KNJIGOVODSTVO
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: KNJIGOVODSTVO

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Arrow KNJIGOVODSTVO

knjigovodstvo
    biznis kao apoteka, pekara....ako neznas sta da radis, otvoris knjigovodstvenu agenciju
    pre nego otvoris agenciju, pitas DALI je potrebna licenca
    toliko o knjigovodstvu

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: KNJIGOVODSTVO

Citat Original postavio account2007 agencija Pogledaj poruku
    knjigovodstvo
    biznis kao apoteka, pekara....ako neznas sta da radis, otvoris knjigovodstvenu agenciju
    pre nego otvoris agenciju, pitas DALI je potrebna licenca
    toliko o knjigovodstvu
    A pre nego postavis temu skines se sa lakih a mozda i teskih droga.

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja ili ona sto otvara knjigovdstvenu agenciju, a pita gde da nabavi licencu za knjigovodju?!?!

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio account2007 agencija Pogledaj poruku
    ja ili ona sto otvara knjigovdstvenu agenciju, a pita gde da nabavi licencu za knjigovodju?!?!
    A ko je ona? Koga je pitala? Zasto nisi lepo slozio recenice i pojasnio sta mislis i sta ti je smesno? Uvek pratim teme o knjigovodstvu i kad sam videla naslov ponadala sam se da cu procitati nesto korisno ili zanimljivo a ono tamo neko ismijavanje a ne znamo ni koga ni zasto.

Knjigovodstvenu agenciju moze otvoriti bilo ko, ne mora se imati licenca, ali u agenciji mora biti uposlen knjigovodja sa licencom. Tako da nije mnogo smesno koliko ti se cini.
    Znaci vlasnik moze biti bilo ko ali direktor mora biti neko sa odredjenom spremom.
    Poznajem coveka koji je inzinjer masinstva i ima stomatolosku ambulantu i tri uposlena stomatologa. On je vlasnik a oni rade tamo.

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    A ko je ona? Koga je pitala? Zasto nisi lepo slozio recenice i pojasnio sta mislis i sta ti je smesno? Uvek pratim teme o knjigovodstvu i kad sam videla naslov ponadala sam se da cu procitati nesto korisno ili zanimljivo a ono tamo neko ismijavanje a ne znamo ni koga ni zasto.

Knjigovodstvenu agenciju moze otvoriti bilo ko, ne mora se imati licenca, ali u agenciji mora biti uposlen knjigovodja sa licencom. Tako da nije mnogo smesno koliko ti se cini.
    Znaci vlasnik moze biti bilo ko ali direktor mora biti neko sa odredjenom spremom.
    Poznajem coveka koji je inzinjer masinstva i ima stomatolosku ambulantu i tri uposlena stomatologa. On je vlasnik a oni rade tamo.
    Zdravo. Jel mozes da pojasnis kakva je sprema potrebna? Moze li taj sa odredjenom spremom da ima ekonomsku visu skolu ili fakultet ili mora da ima neki kurs? Hvala

P.S. Posavljac tebe izgleda stvarno ne zna sta hoce
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dulebass Pogledaj poruku
    Zdravo. Jel mozes da pojasnis kakva je sprema potrebna? Moze li taj sa odredjenom spremom da ima ekonomsku visu skolu ili fakultet ili mora da ima neki kurs? Hvala

P.S. Posavljac tebe izgleda stvarno ne zna sta hoce
    E sad kao sto vidis ja sam iz Republike Srpske pa se necu usuditi govoriti ti o detaljima potrebnim za registrovanje agencije u Srbiji mada sam skoro sigurna da su nam zakoni jako slicni.
    Ono sto cu ti savetovati a znam da necu pogresiti je to da pre nego odlucis preduzeti ozbiljnije korake i uloziti novac, obavezno odes u opstinu kojoj pripadas i posavetujes se licem zaduzenim za pomoc pri otvaranju firmi ili agencija. Dobit ces spisak svih aktivnosti koje treba da preduzmes i svih pravila koja moras ispostovati.
    Zahtevace popunjavanje odredjenih obrazaca i prilaganje odredjene dokumentacije.
    Da li ce zahtevati da se kao direktor agencije vodi lice sa knjigovodstvenim sertifikatom ne znam. Mislim da ta licenca nije vise toliko bitna ali najbolje je da to pitanje postavis moderatoru ovog pdf ili nekom od ucesnika na temi o knjigovodstvu. Oni su prosli kroz te procedure u Srbiji pa ce znati da daju prave odgovore.Zelim ti mnogo srece u radu!

