Odnos prema svojoj religiji i religiji drugih.

"Naučna istina" se može proveriti eksperimentom ili posmatranjem.

Kako se može proveriti stvaranje svemira i života?
Shto se tiche "stvaranja" svemira, mozesh posmatrati crveni pomak i kosmichko pozadinsko zrachenje. Za nastanak prvog samoreplicirajuceg organizma mozesh pratiti oblasti abiogeneze i panspermije. To su nauchne istine.

Nego, jesi ti bio tamo kada je bog stvarao univerzum i ljude? :D
Zaista si losh apologetichar. Za nijansu bolji od kreacionista.
 
Shto se tiche "stvaranja" svemira, mozesh posmatrati crveni pomak i kosmichko pozadinsko zrachenje. Za zivot mozesh pratiti oblasti abiogeneze i panspermije. To su nauchne istine.

Da li se ti to šališ prijatelju? Daj mi neki konkretni primer abiogeneze, da budem precizniji, daj mi neki dokaz gde se ovog momenta odvija slepi slučaj (da ne upotrebim izraz stvaranje koji ti izbegavaš) "nastajanja" žive materije od nežive odnosno organske od neorganske.

Nego, jesi ti bio tamo kada je bog stvarao univerzum i ljude? :D
Zaista si losh apologetichar. Za nijansu bolji od kreacionista.

Ti si loš psihoanalitičar i nemoj da zalaziš u takve poduhvate za koje nisi kvalifikovan. A ko je bio prisutan kad se dogodila abiogeneza? Ričard Davkins?
 
  • Podržavam
Reactions: O
Da li se ti to šališ prijatelju? Daj mi neki konkretni primer abiogeneze, da budem precizniji, daj mi neki dokaz gde se ovog momenta odvija slepi slučaj (da ne upotrebim izraz stvaranje koji ti izbegavaš) "nastajanja" žive materije od nežive odnosno neorganske od organske.
Nauka josh nema definitivan odgovor kako je nastao prvi samoreplicirajuci organizam, te sam ti preporuchio koju oblast treba da pratish ako te zanima ta tema. Naravno, to ne znachi da tvoja hipoteza automatski postaje tachna, pogotovo shto ste vec hiljadama godina na nuli.
Ti si loš psihoanalitičar i nemoj da zalaziš u takve poduhvate za koje nisi kvalifikovan. A ko je bio prisutan kad se dogodila abiogeneza? Ričard Davkins?
Ne treba biti psihoanalitichar da bi kvalifikovao argumentaciju.
Richard Dawkings se ne bavi abiogenezom.:hahaha: Ne moram se baviti psihoanalizom da bi ocenio koliko je tvoja argumentacija losha. Kao i obichno, meshash nauchne obasti. Meni bi recimo bilo nezamislivo da se nadjem u ovakvoj raspravi, a da ne znam razliku izmedju oblasti koje izuchavaju abiogeneza i evolucija. Al' to je tako tipichno za loshe apologetichare.
 
Podji samo od naučnog socijalizma pa do "naučnih otkrića" da je zemlja ploča, pa da je okrugla (mada baš i nije) pa do "otkrića" da imamo pet, šest i najzad sedam kontinenata kao i to da su generacije dece sveta učile da Sunčev sistem ima devet planeta (a zar je tako) i mnogo još drugih primera ljudske gluposti.. I na kraju istina je i to (možda opet relativna) da je čovek u nemoći da savlada prirodu umesto da joj se povinuje utemeljio politeizam, monoteizam i kao vrhunac kvazisuperiornosti nad tom istom prirodom posegnuo je za ateizmom kao vrhunskom dogmom, jer nismo i nikada nećemo biti sposobni savladati prirodu i njene zakone, Svaki naš pokušaj u tom pravcu samo je ubrzavanje našeg kraja ili pak preobražaja od čoveka u nešto sasvim drugo. Ni jedna religija koliko znam ne tvrdi da je Bog ljudsako, nego nadljudsko biće prema tome Priroda je Bog i Bog je priroda. Čemu onda pljuvanje po religijama?

