Potpisan ugovor za izgradnju mosta Borča-Zemun

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Potpisan ugovor za izgradnju mosta Borča-Zemun

Ugovor o izgradnji mosta Borča- Zemun, vredan 170 miliona evra, potpisali su juče u Skupštini grada gradonačelnik Beograda Dragan Đilas, ministarka za Nacionalni investicioni plan Verica Kalanović i zamenik predsednika kompanije „Čajna roud end bridžis korporejšn“ Lu Šan. Prema najavama, radovi bi trebalo da počnu u septembru ove godine, a rok za njegov završetak je 2013. godina.
Lu Šan, Kalanović i Đilas

Gradonačelnik Dragan Đilas rekao je da u poslednjih 35 godina u prestonici nije izgrađen ni jedan most, kao i da je u mandatu aktuelne gradske vlasti počela izgradnja jednog, i da će uskoro početi i izgradnja drugog dumskog mosta.
- Nadam se da će radovi biti intenzivni kao i pregovori koji su trajali šest meseci. Projekcija je da će izgradnja trajati tri godine posle čega će, zahvaljujući i mostu preko Ade Ciganlije, Beograd izgledati sasvim drugačije. Most Borča-Zemun omogućiće da trenutno jedan potpuno zapostavljeni deo Beograda naglo počne da se razvija, i konačno ćemo imati šansu da napravimo još jedan novi Novi Beograd – rekao je Đilas.


Ministarka za NIP Verica Kalanović kaže da očekuje da će se narednih godina pokazati značaj koji će ova moderna saobraćajnica imati, kako u rešavanje saobraćajnih gužvi tako i za privredni razvoj leve obale Dunava.


- Ugovorom je sve jasno definisano, od cene do rokova i načina rada, a precizirana je i mogućnost povećanja cene za naknadne i nepredviđene radove koje smo limitirali na 10 odsto. Nadamo se da će početkom septembra startovati i izgradnja – rekla je Kalanovićeva.


Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić rekao je da je ugovorom utvrđeno angažovanje podizvođača i građevinskog materijala iz Srbije u visini ne manjoj od 45 odsto od ukupne cene projekta.


Most Borča-Zemun je prvi infrastrukturni projekat u oviru sporazuma srpske i kineske vlade, koji je potpisan u avgustu prošle godine u Pekingu.


- Potpisivanje ugovora znači da je ovaj projekat ušao u fazu obezbeđivanja sredstava i konačno realizacije. Daćemo sve od sebe i obećati da ćemo garantovati kvalitet i rokove – rekao je zamenik predsednika „Čajna roud end bridžis korporejšn“ Lu Šan istakavši da je ovo jedno od najvećih državnih građevinskih preduzeća u Kini.


Most Borča- Zemun biće dug 1,5 kilometar, dok je dužina njegovih pripadajućih saobraćajnica 21 kilometar.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/185186/Danas-potpisivanje-ugovora-za-most-Zemun--Borca

Свака част нашем градоначелнику Драгану Ђиласу, за 30 година ни један мост а сад за његовог мандата чак два а можда их буде и још.
 
Moje skromno misljenje je da je Djilas dosta uradio za vreme svog mandata za beograd!
Metro,most,80 najsavremenijih tramvaja,pomanje investicije,radi se na uredjivanju i legalizaciji perifernih divljih naselja...
Bice i obilaznica oko grada ako bog da... A sada molim one koji misle suportno da me ne pljuju, vec da mi izloze cinjenice...
 
Metro,90 najsavremenijih tranvaja

brate ja i ti izgleda ne zivimo u istom gradu?! :D

ja nisam video nove tranvaje samo sam citao pre par meseci da smo sklopili ugovor sa Spancima da kupimo neke njihove full tranvaje al' koliko se secam broj je je dosta manji od 90

Ovo za metro kao i svaki stanovnik BG-a bi voleo da imamo metro al' cisto sumljam da ce to da se desi skoro(bar u nekih narednih 10 god) jer to je jako skupo i pricaju zadnjih 20-30 god stalno da ce da pocnu da ga grade kad Partizan osvoji LS :mrgreen:
 
Besplatan prevoz za penzionere
Besplatno letovanje za decu porodica koje primaju socijalnu pomoć i decu roditelja poginulih u ratovima
Studentska praksa u svim gradskim preduzećima sa mogućnošću zapošljenja
Azil za pse u Rakovici
Grad finansira drugi pokušaj veštačke oplodnje
Prvi most do pola izgrađen

Trudi se, jedino mu ono sa platanima nije trebalo ;)
 
Besplatan prevoz za penzionere
Besplatno letovanje za decu porodica koje primaju socijalnu pomoć i decu roditelja poginulih u ratovima
Studentska praksa u svim gradskim preduzećima sa mogućnošću zapošljenja
Azil za pse u Rakovici
Grad finansira drugi pokušaj veštačke oplodnje
Prvi most do pola izgrađen

