poruka mira

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
neki forumasi kukaju kako se tadic stalno izvinjva, a ostali to koriste, ne uzvracajuci izvinjenje. evo naleteh na jedan tekst koji je odjeknuo u "sevtu" po pozitivizmu koji salje. sta mislite???

AP o Josipovićevom govoru: 'Dosad najjasnija poruka mira i pomirbe u regiji'

Agencija Reuters naglašava kako je "Josipović prvi hrvatski politički vođa koji je javno osudio ulogu Hrvatske u BiH" i navodi kako je njegov govor u Sarajevu "posljednji u nizu koraka koje poduzimaju hrvatski i srbijanski reformistički političari u nastojanju da zaliječe rane iz ratova 1990-ih"

Ivo JosipovićIvo JosipovićSve svjetske agencije podrobno su izvijestile o govoru hrvatskog predsjednika Ive Josipovića i istaknule kako je izrazio žaljenje što je i Hrvatska svojom politikom u 90-im godinama prošlog stoljeća pridonijela stradanjima ljudi i podjelama koje još nisu nestale.

Associated Press ističe kako je Josipovićev govor u parlamentu BiH "dosad najjasnija poruka mira i pomirbe nekoga političkog vođe u regiji", a France Presse kako je Josipović uputio "snažnu poruku pomirbe" BiH, koju je izabrao za svoj prvi posjet regiji i podsjeća kako je u predizbornoj kampanji inzistirao na temi pomirbe na Balkanu.

Francuska agencija najavljuje i sutrašnji Josipovićev obilazak Ahmića i Križančeva Sela, gdje će odati počast najprije muslimanskim, a potom i hrvatskim civilnim žrtvama.

"On će biti prvi hrvatski predsjednik koji će posjetiti to mjesto (Ahmiće), koje je postalo simbolom nasilja koje je razdiralo Hrvate i bosanske muslimane 1993. i 1994. Saveznici protiv Srba u najdužem ratnom razdoblju, Hrvati i bosanski muslimani su te dvije godine ratovali međusobno", podsjeća AFP.

Agencija Reuters naglašava kako je "Josipović prvi hrvatski politički vođa koji je javno osudio ulogu Hrvatske u BiH" i navodi kako je njegov govor u Sarajevu "posljednji u nizu koraka koje poduzimaju hrvatski i srbijanski reformistički političari u nastojanju da zaliječe rane iz ratova 1990-ih".

Reuters podsjeća kako je u ožujku srbijanski parlament donio rezoluciju u kojoj se osuđuje pokolj u Srebrenici, ali se ne spominje genocid i ne nudi isprika, zbog čega su je, navodi britanska agencija, bošnjački političari ocijenili nedostatnom.

I Reuters spominje obilazak Ahmića i Križančeva Sela u kojem će se Josipoviću pridružiti katolički i muslimanski vjerski vođe iz BiH. Agencija prenosi riječi muslimanskoga duhovnog vođe u BiH velikog muftije Mustafe Cerića u kojima izražava sreću zbog mogućnosti sudjelovanja na zajedničkoj komemoraciji s vrhbosanskim nadbiskupom kardinalom Vinkom Puljićem.

Na pitanje smatra li kako je hrvatski predsjednik bio iskren u isprici za ratna stradanja, Cerić je u razgovoru za Reuters rekao: "Naravno da je iskren i ja sam jako sretan."

Austrijska agencija APA izvješćuje opširno o Josipovićevu posjetu BiH, izdvojivši posebno njegove riječi da je "Hrvatska zainteresirana za stabilnu državu BiH koja funkcionira i koja ostvaruje svoje ciljeve pristupa NATO-u i EU", pri čemu će "Hrvatska davati jaku potporu BiH".

Srbijanska agencija Tanjug objavila je veliki tekst u kojem izdvaja sve bitne naglaske iz govora hrvatskog predsjednika, uključivo i njegove izraze štovanja za sve žrtve rata u BiH i tvrdnju da je "svaki izgubljeni život gubitak za sve" te najavu kako će sigurno posjetiti i mjesta u BiH u kojima su stradali Srbi. Slično, ali nešto sažetije, izvješće objavila je i slovenska agencija STA.