Chovek savladava prirodu od kad je znao za sebe i kako to da se povinuje prirodi ? Mislim da je izraz koji trazhish da se povinuje predstavi o "prirodi" .

Tupish .

Zhivot nije neshto statichno koje je ogranicheno svojom "prirodom" , jedini nachin da chovek zhivi je da prevazilazi sebe , a ne da zhivi od emocionalnih reakcija proizvedenih glorifikacijom svoje trenutne nemoci .

Mozhda zato shto zasluzhuje pljuvanje ?
 
Nauka josh nema definitivan odgovor kako je nastao prvi samoreplicirajuci organizam, te sam ti preporuchio koju oblast treba da pratish ako te zanima ta tema. Naravno, to ne znachi da tvoja hipoteza automatski postaje tachna, pogotovo shto ste vec hiljadama godina na nuli.

Ne treba biti psihoanalitichar da bi kvalifikovao argumentaciju.
Richard Dawkings se ne bavi abiogenezom.:hahaha: Ne moram se baviti psihoanalizom da bi ocenio koliko je tvoja argumentacija losha. Kao i obichno, meshash nauchne obasti. Meni bi recimo bilo nezamislivo da se nadjem u ovakvoj raspravi, a da ne znam razliku izmedju oblasti koje izuchavaju abiogeneza i evolucija. Al' to je tako tipichno za loshe apologetichare.

Ajde da skratimo bullcrap! Čovek nije uspeo i neće nikad uspeti da kreira život iz nežive materije. Nije i ne može da kreira najjednostavniji jednoćelijski organizam. Obzirom da se to neće nikad dogoditi sve ostale teze, hipoteze, nadmudrivanja i korekcije i ispravke tipa da li je davkins imao veze s ovim ili onim da li se evolucija bavi abiogenezom ili ne su totalno periferna stvar i očigledna nemoć osoba koje veruju da je život slepi slučaj da se suoče s činjenicom da sve što vidimo i ne vidimo ima inteligentnog Tvorca!
 
Chovek savladava prirodu od kad je znao za sebe i kako to da se povinuje prirodi ? Mislim da je izraz koji trazhish da se povinuje predstavi o "prirodi" .

Tupish .

Zhivot nije neshto statichno koje je ogranicheno svojom "prirodom" , jedini nachin da chovek zhivi je da prevazilazi sebe , a ne da zhivi od emocionalnih reakcija proizvedenih glorifikacijom svoje trenutne nemoci .

Mozhda zato shto zasluzhuje pljuvanje ?

Verovatno tupim za tvoj nivo inteligencije, ali kad upotrebljavam glagol povinovati, mislim da čovek mora živeti u skladu sa prirodom i njenim zkonitostima a ne izigravati njenog gospodara jer za to siugurno nije ni pozvan ni sposoban. Najbolji dokazi su izmedjuostalog nesposobnost upravljanja i kontrolisanja nuklearnom energijom koju je on tobož stvorio, uništavanje ozonskog omotača, narušavanje eko sitema na zemlji i etc.etc.
 
Verovatno tupim za tvoj nivo inteligencije, ali kad upotrebljavam glagol povinovati, mislim da čovek mora živeti u skladu sa prirodom i njenim zkonitostima a ne izigravati njenog gospodara jer za to siugurno nije ni pozvan ni sposoban.

Vidi se da nisi glup , ali zashto josh dopushtash sebi predrasudu da "chovek zhivi u skladu sa prirodom" i takve gluposti , kad "priroda" nije neka harmonija vec kakofonija koja svoje opstojanje nalazi upravo u stalnim pokushajima svake zhive individue da nastavi svoj zhivot ( i svesno ili nesvesno istu tu svrhu ispunjava na nivou svoje vrste ) pokushajima da "zagospodari prirodom" .

Najbolji dokazi su izmedjuostalog nesposobnost upravljanja i kontrolisanja nuklearnom energijom koju je on tobož stvorio, uništavanje ozonskog omotača, narušavanje eko sitema na zemlji i etc.etc.

Najbolji dokaz da ljudi kao vrsta do sada veoma uspeshno "vladaju" je chinjenica da josh zhivimo i da ogroman broj onih big bad nukleranih elektrana funcionishe i mogucnost unishtavanja bi trebala sluzhiti kao motivacija za unpredjenje sadahsnjeg nachina zhivota a ne za njegovo unazadjivanje .
 
