Ko je pravi gospodar mira?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 38

Tema: Ko je pravi gospodar mira?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Ko je pravi gospodar mira?

Ako ti neko pridje i udari samar, da li ces mu uzvratiti i zapoceti sukob koji moze biti fatalan ili ces se okrenuti i otici? Ko je gospodar mira?

Ističe se
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

hahahahah, mozda je najbolje da mu, kad te opauchi i po drugom obrazu, okrenesh dupe, skinesh gace, pa i da te opali... to je totalno mirovnjachki, i svi srecni i zadovoljni...

Ističe se
    Učlanjen
    16.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano

Прво што себе треба да запиташ зашто ти је неко прилепио шамар и да ли си га заслужио. Јер... нико нормалан те неће шамарати само тако.

А са ненормалним да се качиш... опет само себи можеш наудити. :wink:

Ističe se Nadya (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

kada bi mi neko iz cista mira udario shamar postoje dva resenja:

1. opusteno sam raspolozena
    POgledala bih ga u potpunom iznenadjenju i namrstila se i zatim okrenula i otisla.
    Ne volim da se kacim sa budalama.

2. nervoznog sa raspolozenja
    Pogledala bih ja iznenadjeno i trazila objashnjenje.
    (Kad sam nervozna volim da cepidlacim i onda bih isla do najsitnijeg objashnjenja koje bi on mogao da mi da i zelela bih da potpuno razjasnim sve).

Eto. 8)
    Kao sto vidite, u oba slucaja se sa moje strane ne pojavljuje nasilje. Ne volim da ga praktikujem i ljudi koji se tako ponasaju su waaaay beyond mog razuma da bih se spustala na taj nivo.
    Pobogu, imam mozak i jezik. Koristim oba. :wink:

Podrazumevano

Pre nego što sam rodila decu bila sam mnogo drčnija i dovodila sebe u mnoge opasne situacije (pichenje sa drugim vozačima,učestvovanje u demonstracijama, kačenje sa policijom,suzavac itd)
    Sada više ne - drugi su mi prioriteti...
    Ako sam pri čistoj svesti, povukla bi se i sklonila od budale.

Ističe se
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

sad podmecesh decu da sve to rade umesto tebe... iskusno...
    8)

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako bi mi neko iz cista mira lupio samar, automatski bih pala u stanje afekta! A u tom stanju ne odgovaram za posledice! A kako bih i mogla, pa to je AFEKTNO STANJE, bree!

Primećen član maliPrinc (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio divlja-u-srcu
    Ako bi mi neko iz cista mira lupio samar, automatski bih pala u stanje afekta! A u tom stanju ne odgovaram za posledice! A kako bih i mogla, pa to je AFEKTNO STANJE, bree!
    PLJAS! 8)
    Ima da te izudaram

Primećen član
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano veština

kaže se da je vrhunski majstor borilačkih veština onaj koji je u tolikoj meri ovladao sobom da i u najmračnijoj mornarskoj krčmi nema ko da se potuče sa njim.
    što bi rekli, svako je uzrok vlastitih dešavanja, pa bi trebalo da porazmisli o tome čime je to uzrokovao da mu neko priđe i napadne ga.

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano EVO KONKRETNOG PRIMERA...

Citat Original postavio maliPrinc
    Citat Original postavio divlja-u-srcu
    PLJAS! 8)
    Ima da te izudaram
    ON MENI SAMAR, JA AUTOMATSKI NJEGA U MEDJUNOZJE- NOGOM! (AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!-jauce maliPrinc u pozadini ove moje price)

MENE TATA TAKO NAUCIO DA SE BRANIM JOS KAD SAM BILA MALA! PRVI TAKAV UDARAC U SAMOODBRANI UDELILA SAM JOS U VRTICU, CUVENOM LUKU SKAJVOKERU! NE PITAJTE KAKO SE SVE ZAVRSILO!

Primećen član maliPrinc (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Eto malo i demonstracije na temu GOSPODAR MIRA. Sva sreca pa sam predvideo reakciju pa sam stavio zastitnik u pantalone 8)

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ko je pravi gospodar mira?

ma nek me zavrshi onda skroz...

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

pa video bih da li je sam. ako jeste, onda sta mi bog da. ako nije, opet isto. osim ako deluje stvarno zajebano, pa se malo dvoumis.

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Gospodar mira je onaj koji je gospodar rata.

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Budi pristojan, govori tiho, i vodi VELIKOG psa sa sobom !!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Hmmmm...

Citat Original postavio NaraYan
    Gospodar mira je onaj koji je gospodar rata.
    Gospodar mira je gospodar i rata i mira. Gospodar rata, je samo gospodar rata.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Jos jedan dodatak na temu!

Kada sam mislio da ti neko udari samar nisam mislio bukvalno na udarac iz cista mira, vec na odnos nasilja i nenasilja.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio shx
    Ako ti neko pridje i udari samar, da li ces mu uzvratiti i zapoceti sukob koji moze biti fatalan ili ces se okrenuti i otici? Ko je gospodar mira?
    Vide li ti kako tvoju filozofsku temu pretvoriše u primitivno šamaranje i aikido veštine , i kako mama kaše savete.

GOSPODAR MIRA JE ONAJ KOJI PRIMETI ŠAMAR KOJI JE KRENUO KA NJEMU I BLOKIRA GA.

