Lasersko skidanje dioptrije

Nema na cemu, Andrea. Sa ocima se nije zafrkavati. 90 posto spoznaje sveta dolazi preko njih. U sustini LASEK i PRK koriste slicnu tehniku ali postoje neke manje razlike. Evo ti link. Kod LASIKA ako je doktor seprtlja, moze lose da nacentrira fpal kad ga vraca pa ostane izbocina i ne sraste pravilno. Posle PRK se duze oporavlja jer se skida taj epitel (oko je zasticeno, alio je podlozno infekcijama, golo je), ali zato izrasta novi i zamenjuje stari dok se estetska kontura oka u potpunosti zadrzava.
 
Pozdrav iz Rijeke, operiran na VMA 07,07,11 i cijena je oko 900 e po oku.Doktori perfektni,pregled detaljan u tančinu. Sve pohvale za VMA i btw diotrija bila -3,50 sa degenarativnim astigmatizmom . Kažu da je kod nas u Hrvatskoj povoljno za skidanje dioptrije. Ne nasjedajte na sve što kažu,naime daju oni popust i po 50% ali ovisno o dijagnozi oka a onda kreću i male sitnice poput plaćanja kapi.antibiotika, kontrolnih pregleda itd( na VMa dobio i antibiotike i kapi za oči za 2 mjeseca i oba kontrolna pregleda napravljena bez plaćenog centa).Na kraju kad sam sveo računicu na kraju sam došao u Beograd sa familijom, proveo 10 dana gore i obavio operaciju i opet prošao jeftinije. Što se tiče VMA,mogu samo da se zahvalim mr.sc.med.dr Resan koji je izvršio pretpregled i mr.sc.med. dr Milivojević koji je operisao kao i cjelokupnom timu laserske kirurgije na svemu učinjenom.
 
Eto mene je na primer vratio covek, objasnivsi mi da nema potrebe da radim operaciju. Imam +2 na levom i +0.25 na desnom, strabizam i slabovidost levog oka. U prevodu imam lenjo oko i gledam samo zdravim-desnim (monokularan vid ili da se nasalim na svoj racun, za mene nema 3D, ja sam baja iz 2D crtaca).
Zakljucak je da moze da mi se skine dioptrija na nulu i jednog i drugog, ali da to nece popraviti moj vid. I dalje cu gledati desnim, a ono skoro da je normalno tj. i jeste ako se uzme u obzir raspon normalnosti vida koji iznosi izmedju -0.5 do +0.5. Ne hte covek da mi uzme pare za badava.

Druze, da se ne foliramo ove operacije nisu jeftine. Kod njega su prosecne cene, ako ne i malo vise nego inace, pretpostavljam da covek ceni svoje ruke.
Saznao sam preko preporuke za njega - iz neobavezne price, povela se tema i moj ortak kaze kako je njegov kolega sa posla skinuo dioptriju kod dr Mirka.

Ortak je posle par dana iscimao kolegu dosao do broja i adrese itd. Posle sam ga proverio na netu, kod mog drzavnog oftalmologa (studentska poliklinika) i mog oftalmologa opticara. Reakcija je skroz pozitivna, svi su culi za njega, ali AVAJ...

Takvi oftalmolozi skidanjem dioptrije ostavljaju bez posla oftalmologe dijagnosticare i opticare, s toga ces od njih uglavnom dobijate negativne komentare o samoj operaciji, mogucim posledicama i nikako te nece savetovati da radis lasersko skidanje dioptrije. Cuces price kako se jos ne znaju dugorocne posledice upotrebe lasera, ceste su infekcije (manje od 1 posto), blabla. Laseri koji se koriste su losi,...evo ti vidi koliko su losi...

faq1.gif


Moj savet je da odes na jedan opsti pregled (klasican oftalmoloski) i raspitas se kod coveka sta i kako. Evo linka radne biografije.

Poz, pa nam postuj sta si poradio.

