Kako doći do Dablina...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Kako doći do Dablina...

Domaćin Feniks308 II (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Smile Kako doći do Dablina...

Hteo bih ovo leto da odem na jedno 5 dana u Dablin, pa bih voleo da mi neko, ko je bio tamo, objasni kako doći do njega, kakav je smeštaj, cene, kakvi su Irci i tako to.....
    Smrtnik najvise pati kad sazna da je smrtnik...

Ističe se
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kako doći do Dablina...

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Alyosha Pogledaj poruku

Moja omiljena....

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

http://www.skyscanner.net/hotels/Sea...r12=1772845150

Na istom ajtu imas i the cheapest flights do Dublin

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Stevee Pogledaj poruku
    http://www.skyscanner.net/hotels/Sea...r12=1772845150

Na istom ajtu imas i the cheapest flights do Dublin
    Hvala....

Aktivan član kandid (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

kad idem, letim iz Budapest direktno, najbrze i jeftino. mozes i preko Praga na primer ako ti se svrcka po aerodromu.
    smestaj, da bi stvarno nesto doziveo probaj hostel ili nesto kao hospitality club, hoteli su nezanimljivi.
    ali Dublin ne preporucujem, nista extra, ceo grad je kao neko predgradje, prljav, tesan, ne znam. preporucujem da posetis druga mesta, Irska je prelepa inace, ali Dublin je bezveze bas.
    mislim da treba ti viza jos?
    a Irci su pricljivi, druzeljubivi, strasno prosti u stvari i svi mnogo slicni kao da su iz jedne velike familije. veoma posebni u odnosu na druge evropske kulture. sve je nekako opusteno, niko ne postuje zakon, mnogo piju i psuju i biju se, grozni frajeri i jos groznije ribe.
    vredi da se poseti, lepo ces se provesti sigurno.
    jos da znas, sve je uzasno skupo.

Ističe se Salle Buddha (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio kandid Pogledaj poruku
    a Irci su pricljivi, druzeljubivi, strasno prosti u stvari i svi mnogo slicni kao da su iz jedne velike familije. veoma posebni u odnosu na druge evropske kulture. sve je nekako opusteno, niko ne postuje zakon, mnogo piju i psuju i biju se, grozni frajeri i jos groznije ribe.

Ma Irci su super. Bukvalno izadjesh u neki pab, i nema teorije da ne nadjes nekog sa kim ces dobro da se ispricas. Radoznali su, komunikativni, veseli, i imaju najjache pivo
    Do Dablina mozes iz Budimpeste direktno, a mozes i avionom do Belfasta, pa odatle autom/autobusom do Dablina.
    "Imaj smelosti da budesh razuman." Emanuel Kant.

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

kad idem, letim iz Budapest direktno, najbrze i jeftino. mozes i preko Praga na primer ako ti se svrcka po aerodromu.
    smestaj, da bi stvarno nesto doziveo probaj hostel ili nesto kao hospitality club, hoteli su nezanimljivi.
    ali Dublin ne preporucujem, nista extra, ceo grad je kao neko predgradje, prljav, tesan, ne znam. preporucujem da posetis druga mesta, Irska je prelepa inace, ali Dublin je bezveze bas.
    mislim da treba ti viza jos?
    Hvala ti puno, baš mi je nešto ovako trebalo, čisto da stvorim neku sliku o Irskoj.
    Inače, znaš li šta vredi posetiti, neki muzej ili tako nešto?

Citat Original postavio Salle Buddha Pogledaj poruku
    Ma Irci su super. Bukvalno izadjesh u neki pab, i nema teorije da ne nadjes nekog sa kim ces dobro da se ispricas. Radoznali su, komunikativni, veseli, i imaju najjache pivo
    Do Dablina mozes iz Budimpeste direktno, a mozes i avionom do Belfasta, pa odatle autom/autobusom do Dablina.
    ... to njihovo pivo moram da probam Hvala na odgovoru...
    A jel je interesantan taj Belfast?

