nema zvuka sa pc-a na lcd tv-u

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
povezano sa hdmi
grafichka gainward 9800 gt(ima hdmi izlaz,preko njega sam povezao a ne dvi to hdmi )
matichna gigabyte sa integrsianim realtek zvukom,os vista ultimate 64,ima sp 1 i 2
znachi sliku ima zvuka nema
u prirucniku uz grafichku pishe da bi hdmi slao i zvuk potrebno je graficku povezati internim spdif konektorom za matichnom..shto sam i uradio al zvuka i dalje nema

1) da li utiche mozda nachin na koji sam postavio multiple displays u windowsu?(sad mi je primarni monitor koji klonira sliku na tv,pokushao sam i obrnuto)jedino mi extend diplays nichemu ne koristi jer je uvek jedan od dva prazan i samo prikazuje pozadinu bez ikona u tom sluchaju(takodje ne mogu nikako da promenim za tv opciju hdmi audio iz enabled u disabeld,kad god promenim i kliknem apply on me odma vrati da je enabled)

2) pod sounds u control panelu nikako mi se ne pojavljuje spdif i hdmi opcija pod playback nego samo speakers i realtek digital output..da li to znachi da nisam dobro povezao spdfi sa matichnom?

3) ako nisam gde ima kako se to pravilno povezuje...imam konektor koji je s jedne strane beo i ide u grafichku video sam na netu nema gde drugde drugi je gpu fan ulaz i nema nishta drugo a na matichnoj za spdif ima ovakva shema:

1 2
3 4 (ili 4 3 ne pishu brojevi)
5 6

gde pishe da je 1- power 2 -none (nema iglice) 3,4 spdif i spdifi (ne pishe koji je koji) i 5,6 - gnd (povezao sam dva crna od kojih je jedan gdn-gdn u gdn a drugi u 3 ili 4)

4) ako nije nishta od ovoga da li je stvar u podeshavanju realtek hd audio menadzera?to je u pm glup i zayeban program jedva sam i pre namestio zvuchnike za komp..shta treba tu da uradim?


znachi jeste "malo" duze i smor ali ja se s ovim zezam celu noc:dash:
osnovna 4 pitanja gde greshim:confused:
 
Iskreno ne bih znao sta bi moglo da ti pravi problem.:think:
Ako ne uspes to da sredis ili ti dosadi da se mucis imam drugo resenje,pod uslovom da ti taj lcd tv ima S-audio konektor ili 3.5mm dzek.
11kkrk4.jpg


Postupak je ovakav:

S-audio

2cxauv.jpg

Uzmes ovakav audio spliter i prikacis na audio out maticne,u jednu rupu idu zvucnici od kompa(da imas zvuk i na njima) a u drugu ovaj kabl
2euicli.jpg

i utaknes ga u s-audio konektor tv-a i to oba,da bi dobio stereo zvuk

3.5mm jack

Onda ti ne treba ovaj drugi kabl vec ovaj,isto posle splitera ides u tv i imas stereo
2cz80eo.jpg


Ja sam ovako vezivao posto mi graf nema audio izlaz.Tv ima sliku i zvuk sa kompa samo kad si u video modu,a ako ne zelis da se cuju zvucnici sa kompa ugasis ih.
Duzina kabla ne bi trebalo da bude problem ima ih i po 10ak metara duzine,a i cene su banalne
 
ima s-audio 2 para tih belo/crvenih i jedino nemam taj spliter ali probao sam da ubacim u zelenu na matichnoij(izlaz pozadi za zvuchnike preko kojih imam zvuk) da probam bar da dobijem zvuk samo na TV-u ali ne vredi...realtek hd audio menadzer detektuje da je novi ulaz prikachen i pita me shta je i shta god da odaberem ne detektuje mi,ne pushta zvuk
 
Da nije neko podesavanje onda na tv-u,nema razloga da ne daje zvuk sada kad ides sa konektora maticne na kojoj ti rade obicni zvucnici. Proveri da li si stavio u s-audio in,posto postoji i out kod nekih televizora. Moguce i da taj hd audio manager nesto koci,neka opcija koju si prevideo(ako je onaj sto dolazi uz maticnu probaj da ga ugasis/exit) . A i vista se bas nije proslavila pouzdanozcu. Znam da bas nikakva podesavanja nisam radio,i moj manager detektuje da sam ubo kabal i to je to,nema podesavanja
 
