Харач раји треба
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Харач раји треба

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Podrazumevano Харач раји треба

Molim za materijalnu pomoć, treba da kupim veći stan pa mi uplatite po 10 dinara. Računam, 200.000 čitalaca Kurira - dva miliona dinara. Nije loše. Ako ko uplati više, biće stan veći. Hvala vam unapred. Redakciji je poznat moj konto numero.
    Prosjaci profesionalci, prosjaci vikendaši, prosjaci u tramvaju, prosjaci koji pevaju, prosjaci koji sviraju. Radnici koji prose, penzioneri kojima treba pomoć, Narodne kuhinje. I povrh svega - humanitarne prevare. De ćeš ga, Miko, više.

Uhapšen otac lažnog deteta koji je na netu tražio pomoć u bolesti. Bolesno. Lepa devojka, bivša prodavačica u butiku, na Beverli hilsu ostavila Ameriku u ekonomskoj krizi, da sa mamom laže narod. I to uspešno, nema ko im nije pomogao da pomognu obolelim ženama od kancera. I one ladno jele, pile i kupovale. I nije ih sramota. Mislim, nije im presedalo.
    A u toj Americi nestalo više od 10.000 milijardi dolara preko noći, i umesto da špekulanti nastradaju, država pomogla banke i osiguravajuće kompanije. Dok se narodu kuće i dalje oduzimaju. Američki pravedno.

Pritvoreni protosinđel Simeon Vilovski mazn’o lovu od obnove manastira na Kosovu i Metohiji. I, sada, kako će na strašni sud? Kako će da objasni svetom Petru? Vodimo ti dole posao i marketing, ali malo kraduckamo. O vladičanskim dvorovima sa đakuzi kadama da ne govorim, higijena je pola zdravlja. Kad mogu grčki crkvenodostojnici da voze besna (video lično) kola, što da ne voze i naši, pa mi smo bratski narodi. I ne ide, brate, u „puntu“.

Svi nas pljačkaju. Ko da smo na autoputu - svuda naplatne rampe. Nisi platio parking - ode 5.000 dinara i više. Jesi platio, ali pogrešio si cifru u SMS, 1.870 dinara. Žalio si se, opet ćorak (2.000), platio si ali si zakasnio da kola uzmeš tri minuta, po džepu. Zakidaju trgovci na meri, kaže mi jedan komšija: „Znaš da je taj mesar od artije kuću zaradio?“ Ja pitam: „Kako, bre,“ a on mi kaže: „Pa stavljao artiju na vagu, pa onda meso, a papir težak i za dvajes godina kuća.“

Svi, bre, muvaju. Evo, čujem i za spajalice se tende nameštaju, a o uplatnicama firme koja se bavi proizvodnjom i distribucijom istih da ne pričam. Em, samo to monopolistički rade (Infostan), em često greše, te reklamacija za vodu, te pretplata, te manjak, te neki dug od pre sedam godina. Gužve, gubiš vreme. Niste u pravu, jesam, e nisi, e jesam...
    To su moji primeri, a imate ih i vi. Pa, još u koverti uplatnica za gladne, žedne, humanitarni fond taj i taj, crkvu ovu, onu. Ko se zezne - zezn’o se. Ko to proverava? Ko skida te pare, kome idu, ko jede taj obrok? Gde su podaci? Kako stvarno da pomognemo kada ljudima treba, kada nikom više ne verujemo?

Molim Skupštinu da zakonom hitno uredi ovu materiju da se može pomoći tačno onom kome treba. Inače, Skupština koja je svojevrstan politički rijaliti, ima odličnu gledanost, treba samo još da provuku reklame. I eto para za deficit budžeta. Svako ko se prijavi za diskusiju drži karton sa brojem žiro-računa države. Posle narod uplati i mi ispeglasmo budžet. Svi po 100 dinara i možemo da pomažemo zemlje u regionu. Po logici država potrošila - narod vratio. Pozlatio. Uplatite ipak u budžet onih 10 dinara, sa početka, ja ću pozajmiti od tašte.

(извор - Курир)
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Podrazumevano Re: Харач раји треба

Који ли ће бити нови харач?
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Slične teme

1. Треба ми помоћ!
    Autor srnatica u forumu Internet
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.09.2009., 14:09
  2. Odgovora: 164
    Poslednja poruka: 07.05.2009., 21:40
  3. Треба ли се страшити смрти?
    Autor b.brdo u forumu Religija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 22.04.2009., 01:08
  4. Odgovora: 6