PRIHVATILIŠTE ZA ŽIVOTINJE, ZRENJANIN

cullius

Primećen član
Poruka
769
Fotografije koje slede nastale su tokom moje današnje posete ovom prihvatilištu. Nekoliko puta pred zatvaranjem, ipak uspeva da nekako reši svoje probleme. Najviše, i uglavnom su privremeni stanovnici psi lutalice koji cekaju na udomljavanje ili psi koji su izgubljeni i za kojima vlasnici tragaju.
Postoji mogucnost proširenja kompleksa, i u tom slucaju bi ovo postalo prihvatilište ne samo za pse i mačke, već i za ostale vrste napuštenih životinja.
Eutanazija je zabranjena, sem u slucajevima teških oboljenja ili agresije. Svi zaposleni i volonteri se trude toliko da i do toga ne dodje, a ilustrovaću to primerom da je izuzetno agresivan pas, sada čuvar celog kompleksa, sa po ko zna koliko kilometara pretrčanih u toku jednog dana.
Psi koji su tu više godina nisu više za udomljavanje, već su stalni stanari od kojih zaposleni ne žele da se odvoje.
Naravno, ovo prihvatilište ima dosta problema, pre svega finansijskih. Ali treba učiniti sve što je u našoj moci da ovo prihvatilište opstane.
Pse za usvajanje mozete videti ovde http://forum.krstarica.com/threads/371092

DSCF2791-1.jpg


DSCF2877-1.jpg


DSCF2853-1.jpg



DSCF2838-1.jpg


DSCF2836-1.jpg


DSCF2801-1.jpg


DSCF2856-1.jpg
DSCF2827-1.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
To je jedna od redkih dobrih stvari koje su nam ostale. Ako vas zanima, postavicu jos fotki i informacija o tome, kako je nastalo,kako opstaje....
Verovatno zaslugom ljudi koji tamo rade i predsednici drustva koju i vidite na slici, stvari stoje bolje nego sto se moze ocekivati. Nemaju elementarnih sredstava,kao sto je recimo preparat protiv krpelja, pa onda ona sedne, hvata jednog po jednog i rucno ih trebi. Hocu da kazem, i u ZR-u, kao i u vecini gradova verovatno, nadlezne to bas i ne zanima. Sve na kraju ostane na entuzijazmu.
Prilaz prihvatilistu i nije medju idilicnim, jer se prolazi kroz gradsku deponiju. Medjutim, zemljiste je ustupilo javno komunalno i tu je gde je. Mozda i treba da za sada bude upravo tu, jer je na istom mestu decenijama bio stari sinteraj, o kojem sam kao klinac slusao u pricama koje su bile daleko od onih koje se koriste za laku noc.
 
nego,jel ono na jednoj slici beli kunic? :D

Jeste........ali igracka:D
Reci mi, da li bi mogla ova tema da se dovede u vezu sa temom usvajalista?Ima neverovatno druzeljubivih i simpaticnih mesanaca. A trenutno je tamo i jedan sarplaninac, bordoska doga...Sem toga, nema nikakvog problema da se zivotinje donesu i iz drugih gradova... Zvanican sajt se izradjuje pa ce tamo biti svakodnevno azurirani podaci, gde ce svi moci da vide trenutno i aktuelno stanje prihvatilista...
 
Jeste........ali igracka:D
Reci mi, da li bi mogla ova tema da se dovede u vezu sa temom usvajalista?Ima neverovatno druzeljubivih i simpaticnih mesanaca. A trenutno je tamo i jedan sarplaninac, bordoska doga...Sem toga, nema nikakvog problema da se zivotinje donesu i iz drugih gradova... Zvanican sajt se izradjuje pa ce tamo biti svakodnevno azurirani podaci, gde ce svi moci da vide trenutno i aktuelno stanje prihvatilista...

slobodno otvori temu za udomljavanje
neka ova stoji za informisanje a na delu za poklanjanje otvori temu za udomljavanje pasa
 
Postavljao je i Utvar slike i link na albumu svojih keruša, prelepo je. Koliko sam shvatila, komunalno je ustupilo zemljište a gradnju je finansirala Monika Brukner? Da, videla sam na slikama dosta rasnih pasa.

Sa Utvarom sam u kontaktu, on je jedan od onih kojima je stalo.
Bez gdje Brukner verovatno ne bi bilo nista od ovoga. I to je bilo vise nego dovoljno da se ozbiljno pocne sa radom, ostalo je na gradu Zrenjaninu i angazmanu gradjana.Predsednica drustva je gdja R. Lojovic kojoj je svaka pomoc dobrodosla.
Sto se tice teme za udomljavanje, otvoricu je cim dobijem tacne informacije o uslovima usvajanja. Takodje, sto je isto poseban kuriozitet - ne moze usvojiti bilo ko, i sa bilo kakvim namerama.
 
Sa Utvarom sam u kontaktu, on je jedan od onih kojima je stalo.
Bez gdje Brukner verovatno ne bi bilo nista od ovoga. I to je bilo vise nego dovoljno da se ozbiljno pocne sa radom, ostalo je na gradu Zrenjaninu i angazmanu gradjana.Predsednica drustva je gdja R. Lojovic kojoj je svaka pomoc dobrodosla.
Sto se tice teme za udomljavanje, otvoricu je cim dobijem tacne informacije o uslovima usvajanja. Takodje, sto je isto poseban kuriozitet - ne moze usvojiti bilo ko, i sa bilo kakvim namerama.

Tako je bilo zamišljeno i u Orki, postojali su anketa i ugovor, nema potpisivanja-nema udomljenja. A onda je sve otišlo u q... angažovanjem pogrešnih volontera, i zbog "nelojalne konkurencije" kojoj je samo bilo bitno da što više životinja skine sa "grbače".
 
i meni i dalje nije jasno da kada neko hoce rasnog psa,ode i kupi ga a azili i ulice su puni rasnih pasa
ne razumem....

ljudi, mahom, imaju fiks ideje vezane za stence...mladunce generalno
tipa - bitno je da psa odgajas od malena...
ili su im prosto slatki...dok su mali...
no, kako raste zivuljka rastu i...obaveze, troskovi...
i onda imamo..to sto imamo...
 
ljudi, mahom, imaju fiks ideje vezane za stence...mladunce generalno
tipa - bitno je da psa odgajas od malena...
ili su im prosto slatki...dok su mali...
no, kako raste zivuljka rastu i...obaveze, troskovi...
i onda imamo..to sto imamo...

Istina, fakat. Videla onaj hrvatski sajt sa isluženim hrtovima, zaljubila se u jedne tužne oke, pričam mužu, koji bi rasnog psa, a on kaže "Šta ćemo mi sa... :roll: TIM?!"
 
teska zabluda
moj komsija sa ulice uzeo meshanku staru 4 ipo godine
od tada je proslo dve godine
pas je extra poslusan,privrzen i zahvalan
a komsija....recimo da ne sme da pomazi nijedno kuche jer se kuja odmah naljuti i uvredi :hahaha:
u svakom slucaju,to da pas mora da se odgaja od malih nogu da bi bio vezan za porodicu,to su gluposti koje izmisljaju da bi opravdali to sto nece odraslog psa bez papira.
 
teska zabluda
moj komsija sa ulice uzeo meshanku staru 4 ipo godine
od tada je proslo dve godine
pas je extra poslusan,privrzen i zahvalan
a komsija....recimo da ne sme da pomazi nijedno kuche jer se kuja odmah naljuti i uvredi :hahaha:
u svakom slucaju,to da pas mora da se odgaja od malih nogu da bi bio vezan za porodicu,to su gluposti koje izmisljaju da bi opravdali to sto nece odraslog psa bez papira.


naravno da su zablude, ali su...rasirene
e, sad...ako mene pitas upravo na tome bi trebalo raditi;
da se ljudima objasni da to nije tako, zaista...
 
Tako je bilo zamišljeno i u Orki, postojali su anketa i ugovor, nema potpisivanja-nema udomljenja. A onda je sve otišlo u q... angažovanjem pogrešnih volontera, i zbog "nelojalne konkurencije" kojoj je samo bilo bitno da što više životinja skine sa "grbače".

Da, to je tacno...nazalost.
Medjutim ,ne moze drugacije, mora sa papirologijom. To je jedini nacin da se ovo radi na pravi, ljudski, civilizovan nacin. Ima dosta takvih koji ce doneti kuci stene (ili detetu),i koje ce mu isto dosaditi za par meseci. A onda - ko zna kakva sudbina ceka istog...I to bi se desilo u velikom broju slucajeva.
 
To je jedna od redkih dobrih stvari koje su nam ostale. Ako vas zanima, postavicu jos fotki i informacija o tome, kako je nastalo,kako opstaje....

Veoma nas zanima. :ok:
Potrebno je što više tzv. afirmativnih akcija, tj. dobrih poteza, koji će navesti primerom i druge ljude da učine isto.
Dakle, piši sve što znaš i postavljaj sve slike koje imaš - pri tome, doziraj - jedna-dve poruke i 3-4 slike dnevno, svaki drugi dan.
 

Back
Top