Da li neko zna recept za ovaj kolač???

www mira

Zainteresovan član
Poruka
353
Molim glavnog kuvara i ostalo stručno osoblje ovog restorana da ukoliko znaju recept za četvrtasti kolač sa kockicama u boji na slici,da ga proslede u moju kuhinju.Možda nešto i bude.Hvala.

104926400941509ada9bc54.jpg
 
www mira:
Molim glavnog kuvara i ostalo stručno osoblje ovog restorana da ukoliko znaju recept za četvrtasti kolač sa kockicama u boji na slici,da ga proslede u moju kuhinju.Možda nešto i bude.Hvala.

104926400941509ada9bc54.jpg
Kolač samo podseća na oblikom modifikovanu (staru i čuvenu) ŠAH TORTU! Neko je samo umesto u krug sve to složio u ravni pleh. Ne tvrdim da sam u pravu, ali sve govori o takvoj improvizaciji.
 
ja bas ovako pravim rum tortu, cetvrtastu.
dva patispanja napravim obicna, jedan pola kakao pola ekstrat npr. maline (tek da oboji). onda secem na trake pa ih natapam u rum sa secerom i vodom i naizmenicno redjam na zuti patispanj (premazan dzemom od kajsija) pa od gore opet zuti patispanj. od gore stavim roze fondan i secem na snite i presek izgleda vrlo slicno slici.
ako treba tacan recept, moze, kad proverim u svesci.
 
www mira:
Molim glavnog kuvara i ostalo stručno osoblje ovog restorana da ukoliko znaju recept za četvrtasti kolač sa kockicama u boji na slici,da ga proslede u moju kuhinju.Možda nešto i bude.Hvala.

104926400941509ada9bc54.jpg
Napravis dve patispanj kore, stim sto ubacis u jednu crvenu prehrambenu boju.Iseci na trake iste sirine kao sto su debele kore,spojiti naizmenicno po boji,dzemom od kajsija.Oblaze se oblandom,nakvasenom izmedju dve vlazne kuhinjske krpe, takodje premazanim dzemom.
 
ljilja br.0905967:
www mira:
Molim glavnog kuvara i ostalo stručno osoblje ovog restorana da ukoliko znaju recept za četvrtasti kolač sa kockicama u boji na slici,da ga proslede u moju kuhinju.Možda nešto i bude.Hvala.

104926400941509ada9bc54.jpg
Napravis dve patispanj kore, stim sto ubacis u jednu crvenu prehrambenu boju.Iseci na trake iste sirine kao sto su debele kore,spojiti naizmenicno po boji,dzemom od kajsija.Oblaze se oblandom,nakvasenom izmedju dve vlazne kuhinjske krpe, takodje premazanim dzemom.

Ma sve je meni jasno, patišpanj u boji spojeni sa đemom ali gde su na slici oblande.Spolja je fil.
Ja znam kako bih napravila ovaj kolač.Može u dve varijante ili kao rum torta ili kao šah torta što reče Espanol.Ja sam samo mislila ako neko ima ovakav
recept.
 

Back
Top