Bioenergija! Da ili ne?

black-devil

Primećen član
Poruka
579
Interesuje me vase misljenje o ovom fenomenu,da li priznajete njegovo postojanje i kakva iskustva imate(ako ih imate) u vezi sa bioenergijom.Moje je misljenje da "nesto ima"...nemam mnogo iskustva u vezi s ovim,ali ovo malo iskustva(ruke,tj.dlanovi se postave oko necije glave na odredjenom rastojanju,ili dlan iznad/ispod necijeg dlana) je pozitivno i uvjeravajuce.Osobe sa kojima sam radila su osjecale izvjesne promjene,toplinu,pritisak tj.tezinu u raznim zonama glave,ili toplinu u dlanovima,ili su se osjetile izrazito opustenima.Medjutim kao da je manji efekat kod osoba ciji obrazac razmisljanja je tipa "postoji samo ono sto vidim" odnosno koje su izricitog misljenja da bioenergija ne postoji.
 
Do pre nekoliko godina mislila sam da je to autosugestija , glupost i slično . Bila sam od onih "ne vidim- ne verujem" . Međutim , desilo se da zbog bolesti pluća dospem i do bolnice , a nikakvi "doksiciklini" mi nisu olakšavali tegobe . U sobi je bila jedna žena koja je gledala kako se mučim i nakon što smo se sprijateljile pomogla mi da sam joj zahvalna za ceo život . Na rastojanju od oko 10-15 cm od mojih pluća stavila je ruke dlanovima okrenutim telu . Na tom mestu sam osetila toplotu kao da mi je blizu pegla i kao da ću se opeći . Posle par sekundi sam odjednom izbacila gomilu sekreta iz pluća . Bila sam tada veoma iscrpena , ali sutradan skoro zdrava , da su se doktori čudili . Naravno nismo im kazale šta je uzrok ozdravljenju . Nikome nismo ni govorile , jer se ovaj fenomen različito tumači među ljudima . Žena nije htela popularnost , a ja sam joj večito zahvalna na pomoći .
Shvatila sam da nešto postoji i sada malo drugačije gledam na to i ne smatram da je sve to samo šarlatanstvo . Ima i onih koji na račun svoje nazovi bioenergije zarađuju pare , ali nema čoveka koji u sebi ima toliko bioenergije da u jednom danu može olakšati tegobe celoj sobi posetilaca ! U to me niko ne može ubediti !
 
black-devil:
Interesuje me vase misljenje o ovom fenomenu,da li priznajete njegovo postojanje i kakva iskustva imate(ako ih imate) u vezi sa bioenergijom.Moje je misljenje da "nesto ima"...nemam mnogo iskustva u vezi s ovim,ali ovo malo iskustva(ruke,tj.dlanovi se postave oko necije glave na odredjenom rastojanju,ili dlan iznad/ispod necijeg dlana) je pozitivno i uvjeravajuce.Osobe sa kojima sam radila su osjecale izvjesne promjene,toplinu,pritisak tj.tezinu u raznim zonama glave,ili toplinu u dlanovima,ili su se osjetile izrazito opustenima.Medjutim kao da je manji efekat kod osoba ciji obrazac razmisljanja je tipa "postoji samo ono sto vidim" odnosno koje su izricitog misljenja da bioenergija ne postoji.
////////////////
Relativno sam protiv. Ne zato što ne verujem da bioenergija postoji nego što mozda postoji. Da bi se bilo kakav lek , pa zvao se on i bioenergija pustio u promet mora da prodje odredjene testove koji su verovatno standardizovani.
Mislim na probe na odredjenom uzorku populacije ukljucujuci i slepu probu i placebo probu. Dosadasnje iskustvo covecanstva sa novim metodama lecenja puno je primera da pored pozitivnih efekata koji bi taj metod proizvodio ima i mnostvo nuspojava i nezeljenih efekata.
zato prvo dokazati postojanje , zatim proveriti pozitivne i negativne efekte upotrebe u medicinske svrhe, utvrditi minimalnu, maximalnu i eventualnu letalnu dozu(na lab. zivotinjama ) pa tek onda pustiti u promet.
 
Bioenergija zaista postoji, i biohemija je definiše kao energiju koju izmenjuju živi organizmi u svojim normalnim fizičkim i hemijskim procesima.

Bioenergija o kojoj govori ovaj topic ne postoji. Energiju definišemo kao sposobnost trajanja u vršenju rada, i sve energije potiču od rada koji uvek stvara sila. A zna se da u celom kosmosu postoje četiri sile: jaka i slaba nuklearna, elektomagnetska i gravitaciona. To je sve, nema više. Nema ni bio-sila ni bio-energija nepoznatog porekla. Ili ako ih čak i ima, one se niti mogu meriti niti mogu osetiti, niti imaju ikakvu interakciju sa našim svetom, dakle bezbedno možemo reći da ih, što se nas tiče - nema.

Ljudi ne greše kada kažu - "nešto postoji". To "nešto" se zove sugestija i autosugestija. Svi slučajevi u kojima pomaže praksa takozvane bioenergije su slučajevi izlečenja autosugestijom i sugestijom. Zna se da je to u nekim slučajevima efektna metoda pomoći, kao što je recimo hipnoza koja se i dan danas manje ili više uspešno koristi u nekim vidovima medicinske prakse.

Međutim u velikom broju slučajeva radi se o prevarantima koji ljudima u nevolji uzimaju novac u zamenu za lažnu nadu. To su slučajevi kada "vidovnjaci" i "bioenergetičari" tvrde da leče rak, teške organskim poremećajima izazvane bolesti protiv kojih autosugestija ne pomaže.

Sir James Randi (http://www.randi.org) nudi milion dolara bilo kome ko pokaže bilo kakvu paranormalnu sposobnost koja će biti potvrđena u dvostruko slepim testovima kakvi se inače svakodnevno koriste u naučnim i medicinskim istraživanjima. To važi i za bioenergetičare. Niko još nije prošao ni preliminarne testove.

Bioenergetičari Jugoslavije, požurite da pokupite pare!
 
Sizif:
Bioenergija zaista postoji, i biohemija je definiše kao energiju koju izmenjuju živi organizmi u svojim normalnim fizičkim i hemijskim procesima.

Bioenergija o kojoj govori ovaj topic ne postoji. Energiju definišemo kao sposobnost trajanja u vršenju rada, i sve energije potiču od rada koji uvek stvara sila. A zna se da u celom kosmosu postoje četiri sile: jaka i slaba nuklearna, elektomagnetska i gravitaciona. To je sve, nema više. Nema ni bio-sila ni bio-energija nepoznatog porekla. Ili ako ih čak i ima, one se niti mogu meriti niti mogu osetiti, niti imaju ikakvu interakciju sa našim svetom, dakle bezbedno možemo reći da ih, što se nas tiče - nema.

Ljudi ne greše kada kažu - "nešto postoji". To "nešto" se zove sugestija i autosugestija. Svi slučajevi u kojima pomaže praksa takozvane bioenergije su slučajevi izlečenja autosugestijom i sugestijom. Zna se da je to u nekim slučajevima efektna metoda pomoći, kao što je recimo hipnoza koja se i dan danas manje ili više uspešno koristi u nekim vidovima medicinske prakse.

Međutim u velikom broju slučajeva radi se o prevarantima koji ljudima u nevolji uzimaju novac u zamenu za lažnu nadu. To su slučajevi kada "vidovnjaci" i "bioenergetičari" tvrde da leče rak, teške organskim poremećajima izazvane bolesti protiv kojih autosugestija ne pomaže.

Sir James Randi (http://www.randi.org) nudi milion dolara bilo kome ko pokaže bilo kakvu paranormalnu sposobnost koja će biti potvrđena u dvostruko slepim testovima kakvi se inače svakodnevno koriste u naučnim i medicinskim istraživanjima. To važi i za bioenergetičare. Niko još nije prošao ni preliminarne testove.

Bioenergetičari Jugoslavije, požurite da pokupite pare!