ma video sam jedan slichan tred na netu...isto mu ne detektuje u sound spdif i hdmi audio mada njemu pre jeste bilo meni kokko vidim ne uopshte
ima 2 para s-video i oba sam probao da utaknem i s oba je isto
i kolko vidim nije do tv-a jer su zvuchnici podesheni da rade kao da su upaljeni i shalju zvuk,znachi jedini problem je shto ne shalje signal id pc-a
btw. tv kao tv normalno radi i ima zvuk tako da nije do zvuchnika
znachi kolko ja kapiram il je neshto hardversko tipa nisam dobro povezao grafichku i zvuchnu na plochi(mada sam uradio kako kaziu,vishe kombinacija probao) ili da deinstaliram drajvere za grafichku i taj realtek(koji btw. ne moze da se iskljuchi jedino deinstalira)
 
donekle napredujem...izbrisao sam nvidia drajvere i realtek i kad sam instalirao najnovije za moju grafichku pod sound playback mi se pojavio digital output device (spdif)..mada i dalje nema hdmi sound ikone...i dalje nema zvuka lol
i ako sam ga izabrao kao default
videcu shta ce biti kad instaliram opet realtek
 
Sto mrzim kad tako nesto nece bezveze,razlog mora da je bas glup,a sve vise sumnjam u tu vistu.
Ako imas digitalni fotoaparat,uz njega dolazi i kabal koji ima s-video, s-audio i konektor koji ide u kameru,daj ga povezi na tv i pusti neki snimak sa kamere da vidis jel ima zvuka(ako to ne radi tv je kriv)
Ili povezi mp3 player na s-audio,to nisam bas pokusavao al ne vidim razlog da ne pusti pesmu na zvucnike tv-a.

To je posao od 5 min
 
Nisam siguran koliko su vista i 7-ica slicni po izgledu,ali ako si povezao onako kao sto sam rekao iz zelenog konektora maticne na s-audio tv-a u opcijama zvuka bi trebalo da je ovako nesto namesteno

okznl4.jpg


Znaci da glavni bude speakers a ne s/pdif, evo sad sam probao ubo kabal u crni jack koji je za s/pdif i nema mi zvuka na zvucnicima(ocigledno signal nije kompaktan),tako da ako je pdif bio aktivan kada si povezao na s-audio nije ni cudo sto nije bilo zvuka

538yom.jpg
 
@ Numb3r

meni pod plejbek u sound nema to digital output device (hdmi)
spdif ko sa slike iz uputstva sam imao tek kad sam reinstalirao drajvere za grafichku i izbrisao realtek sound drajver
kad sam ponovo reinstalirao i sound driver digital output device (SPDIF) je nestao,zamenio ga je realtek digital output
 
@ Numb3r

meni pod plejbek u sound nema to digital output device (hdmi)
spdif ko sa slike iz uputstva sam imao tek kad sam reinstalirao drajvere za grafichku i izbrisao realtek sound drajver
kad sam ponovo reinstalirao i sound driver digital output device (SPDIF) je nestao,zamenio ga je realtek digital output

Izbrisi drajvere i instaliraj nove od graficke,posto ocigledno negde imas konflikt!
Mora ti se pojaviti Digital output device (HDMI)!
 
@fox_87

evo sad sam upravoo to isprobao ponovo(da nisam sluchajno stavio digital taj ko kod tebe spdif za default ali sad nisam)...prikachio za zeleni sa jedne u pc crveni i beli u TV i nema zvuka
inache da isto je ko kod tebe s tim shto ja imam umesto digital audio realtek digital output i u ovoj drugoj slici ispod sample rate imam dve opcije za shtikliranje: allow applications to take exclusive control of this device i give exclusive mode applications priority
 
Izbrisi drajvere i instaliraj nove od graficke,posto ocigledno negde imas konflikt!
Mora ti se pojaviti Digital output device (HDMI)!

instalirao sam najnovije pre pola sata 197.13
da nije ta stvar koju sam chitao da treba povezati grafichku sa spdif na zvhuchnoj (u ovom sluchaju integrisan zvuk na matichnoj poshto nemam zvuchnu)
ja sam to i uradio al ne znam jedino ako nisam kako treba....da li zato ne prikazuje hdmi u sound?ili to bez obzira na konekciju treba da se pokaze?
bahs mi u upustvu grafichke i pishe da to treba povezati al nema detaljnog uputstva,na matichnoj sam nashao gde je u uputstvu a uz grafichku sam dobio odprilike ovakav interni konektor:

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=38_zt-88tes3p-fcp_digital_audio.jpg
 
Poslednja izmena:
Na maticnoj pronadji ove pinove:
HDMI_SPDIF02.jpg

tu idu ona dva (SPDIF i Ground) a onaj na drugom kraju ide na graficku,to bi trebao lako da nadjes!Posle toga odradi reinstall drajvera i restartuj racunar!Tada bi trebalo da dobijes tu opciju u Soind-u!
Sad moguce je da nemas SPDIF na maticnoj,onda ti ovo ne pomaze!
 
