Da li ste za to da Matt McMurtry dobije srpsko drzavljanstvo

Sta mislite o dodeli ordena,pasosa i stana

  • Odmah

    glasova: 3 37,5%
  • Treba da dobije pasos

    glasova: 3 37,5%
  • Treba da dobije pasos i stan

    glasova: 0 0,0%
  • Treba da dobije orden, pasos,stan

    glasova: 2 25,0%

  • Ukupno glasova
    8
  • Anketa je zatvorena .

svr

Ističe se
Poruka
2.353
Irski srbin Matt McMurtry sudski je progonjen zbog toga sto voli srbe.
Trebalo bi mu dati Orden Republike Srbije i diplomatski pasos, i stan/kucu na Dedinju,
jer je potrebniji ovde nego u Irskoj.

Hrvat Nenad Zubin (41) koji 20 godina živi u Sjevernoj Irskoj dobio je odštetu od 53.596 funti (437.000 kn) zbog rasnog zlostavljanja i vrijeđanja na nacionalnoj osnovi na poslu, prenosi 24 sata.

Šef je Hrvata Nenada Zubina, porijeklom iz Umaga, 2007. godine ulovio da spava u noćnoj smjeni i rekao mu da su "Srbi bili u pravu što su silovali žene i djecu". Zubin je dobio otkaz i tužio šefa. Naglašava da je i prije toga "Dvanaest godina trpio vrijeđanje i podcjenjivanje". Na poslu su govorili da je “pohlepni hrvatski gad”, “hrvatski drkaroš koji zauzima sve prekovremene”, ali i “jeb... lijeni Hrvat”., piše Jutarnji. Radio je u tvornici B. Martin za proizvodnju ploča od polikarbonata u Mallusku, pokraj Belfasta u Sjevernoj Irskoj. Radio je za strojem 12 godina, sve dok 2007. nije otpušten.

"Budući da su smjene trajale 12 sati, noću smo imali dva sata odmora. Većinom bi ljudi legli da se malo odmore. Ali taj šef, rasist, optužio me da sam spavao. A nisam, uzeo sam dvije tablete za glavobolju, još jednom šefu sam rekao da ću prileći na pola sata. Ležao sam 15 minuta kada je došao do mene, udario me nogom, opsovao i ujutro tužio menadžeru" ispričao je Zubin za Jutarnji.

Zbog dugogodišnjeg stresa i vrijeđanja na poslu mučili su ga nesanica i vrtoglavica, što je i dokazao na sudu.

Sud u Belfastu zaključio je da je šef Matt McMurtry ovog Hrvata imao na zubu isključivo zbog njegove nacionalne pripadnosti. Svjedoci, među kojima je bilo više kolega koji još rade u kompaniji, izjavili su da je McMurtry govorio stvari poput: “Vidi tog hrvatskog momka, ostavio je ženu i 17 djece i došao ovamo prošvercan u kamionu” ili “Vidim da radiš s jeb.... ilegalnim strancem Zubinom. Jesi li znao da je došao ovamo skriven u kamionu sa svoje 18 djece?”, piše Jutarnji.

Odštetu od gotovo pola milijuna kuna dobio je zbog McMurttryeve izjave da su Srbi početkom devedesetih bili u pravu kad su silovali hrvatske žene i djecu, što je šokiralo čak i suca. Ovom presudom Zubin je ušao u anale britanskog pravosuđa jer je svota koja će mu biti isplaćena najviša odšteta zbog rasne mržnje ikada dosuđena u Sjevernoj Irskoj.

"U početku sam to trpio jer sam bio novi. Recimo na samom su me početku u noćnoj smjeni zaskočila trojica prerušena u KKK, ali, kao, u šali. Rekao sam, u redu, šala je šala, ali nemojte opet. Ali, stvari su postajale sve gore i sve više su me maltretirali", rekao je Zubin za Jutarnji.

"Punih dvanaest godina trpio sam vrijeđanje i podcjenjivanje nadzornika i uprave tvrtke Brett Martin koja se bavi proizvodnjom plastičnih masa. Nisu birali riječi ni priliku da me ponize. Žalio sam se i upravi tvrtke, no na pritužbe se nitko nije obazirao, odgovor nikad nisam dobio. Ipak, kap koja je prelila čašu bio je trenutak prije tri godine kada mi je nadzornik u punoj kantini, pred tridesetak kolega, sasuo u lice da su Srbi bili u pravu kad su silovali i masakrirali tijekom rata te da s Hrvatima drugačije i ne treba postupati. Pokrenuo sam tužbu, a suci su ostali zapanjeni razinom dokazane mržnje i šikaniranja", izjavio je Zubin za Večernji.