U najvećem delu izlaganja se slazem s tobom Sizife .
I to da se samo energija koja se oslobadja hemijskim i drugim procesima u zivom organizmu ima pravo nazvati »bioenergija«.
I to da fenomen kojim se ova tema bavi ne pripada ni jednoj od dokazanih energija
Ne sviđa mi se medjutim rečenica koja kaže: »To je sve , vema više«
Ne mislis valjda da je nauka rekla svoju poslednju rečenicu
Iskreno mislim da poredak molekula, u zivom organizmu i toliki autoregulacioni mehanizmi koji tvari i energiju u zivom organizmu čine taj organizam zivim moraju biti posledica neke pete sile ,pa zvala se ona i vis vitalis.
Ne postoji dokaz o njenom postojanju . Ali mozda ce biti dokazan.
 
Nekoliko meseci pa i vise od godinu dana, utvrdjeno je da ne vidim na jedno oko kao i vidljivi strabizam. Naravno lecena sa uobicajenom metodom, flaster na oko jedno pa drugo kako bi se sto vise 'bolno' oko razvijalo, ali bezuspesno i posle nekoliko analiza pronadjeno je da je parazit toksoplasmoze jos u maminom stomaku ostetio moj centar za vid. Bilo je grozno kako je to oko (levo) bezalo. Sticajem okolnosti mojoj baka-ujni je sin bio tesko bolestan, -multipla-sleroza, i bio je podvrgnut raznim metodama, izedjuostalog i bioenergiji. I mene je baka vodila sa njim redovno. Da li mi je pomoglo ne znam. Isto sam osecala veliku toplotu gde god su ruke bioenergeticara prolazile. Bila sam mala ,3 godine. Al se secam toga odlicno. Znaci nema nikakve autosugestije, ali meni se oko vratilo u pravilan polozaj. Naravno i dalje ne vidim, nemoguce je da se stvori slika u zutoj mrlji, jer je ona ostecena toksoplasmozom. Secam se da je tog mog ujku koji je bio nepokretan dizao iz kolica bez dodira. Savijao u struku.... Secam se... Njemu nije pomoglo, ipak je bolest jaca, brza, meni mislim da jeste!
Mislim da mi je pomogao da porastem u zenu bez fizicke mane!
 
Interesuje me vase misljenje o ovom fenomenu,da li priznajete njegovo postojanje i kakva iskustva imate(ako ih imate) u vezi sa bioenergijom.Moje je misljenje da "nesto ima"...nemam mnogo iskustva u vezi s ovim,ali ovo malo iskustva(ruke,tj.dlanovi se postave oko necije glave na odredjenom rastojanju,ili dlan iznad/ispod necijeg dlana) je pozitivno i uvjeravajuce.Osobe sa kojima sam radila su osjecale izvjesne promjene,toplinu,pritisak tj.tezinu u raznim zonama glave,ili toplinu u dlanovima,ili su se osjetile izrazito opustenima.Medjutim kao da je manji efekat kod osoba ciji obrazac razmisljanja je tipa "postoji samo ono sto vidim" odnosno koje su izricitog misljenja da bioenergija ne postoji.

Tajna uspeha bionergije je i u pozitivnoj autosugestiji koju bioenergetičar prenese na "pacijenta" i

+ ne možeš nekome nešto da pokloniš, ako ovaj to odbija, neće da primi.
 
Jos jedna bajata tema je udostojena svetlosti dana,iako je postojanje njenog povoda(bioenergeticara),jedna od najmracnijih i najkriminalnijih pojava kod nas.
Vecina bioenergeticara su najobicniji prevaranti i mamipare u ljudkoj tragediji.
Ne kazem da sam izuzetno informisan po tom pitanju,a gledao sami neke
emisije u kojima je nedvojbeno pokazano da tu nesto ima,ali od tih koji "nesto imaju"
do ovih koji nam kazu da nesto imaju,a nicali su kao pecurke posle kise kasnih osamdesetih,jaz se moze meriti svetlosnim godinama.
Meni je i dalje najupecatljivija cinjenica da se za najveci broj takvih pokazalo da su
prevaranti i nista vise od toga.
Znam neke koji su "leceni" na ovaj nacin.Niko nije izlecen,ali su nesrecni pojedinci otisli sa "ovog sveta" samo i iskljucivo zbog prihvatanja "poklona" bioenergije,a odbijanja ogranicenog,ali veoma izvesnog uspeha konvencionalne medicine.
Uzgred,novcano su prosli nekoliko puta skuplje,ostavljajuci svoje najblize u teskoj materijalnoj situaciji.
A isto tako mogu reci da znam jednog malog sampiona,koji je rodjen mnooogo pre termina,mnoooogo propatio pre i tokom porodjaja...iskusni,stari pedijatar se plasio da nece prevazici nivo biljke....dete je danas motoricki daleko iznad svog uzrasta,a sve su naznake da ni mentalno nece biti deficitaran:D Nisu ga vodili kod "vidovitih","namagnetisanih" i slicnih,vec samo na intenzivnu,visemesecnu fizikalnu terapiju i desilo se istinsko cudo.
Stari pedijatar ce srecan otici u penziju,ubedjen sam. :bye:
 