U životu nemožemo uvek birati ko će biti u našoj blizini,jer i posao i okolina nisu uvek toliko prilagodljivi našim željama.
    Zato bi pravi odgovor bio onaj koji je na oprezu i predvidi namere protivnika je GOSPODAR MIRA.
    ------------------------------------
    A kad šamar padne , onda i vraćanje šamara nije dobro , ali ni nevraćanje šamara nije dobro.
    -prvo izaziva dalje ulaženje u sukob
    -drugo dovodi i do gubljenja autoriteta (što neki mogu , a neki ne mogu da podnesu) pred drugima ali i pred nasilnikom što svakako dovodi do nastavka ponižavanja.
    -interesantno gledanje nudi i psihologija koja kaže da usled kontinuiteta (iako učinimo svestan čin uzdržavanja od vraćanja šamara) uzdržavanje deluje negativno na vrednovanje sebe...
    -blokada daje POUKU onome koji ponižava da to nije rešenje koje će biti lako sprovodivo.
    ---------------------
    Kao pitanje bih vam postavio sledeće :
    Kad vam devojka udari šamar , iako ga neshvatate kao želju za ponižavanjem on upravo to jeste...DA/ne?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Tuzni_patak
    Citat Original postavio shx
    Vide li ti kako tvoju filozofsku temu pretvoriše u primitivno šamaranje i aikido veštine , i kako mama kaše savete.

GOSPODAR MIRA JE ONAJ KOJI PRIMETI ŠAMAR KOJI JE KRENUO KA NJEMU I BLOKIRA GA.

U životu nemožemo uvek birati ko će biti u našoj blizini,jer i posao i okolina nisu uvek toliko prilagodljivi našim željama.
    Zato bi pravi odgovor bio onaj koji je na oprezu i predvidi namere protivnika je GOSPODAR MIRA.
    ------------------------------------
    A kad šamar padne , onda i vraćanje šamara nije dobro , ali ni nevraćanje šamara nije dobro.
    -prvo izaziva dalje ulaženje u sukob
    -drugo dovodi i do gubljenja autoriteta (što neki mogu , a neki ne mogu da podnesu) pred drugima ali i pred nasilnikom što svakako dovodi do nastavka ponižavanja.
    -interesantno gledanje nudi i psihologija koja kaže da usled kontinuiteta (iako učinimo svestan čin uzdržavanja od vraćanja šamara) uzdržavanje deluje negativno na vrednovanje sebe...
    -blokada daje POUKU onome koji ponižava da to nije rešenje koje će biti lako sprovodivo.
    ---------------------
    Kao pitanje bih vam postavio sledeće :
    Kad vam devojka udari šamar , iako ga neshvatate kao želju za ponižavanjem on upravo to jeste...DA/ne?
    U stvari, mogli bi zakljuciti da kada "padne samar" onda je gotovo. Tj. mnogo je teze leciti posledice nego se baviti prevencijom. Jer u slucaju "samara" dolazimo u situaciju u kojoj je veoma tesko predvideti kakav vid uzvracanja je bolji.
    A ako koristimo blokadu, da li je to blokada bez kontraudarca ili jednostavno blokada koja upucuje poruku mira (opominje) onom ko je posegao za primenom sile???
    U potpunosti se slazem da je prevencija najbolja stvar ("blokada").

Mislim da upucivanje samara od strane jedne devojke moze da bude veoma produktivno. Svi mi negde u nekim trenucima zapadnemo u neki "san", stranputicu gde je mozda samar i potreban (poput onih histericnih likova iz filmova, kada samar leci sve). Potrebno je samo (sto nije nimalo lako) veoma dobro (ako je doslo do samara) zaviriti u njegov koren. Iz njegovog korena mozemo da zakljucimo ko je u sustini ponizen. Onaj ko je uputio samar, ili onaj ko je primio. A uostalom, da li uopste i treba gledati na samar kao ponizenje? Mislim da ne. Treba se samo baviti odnosom uzroka i posledica, jer nista nije crno belo.

Aktivan član mandrak-21 (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

mirno!!! bih mu "vratio" dva shamara a i treci ako nastavi da sere

Ističe se
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

to je mozda moguce na mesecu... diplomatija i to... ljudi su zivotinje, pokazesh li slabost druga jedinka ce te salomiti, svaki put sve vishe i vishe... i to je ono zivotinjsko u nama, priznali vi to ili ne... kada se chovek brani znachi da vredi, da poshtuje sebe, samim tim i druge, sve ostalo su nijanse...

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

sta bi bila slabost po tebi

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Mоћ

И господар мира и господар рата је онај ко има МОЋ. Не мора да је употреби, довољно је да стави до знања да је поседује и он је господар.
    На силу се не мора увек одговорити силом. Понекад је довољно показати да си моћнији и бићеш победник.
    ( Да се разумемо, МОЋ не мора да подразумева физичку силу.)

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Gospodar mira je drugim recima smiren covek.Poseduje dusevni mir,koji ne moze poremetiti ni jedan samar.Ponasa se pre,za vreme i posle samara potpuno isto:smireno.On samar nije zasluzio a prima ga kao da jeste.To je jedini nacin da primi i ne uzvrati samar i sacuva dusevni mir.

Ističe se Nadya (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Citat Original postavio Hektor
    Gospodar mira je drugim recima smiren covek.Poseduje dusevni mir,koji ne moze poremetiti ni jedan samar.Ponasa se pre,za vreme i posle samara potpuno isto:smireno.On samar nije zasluzio a prima ga kao da jeste.To je jedini nacin da primi i ne uzvrati samar i sacuva dusevni mir.
    potpuno se slazem, Hektore. 8)

covek mora u svakom trenu imati zen... :wink:

Slične teme

1. Mira M. - novopecena plavusa
    Autor gazela u forumu Politika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 23.03.2008., 12:20
  2. Marko i Mira
    Autor José Luis Torrente u forumu Politika
    Odgovora: 160
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 17:07
  3. Zamrzne se iz čista mira