Интернет,са екстерним модемом,по
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Интернет,са екстерним модемом,по

Лпассо
    Guest

Podrazumevano Интернет,са екстерним модемом,по

Наиме нисам био задовољан конекцијом са обичним модемом па сам пазарио екстерни.Исто.и даље 16800бпс.На новој сам централи.Има ли неко идеју?молим вас!

Aktivan član panther (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Nema tu mnogo sta da se prica najverovatnije u stvari sigurno imas PCM uredjaj tako da ces morati da se zadovoljis sa tolikom konekcijom

Početnik
    Učlanjen
    23.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Интернет,са екстерним модемом,

Ja sam pazario Swwex ext. i u Linuxu sam se konektovao na 54200 a u Xp-u nisam mogao brže od 33600... Dok nisam skinuo nove drajvere za demmo :wink:

Zainteresovan član Profesionalac (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Pa da, na PCM-u si, nikakav modem ti tu nece pomoci. Ni softver. PCM je inace uredjaj koji omogucava da se na jednu paricu nakaci i do 12 pretplatnika. Jedina nada ti je da nadjes vezu u Telekomu i da dobijes fizicku paricu... I budi srecan sto si izvukao tih 16.8k, na tom PCM-u obicno ide izmedju 9.6 i 14.4k...

poz

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Profesionalac
    Pa da, na PCM-u si, nikakav modem ti tu nece pomoci. Ni softver. PCM je inace uredjaj koji omogucava da se na jednu paricu nakaci i do 12 pretplatnika. Jedina nada ti je da nadjes vezu u Telekomu i da dobijes fizicku paricu... I budi srecan sto si izvukao tih 16.8k, na tom PCM-u obicno ide izmedju 9.6 i 14.4k...

poz
    Da, tuzna cinjenica...
    Svaki puta, kad se sretnem sa ovakvim postovima/problemima, zaprepastim se nasom stvarnoscu. Pa ljudi, shvatamo li mi gde zivimo, naspram ostalog razvijenog sveta? Imati brzinu 33600, 28800, da ne pominjem 14400 a katastrofalnih 9600 je vec na razini smesnog...
    I cemu se nadamo? Kada pomenem ljudima "izvana" kakve jos veze imamo, prosto mi ne veruju, ne secaju se da tako nesto jos postoji... PCM? 12 korisnika na jednoj parici? Unbelivable!
    Jednostavno, zgrozen sam situacijom, ali svakome iz "vladjucih garnitura - sadasnje, bivse, bivso bivse ili post bivse i prethodne..", to je POSLEDNJA rupa na svirali.
    Tehnoloski napredak? Nema toga za nas prijatelji, bar sto se tice sticanja novih saznanja preko interneta ili direktnom konekcijom sa nekim institucijama.
    Pa ovde treba citava vecnost da se skine cak i jedan patch, da se covek zastiti od virusa!
    O cemu mi pricamo ovde? O internetu - smesno.
    A ko je kriv?
    - Vlada
    - Ministri
    - NATO
    - Pera iz leposavica
    - Poplave u Zambiji
    ?
    Ne - SAMI smo krivi, sto kada dodju izbori, sumanuto glasamo za "nase" a oni za "njine" a bilo koji se docepa vlasti - ista stvar, *be im se za nas, male ljude...

Mozemo mi da kukamo na male brzine PCM od tuce korisnika, ali nema od toga nista. Jedan sam od retkih sretnika u Srbiji koji imamo neke stalne veze, vecih brzina, ali me drugari "napolju" sazaljivo gledaju kada sav sretan kazem da radim na 256 i imam stalni IP, neogranicen protok... EJ! - to je brzina i komocija.. cccc kazu "pa dobro" ali priznaces da je T1 itd, ipak malo brze, ali moram se pretplatiti na nesto brze, gusi me ovako... Ja zinem, ocutim i - vratim se u Srbijicu milu.....

Strahota, sta da se radi ljudi?
    Dok sam bio na dial-up, osedeo sam, zivce pokidao, komsiju preklinjao da skrati razgovor (potezao pajser nekoliko puta, a covek nije kriv, i on ima pravo na telefon..), pa opet nema konekcije, veza puca, sporo do bola. KAd vidim neki download za 6MB, odustajem odmah, pa kad da skinem to CUDO od 6MB...
    A ove godine sam sedeo sa poslovnim prijateljima na PLAZI i skidali smo nesto preko neta sa notebooka brzinom od 1mbs!!!!!! Verujte plakao sam od tuge, znajuci da negde 1500km daleko neki moj sugradjanin, muku muci da saceka komsiju da zavrsi razgovor, da posle pokusa da se konektuje, da ne uspe ali opet ceka komsiju, pa uspe da se nakaci nakon 45. puta, pa "vozi" brzinom 28800, pa mu pukne veza nakon 2 minuta, pa ispocetka celo vece....

