda cuvati a do tada ces kucnut malo na parkingu,pa malo cugnut oborit kapiju ispred kuce,pa mozda udarit covjeka izadjes nisi ga ni vidio popio ti malo a on se drzi za vrata ne moze da stoji i kaze:"Aj majstore u redu je!" u gorem stanju od tebe itd....



E onda opametnis pa se ne zaebavas vise :) al ne bi ti preporucio nesto sto se krade kao moj rodjak,ne moze da spava,od svih zastita koje je uveo i kaska opet mu briga za merca i golfa v a garazna vrata,lakse zid oborit neg proc kroz njih,a tek kada izadjemo samo na svjetlo ostavlja auto :lol:
 
Po meni je punto sasvim ok auto,prosto sam se zacudio koliko puno mesta ima na zadnjem sedistu,ima brzinu,startnost,al nikako mi se ne svidja ovaj "domaci" punto
Ono sto mi je zapalo za oko da malo koji u gradu ima branike u boji karoserije(verovatno spada u dodatnu opremu), felne su kao sa yuga,gume uske+ imaju neke ruzne ratkapne,plastika stop svetla je nekako mutna i mat,prosto se zapitam a kakva nam je onda mehanika

Koliko znam od 4 modela ,ovo su 2. i 3-ci. Neki imaju 3 vrata,neki 5,mrecizu na branicima,macije oci,ima razlika milion...
http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Punto

MK2a 3V (1999-2003)
4zsyt1.jpg

mk7vc2.jpg


Mk2b 3v (2003-present)
10wlira.jpg

2gwgylk.jpg


Ovo mozda nekom bude od pomoci sto se tice cena registracija(ako sam dobro izracunao za punta ne treba vise od 120-150e, ja sam racunao za 1200cc/44kw/2005)
http://www.registracija-vozila.rs/
http://registracija-vozila.net/registracija-vozila-kalkulator.html

Vec za 3.2 - 4k ima da se nadje punto,tako da ostaje novca i za plin ako nema,"normalne" felne,pragove,izduv....ako u opste zelis da se bakces sa tim,al par sitnica ume dosta da izmeni auto barem vizuelno,u mehaniku ne zalazim

slidc3.jpg
ek2ct4.jpg
21kxz5w.jpg


Na kraju ti si taj koji ce ga voziti :bye:
 

Back
Top