Sta je bioenergija?
Bioenergija je energija zivota, doslovno "zivotna energija". Lecenje uz pomoc bioenergije je terapija koja moze uravnoteziti i uskladiti fizicko i duhovno stanje organizma. Ovakva terapija usmerena je na bioenergetska polja, energetske centre (cakre) i kanale po kojima energija tece u telu. Da pokusamo da pojasnimo, svaka celija u ljudskom telu funkcionise uz pomoc energije, emitujuci elektricne impulse, sto zauzvrat cini elektro-magnetno, bio-energetsko polje koje okruzuje nasa tela (aura).
Nasa bioenergija je veoma nezna i osetljiva na razne negativne uticaje kao sto su stres, losa ishrana, negativna zracenja, nagle promene vremena, klime, mesta boravka i slicno. Ukoliko smo dugo vremena izlozeni losim uticajima nase energetsko polje moze biti izmenjeno, sto se opet vremenom moze negativno odraziti na nase psihofizicko stanje. Svaki ziv organizam konstantno emituje bio zracenje odrezene frekvencije, tako se na osnovu jacine tog zracenja moze i ustanoviti da li je i koji deo tela oboleo. Za vreme terapije bioenergeticar se trudi da otkloni smetnje i energetske blokade u telu pacijenta tako da energija moze nesmetano proticati cime se automatski olaksava proces ozdravljenja. Na taj nacin iscelitelj (covek koji poseduje dovoljnu kolicinu bioenergije), pacijentu pomaze da dodje do izlecenja ali se u sustini obolelo telo leci samo.
Da li svaki covek poseduje bioenergiju?
Logican odgovor na ovo pitanje je - "DA", sto se jasno moze i zakljuciti iz prethodnog teksta. Ali ako se pri tom misli na bioenergiju koja je potrebna za zasluzno zvanje bioenergeticara odgovor je - "NE".

Jedna teorija kaze da se svako od nas radja sa odredjenim nivoom bioenergije. Tokom zivota ta bioenergija (bio snaga), moze varirati s tim da se ne moze podici iznad urodjenog potencijala. To znaci da nemaju svi ljudi isti nivo bioenergije i da zato ne mogu svi biti bioenergeticari,nivo bioenergije dovoljan za lecenje je svakako dar boziji koji dobijamo rodjenjem. Sa druge strane, biti dobar bioenergeticar ne znaci samo imati dovoljno visok stepen bioenergije, vec je neophodan i odredjen nivo obrazovanja,duhovnosti,covekoljublja, samospoznaje, vezbe i naravno iskustva. Bioenergeticar mora biti zdrav,smiren,nesme konzumirati alkohol,droge,neke vrste lekova imora dobro poznavati ljudsku dusu i ljudski organizam kao vrlo slozen sistem i savladati tehniku kojom se moze, u pozitivnom smislu, uticati na energiju drugih ljudi.
Sta sve leci bioenergija (bioterapija)?
Lecenje uz pomoc bioenergije ili bioterapija spada u najprirodnije metode lecenja, tvrde bioenergeticari sirom planete, jer se lecenje sprovodi uz pomoc licne bioenergije pacijenta. Bioenergija kao vid lecenja moze pomoci kod skoro svih oboljenja mada najbolje rezultate daje kada su u pitanju problemi sa imunitetom, cirkulacijom, disanjem,hronicnim bolovima poput migrene,hormonskim poremecajima,astma,isijalgije,neplodnost, kao i razne psihicke tegobe,nervoze,strahovi, depresija, nervna napetost i neuravnotezenost,bolesti zavisnosti,itd,itd. Kod pojedinih bolesti od presudne je vaznosti na vreme poceti lecenje,na primer tumori,kanceri....
Dakle, bioenergija spada u prirodnu vrstu lecenja koja da sada nema poznatih nezeljenih efekata. Sve je izvesnije da pametna i uravnotezena kombinacija savremene i alternativne medicine moze biti od velikog znacaja kada je u pitanju zdravlje ljudi.
 
