Šta je ljubav?

[Don Juan DeMarco]

Početnik
Poruka
29
Znate li šta je to uopšte i da li ste je nekada osetili? :think:

Vidim da ne shvataju svi ljudi na isti način pojam ljubavi pa me interesuje kako je vi vidite i koja je povezanost ljubavi sa emocijama - šta je za vas ljubav, šta je čini, šta vredi žrtvovati za nju, da li vredi živeti za nju? :hvala:
 
[Don Juan DeMarco];13606859:
Znate li šta je to uopšte i da li ste je nekada osetili? :think:

Vidim da ne shvataju svi ljudi na isti način pojam ljubavi pa me interesuje kako je vi vidite i koja je povezanost ljubavi sa emocijama - šta je za vas ljubav, šta je čini, šta vredi žrtvovati za nju, da li vredi živeti za nju? :hvala:

To su leptirići u stomaku , i osmeh na licu stalni..osećaj neopisive sreće,radosti i zadovoljstva...osećaj da možeš sve i da imaš sve...da je ceo svet moj...To je za mene ljubav...Čini je svakodnevni dodir,lepa reč,njegove lepe okice nasmejane,uzajamno poštovanje i iskrene emocije...Vredi sve žrtvovati za taj osećaj,pa makar trajao pet minuta,pet godina ili pet vekova..Da,naravno da vredi živeti za nju...jer ljubav je najlepše osecanje.:heart:
 
A meni su sva ta stanja leptirići šarenići điđi miđi proleće i cveće skroz bzvz, zato što to nisam ja i zato što je mnogo smorno i uvek jedva čekam da prođe, jer kad prođe onda je sve suepr, i onda normalno funkcionišem.
A ljubav... pa bem li ga šta je to tačno..
 
[Don Juan DeMarco];13606859:
Znate li šta je to uopšte i da li ste je nekada osetili? :think:

Vidim da ne shvataju svi ljudi na isti način pojam ljubavi pa me interesuje kako je vi vidite i koja je povezanost ljubavi sa emocijama - šta je za vas ljubav, šta je čini, šta vredi žrtvovati za nju, da li vredi živeti za nju? :hvala:

Nije ljubav samo muskarac i zena, ima mnogo vrsta ljubavi, mislim da je osecaj ispunjenosti i srece ne moze da cini samo odnos dvoje ljudi, ali su najjace emocije kad nekog vidis nasmejanog da te docekuje na vratima, ili da te zagrli ili sta znam....razumevanje, paznja....ali to je vise zaljubljenost...
Mislim da ni jedna ljubav ne zahteva zrtvu, to je samo osecaj koji posle te zrtve nas docekuje a mi to ocekujemo
Ljubav je ipak nesto vise, nesto sto se ne moze opisati! I mora biti uzvraceno, inace....


Ljubav je precenjena u svakom smislu, sujeta i sebicnost je kljuc svega!
 
Mmm... Kakva tema... Bonito... :heart:

U zivotu sam bila zaljubljena samo dva puta, a od ta dva jednom i zavolela. Bila je to ljubav na prvi pogled, sluh, miris njegove blizine, dodir njegove ruke, ukus njegovog poljupca... Raznezila mi je sva cula i iznenadila me njihovom osetljivoscu, prijatno :heart:

Ljubav ne moze da se definise, svako od nas je dozivljava drugacije, a opet isto, jer u svima nama budi slicne emocije poput neznosti, strasti, osecanja ispunjenja i konacne kompletnosti i pronalaska svrhe bitisanja bica dvoje ljudi koji su postali jedno srce... :heart:

Za mene je ljubav kada ga razumem bez reci, kada uzmem telefon da ga pozovem i on zazvoni, a sa druge strane bas on, kada mu kucam poruku a njegova stigne, ta zadivljujuca i odusevljavajuca telepatija, kada me stiti i cuva, kada ga osecam i kad nije tu...

Ljubav ne moze bez emocija, one su usko povezane, jer ljubav je emocija.

Ako sretnemo svoju savrseno-nesavrsenu polovinu, ako u svakoj reci, cutanju, gestu i mirovanju osecamo da je to ono pravo, da, vredi se zrtvovati za nju...
Kutija sibica je lepsi, sigurniji i srecniji dom od bilo kog drugog mesta na svetu kada se dvoje vole.
Nema nista sjajnije, beskrajnije, poletnije, inspirativnije i obeznanjivije od ljubavi :heart:

Na ovu temu bih mogla postovati esej :zaljubljena:
 
Poslednja izmena:
ja sve manje i manje verujem da postoji

I ja ponekad pomislim da ne postoji ali uvek osetim određenu dozu ljubavi u sebi pa ako bih rekao da ljubav ne postoji onda bi to značilo da sam rekao da ni ja ne postojim. :)
Ne znam kako bih ti drugačije dokazao da postoji osim da sam ja između ostalog dokaz da postoji. :ok:

@Novalista
A možeš li možda objasniti kakav je to problem, u čemu se ogleda?