Nov član
    Učlanjen
    06.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zanima me kakvo je stanje za studente arhitekture sto se tice dobijanja posla!?
    Moze li neko da pomogne??????????

Ističe se Salle Buddha (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Feniks308 II Pogledaj poruku

... to njihovo pivo moram da probam Hvala na odgovoru...
    A jel je interesantan taj Belfast?

Zavisi sta te zanima, meni je bio vishe nego interesantan. Obavezno poseti City hall, pubove Crown i Laverys, i restoran Panda. To su ubedljivo najbolja mesta za izlazak u gradu. Ima i fensi klubova, al' posto je prosek dece koja tamo izlaze 12-13 godina, ne bih preporucio.
    Ima mnogo crkava, bukvalno na svakih 300-500m po jedna... Katolicka, Prozbetarijanska, Protestantska, pa ako ti je zanimljivo mozes i to da pogledas...
    Onda, Castle Court u samom centru pored zeleznicke stanice je ooogroman soping centar, 2-3 puta veci od Delta sitija, gde su stalno neki popusti i rasprodaje... ja sam uzeo putni kofer sa tockicima za smesnih 25 funti.
    I to je manje vishe to... ako volish muzeje, na 10 mi od centra imash Ulster museum (Severno-Irci ne vole da ih zoves Englezi, vec Ulster people), gde bukvalno imash sve... od umetnosti starog, srednjeg veka, do ostataka kostiju ogromnih dinosaurusa i mumuficiranih faraona (to su ukrali iz Egipta za vreme kolonizacije). Ulaz je besplatan, trebace ti 3-4 sata da prodjesh kroz sva 4 nivoa. 200m iznad muzeja je i prelepa botanicka basta, a preko puta nje Queen's University, koji ti najtoplije preporucujem da posetis jer je star, i prelep.
    Na ulicama ce ti biti super zabavno kad se nadjes u guzvi sa crncima, kinezima, arapima, svedjankama, italijankama, devojkama sa maramom na glavi... tako nesto u Srbiji nema Uglavnom, preporucujem Belfast u svakoj varijati, mnogo je lep i topao grad.
    "Imaj smelosti da budesh razuman." Emanuel Kant.

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Učlanjen
    13.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

ukusi razni :-) meni na primer Belfast bas mali ruzan hladan...imaju grozan izgovor, nisu prijateljski, posle 6 uvece nikog zivog na ulici, plus mislim da nije sigurno da se kreces sam bilo gde van uskog centra ili nocu....meni jednom u nekoj sporednoj ulici pritrcali mladici, onako kako pritrcavaju huligani, kao e odakle si? kad kazem iz srbije, oni kao a cool ok, sta radis i to, ali da sam bio na primer iz republike irske mislim lose bih se proveo. u belfastu doduse svidelo mi se par barova i restorana, ali to je to.

Primećen član Whitesnake (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

ukusi razni :-) meni na primer Belfast bas mali ruzan hladan...imaju grozan izgovor, nisu prijateljski, posle 6 uvece nikog zivog na ulici, plus mislim da nije sigurno da se kreces sam bilo gde van uskog centra ili nocu....meni jednom u nekoj sporednoj ulici pritrcali mladici, onako kako pritrcavaju huligani, kao e odakle si? kad kazem iz srbije, oni kao a cool ok, sta radis i to, ali da sam bio na primer iz republike irske mislim lose bih se proveo. u belfastu doduse svidelo mi se par barova i restorana, ali to je to.
    Znači i tamo su k_u_r_č_e_v_i_t_i ?Ja sam bio ubeđen da je to samo na Balkanu ...