Sta je bioenergija?
Bioenergija je energija zivota, doslovno "zivotna energija". Lecenje uz pomoc bioenergije je terapija koja moze uravnoteziti i uskladiti fizicko i duhovno stanje organizma. Ovakva terapija usmerena je na bioenergetska polja, energetske centre (cakre) i kanale po kojima energija tece u telu. Da pokusamo da pojasnimo, svaka celija u ljudskom telu funkcionise uz pomoc energije, emitujuci elektricne impulse, sto zauzvrat cini elektro-magnetno, bio-energetsko polje koje okruzuje nasa tela (aura).
Nasa bioenergija je veoma nezna i osetljiva na razne negativne uticaje kao sto su stres, losa ishrana, negativna zracenja, nagle promene vremena, klime, mesta boravka i slicno. Ukoliko smo dugo vremena izlozeni losim uticajima nase energetsko polje moze biti izmenjeno, sto se opet vremenom moze negativno odraziti na nase psihofizicko stanje. Svaki ziv organizam konstantno emituje bio zracenje odrezene frekvencije, tako se na osnovu jacine tog zracenja moze i ustanoviti da li je i koji deo tela oboleo. Za vreme terapije bioenergeticar se trudi da otkloni smetnje i energetske blokade u telu pacijenta tako da energija moze nesmetano proticati cime se automatski olaksava proces ozdravljenja. Na taj nacin iscelitelj (covek koji poseduje dovoljnu kolicinu bioenergije), pacijentu pomaze da dodje do izlecenja ali se u sustini obolelo telo leci samo.
Da li svaki covek poseduje bioenergiju?
Logican odgovor na ovo pitanje je - "DA", sto se jasno moze i zakljuciti iz prethodnog teksta. Ali ako se pri tom misli na bioenergiju koja je potrebna za zasluzno zvanje bioenergeticara odgovor je - "NE".

Jedna teorija kaze da se svako od nas radja sa odredjenim nivoom bioenergije. Tokom zivota ta bioenergija (bio snaga), moze varirati s tim da se ne moze podici iznad urodjenog potencijala. To znaci da nemaju svi ljudi isti nivo bioenergije i da zato ne mogu svi biti bioenergeticari,nivo bioenergije dovoljan za lecenje je svakako dar boziji koji dobijamo rodjenjem. Sa druge strane, biti dobar bioenergeticar ne znaci samo imati dovoljno visok stepen bioenergije, vec je neophodan i odredjen nivo obrazovanja,duhovnosti,covekoljublja, samospoznaje, vezbe i naravno iskustva. Bioenergeticar mora biti zdrav,smiren,nesme konzumirati alkohol,droge,neke vrste lekova imora dobro poznavati ljudsku dusu i ljudski organizam kao vrlo slozen sistem i savladati tehniku kojom se moze, u pozitivnom smislu, uticati na energiju drugih ljudi.
Sta sve leci bioenergija (bioterapija)?
Lecenje uz pomoc bioenergije ili bioterapija spada u najprirodnije metode lecenja, tvrde bioenergeticari sirom planete, jer se lecenje sprovodi uz pomoc licne bioenergije pacijenta. Bioenergija kao vid lecenja moze pomoci kod skoro svih oboljenja mada najbolje rezultate daje kada su u pitanju problemi sa imunitetom, cirkulacijom, disanjem,hronicnim bolovima poput migrene,hormonskim poremecajima,astma,isijalgije,neplodnost, kao i razne psihicke tegobe,nervoze,strahovi, depresija, nervna napetost i neuravnotezenost,bolesti zavisnosti,itd,itd. Kod pojedinih bolesti od presudne je vaznosti na vreme poceti lecenje,na primer tumori,kanceri....
Dakle, bioenergija spada u prirodnu vrstu lecenja koja da sada nema poznatih nezeljenih efekata. Sve je izvesnije da pametna i uravnotezena kombinacija savremene i alternativne medicine moze biti od velikog znacaja kada je u pitanju zdravlje ljudi.
 