Rekao bih da sujeta nije osnov ljubavi jer sujetan čovek nije sposoban da da deo sebe nekome drugom što svakako nije ljubav. ;)
 
[Don Juan DeMarco];13610609:
Rekao bih da sujeta nije osnov ljubavi jer sujetan čovek nije sposoban da da deo sebe nekome drugom što svakako nije ljubav. ;)

Narafski.
I upravo to.
Ali sujetan čovek će mnogo voleti da bude zaljubljen, jer mu to hrani sujetu.
Pa će pobrkati sa ljubavi...

Kao i 'ljubav' prema životinjama..
Ti životinju možeš i da voliš na daleko.
Ne moraš je držati u stanu da bi je voleo.
Ali tvoja sujeta traži uzvraćanje.
I eto ti svega toga u krug.
Možda nije ni sujeta..

Želja čoveka za posedovanjem je ogromnih dimenzija.
I užasna je :neutral:
 
[Don Juan DeMarco];13610609:
I ja ponekad pomislim da ne postoji ali uvek osetim određenu dozu ljubavi u sebi pa ako bih rekao da ljubav ne postoji onda bi to značilo da sam rekao da ni ja ne postojim. :)
Ne znam kako bih ti drugačije dokazao da postoji osim da sam ja između ostalog dokaz da postoji. :ok:



Rekao bih da sujeta nije osnov ljubavi jer sujetan čovek nije sposoban da da deo sebe nekome drugom što svakako nije ljubav. ;)

Imam ja ljubavi u sebi, za ceo svet, nije to problem, pricam o tome koliko generalno ima ljubavi, koliko ljudi zele da se posvete nekom i necem, a da pri tom ne traze za uzvrat...ljubav je davanje, a sujeta je traziti za uzvrat ;)
 
Narafski.
I upravo to.
Ali sujetan čovek će mnogo voleti da bude zaljubljen, jer mu to hrani sujetu.
Pa će pobrkati sa ljubavi...

Kao i 'ljubav' prema životinjama..
Ti životinju možeš i da voliš na daleko.
Ne moraš je držati u stanu da bi je voleo.
Ali tvoja sujeta traži uzvraćanje.
I eto ti svega toga u krug.
Možda nije ni sujeta..

Želja čoveka za posedovanjem je ogromnih dimenzija.
I užasna je :neutral:

:klap::klap::klap:
Normalno je traziti potvrdu i traziti uzvracanje, jer jedino tako mozes nastaviti da dajes sve vise i vise!
 
Leptirici su zaljubljenost to je problem sto vecina pomesa emocije..za mene je kad se razumemo bez reci a do toga nije lako doci i tesko je naci takvu osobu..sve ovo usput je fizikalija

Ne,meni su leptirići,kada volim ..nisi pazljivo pročitao ceo moj post Dzordzi...zaljubljenost je mozda tokom prve godine ali kada si sa nekim u vezi duze godina,to je onda ljubav...prema tome,nemoj da diraš moje leptiriće ljubavi...:)
 
Ne,meni su leptirići,kada volim ..nisi pazljivo pročitao ceo moj post Dzordzi...zaljubljenost je mozda tokom prve godine ali kada si sa nekim u vezi duze godina,to je onda ljubav...prema tome,nemoj da diraš moje leptiriće ljubavi...:)

Procito ne brini nista ne diram..samo kazem da po meni leptirici nisu ljubav..koliko god trajali to je zaljubljenost
 
To su leptirići u stomaku , i osmeh na licu stalni..osećaj neopisive sreće,radosti i zadovoljstva...osećaj da možeš sve i da imaš sve...da je ceo svet moj...To je za mene ljubav...Čini je svakodnevni dodir,lepa reč,njegove lepe okice nasmejane,uzajamno poštovanje i iskrene emocije...Vredi sve žrtvovati za taj osećaj,pa makar trajao pet minuta,pet godina ili pet vekova..Da,naravno da vredi živeti za nju...jer ljubav je najlepše osecanje.:heart:

Ovo nije ljubav nego ona prva slatka zaljubljenost! :heart:
 
To se često meša...Ko ono ''ljubav na prvi pogled''...To te bre strefi zaljubljenost,pa možda se iz toga izrodi ljubav,možda ne:)

Znači,ako posle višegodišnje veze,i dalje osećaš te leptiriće, po tebi je to onda samo višegodišnja zaljubljenost a ne mozda višegodinja ljubav? Ili misliš da jedno mora obavezno da isključuje i drugo?
 

Back
Top