Nenad Zubin živi u Sjevernoj Irskoj pune 22 godine otkad se oženio Irkinjom koju je upoznao na Jadranu, a u braku ima dvije kćeri. Posljednje dvije godine radi kao poštar. Problemi i vrijeđanje na poslu počeli su još u vrijeme rata.

Iako Zubin nikada nije isticao svoje podrijetlo, nadzornici proizvodnje nisu propuštali priliku za ponižavanje i vrijeđanje na nacionalnoj osnovi. Vrijeđali su i druge Zubinove radne kolege koji su dolazili iz drugih država Europe i Azije.

"Nakon što su doznali za tužbu, najmanje jednom tjedno su mi prijetili, a dobio sam i otkaz u tvrtki. Pokušali su me optužiti da sam zaspao na poslu, no pokazalo se da je optužba lažna, a u moju korist svjedočilo je i desetak kolega. Nije meni do novca koliko mi je zadovoljstvo sramota koju danas doživljavaju moji bivši poslodavci. Slučaj zlostavljanja u Brett Martinu bio je i top-tema na BBC-u pa ljudi sada znaju što prolaze zaposlenici u toj kompaniji", izjavio je Zubin za Večernji.

http://www.hrsvijet.net/index.php?o...everne-irske&catid=30:zanimljivosti&Itemid=24
 
jesu mqalo crmpuratsi i sirokih nosova i kofrdzavi, a i uniforme, one zloglqasne su crne. pa ih je lako pomesati sa neviunim crncima
Tako ga cenis?Vidis,ja sam na zalost ziveo sa njima.Ima ih koji lice i na neke,,tek juce pristigleAustrijance".Mora da su nekad ti austrijski vlasnici konjusnica bili vrlo,vrlo intimni sa necijim bakama.A mozda si ti te pomesao sa madjarskim djandarima,jerbo su i oni bili gazde u Rvackoj?
 
Kakav je to narod kada ih je i KKK smestio na "We hate you" listu!?!?!?
Ovo je danas sve otislo u 3 p.m.Takav jedan europski narod maltretirati????Pa zamisli,i to jos u tamo nekakvoj Sev.Irskoj.Narod sa tisucljetnom kulturom da dozivi tako nesto na pragu ulaska u EU???!!!Stvarno ponizavajuce i ujedno i porazavajuce.Kako ti Irci vole da omalozavaju postenog hrvatskog radnika,koji je dosao da zaradi i uspara neku kunu ustasku i to samo zato jer je u Hrvatskoj momentalno neka mala ekonomska kriza.
 
si bio u dalmaciji?

a i zagorci su takvi, samo se prave da su mali i krivonogi
Rodjen u Dalmaciji.Ti Hrvati su mix talijanskih fratara,crnokosuljasa Musolinijevih i nekih turskih razbojnika koji su pljackali i upadali na potezu Knin-Imotski-Dubrovnik-Trebinje-Prijedor-Zagreb;tako da Irci ne vole takve mixeve i to na tim potezima;kad cuju odmah se iznerviraju i udri po Rvatima iz Dalmacije.
 
Ovo je danas sve otislo u 3 p.m.Takav jedan europski narod maltretirati????Pa zamisli,i to jos u tamo nekakvoj Sev.Irskoj.Narod sa tisucljetnom kulturom da dozivi tako nesto na pragu ulaska u EU???!!!Stvarno ponizavajuce i ujedno i porazavajuce.Kako ti Irci vole da omalozavaju postenog hrvatskog radnika,koji je dosao da zaradi i uspara neku kunu ustasku i to samo zato jer je u Hrvatskoj momentalno neka mala ekonomska kriza.

Da su Irci kojim slučajem susedi Hrvata, Hrvati bi bili manjina na Maksimiru.
 
Боље прочитајте текст поново и поразмислите о затварању теме јер Мат МекКарти није никакав србољуб, дапаче:

Šef je Hrvata Nenada Zubina, porijeklom iz Umaga, 2007. godine ulovio da spava u noćnoj smjeni i rekao mu da su "Srbi bili u pravu što su silovali žene i djecu".

Ma naravno da smo čitali...
Ovo su samo ironični komentari....
 
Боље прочитајте текст поново и поразмислите о затварању теме јер Мат МекКарти није никакав србољуб, дапаче:

Šef je Hrvata Nenada Zubina, porijeklom iz Umaga, 2007. godine ulovio da spava u noćnoj smjeni i rekao mu da su "Srbi bili u pravu što su silovali žene i djecu".
Ma uopste nema problema.Mozemo da ih radimo i na nekoj drugoj temi.
 

Back
Top