Овај линк ти је реклама за дотичног ДР.
А Форум није место где се каче рекламе..
ЕЛЕМ, све што се тако нападно рекламира и стихијски ради сигурно има неке своје негативне последице....
Реклама дијагностичких процедура и операција по Закону о информисању РС је забрањена...
Питајте офталмолге који се баве Глауком ( повећаним очним притиском) шта оно мисле о операцији скидања диоптрије...
Постоје радови који указују на пораст инциденце очног притиска код пацијента који су раним годинама од 18 - 25 г урадили ласерску опрецију скидања диоптрије...
Опрез народе..
Не иде се грлом у јагоде..
Потребно је да човек види док је жив...
 
...nikola je, barem meni dao mnogo korisnih informacija... 3 godine mi je trebalo da se odlucim i ubedim roditelje ....raspitivala sam se, googlala ...ono sto me najvise zbunjivalo je da su svi koji su operisani odusevljeni... e pa ja nisam - ocekivala sam da cu odmah posle operacije videti super (a super vidim samo kad mi skinu skramu koja se stalno nakuplja) i grebu me oci u pocetku stalno a sad manje ... ubedjuju me da ce to da prodje a ja sam besna sto sve nije onako kako sam ocekivala i kako reklamiraju....danas drugarici kazem da ugasi svetlo, smeta mi a ona - pa stavi te djozle jel treba da se svi polomimo po kuci zbog tebe ...a mozda se to samo meni desava:think:
 
Овај линк ти је реклама за дотичног ДР.
А Форум није место где се каче рекламе..
ЕЛЕМ, све што се тако нападно рекламира и стихијски ради сигурно има неке своје негативне последице....
Реклама дијагностичких процедура и операција по Закону о информисању РС је забрањена...
Питајте офталмолге који се баве Глауком ( повећаним очним притиском) шта оно мисле о операцији скидања диоптрије...
Постоје радови који указују на пораст инциденце очног притиска код пацијента који су раним годинама од 18 - 25 г урадили ласерску опрецију скидања диоптрије...
Опрез народе..
Не иде се грлом у јагоде..
Потребно је да човек види док је жив...

Ово је корисна информација.
Хвала Глорина. :)

Што се рекламирања тиче, не може се свако навођење ординације сматрати рекламом.
Људи питају једни друге где су се оперисали. Не могу им бранити да размењују информације. :)
Отворено рекламирање се не дозвољава.
Веровала или не, чак сам у одређеним ситуацијама тражила админу да ми проверава ип адресе кад видим да више корисника хвали исти препарат.До сад нисам ухватила неко организовано, подмукло рекламирање. :lol:
 
Poslednja izmena:
...nikola je, barem meni dao mnogo korisnih informacija... 3 godine mi je trebalo da se odlucim i ubedim roditelje ....raspitivala sam se, googlala ...ono sto me najvise zbunjivalo je da su svi koji su operisani odusevljeni... e pa ja nisam - ocekivala sam da cu odmah posle operacije videti super (a super vidim samo kad mi skinu skramu koja se stalno nakuplja) i grebu me oci u pocetku stalno a sad manje ... ubedjuju me da ce to da prodje a ja sam besna sto sve nije onako kako sam ocekivala i kako reklamiraju....danas drugarici kazem da ugasi svetlo, smeta mi a ona - pa stavi te djozle jel treba da se svi polomimo po kuci zbog tebe ...a mozda se to samo meni desava:think:
Značajne su komplikacije u tim operacijama. Jedan članak iz 1999god. kaže da je preko 700.000 ovakvih zahvata izvedeno te godine samo u SAD-u. Sada se ta brojka popela na preko milion operacija godišnje. Ako je smao 7% tih pacijenata imalo komplikacije prilikom operacije, to znači da je njih 30-50.000 doživelo pomućenje vida, ili gubitak osetljivosti na svetlosne kontraste.
Jedan list je objavio da su pacijenti koji su podvrgnuti laserskim operacijama imali mnogostruke operativne probleme, kao recimo da su videli tamne kolutove oko svetla, dvostruke ili trostruke predmete, i imali suve beonjače.
Jedna studija je pokazala da do 50% pacijenata koji su imali laserske operacije oka, imaju nenormalne poremećaje vida noću.
Jedna pacijentkinja je izjavila da je posle operacije osjećala kao da ima polomljeno staklo u oku.
Jedan oftomolog koji je razvio tehniku laserske operacije je izjavio da nikada više neće obaviti takav zahvat nad pacijentima. Razlog je taj što su se beonjače velikog broja pacijenata tokom operacije urušile, dakle kolabrirale kao posledica toga što je laserski zrak oslabio očne duplje.
 