Učlanjen
    13.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Whitesnake Pogledaj poruku
    Znači i tamo su k_u_r_č_e_v_i_t_i ?Ja sam bio ubeđen da je to samo na Balkanu ...
    uf, bas puno su :-) ali nisu tako opasni kao nasi, meni su na primer smesni, retko ko je neki baja stvarno, nego vole da se biju, samo se biju svako sa svakim, i matorci i neki zgoljavi cak i zene, stvarno ludi su, takva im kultura, samo psuju i biju se bas na svakom koraku i za bilo sta, neverovatno. isto se bodu nozevima sekirama, grupne tuce, huliganisanje ovi mladji, bas veliki problem. oni to zovu anti social behaviour, zatvori su im prepuni iako kazne mislim najvece u evropi...ma strasno majke mi, ludi su skroz, ako te zanima citaj neke njihove novine na netu pa hronika.

Učlanjen
    13.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

isto sta sam primetio kod iraca, svako pa cak i neki naoko fini gospodin, za delic sekunde moze da podivlja i pocne da psuje ili da se bije za najmanji razlog, bez zezanja, neverovatni su. mislim isto tako svi se smeskaju i jako su prijateljski, nece niko da te dira, ali ti isti smeskaci za sekund kazem ti podivljaju skroz da ne verujes. uopste nemaju evropsku kulturu, divlji su.

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1045

Citat Original postavio Feniks308 II Pogledaj poruku
    Hteo bih ovo leto da odem na jedno 5 dana u Dablin, pa bih voleo da mi neko, ko je bio tamo, objasni kako doći do njega, kakav je smeštaj, cene, kakvi su Irci i tako to.....
    Ja imam samo jednu molbu, fotografisi sto vise mozes i okacit na forum da i mi siroti vidimo
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

isto sta sam primetio kod iraca, svako pa cak i neki naoko fini gospodin, za delic sekunde moze da podivlja i pocne da psuje ili da se bije za najmanji razlog, bez zezanja, neverovatni su. mislim isto tako svi se smeskaju i jako su prijateljski, nece niko da te dira, ali ti isti smeskaci za sekund kazem ti podivljaju skroz da ne verujes. uopste nemaju evropsku kulturu, divlji su.
    Hm...
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

uf, bas puno su :-) ali nisu tako opasni kao nasi, meni su na primer smesni, retko ko je neki baja stvarno, nego vole da se biju, samo se biju svako sa svakim, i matorci i neki zgoljavi cak i zene, stvarno ludi su, takva im kultura, samo psuju i biju se bas na svakom koraku i za bilo sta, neverovatno. isto se bodu nozevima sekirama, grupne tuce, huliganisanje ovi mladji, bas veliki problem. oni to zovu anti social behaviour, zatvori su im prepuni iako kazne mislim najvece u evropi...ma strasno majke mi, ludi su skroz, ako te zanima citaj neke njihove novine na netu pa hronika.
    Hahaha... interesantno.... Pa izgleda da su slični nama po tom pitanju....
    Citat Original postavio wild_child Pogledaj poruku
    Ja imam samo jednu molbu, fotografisi sto vise mozes i okacit na forum da i mi siroti vidimo
    Naravno....

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Slikaj pabove i ljude koji se zabavljaju i šalji
    Myles Bennett Dyson

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Početnik X-Boy (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    41

Da li neko zna da li je potrebna viza za Irsku? Koja su dokumenta sve potrebna?

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1045

Znam da je potrebna.
    E sad sta ti tacno treba, to nek kaze neko bolje informisan
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Zainteresovan član zif (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio X-Boy Pogledaj poruku
    Da li neko zna da li je potrebna viza za Irsku? Koja su dokumenta sve potrebna?
    Obrati se gospodji N Pesic; konzul za rep.Irsku u Bgd.Dobijas podatke iz prve ruke.

Početnik X-Boy (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    41

Hvala na informacijama. Posto sam nasao dosta razlicitih informacija o tome gde se konzulat nalazi i brojevima telefona, da li neko zna kako da stupim sa konzulatom u vezi daljih informacija?

Slične teme

1. kako doci do igrice
    Autor astromax u forumu Avanture
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.04.2009., 08:58
  2. kako doci do stan
    Autor djordje cacak u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2006., 21:13
  3. Kako doći do posla!!!????
    Autor ajkulica u forumu Žene
    Odgovora: 60