Ivo Josipović je u Sarajevu priznao pogrješke politika iz 90-ih godina i najavio novu politiku, navodi talijanska agencija ANSA u vijesti o posjetu hrvatskog predsjednika Sarajevu.

U svom prvom službenom posjetu BiH novi hrvatski predsjednik je u obraćanju parlamentu BiH rekao da su "došla nova vremena u kojima treba priznati pogrješke iz prošlosti i hrabro krenuti novim putem koji će cijeloj regiji donijeti trajan mir, stabilnost i napredak", stoji u vijesti talijanske agencije.
na B92 sam procitao izjavu cerica koji kaze da veruje da je josipovic iskren
 
Čekaj, prvo nas malo koljete, onda jedno malo izvini pa to poruketina mira na koju treba da svršavamo.

E svašta. :dash:

Osim toga taj ujka-Josipović se izvinjavao mudžama a ne Srbima. Kao i uvek, za Srbe imaju spreman samo nož, pi*ka im materina koljačka i degenerička.
 
mislim da je dobro to sto je ucinio....
ovdje je izostavljen bitan dio njegova govora, odprilike.."samo pravo i pravda zasnovana na cinjenicama i osuda svakog zlocina bez obzira na vjeru i nacionalnost temelj je pomirenja
u svakom slucaju taj govor je odjeknuo u svijetu sto je plus za RH ...steta sto su ga Srbi bojkotirali...a iskren je bio sigurno
i, neznam dali i koliko je netko primjetio on se nije izvinio, on je izrazio duboko zaljenje
sto ti je dobar pravnik :)
isprikom bi amnestirao Srbiju kao glavnog i najveceg krivca za sve sto nam se dogodilo...
a tada se nebi smio vratiti u RH, mogao bi odmah ostati u Bosni:D
 
..
isprikom bi amnestirao Srbiju kao glavnog i najveceg krivca za sve sto nam se dogodilo...
a tada se nebi smio vratiti u RH, mogao bi odmah ostati u Bosni:D

Eto.

Kažem ja. Josipović mlatara jezičinom a Srbe i ne dotiče u "pokajanju". I šipac se nađe da nam ukaže kako treba da svršavamo na ovome :dash:

Ako smo pametni, nismo bre glupi ! :mrgreen:
 
Zašto je broj poruka bitan' Aktivnost na forumu nekoga neće učiniti pametnijim ili više vrednim i pogodnjim da učestvuje u diskusiji i iznese svoje mišljenje o bilo čemu

bitan je iz jednog jedinog razloga."neki" forumasi, u svom kukavicluku koriste te klonove da bi se pokazali kakvi su u stvari, iako i sa originalom nisu ko zna koliko pristojni, ali sa klonom su nekako sigurniji. to je jedini razlog. inace normalno je da je post iste vrednosti, ako je u njemu napisano nesto pametno, kao od forumasa sa desetak hiljade postova,kao kod nekog ko se tek uclanio.
 
mislim da je dobro to sto je ucinio....
ovdje je izostavljen bitan dio njegova govora, odprilike.."samo pravo i pravda zasnovana na cinjenicama i osuda svakog zlocina bez obzira na vjeru i nacionalnost temelj je pomirenja
u svakom slucaju taj govor je odjeknuo u svijetu sto je plus za RH ...steta sto su ga Srbi bojkotirali...a iskren je bio sigurno
i, neznam dali i koliko je netko primjetio on se nije izvinio, on je izrazio duboko zaljenje
sto ti je dobar pravnik :)
isprikom bi amnestirao Srbiju kao glavnog i najveceg krivca za sve sto nam se dogodilo...
a tada se nebi smio vratiti u RH, mogao bi odmah ostati u Bosni:D

ispirka ili zaljenje, to su nijanse, koje jesu bitne, ali ne najbitnije. glavno je da je osudio zlocince i da zali svaku zrtvu.
 
Ево видите како су Адем и Славонија све правилно схватили!
ПАМЕТНИЦЕ И ДОБРИЦЕ НАШЕ!
МА ОДМАХ СЕ ВИДИ..................ТШИСТИ ЕУРОПЉАНИ!

a122.gif
a122.gif
a122.gif


:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
ispirka ili zaljenje, to su nijanse, koje jesu bitne, ali ne najbitnije. glavno je da je osudio zlocince i da zali svaku zrtvu.