Ej, Srbijo...

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Sad but true.
    No kao sto rece samo smo krivi za sve, telekom ne da nikome da uradi nista povodom toga, oni puni para i boli ih **** sto se ljudi pate i sto pominju njih i sve po spisku njihove, njima je do yaya.
    Kad se setim samo kako sam bio srecan januara ove godine kad sam se konektovao i ono iskoci 50.6Kbs.
    Da, da kada ceo svet pljuje po kablovskoj i masovno prelazi na T1, ja skacem od srece sto konacno imam digitalnu centralu i sto vise nisam dvojnik, sto mogu na miru za 15-20min. da skinem jednu yebenu pesmu.
    A da ne pricam o programima.
    E sad kad dodju izbori sta rade? Asfaltiraju 20m puta i kazu to be continued kad pobedim, uvedu ulicno osvetljenje i opet to be continued kad pobedim.
    I na tome se i zavrsi.
    Prosle godine konacno je u grad trebala da dodje kablovska, no pre no sto se uvede mora da se stavi na glasanje i da bude jednoglasna odluka.
    Svi za, predsednik izvrsnog odbora (ruka mu se osusila) protiv. Ne vidim sta ima u kablovskoj sto moze da skodi.
    Mozda covek nije nasao nacin kako da zavrne nesto sebi u dzep pa ni ne treba.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Tacno.
    Ceo dan danas nesto o toj problmematici razmisljam, i jednostavno se osecam besmisleno.
    Kad imam u zivotu neki problem, proverim sta JA tu mogu uciniti, vagnem za i protiv i teraj... Znaci kontrolisem svoj zivot u meri u kojoj je to moguce.
    U slucaju interneta, toliko smo bespomocni da se to granici sa kosmarom.
    STA mogu, je stalno pitanje hiljada i hiljada ljudi koji i sada ovo citaju. Jedva se covek konektovao, pa dok se otvori stranica foruma - pukne veza. Ajd' nanovo (ako ima zivaca i strpljenja a nema komsiju dvojnika) Opet dugotrajno ucitavanje, pa citanje poruka (a treba pomoc k'o leba bas sada na primer). KAd ce se ponovo konektovati, da vidi ima li pomoci za njega?...

Pitam se ima li toj muci kraja. SAD da nam dodje neki vanzemaljac, nema nam pomoci jos koju godinu. Infrastruktura zapustena, zakoni nedoradjeni, monopol na sceni divlja, odgovorni neobrazovani i nezainteresovani (sto zbog malih plata, sto zbog neznanja itd)
    Secam se neke ministarke bivse, obeca mi licem u lice sa TV ekrana - do kraja 2004 SVI digitalci! Sta bi? Nistaaaaa..
    Sadasnja opet neka ministarka, ukida Darwina a za informatiku ne da osnovcima da uce. A kod nas gomila dece jos upisana iz kreveta, pravo na PC pa teraj neku igricu. Ministarka ne zna ni da upali masinu verujem - ai zna da je opasno za nasu malu decicu.
    Niko ne pita nas koji nekiputa 20 sati sedimo za PC, da li svetlimo nocu? ili smo degeni postali? I takvi onda ministri odlucuju i o internetu i organizaciji. Ma njima je to zadnja rupa na svirali bila i ostace.

Da mi je da pozivim i vidim nase ljude kako STVARNO surfuju po netu, STVARNO zastajkujuci da citaju informacije direktno a ne da snimaju pa "offline", kako STVARNO "ladno" skinu sta im treba sa neta, kako STVARNO caskaju sa prijateljima iz celog sveta, ne brinuci za vezu i jos pride kamerom pokazuju kucne ljubimce, kako STVARNO u sekundi nadju informaciju i nastavljaju rad, kako STVARNO imaju ministra telekomunikacije, koji razume stvari i bori se za njih izmedju ostalog...

oops, ja to sanjam, vec je 4:00AM, opet se probudih u Srbiji 21. veka...
    MA ne mogu vise da se nerviram.. Laku noc saborci, sta da kazemo - izdrzite jos 300-400 godina, posle ce sve biti lakse...

Slične teme

1. Ограничен интернет??
    Autor Registrovan Korisnik u forumu Internet
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.12.2008., 17:15
  2. Нова Интернет презентација
    Autor mmpetrovic u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.02.2006., 01:11
  3. Нова Интернет презентација
    Autor mmpetrovic u forumu Arhiva
    Odgovora: 2