funny-gifs-dont-mess-with-r2d2.gif
 
da.

svako od nas ima sopsteno energetsko polje koje pravi oreol oko naseg tela
ostecenje tog polja na odredjenim mestima dovodi do razlicitih zdravstvenih ispada
ni jedan bioenergeticar ne leci svojom energijom, vec svojom samo pomaze da osobe sa ostecenim poljem regenerisu sopstvenu energiju i izbore se ispadom koji se pojavio u vidu nekog oboljenja

zasto nekome alternativa pomaze, a nekom ne?
zato sto se mnogi toj alternativi obrate tek kad iscrpe sva raspoloziva sredstva klasicne medicine, a tad vec bude kasno jer je potrebno vreme
bioenergija ne resava stvari preko noci
klasicna medicina resava samo simptom i posledicu, a ne bavi se resavanjem uzroka nastanka neke bolesti
 
da.

svako od nas ima sopsteno energetsko polje koje pravi oreol oko naseg tela
ostecenje tog polja na odredjenim mestima dovodi do razlicitih zdravstvenih ispada
ni jedan bioenergeticar ne leci svojom energijom, vec svojom samo pomaze da osobe sa ostecenim poljem regenerisu sopstvenu energiju i izbore se ispadom koji se pojavio u vidu nekog oboljenja

zasto nekome alternativa pomaze, a nekom ne?
zato sto se mnogi toj alternativi obrate tek kad iscrpe sva raspoloziva sredstva klasicne medicine, a tad vec bude kasno jer je potrebno vreme
bioenergija ne resava stvari preko noci
klasicna medicina resava samo simptom i posledicu, a ne bavi se resavanjem uzroka nastanka neke bolesti

bioenergeticar prakticno svoju energiju usmerava na otvaranje cakri pacijenta i tako osposobljava pacijenta da upija dovoljno energije i tako njegove sopstvene celije pocinju borbu sa bolescu,nema tu nikakve mistike,to su prirodni procesi,naravno,jako je bitno i da dodje do nekih promena u zivotu pacijenata inace od konacnog i trajnog izlecenja skoro da nema nista....
 
Bioenergija je prevazidjena.na raspolaganjiu su nove metode u kojoj se nekoristi licna energija ka stosu Rekonekcija ,Teta healing....ko god misli da je to glupost neka preskoci.Ko ima iskustva sa tim moze da prica.za ili protiv....
 
Bioenergija je prevazidjena.na raspolaganjiu su nove metode u kojoj se nekoristi licna energija ka stosu Rekonekcija ,Teta healing....ko god misli da je to glupost neka preskoci.Ko ima iskustva sa tim moze da prica.za ili protiv....

lecenje bioenergijom nece biti nikada prevazidjeno,ljudi su se tako lecili od kada postoje a to zapisano ima i u bibliji,na zalost ova drzava nije priznala ni lecenje lekovitim biljem kao metod lecenja a o bioenergiji i da nepricamo i to stvara prostor i za postene i za manipulante,stvo veca kriza i ekonomska i moralna to se vise nekih tehnika pa samim tim i zloupotreba javlja ali to je vec dugacka tema.....
 
lecenje bioenergijom nece biti nikada prevazidjeno,ljudi su se tako lecili od kada postoje a to zapisano ima i u bibliji,na zalost ova drzava nije priznala ni lecenje lekovitim biljem kao metod lecenja a o bioenergiji i da nepricamo i to stvara prostor i za postene i za manipulante,stvo veca kriza i ekonomska i moralna to se vise nekih tehnika pa samim tim i zloupotreba javlja ali to je vec dugacka tema.....

Prevazidjeno je informisi se malo.
 
Prevazidjena je novim metodama u kojima se ne koristi licna energija .

Rekla sam vec Rekonekcija ,Teta healing itd......ne pricam nista napamet.A vi ako mislite da bioenergija nije prevazidjena mislite vas problem.
To je kao da koristis TV a postoje novi modeli 3D.
 

Back
Top