ozbiljan/neozbiljan

Moze li da uspe veza gde je jedna osoba sanjar, ne shavata skoro nista ozbiljno, kako cemo-lako cemo, jednom se zivi i tako to, a drugi stoji cvrsto sa nogama na zemlji i surovi je realista? :think:

jao tesko pitanje.
ja sam i jedno i drugo do krajnosti.
i ako bih bila sa sanjarom prevagulo bi ovo racionalno u meni. i obrnuto.
i uvek bi mi falilo da druga strana bude malo vise ovoga-malo manje onoga....:sad2:

ps. i kad imam sebi slicne )a najcesce naletim na takve) onda smo najbukvalnije dva ovna na brvnu:neutral:
 
Poslednja izmena:
Moze li da uspe veza gde je jedna osoba sanjar, ne shavata skoro nista ozbiljno, kako cemo-lako cemo, jednom se zivi i tako to, a drugi stoji cvrsto sa nogama na zemlji i surovi je realista? :think:

moze, lepo se dopunjuju,
sanjar daje lakocu i slatkocu zivotu i unosi deciju razdraganost u odnos, daje neku opustenost i veselost sto je potrebno surovom realisti,
s druge strane sanjaru treba realista da ga vraca u realnost kad pretera, da mu daje osecaj sigurnosti jer je cesto sanjar pogubljen sam sa sobom.
divno moze biti ako nisu ekstremne varijante ta dva tipa ljudi . :D
 
Moze li da uspe veza gde je jedna osoba sanjar, ne shavata skoro nista ozbiljno, kako cemo-lako cemo, jednom se zivi i tako to, a drugi stoji cvrsto sa nogama na zemlji i surovi je realista? :think:

jel ta jedna osoba pusi travu, fura dredove i slusa rege? :think:
a jel ta druga osoba Sally Solomon?

jel ima trece osobe?

koliko su dugo zajedno?
jel zive zajedno?
koja je razlika u godinama?
ko vise zaradjuje?
jel nekome smrde noge?

jesu li debeli?
jesu li lazni moralisti?

mislim, daj neke adekvatne parametre ako hoces neke valjane odgovore...
 
Uuuu... zavisi, od odnosa to dvoje.
Sve je to od coveka do coveka.
Ukoliko jednom ne smeta, sto da ne.
Mada bolje bi bilo da je zena u toj vezi sanjar, jer, sto rece neko vecina zena trazi muskarca pored sebe
Jakog i odgovornog a ne neko derle
 
moze, lepo se dopunjuju,
sanjar daje lakocu i slatkocu zivotu i unosi deciju razdraganost u odnos, daje neku opustenost i veselost sto je potrebno surovom realisti,
s druge strane sanjaru treba realista da ga vraca u realnost kad pretera, da mu daje osecaj sigurnosti jer je cesto sanjar pogubljen sam sa sobom.
divno moze biti ako nisu ekstremne varijante ta dva tipa ljudi . :D

a sta ako realista pocne jednostavno da gusi sanjara.... ako sputava tu razdraganost kod njega... i onda sanjar bezi iz te veze u sabkonchesnes, zatvara se u svoje zidove, i polako postaje ljustura.... ni aperkat realnosti ne pomaze.... kako dalje? i zasto?................
 
Moze li da uspe veza gde je jedna osoba sanjar, ne shavata skoro nista ozbiljno, kako cemo-lako cemo, jednom se zivi i tako to, a drugi stoji cvrsto sa nogama na zemlji i surovi je realista? :think:
zavisi od ostalih faktora,
primjer koji si opisao je nalik mom naj prijatelju i meni, mi smo dva "kraja" jedne linije
susrecemo se i rastavljamo svuda u datoj ravni, na obostrano zadovoljstvo
infinite diversity in infinite combinations :rumenko:
 
a sta ako realista pocne jednostavno da gusi sanjara.... ako sputava tu razdraganost kod njega... i onda sanjar bezi iz te veze u sabkonchesnes, zatvara se u svoje zidove, i polako postaje ljustura.... ni aperkat realnosti ne pomaze.... kako dalje? i zasto?................

to je neminovno, da se sanjar oseca sputanim bar malo, jer podsecanje na realnost koje mu je potrebno ne prija, da mu prija ne bi bio sanjar i bezao od nje cesto,
i ta suvise velika leprsavost i razdraganost sanjara cesto moze da znaci i neodgovornost sto je takodje iritantno za realistu...
zato je to moguce ako nisu eskstremne varijante oba tipa, pa cak i tad bi tu bilo burno ali i zanimljivo :D
ipak su gore kombinacije dvoje ustogljenih realista ili dvoje sanjara suvise izgubljenih u prostoru i vremenu.
ja sam izgubljena u prostoru i vremenu ja volim realiste, daju mi sigurnost ali me i smaraju pricama o odgovornosti i o ozbiljnosti zivota, "čičice" mentalne :roll: :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Moze li da uspe veza gde je jedna osoba sanjar, ne shavata skoro nista ozbiljno, kako cemo-lako cemo, jednom se zivi i tako to, a drugi stoji cvrsto sa nogama na zemlji i surovi je realista? :think:

Biti sanjar ne znaci obavezno da je osoba i neozbiljna, neodgovorna...cesto surovom realisti koji je "zategnut" takva osoba deluje neozbiljno iako mozda uopste nije..jednostavno je opusteniji, sa vecom nadom, verom da se sve moze ako se to zeli dovoljno jako...takvim osobama obicno nista nije tesko da ucine ali su dosta impulsivni i planu...sto kad dodje do svadje moze da bude jako opterecujuce za realistu koji "zateze" sanjara ne bi li ga malo smirio i spustio na zemlju, dok se sanjar u takvim situacijama oseti sputano i moze se lako desiti da prebacuje partneru sto trenutno nije zadovoljan...

Mada ako se osobe zaista vole i postoji jaka privlacnost medju njima, uz malo smirivanja kad dodje do varnica mogu sasvim lepo da funkcionisu....

Moze da uspe ali je takva veza uzburkana, sto u neku ruku i nije lose bar ti nikad nije dosadno...:mrgreen: :lol:
 
i dalje sam stava: slicni u bitnom, razliciti u nebitnom....e sad, ako je realisti jako bitno da i dalje zivi na zemlji a sanjaru jako smeta surovost realiste, pa nema tu leba.....vrlo brzo ce smoriti jedno drugog.....
 

Back
Top