... kod lasika su nezeljene komplikacije cesce ali ja sam radila prk i dobro sam se informisala o svemu... rusi te operacije rade 50 godina i komplikacije o kojima ti i glorina pisete nisu ucestalije kod onih koji su operisani u odnosu na one koji nisu a na ideju da ih rade su dosli kad je nekom kratkovidom japancu u ww2 geler ostetio oko pa on posle toga video odlicno na to oko... i japanci su te operacije radili dugo skoro kao i rusi ali laserom ...mama mi je pricala da joj je njena drugarica, ruskinja, sa kojom je zajedno studirala, kad joj je predlozila da naocare zameni socivima, pre 30g rekla da u rusiji nikom ne daju sociva nego rade te operacije zato sto su manje stetne...inace mama je bila protiv zato sto niko ne garantuje da se operacijom zaustavlja rast dioptrije...jedino sto mene brine je da ne dobijem neku infekciju... pre i posle operacije sam pila aciklovir a sad samo ukapavam oftalmol, pijem fluimucil, vitamin c i omega3... da sam znala da ce ovako biti operisala bih se kad diplomiram :(

...zaboravih - sve operacije su rizicne i u pravu je nikola kad kaze da danas svaka seprtlja koja ima para da kupi skupu opremu misli da moze da operise ... mada i najboljoj domacici nekad zagori rucak :think:
 
Poslednja izmena:
Jedan zadovoljan korisnik proizvoda/usluga ce ubediti jos troje u njegovu valjanost.

Jedan nezadovoljan korisnik usluga ce ubediti njih 10 da odustanu.

Gde svi Turci, tu i mali Muja.
;-)

U potpunosti se slažem sa tobom. samo uvijek prvo čitamo i tražimo negativne stvari,nažalost. Svaka operacija je rizična a ionako sami potpisujete izjavu da dobrovoljno tome pristupate.Zato gospodo pri izboru mislite na kvalitetu a ne na razna laprdanja koja su prenesena u stilu ;čuo to od prijateljeve ujne pa od njene svadtike kćer to nekom ispričala.:rtfm:
 
Moj drugar Darko je u francuskoj uradio lasersko skidanje dioptrije (+) i fenomenalno vidi sada.
Ja nosim -1,5 na oba oka i strašno mi smetaju naočare, čak ih i ne nosim redovno. Već samo dok sam na računaru.
Napolju sam pogubljen....
Ukoliko je neko uradio kvalitetan zahvat skidanja MINUSA, neka mi pošalje na email dusan@kakosmrsati.net
svoju priču. Cena je nebitna i država je nbitna. Hvala!
Imam 21 god.
 
Ljudi, čitam temu i uopšte vas ne kapiram. Zašto idete izvan zemlje kad imate sjajnu instituciju u Beogradu?
A da ne pričam da je cena na VMA sasvim prihvatljiva i da nije nikakav problem otići na pregled, čuti šta dr imaju da kažu. Na kraju vi odlučujete da li ćete raditi ili ne.
Ali kad dođete tamo i vidite koja je gužva, koliko ljudi tamo dolazi, da su svi došli po nečijoj ličnoj preporuci, više neće biti nesigurni.
Pregled je besplatan, a plaćate operaciju ukoliko se odlučite.
Meni je to tako prosto.
 
Зашто су те одбили?
Буди опрезна са иностранством, тамо је медицина много више бизнис него код нас. Кажем ти ово да се не би десило да ти тамо негде кажу да може операција па да ти направе штету.
 