Trudi se, jedino mu ono sa platanima nije trebalo ;)

covek kada vidi sta je sve uradio reko bi da nije iz DS :mrgreen:
 
brate ja i ti izgleda ne zivimo u istom gradu?! :D

ja nisam video nove tranvaje samo sam citao pre par meseci da smo sklopili ugovor sa Spancima da kupimo neke njihove full tranvaje al' koliko se secam broj je je dosta manji od 90

Ovo za metro kao i svaki stanovnik BG-a bi voleo da imamo metro al' cisto sumljam da ce to da se desi skoro(bar u nekih narednih 10 god) jer to je jako skupo i pricaju zadnjih 20-30 god stalno da ce da pocnu da ga grade kad Partizan osvoji LS :mrgreen:


Brate, treba vremena da se ti tramvaji sagrade... ugovor je vec potpisan, znaci nema predomisljanja sada... Kolko sam ja cuo ti novi tramvaji ce ciniti 1/3 od ukupnih tramvaja...
 
Moje skromno misljenje je da je Djilas dosta uradio za vreme svog mandata za beograd!
Metro,most,80 najsavremenijih tramvaja,pomanje investicije,radi se na uredjivanju i legalizaciji perifernih divljih naselja...
Bice i obilaznica oko grada ako bog da... A sada molim one koji misle suportno da me ne pljuju, vec da mi izloze cinjenice...


javi mi kad se bilo sta od toga napravi. djilas je mislim2 godine na vlasti i nista nije napravio u beogradu osim sto je narodnim parama kupio INEX zgradu za svoju firmu i poklonio zemljiste luke beograd i oko usca tajkunima i ako je ono vredno preko 2 milijarde evra.
 
Besplatan prevoz za penzionere
Besplatno letovanje za decu porodica koje primaju socijalnu pomoć i decu roditelja poginulih u ratovima
Studentska praksa u svim gradskim preduzećima sa mogućnošću zapošljenja
Azil za pse u Rakovici
Grad finansira drugi pokušaj veštačke oplodnje
Prvi most do pola izgrađen

Trudi se, jedino mu ono sa platanima nije trebalo ;)

fantasticni rezultati z:D

a to sto je ostetio budzet beograda za 2 milijrade evra tako sto je poklonio zemljiste luke beograd i TK centra Usce tadicevim tajkunima to nema veze.

i to sto je ostetio budzet beograda i kupio zgradu Ineksa za sopstvene potrebe i ako funkcija opstine ig rada nije da se bave nekretninama i njihovim izdavanjem.
 
javi mi kad se bilo sta od toga napravi. djilas je mislim2 godine na vlasti i nista nije napravio u beogradu osim sto je narodnim parama kupio INEX zgradu za svoju firmu i poklonio zemljiste luke beograd i oko usca tajkunima i ako je ono vredno preko 2 milijarde evra.

Kako nije nista napravio kada nabrojasmo gomilu stvari? Ja barem priznam kada neko koga ne volim uradi nesto dobro... Mozda je vecina njih u pocetnoj fazi, ali odnekle se mora poceti... Sto se tice tajkuna, ako je vec morao da poklanja onda bolje nasim domacim tajkunima nego Amerima....
 
fantasticni rezultati z:D

a to sto je ostetio budzet beograda za 2 milijrade evra tako sto je poklonio zemljiste luke beograd i TK centra Usce tadicevim tajkunima to nema veze.

i to sto je ostetio budzet beograda i kupio zgradu Ineksa za sopstvene potrebe i ako funkcija opstine ig rada nije da se bave nekretninama i njihovim izdavanjem.

Fantastični, nego šta ;) Mi Beograđani ne osetimo da u budžetu nešto fali a vi koji to niste gledajte svoje razvijene opštine umesto što gurate nos u tuđe dvorište :mrgreen: :lol:
 
Fantastični, nego šta ;) Mi Beograđani ne osetimo da u budžetu nešto fali a vi koji to niste gledajte svoje razvijene opštine umesto što gurate nos u tuđe dvorište :mrgreen: :lol:

te pare koje je djilas ukrao od grada beograda posle grad beograd krade od ostatka srbije jer treba taj pokradeni minus nekako zakrpiti a najlakse je oteti od ostatka srbije.

tako da je to tema koja se tice svih gradjana ove zemlje.

sve u svemu da zakljucimo djilas nije za ove 2 godine u beogradu uradio prakticno n ista. barem do sada...
 
te pare koje je djilas ukrao od grada beograda posle grad beograd krade od ostatka srbije jer treba taj pokradeni minus nekako zakrpiti a najlakse je oteti od ostatka srbije.

tako da je to tema koja se tice svih gradjana ove zemlje.

sve u svemu da zakljucimo djilas nije za ove 2 godine u beogradu uradio prakticno n ista. barem do sada...