Vidi se da nisi glup , ali zashto josh dopushtash sebi predrasudu da "chovek zhivi u skladu sa prirodom" i takve gluposti , kad "priroda" nije neka harmonija vec kakofonija koja svoje opstojanje nalazi upravo u stalnim pokushajima svake zhive individue da nastavi svoj zhivot ( i svesno ili nesvesno istu tu svrhu ispunjava na nivou svoje vrste ) pokushajima da "zagospodari prirodom" .



Najbolji dokaz da ljudi kao vrsta do sada veoma uspeshno "vladaju" je chinjenica da josh zhivimo i da ogroman broj onih big bad nukleranih elektrana funcionishe i mogucnost unishtavanja bi trebala sluzhiti kao motivacija za unpredjenje sadahsnjeg nachina zhivota a ne za njegovo unazadjivanje .

Priroda je stvorila ljudsku vrstu, pa je valjda normalno da kao njen deo i živimo u skladu sa njom, umesto toga mi pokušavamo biti njeni rušitelji i osvajači, a sami ne podnosimo osvajače i rušitelje. Čime mi to po tebi veom uspešno "vladamo"? Da nije možda vulkanima, zemljotresima, svetskom ekonomskom krizom, ratovima i nedaj bože nekim budućim černobilima, sidom i mnogim drugim, što nam ako se ne dozovemo pameti, najavljuje perspektivnu budućnost dinosaurusa.
 
Poslednja izmena:
.

Mozhda zato shto zasluzhuje pljuvanje ?

Niko i ništa zasigurno nije zaslužio pljuvanje, ono je kao i mnogi drugi loši oblici ponašanja, samo potvrda nedostatka valjane argumentacije za osporavanje nečega ili nekoga. Mnogo lepša prošlost i sigurnija budućnost bi nam bila kada i ako ikada shvatimo da je pljuvaonica jedino mesto gde se pljuje iz opravdanih razloga.
 
Poslednja izmena:
Ajde da skratimo bullcrap! Čovek nije uspeo i neće nikad uspeti da kreira život iz nežive materije. Nije i ne može da kreira najjednostavniji jednoćelijski organizam. Obzirom da se to neće nikad dogoditi sve ostale teze, hipoteze, nadmudrivanja i korekcije i ispravke tipa da li je davkins imao veze s ovim ili onim da li se evolucija bavi abiogenezom ili ne su totalno periferna stvar i očigledna nemoć osoba koje veruju da je život slepi slučaj da se suoče s činjenicom da sve što vidimo i ne vidimo ima inteligentnog Tvorca!

Sinak, ti si u toku sa aktuelnim tokovima u nauci i naucnim dostignucima koliko i cobanica sa Pestera. Dva imena:

1. Krejg Venter


Najkorisnija stvar koju ti mozes da uradis za sebe ja da bacis neke pare u Vilijam Hil na opkladu ko ce od njih dvojice u narednih nekoliko godina prvi doci do rezultata; Venter ima bolji budzet, Sostak duze radi na problemu, ali na osnovu dosadasnjih rezultata jedan je dobitni.
 
Priroda je stvorila ljudsku vrstu, pa je valjda normalno da kao njen deo i živimo u skladu sa njom, umesto toga mi pokušavamo biti njeni rušitelji i osvajači, a sami ne podnosimo osvajače i rušitelje. Čime mi to po tebi veom uspešno "vladamo"? Da nije možda vulkanima, zemljotresima, svetskom ekonomskom krizom, ratovima i nedaj bože nekim budućim černobilima, sidom i mnogim drugim, što nam ako se ne dozovemo pameti, najavljuje perspektivnu budućnost dinosaurusa.

Mnogo uskogrudno gledash na pojam vladati pa sve ove negatovne pojmove dao za to "vladanje" koje bash i ne razumesh .

Drugim oblicima zhivota od kojim obezbedjujemo nash opstanak .

Svako zhivot bice zhivi pre svega da bi odrzhalo sebe , a posle i ostatak vrste , svi oblici ljudskog organizovanja i delovanja su podredjeni toj osnovnoj potrebi koja je zajednichka za sve shto zhivi , i taj tvoj "sklad sa prirodom" je jedna ideja koja sluzhi upravo toj svrsi .

Priroda kao totalitet svih zhivih bica nema harmonichno uredjenje za interakciju izmedju njih , samo kakofoniju stvorenu time shto svaki chlan orkestra svira iste note na svoj nachin , a dirigenta nema nigde , osim u umovima nekih sviracha .
 
Samo apokaliptični ignorant može poverovati da neko veruje u "slepi slučaj" onako kako ga vidi editor Kule stražare.

Neverovatno je kako je generalizovano neznanje tesno korelirano sa sektaškom bahatošću.

Da ponovimo šta znači cinik, obzirom da si zaboravio, dakle CINIK je osoba koja nikad ne vidi dobre strane drugog čoveka, dok loše uvek primećuje. Ona je nalik sovi, budna u mraku, slepa na svetlu.“ Ova izjava se pripisuje Henryu Wardu Beecheru, američkom svešteniku iz 19. stoljeća.
 
Mnogo uskogrudno gledash na pojam vladati pa sve ove negatovne pojmove dao za to "vladanje" koje bash i ne razumesh .

Drugim oblicima zhivota od kojim obezbedjujemo nash opstanak .

Svako zhivot bice zhivi pre svega da bi odrzhalo sebe , a posle i ostatak vrste , svi oblici ljudskog organizovanja i delovanja su podredjeni toj osnovnoj potrebi koja je zajednichka za sve shto zhivi , i taj tvoj "sklad sa prirodom" je jedna ideja koja sluzhi upravo toj svrsi .

Priroda kao totalitet svih zhivih bica nema harmonichno uredjenje za interakciju izmedju njih , samo kakofoniju stvorenu time shto svaki chlan orkestra svira iste note na svoj nachin , a dirigenta nema nigde , osim u umovima nekih sviracha .

Vrlo dobro znam i razumem šta je vladanje pod znacima navoda, upravo radi toga sam i naveo one kako ti reče "negativne pojave" iako su to po meni prirodne pojave, sa izuzetkom ekonomske krize koja je naš "dubokoumni" proizvod, a možda i sida ukoliko se dokaže vremenom da je i to labaratorijska mućkalica.
NIsam siguran baš da znaš o čemu govoriš kada spominješ prirodu kao totalitet svih živih bića, valjda je priroda i ono u univerzumu što je čoveku i njegovoj egosupertiornosti (na nesreću ili možda na sreću - nezna se još uvek) nedokučivo. A ovaj tvoj omiljeni termin kakofonija me zbog svega što nam se dešava u bližem i daljem okruženju ove "savremene civilizacije" više asocira na čovekovo proseravanje o nečemu što ne poznaje dovoljno i što nikada neće upotpunosti ni spoznati. Nego na disharmoniju u prirodi, koju ti potežeš ka tobožnji argument, k'o kebu iza pojasa - što bi mi vojvodjani rekli.
 
Poslednja izmena:
Sinak, ti si u toku sa aktuelnim tokovima u nauci i naucnim dostignucima koliko i cobanica sa Pestera. Dva imena:

1. Krejg Venter


Najkorisnija stvar koju ti mozes da uradis za sebe ja da bacis neke pare u Vilijam Hil na opkladu ko ce od njih dvojice u narednih nekoliko godina prvi doci do rezultata; Venter ima bolji budzet, Sostak duze radi na problemu, ali na osnovu dosadasnjih rezultata jedan je dobitni.

Kad budu kreirali paramecijum onda se javi, do tada čitaj bonton, prekopotreban ti je jer su te tata i mama veoma loše vaspitali-odrastao si bez manira!
 
Kad budu kreirali paramecijum onda se javi, do tada čitaj bonton, prekopotreban ti je jer su te tata i mama veoma loše vaspitali-odrastao si bez manira!

