Ko je pravi gospodar mira?

Hektor:
Gospodar mira je drugim recima smiren covek.Poseduje dusevni mir,koji ne moze poremetiti ni jedan samar.Ponasa se pre,za vreme i posle samara potpuno isto:smireno.On samar nije zasluzio a prima ga kao da jeste.To je jedini nacin da primi i ne uzvrati samar i sacuva dusevni mir.

Ne znam kako bi to bilo moguće izvesti, emocionalno, mentalno i psihosocijalno...
Prirodno je reagovati na napad i imati psihofizičku reakciju na njega.
 
prirodno je vladati sobom, pa time i dešavanjima koja uzrokujemo. emocije su tu da nas u tome poremete i da nas vode svojim putanjama u kojima prečesto gubimo i glave.
agresija i agresivni odgovor na agresiju su biološki instruisani delovi naših bića, što ponajmanje znači da ljudsko biće treba da se njima povodi. to vodi u ratovanje, a ratnik, svojim ratničkim određenjem je gubitnik, sve jedno da li je dobio ili izgubio bitku.
 
apotekarka:
Hektor:
Gospodar mira je drugim recima smiren covek.Poseduje dusevni mir,koji ne moze poremetiti ni jedan samar.Ponasa se pre,za vreme i posle samara potpuno isto:smireno.On samar nije zasluzio a prima ga kao da jeste.To je jedini nacin da primi i ne uzvrati samar i sacuva dusevni mir.

Ne znam kako bi to bilo moguće izvesti, emocionalno, mentalno i psihosocijalno...
Prirodno je reagovati na napad i imati psihofizičku reakciju na njega.
To jeste nadprirodno.Steci i sacuvati dusevni mir je ,pored ljubavi,najvaznija stvar na svetu.Ne bih sada KAKO se stice dusevni mir,to je velika nauka.Medjutim,jos veca nauka je kako sacuvati dusevni mir.Prvo treba otkriti sta nas uznemirava i usled cega se mir gubi.Agresija je siguran nacin da se mir izgubi.Ali odgovaranje na agresiju agresijom,svejedno je agresija,da li opravdana ili ne,to nije vazno.Kad uvidis STA unistava tvoj mir,ucis se velikoj vestini.Shvatis svoju gresku i vise je ne cinis.Kad si mir jednom stekao,steci ces ga opet.Dakle MIR nas sam uci kako da ga cuvamo,izbegavajuci suprotne stvari.Ljubav i dusevni mir su dve najvece stvari na svetu.
 
"dodjite i odmorite se breme je moje lako"

recimo kao brisanje virusa

vremenom zamenish uznemirujucje misli i verovanja pravim

i kada pochnesh vishe da verujesh u njih i da ih volish jer ti donoshe radost i mir onda one prve misli otpadnu

"teraj ga i oticji cje" 8)
 
Hektor:
apotekarka:
Hektor:
Gospodar mira je drugim recima smiren covek.Poseduje dusevni mir,koji ne moze poremetiti ni jedan samar.Ponasa se pre,za vreme i posle samara potpuno isto:smireno.On samar nije zasluzio a prima ga kao da jeste.To je jedini nacin da primi i ne uzvrati samar i sacuva dusevni mir.

Ne znam kako bi to bilo moguće izvesti, emocionalno, mentalno i psihosocijalno...
Prirodno je reagovati na napad i imati psihofizičku reakciju na njega.
To jeste nadprirodno.Steci i sacuvati dusevni mir je ,pored ljubavi,najvaznija stvar na svetu.Ne bih sada KAKO se stice dusevni mir,to je velika nauka.Medjutim,jos veca nauka je kako sacuvati dusevni mir.Prvo treba otkriti sta nas uznemirava i usled cega se mir gubi.Agresija je siguran nacin da se mir izgubi.Ali odgovaranje na agresiju agresijom,svejedno je agresija,da li opravdana ili ne,to nije vazno.Kad uvidis STA unistava tvoj mir,ucis se velikoj vestini.Shvatis svoju gresku i vise je ne cinis.Kad si mir jednom stekao,steci ces ga opet.Dakle MIR nas sam uci kako da ga cuvamo,izbegavajuci suprotne stvari.Ljubav i dusevni mir su dve najvece stvari na svetu.
tako je!!!
 
e de ti spadash :?
kad je neko nasilan obichno je i ocajan :? osim ako nije neki nagon da se brani??
kad si miran i ok nemash razloga da se smarash i manje je onih koji hoce tebe da biju. rat??
u stvari nemam pojma da se.em suvise mi je uopstavanja
ok je odbraniti se ali da ne povredish tog shto te napada. to je kao najbolje
 
bhc33:
"dodjite i odmorite se breme je moje lako"

recimo kao brisanje virusa

vremenom zamenish uznemirujucje misli i verovanja pravim

i kada pochnesh vishe da verujesh u njih i da ih volish jer ti donoshe radost i mir onda one prve misli otpadnu

"teraj ga i oticji cje" 8)
ej ovo je ok!!! meni nekako nestaju one loshe misli
nadam se na duzhe
 
Margott:
pa pitanje je da li si u pravu... ima puno njih koji nisu u stanju da primene silu, a tako bi rado, pa umesto toga dobiju po *... da li oni nisu nasilnici ili su samo ochanici?

Ja govorim o onima koji imaju mogucnosti da biraju. A to smo uglavnom svi mi. Cak i naslabiji od nas je kadar da primeni silu.... pitanje je samo da li je to ispravno ili ne i da li ce ga to uciniti gospodarom mira ili ne....
 

Back
Top