Samo ti zaključi, od toga nikakva korist pošto ne glasaš u Beogradu, a mi koji ga ovde trpimo možda zaključimo i drugačije :D Drago mi je da ti je u tvom mestu toliko dobro i da nema problema, čim ti brineš i o problemima drugih lokalnih samouprava :lol: Znači da se radi kako treba :klap:
 
evo iz ovog clanka se nista ne zna.

sve sto konkretno pise o kreditu je ovo:

Povoljan kredit
Projekat izgradnje mosta Borča- Zemun sa pristupnim saobraćajnicama vredan je 170 miliona evra. Kamata na kredit koji je uzet od kineske „Eksim“ banke je tri odsto, grejs period je pet godina, a rok za otplatu 15 godina.

ne kaze ko se zaduzio, ali sudeci po umesanosti vlade, najverovatnije drzava srbija.

radi se o jacem projektu i neko moze da kaze da je most dobit za celu srbiju, al evo djilas ga odmah demantuje:

Most Borča-Zemun omogućiće da trenutno jedan potpuno zapostavljeni deo Beograda naglo počne da se razvija, i konačno ćemo imati šansu da napravimo još jedan novi Novi Beograd – rekao je Đilas.

dakle most je za beograd, dug je uzet za beograd na teret cele drzave.

yebiga, ako ste shvorc vi tamo u beogradu pa morate da se zaduzujete da bi ostavrili sjajne uspehe, zaduzite se bre za sebe
 
Лепо се он заиграо са туђим парама.......сви знамо колико та њихова игранка кошта
и колики је квалитет изведених радова.......све што су радили и раде, раде због својих комбинација да отму лову.......
Мост Газела - Реконструкција : 30 мил ојра, па 48 мил ојра, па 56 мил ојра......и на крају ''око'' 63 мил ојра...... за ове паре може да се направи нов мост на истом месту а не да се за те паре врши реконструкција
Мост преко аде од 78 мил ојра.......па до 130 ојра..........
Наводно када је уговаран цена гвожђа је имала енормно високу цену......
сада кад је цена гвожђа пала цена моста не пада....................
Отимачи пара.........неће они да враћају те паре белосветским бандитима него МИ.......а они ће своје нафатиране гоозице да извуку.....ако им ми дозволимо:evil:
 
javi mi kad se bilo sta od toga napravi. djilas je mislim2 godine na vlasti i nista nije napravio u beogradu osim sto je narodnim parama kupio INEX zgradu za svoju firmu i poklonio zemljiste luke beograd i oko usca tajkunima i ako je ono vredno preko 2 milijarde evra.
Nisi čuo da će Beko i ostali platiti ekonomsku cenu za građevinsko zemljište?
 
Прво хопни па реци скоч! Када пројекти буду реализовани онда ће да делимо ордење и плакете заслужнима, за сада шта рећи осим да се наставља бесомучно бушење тротоара, постављање нових, нових трамвајских стајалишта, скидање асфалта и постављање новог (којег скидамо на пролеће 2011)..... Направиће мост, а нису у стању да реше имовинско правне односе за пет напуштених кућа и заврше "булеваризацију" Војвођанске улице. Дворишта у НБГД - пуна аутомобила наших бахатих комшија, а њих столи бојко! Направили паркинг и прилазне саобраћајнице, уредили пешачке стазе (бехатон плоче) на углу Војвођанске и Др Ивана Рибара на месту где Град треба да зида неке непрофитне станове, и чим су завршили (вероватно све уредно наплатили) дотерали тешку механизацију да зидају зграду и наравно да би сачували пешачке стазе и паркинг места уредно су уклонили пре месец дана постављене бехатон плоче и решеткасте бетонске паркинг профиле - да ли неко сумња да и ово уклањање није наплаћено - оваквих је прича сигурно пун град!
 
dakle most je za beograd, dug je uzet za beograd na teret cele drzave.

yebiga, ako ste shvorc vi tamo u beogradu pa morate da se zaduzujete da bi ostavrili sjajne uspehe, zaduzite se bre za sebe

Мост Борча-Земун.
Какве то везе има са Београдом?

Шалим се, али због чега се гради мост?
Зато што су велике гужве у Београду.
А због чега су велике гужве у Београду?
Зато што се Београд шири насељавањем.
До пре 20 година, могао си до Борче да стигнеш за пар минута од центра. Није било ни 1/5 возила као данас. Нешто не верујем да се тадашње становништво Борче и Земуна толико мултиплицирало у последње две декаде. Значи, насељено је.
А одакле је насељено? Одасвуд. Из целе Србије и шире.
Тако да, када се плаћа из буџета републике за мостове у Београду, то, у ствари, цела Србија финансира своје рођаке, пријатеље и земљаке да би комотније живели.
Није ли то баш лепо и солидарно?
 

Back
Top