[/B]

da to je najbitnije, slazem se
ali za nas kao drzavu i to je bitno, iako nijansa....

C, c c c ........ Šta ko ima da se pali na "reko je da osuđuje" ??????

Evo i ja kažem da osuđujem ustaške i sve ostale zločince i ??? U sebi mislim živeo Mladić, a tako i radim.

A ovaj primaer je bukvalno TO licemerje o kojem pričam.


Josipović da vrati Srbima stanove, kuće, da obešteti imovinu, pošalje par desetina ustaša u zatvor i javno osudi svakog ko je digao ruku na Srbina u Hrvatskoj !
E, to je vredno svršavanja. :per:
 
Zašto je broj poruka bitan' Aktivnost na forumu nekoga neće učiniti pametnijim ili više vrednim i pogodnjim da učestvuje u diskusiji i iznese svoje mišljenje o bilo čemu

I vrapci na grani znaju sta je to kloniranje :)

prema tome dabome :)
Nemoj mi samo reci da ne znas o cemu se govori, od kako si dobio zelenu boju nika :)

Pokaj se
:pop:
 
pa dobro nije los taj josipovic

kako bre mi srbi nikad da izaberemo nekog tako ok kao npr tomislava nikolica.. a ne stalno neke problematicne licnosti biramo. :D
 
Ako je to najsnaznija poruka mira , a Tadic ide na kolenima okolo vec godinama i posipa se pepelom po glavi , onda stvarno treba da stavimo prst na celo i da preispitmo , da li je stvarno nama mesto medju takvima koji to tvrde .
A tema je postavljena maliciozno u svrhu provociranja .
 
neki forumasi kukaju kako se tadic stalno izvinjva, a ostali to koriste, ne uzvracajuci izvinjenje. evo naleteh na jedan tekst koji je odjeknuo u "sevtu" po pozitivizmu koji salje. sta mislite???


na B92 sam procitao izjavu cerica koji kaze da veruje da je josipovic iskren

Да си прочитао текст који си поставио схватио би да је Јосиповић осудио учешће Хрватске у БИХ и да се осуда односи на муслимане,Срби се нигде не помињу !
 
Austrijska agencija APA izvješćuje opširno o Josipovićevu posjetu BiH, izdvojivši posebno njegove riječi da je "Hrvatska zainteresirana za stabilnu državu BiH koja funkcionira i koja ostvaruje svoje ciljeve pristupa NATO-u i EU", pri čemu će "Hrvatska davati jaku potporu BiH".
e moj milorade. sa mesićem si i mogao nekako, sa ovim nećeš moć nikako:zcepanje:
 
Mene posebno impresioniora ovaj deo.............Josipovic je prvi politicki vodja Hrvatske koji je javno osudio umesanost Hrvatske u BiH ratu.................a sad pazite sta "navodi".................
..........njegov govor u Sarajevu je poslednji u nizu koraka koji preduzimaju hrvatski i srbijanski reformski politicari itd...............i on nije zglavno ni zakoracio u svoju funkciju..............pa se pitam gde su ti "koraci":eek::eek::dash::dash::dash:
 
mislim da je dobro to sto je ucinio....
ovdje je izostavljen bitan dio njegova govora, odprilike.."samo pravo i pravda zasnovana na cinjenicama i osuda svakog zlocina bez obzira na vjeru i nacionalnost temelj je pomirenja
u svakom slucaju taj govor je odjeknuo u svijetu sto je plus za RH ...steta sto su ga Srbi bojkotirali...a iskren je bio sigurno
i, neznam dali i koliko je netko primjetio on se nije izvinio, on je izrazio duboko zaljenje
sto ti je dobar pravnik :)
isprikom bi amnestirao Srbiju kao glavnog i najveceg krivca za sve sto nam se dogodilo...
a tada se nebi smio vratiti u RH
, mogao bi odmah ostati u Bosni:D
Ko to kaze, ko to laze.................da su svi rvati ustase?:hahaha::hahaha:
 

Back
Top