...biti otac

naravno da imaju. samo kod žena, imam utisak, to je više kao stavr biologije i hormona i nekih emocija fazona ne znam cega. a kod muskaraca kao neko ostavrenje muskosti, pogodak, maaaa gde znam. u principu bilogija zove i jedne i druge samo su drukciji odnosi prema roditeljstvu... kod zena kje adsl kod muskaraca dial up
 
Da, mene već godinu dana "drži" taj neki osećaj da želim dete i nekako je baš izražen, u smislu kad vidim neki par kako šeta klinca ili sl. u'vati me neka seta. Pitanje je da li bi to bilo tako izraženo da mi nekako nije logično da je vreme za dete, odnosno taj neki osećaj javio se od kad sam načisto sa sobom da je osoba sa kojom sam u vezi ona sa kojom želim da provedem život. Kako se situacija u tom smeru dalje odvijala diplomirao, zaposlio se, počeli da živimo zajedno osećaj da želim dete je sve veći. Mislim da je situacija drugačija, recimo da sam solo, dete mi ne bi bilo ni na kraj pameti, pretpostavljam. Prosto mislim da se taj osećaj javio kao logičan sled događaja kod mene. Možda je zanimljivo i to što za razliku od većine muškaraca kojima je kad se pomene dete odmah sin na pameti, ja silno želim devojčicu, valjda zato što u bližoj i nešto daljoj familiji nemam ni jednu sestru.
 
Da opet ponovim kao na par slicnih tematika..na gori nam pod nogama kao zenama i ne zuri nam se..usadjena nam je veca odgovornost jer ce zena nositi samo 9 meseci dete a mi posle par godina..+ se vise opterecujemo novcem..ne da bi se sebi i drugima dokazali kao dobri roditeljii nego da pruzimo detetu bolje detinjstvo nego sto smo mi imali..tako da nam je veci teret prvo naci i zadrzati posao u ovim teskim vremenima..eventualno skuciti se..sto je u danasnjim vremenima sf..a zenama to nije ni na kraj pameti..one se oslanjaju na babu i dedu i posto poto bi rodile kad im sat otkucava iako nemaju pored sebe adekvatnog muskarca prave decu s prvim koji naleti..mislim da sam dovoljno rekao i necu ulaziti u dalje rasprave sa neistomishljenicama
 
Poslednja izmena:
da se nadovezem na georgijev post..nisam neistomisljenik ali zaboravlja vazan aspekt- mali je procenat majki koje ostavljaju svoju decu i vise ne pitaju za njih. a mnogo veci procenat oceva koji to urade, nakon razvoda ili ako je vandbarcno dete, svejedno.
pa ako se radi o novcu, ima i situiranih muskaraca koji nikada nisu ni nazvali telefonom svoje dete, da ne pricamo o susretima, skolovanju itd.
pa majka prolazi sama kroz sve sto mora (ok, uz pomoc babe i dede, a zasto i ne, baba i deda su vazne osobe u zivotu svakog deteta), bori se i krci mu put kako zna i ume.

ps. a najvaznije, tema uopste nije o ovome.
 
i da se vratim na temu.
iskreno se nadam da imaju bar malo tog neceg, inace, ebes sve.....
medjutim, kad pomislim koliko je oceva koji seksualno zloupotrebljavaju svoju decu, jos dok su mala, i sinove i cerke, a opet, takav fenomen jedva da je poznat medju majkama...onda se covek stvarno upita sta njima i d ali ista znaci ocinstvo kao takvo...:neutral:
 
Znam.A opet ni deca starijih očeva nisu najzdravija tako da priča o tome kako muški nemaju biološki sat ne pije vodu.No i ovo je oftopik. Nego neke uhvati želja u godinama kad bi mogli biti djedovi.
 
i zenama i muskarcima su poslednji otkucaji u pedesetima
i zenama i muskarcima opada stepen plodnosti do tada
i starije zene i stariji muskarci nose potencijal za djete koje nece biti zdravo kada se rodi, koje se nece roditi zivo, koje se nece ni zaceti na prvom mjestu
i jednima i drugima je moguce da ipak dobiju djete i kasnije
ne zivimo u srednjem vijeku
naivno je vaditi se na "mi imamo vise vremena" i ocekivati da to neko popije
 
Zene i muskarci se po meni i te kako razlikuju . Osecaj koji imaju zene , cini mi se da je i te kako razlicit od onog koji imaju muskarci .
Cini mi se da mi imamo samo onaj nauceni zov prirode , to jest da smo zapravo lkroz civilizaciju izgradjeni i dresirani da to pozelimo . Meni se cini , da je kod zena potpuno drugacije i da one imaju mnogo sofisticiranije mehanizme , koji na zaista drametican nacin guraju zene u formiranje porodice . Zene tesko da mogu u opste biti zaista srecne u koliko ne formiraju poorodicu . Ako se bar ne trude da to urade .
Onda tragaju za surogatima srece.
Zapravo , cini se da zene gospodare tajnom zivota i da je priroda , ili Bog izgradila mnogobrojne mehanizme , da se onaj sistem zastiti .
Prevariti sistem , znaci ne naci srecu ... vrlo cesto u zenskom svetu .
 
i da se vratim na temu.
iskreno se nadam da imaju bar malo tog neceg, inace, ebes sve.....
medjutim, kad pomislim koliko je oceva koji seksualno zloupotrebljavaju svoju decu, jos dok su mala, i sinove i cerke, a opet, takav fenomen jedva da je poznat medju majkama...onda se covek stvarno upita sta njima i d ali ista znaci ocinstvo kao takvo...:neutral:

Da se nadovezem...Jedini razlog a ujedno i sredstvo zloupotrebe jeste Muskraceva "fizicka snaga".Zalosno.Ali ajmo dalje..Bas ta fizicka snaga privlaci najveci broj zenske populacije.Dakle,dzaba ti inteligencija,ako nemas "plecke".E to govori vec o zenskoj inteligenciji..naravno u velikom %.
 

Back
Top