Poslednja izmena:
Na maticnoj pronadji ove pinove:
HDMI_SPDIF02.jpg

tu idu ona dva (SPDIF i Ground) a onaj na drugom kraju ide na graficku,to bi trebao lako da nadjes!Posle toga odradi reinstall drajvera i restartuj racunar!Tada bi trebalo da dobijes tu opciju u Soind-u!
Sad moguce je da nemas SPDIF na maticnoj,onda ti ovo ne pomaze!

ovo mi je isechak iz uputstva i ja sam josh juche ona crna dva povezao jedno sa gnd jedno sa jednim od ova dva u sredini(shto nisu imenovani brojevima)
zavisi li to neshto od strane sa koje ubodesh crne konektore u pinove?(poshto beli za grafichku i ne pashe sem na jedan nachin)

 
Mislim da si dobro uradio ai evo kako pravilno:
spdifinfo.jpg

Ae ponovo instaliraj drajvere za graficku,posto mora da se pojavi SPDIF ili HDMI output,ali izgleda kada posle instaliras drajvere za zvuk dolazi do konflikta izmedju njih!
Odradi instalaciju prvo zvuk pa onda graficke drajvere!
 
odradio sam i opet je sve isto-
deinstalirao sam drajvere za grafichku i zvuk
pa instalirao zvuk pa drajvere za grafichku
chim sam instairao zvuk digitalni spdif u sounds je zamenio realket digital
hdmi nije bio ni pre ni posle
sutra/danas cu josh probam da ponovo povezujem u kucishtu grafichku i zvuchnu,mozda sam tu neshto pogreshio jer se hdmi ne pojavljuje nikada u sounds
 
mislim da sam skapirao u chemu je problem...

http://en.kioskea.net/forum/affich-165900-hdmi-video-rca-audio-how-to-combine

u set up multiple displays za tv ne moze da se shtiklira ko shto vec rekoh "audio disabled"
kad je tv vezan preko hdmi nemoguce je iskljuchiti audio a dok je on ukljuchen(kao shto kod mene pokazuje"enabled") tv automatski blokira ostale audio ulaze i zato ne mogu preko s-audio ulaza da povezem zvuk dok mi je video preko hdmi kabla
da bi dobio i zvuk potrebno je ovo povezivanje grafichke sa spdif internim konektorom a meni ochigledno tu neshto hardverski (bela konekcija na grafichkoj je ko malo olabavljena) ne funkcionishe...ili ja iz 100 puta nisam uboo kako treba ebem ga jer stvarno nema shta drugo
jedino preostaje da vezem video preko VGA (jer grafichka nema s-video) a zvuk preko s-audio ako zelim da imam i zvuk
 
pa evo da javim tek reda radi da sam reshio problem
jes da vishe nije vazno jer sam u medjuvremenu sprzio tu kartu...izgleda:hahaha: :confused:
ali to je za moju sledecu temu:confused:
al ako neko ima lcd tv pa zeli da poveze sa pc preko hdmi a desi mu se da sve moguce odradi a opet nema zvuka da zna sha moz da bude..

fora je bila u tome da integrisana grafika uz matichnu nije bila apdejtovana za hdmi (mada ja preko windows update-a nisam dobio nishta nigde..za taj ebeni realtek hd audio menadzer sam skinuo sa njihovog sajta zadnju verziju bio pa opet prc..enivej..
jer kad sam menjao grafichku na kevinu matichnu i povezao spidif-om pushtalo je i zvuk
kupim sebi novu grafu ati(poshto je kod njih integrisan zvuk preko hdmi nema preko spidif ko kod nvidie) i detektuje mi ati hdmi audio al prikaze "not connected"
proguglam i tek nakon instalacije ovog
http://www.techpowerup.com/downloads/1767/Realtek_HD_Audio_for_ATI_HDMI_2.42.html
prikaze se pod sounds aktivan taj ati hdmi audio
..verovatno ima i nvidia verzija nemampojma...asus ploche ochigledno imaju manje idiotsku integrisanu zvuchnu kad je na kevinoj plochi i preko spidifa pustio odma...
pa sad moz il da se zatvara il da ostane ko pomotj za neke buduce zabludele ovce:D
 

Back
Top