Domaćin gospodarica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

licenca ti nije potrebna

a sve sto te interesuje imas u zakonu pa procitaj

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Za profesionalno sticanje zvanja racunovodje ili obuku iz knjigovodstva obratite se SAVEZU RACUNOVODJA I REVIZORA SRBIJE.

Aktivan član NT Vending (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

E sad kao sto vidis ja sam iz Republike Srpske pa se necu usuditi govoriti ti o detaljima potrebnim za registrovanje agencije u Srbiji mada sam skoro sigurna da su nam zakoni jako slicni.

Pitanje, i ja sam iz Rep.Srpske: jesi li upucena u novi Zakon o privrednim drustvima, tu su se desile neke izmjene oko registracije firmi i davanja rjesenja o ispunjenosti min.tehn. uslova preduzecima za sjediste preduzeca, to su prije davala opstinska odjeljenja za privredu, sad to ide sa nivoa republike, znas li sta o tome?Taj zakon i Zakon o trgovini nisu usaglaseni jos, valjda se cekaju uputstva iz MInistarstava...

Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ne moras ga bas toliko tumaciti, do detalja..., samo sam pitao...

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio NT Vending Pogledaj poruku
    Ne moras ga bas toliko tumaciti, do detalja..., samo sam pitao...

Oprosti, nisam primetila post.

Kod nas se u zakonu o knjigovodstvu izdesavalo vise promena u poslednjih sest godina nego sto se desilo promena od 1956 do 1990 zato moras pratiti Sluzbeni glasnik ili biti u kontaktu sa sertifikovanim knjigovodjama koji su obavezni posle svake promene odlaziti na seminare i savetovanja, ali ako je hitno evo link http://www.srrrs.org/ pa tu mozes da se informises o svemu sto te zanima. Ponekad su lenji da odgovore na mejlove ali budi uporan, nek zarade svoju platu

Ne usudjujem se da ti ja odgovorim na postavljena pitanja, plasim se da ovakvim nacinom komunikacije necu najbolje razumeti sta te tacno zanima pa cu te uputiti u sasvim pogresnom pravcu.

Nadam se da sam pomogla barem malo.

Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Oprosti, nisam primetila post.

Kod nas se u zakonu o knjigovodstvu izdesavalo vise promena u poslednjih sest godina nego sto se desilo promena od 1956 do 1990 zato moras pratiti Sluzbeni glasnik ili biti u kontaktu sa sertifikovanim knjigovodjama koji su obavezni posle svake promene odlaziti na seminare i savetovanja, ali ako je hitno evo link http://www.srrrs.org/ pa tu mozes da se informises o svemu sto te zanima. Ponekad su lenji da odgovore na mejlove ali budi uporan, nek zarade svoju platu

Ne usudjujem se da ti ja odgovorim na postavljena pitanja, plasim se da ovakvim nacinom komunikacije necu najbolje razumeti sta te tacno zanima pa cu te uputiti u sasvim pogresnom pravcu.

Nadam se da sam pomogla barem malo.
    Naravno da si pomogla, hvala u svakom slucaju, zanimalo me je sljedece, mozda neko zna: prilikom registracije d.o.o., pored Rjesenja o osnivanju koje izdaje nadlezni sud i ostalih osnivackih akata koje izradi i ovjeri notar, po Zakonu o trgovini i starom Zakonu o preduzecima i lokalni organ uprave- odjeljenje za privredu i drustvene djelatnosti opstine je bilo duzno da izda Rjesenje o obavljanju djelatnosti za preduzece, znaci rjesenje kojim se odobrava odredjenom preduzecu obavljanje odredjene djelatnosti za koju je registrovano, to je jedan dokument, a drugi je Rjesenje o ispunjenim min.tehnickim uslovima za sjediste presuzeca jer d.o.o. mora da ima i sjediste firme.Obicno se ta dva rjesenja izdaju ujedno i tako je bilo do sada.
    Novim Zakonom o preduzecima je predvidjeno da to Rjesenje o obavljanju djelatnosti izdaje Republicki organ, mislim Ministarstvo trgovine, a ovo drugo opstinski organ ili obrnuto sto je u suprotnosti sa vazecim Zakonom o trgovini pa me je to interesovalo da li znas, ko izdaje koje rjesenje i ko je u kom slucaju nadlezan.Poslacu im pitanje, pozzz

Slične teme

1. za knjigovodstvo
    Autor katarina75 u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 22:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •