Jedan hitan slucaj u vezi sa prevarom

Poruka
17.135
Da li znate kako neko na bilo koji nacin moze da ugrozi korisnika cini mi se post pejd racuna u telenoru tako sto mu skine veliku svotu kredita. Verujem da ima neki cilj koji nije samo skidanje kredita vec i unovcavanje istog na neki nacin, kako je to moguce?!

Pitam zato sto su jednoj veoma bliskoj osobi zatrazila devojka na ulici telefon da posalje poruku majci, kada je zavrsila sa porukom, niti je bilo poruke a gospodji je stigao racun oko 2000 vise nego sto je obicno, izvadila je listing i ispostavilo se da je to od tada. Ne verujem da je mogla nekako da ga skine toliko na zvanje ili sta u roku od minut mozda dva pa zato pitam .


Hvala
 
Da li znate kako neko na bilo koji nacin moze da ugrozi korisnika cini mi se post pejd racuna u telenoru tako sto mu skine veliku svotu kredita. Verujem da ima neki cilj koji nije samo skidanje kredita vec i unovcavanje istog na neki nacin, kako je to moguce?!

Pitam zato sto su jednoj veoma bliskoj osobi zatrazila devojka na ulici telefon da posalje poruku majci, kada je zavrsila sa porukom, niti je bilo poruke a gospodji je stigao racun oko 2000 vise nego sto je obicno, izvadila je listing i ispostavilo se da je to od tada. Ne verujem da je mogla nekako da ga skine toliko na zvanje ili sta u roku od minut mozda dva pa zato pitam .


Hvala


To je jedna od usluga, slanje kredita, imas na njihovom sajtu, poslala je sms kojim skida sa jednog racuna i salje na drugi..prosto i jednostavno. Na listingu mora da postoji i broj na koji je poslato, ali verujem da to i nije od neke pomoci.


dop-1.jpg
 
Poslednja izmena:
To je jedna od usluga, slanje kredita, imas na njihovom sajtu, poslala je sms kojim skida sa jednog racuna i salje na drugi..prosto i jednostavno. Na listingu mora da postoji i broj na koji je poslato, ali verujem da to i nije od neke pomoci.

Mislis ?

Ok a jel nije moguce nesto da se unovci parama ili tako nesto da nije kredit?

Inace u pitanju je telenor mreza .
 
Pa proda taj kredit koji je poslat, i tako unovci.
Hmm kako to mislis proda?

kako ona moze da ga dalje prosledi kao pri pejd, stvarno ne kapiram :think:
...pa moguce je samo ostaje pitanje kako je ta devojka znala da je bash ta tvoja veoma bliska osobi postpaid?
Da to sam se i ja pitao, zamisli ti tu srecu naletis na post pejd korisnika U PRIVATNU SKOLU ENGLESKOG JEZIKA :roll:
 
Kada uzme telefon u ruke, proveri kredit, na ono *xxx# i vidi da li je post ili pre-paid, sekund posla

... dobro to znam, ali mislio sam kako je znala da je bash ta osoba post paid pre nego shto joj je zatrazila telefon? :)

Hmm kako to mislis proda?

kako ona moze da ga dalje prosledi kao pri pejd, stvarno ne kapiram :think:

Da to sam se i ja pitao, zamisli ti tu srecu naletis na post pejd korisnika U PRIVATNU SKOLU ENGLESKOG JEZIKA :roll:

:dontunderstand: ...shta s' 'teo reci? :confused:
 
... dobro evo da ti odgovorim kad' te toliko bash zanima... postoji opcija da se usluge naplacuju putem sms-a, kao shto na primer porukom mozesh da platish parking, da platish tipa ringtone za tel itd... e pa tako vidish i prevaranti mogu da registruju svoje "preduzece" i napucaju cenu imaginarne usluge na 2000 dinara npr... i onda je dovoljno da poshalju sms na neki (obichno chetvorocifreni) broj, i pare su im vec na rachunu... :)
 

Back
Top