Ljudi, čitam temu i uopšte vas ne kapiram. Zašto idete izvan zemlje kad imate sjajnu instituciju u Beogradu?
A da ne pričam da je cena na VMA sasvim prihvatljiva i da nije nikakav problem otići na pregled, čuti šta dr imaju da kažu. Na kraju vi odlučujete da li ćete raditi ili ne.
Ali kad dođete tamo i vidite koja je gužva, koliko ljudi tamo dolazi, da su svi došli po nečijoj ličnoj preporuci, više neće biti nesigurni.
Pregled je besplatan, a plaćate operaciju ukoliko se odlučite.
Meni je to tako prosto.

kako besplatan pregled? to mislis sa uputom iz doma zdravlja je besplatan? ja se razmisljam o skidanju dioptrije (oko -1,5na oba oka) ali me je malo strah... verovatno subjektivan:)
 
..trojnka lasek je bolja metoda od lasika...i novija, mislim da se kod nas to jos ne radi ...koju dioptriju imas...lasek je usavrsen prk i valjda moze i za vece dioptrije...bar sam ja tako shvatila raspitujuci se i googlajuci mada lekar koji je mene operisao kaze da je njemu njegov mentor radio lasik
 
Poslednja izmena:
Зашто су те одбили?
Буди опрезна са иностранством, тамо је медицина много више бизнис него код нас. Кажем ти ово да се не би десило да ти тамо негде кажу да може операција па да ти направе штету.
Pisala sam na početku teme, odbio me je doktor na krajnjem pregledu očiju nakon svih testova koje sam prošla jer su mi oči oštećene od dugogodišnjeg nošenja tvrdih (gaspropusnih) sočiva pa nije siguran laser jer ne može da preračuna idealno. Tako nešto, ne sećam se tačno i ne znam stručen izraze.
A i o biznisu naših domaćih klinika sam pisala na početku teme, ali su mi obrisali naziv klinke, a ja sam namerno napisala da bi je ljudi zaobilazili u širokom luku. Hteli su po svaku cenu da mi rade operaciju, a na VMA me odbili.:think: Zapravo, nisu me odbili nego su mi rekli da sama moram da odlučim da li hoću ili neću, ako nešto pođe naopako.
kako besplatan pregled? to mislis sa uputom iz doma zdravlja je besplatan? ja se razmisljam o skidanju dioptrije (oko -1,5na oba oka) ali me je malo strah... verovatno subjektivan:)
Ne sećam se da li sam išla po uput jer je to bilo pre 4 godine, ali operacija košta 800 eura, a pregled se ne plaća.
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim svima u jednom postu:)
Cena je ista za obe procedure, otprilike oko 400 funti po oku.
Ja imam -1.25 sa 170 stepeni.
Nisam nosila sociva bas iz razloga koji je Eli navela, da se ostecuje oko, jer sam ja ovde mogla da dobijem samo polutvrda sociva zbog velikog cilindra.
E sad, tamo kad sam otisla na pregled, gledali su me ko budalu sto kazem da necu da nosim sociva jer mogu samo polutvrda. Tamo imaju meka sociva za moj recept...
I svi koji mogu se operisu...

edit- "tamo" je Engleska
 
Trojo, 400 funti po oku plus put i smeštaj, za obične smrtnike iz Srbije je preskupo.

I ovde sada imaju meka sočiva za astigmatizam, ali kada sam ja počela da nosim sočiva, tad su se tek pojavila. To je bila inovacija! Meni su sočiva zaustavila rast dioptrije u pubertetu i smanjila je, tako da su sočiva za mene bila spas.:worth:

Sada mi je dioptrija toliko velika da ja sa naočarima ne vidim dobro i moram da nosim sočiva. A dokle ću moći i to je pitanje. Meni je operacija jedini izlaz da ne oćoravim potpuno, ali nisam bila na VMA u zadnje 4 godine pa treba da vidim da li je tehnika napredovala pa da i mene reše.
 

Back
Top