Pre paramecijuma kreirace medjeda, to je jednostavniji oblik zivota.

prstuoko.gif
 
Ajde da skratimo bullcrap!
Uh, a ja mislio da necesh nikad stati.:hahaha:
Čovek nije uspeo i neće nikad uspeti da kreira život iz nežive materije. Nije i ne može da kreira najjednostavniji jednoćelijski organizam.
Otkud ti ta ideja? Jesi ti kao oni shto su tvrdili da chovek nikada nece leteti?
Vreme ce reci svoje.
Obzirom da se to neće nikad dogoditi sve ostale teze, hipoteze, nadmudrivanja i korekcije i ispravke tipa da li je davkins imao veze s ovim ili onim da li se evolucija bavi abiogenezom ili ne su totalno periferna stvar i očigledna nemoć osoba koje veruju da je život slepi slučaj da se suoče s činjenicom da sve što vidimo i ne vidimo ima inteligentnog Tvorca!
Ne mozemo trenutno da utvrdimo kako je nastao prvi samoreplicirajuci organizam, i shta onda?:rotf: Kako uopshte znash da je prelazak iz nezivog u zivo nemoguc? Popularni "argument iz neznanja"...
Da, logichki je moguce da je bog stvorio sav zivot, ali ti i dalje nisi dao ni jedan jedini dokaz za tu hipotezu. Logika je alat, a ne dokaz.
Shta ce biti kada nauchnici dokazu da je moguc nastanak samoreplicirajucih organizama iz nezive materije? Poricacete abiogenezu kao teoriju evolucije?:think:
 
Da ponovimo šta znači cinik, obzirom da si zaboravio, dakle CINIK je osoba koja nikad ne vidi dobre strane drugog čoveka, dok loše uvek primećuje. Ona je nalik sovi, budna u mraku, slepa na svetlu.“ Ova izjava se pripisuje Henryu Wardu Beecheru, američkom svešteniku iz 19. stoljeća.

Zabavno je posmatrati tvoju transformaciju.
Nekada si sa pet jezika (ako se dobro sećam, a biće da se sećam jer ne zaboravljam) mleo svoje sektaške besmislice u skladu sa programom, a sada si spao na tu jednu jadnu definiciju cinika koju opsesivno ponavljaš. :D
Šta je bilo. Obio si suviše tuđih vrata i čovečanstvo tvrdog srca ti se smučilo, pa si postao staro gunđalo?

Inače, sova nije slepa na svetlu. Jednostavno, danju spava, jer noću lovi... glodare.
 
Pogrešno, darvinistička evolucija nije još uvijek dokazana, bez obzira što se sili.

"Darvinistička" evolucija je model evolucije objavljen pre više od 150 godina, tj. 1859. godine. Od tada do danas, teorija evolucije je u specifičnim delovima više puta dorađivana ili su pojedini stavovi preciznije formulisani kako bi odgovarali novim saznanjima.


Ti govoriš o modelu evolucije unutar određenih djelatnosti, no to nema apsolutno nikakve veze sa navodnom znanstvenom evolucijom.

A zašto nema? :dontunderstand:


Prema tome, ovo tvoje pisanje je pokušaj dokazivanja nedokazivog.

Prema ovome, veze blage sa logikom nemaš.
Prvo, moraš dokazati da je evolucija nedokaziva.
Drugo, ja nisam u okviru ove konkretne diskusije dokazivao evolucije ili teoriju evolucije, nego sam ukazivao na to da je evolucija dokazana činjenica, a teorija evolucije tačna.


To što si pokušavao nešto navodno dokazati, dokazao si jedino sebi, jer vam je um trenutno u matrici, i ne vidite previše široko. Ustvari, kao što sam govorio, svi vi koji ovisite o sistemu, u jednoj velikoj manipulaciji živite, i stvarno mi vas je žao. Međutim, osobine koje ispoljavate ustvari dokazuju to što govorim, i zbog toga je jako teško da progledate.

Iz kog broja "Kule stražare" je ovo, da ne gubim vreme na listanje? :ceka:



To samo dokazuje tvoju netrpeljivost i negativne osobine kojih si prepun.

Ma nije valjda...
'ajde sada svi zajedno da pogledamo tvoje reči iz brošura tvoje verske zajednice, koje si ti sam postavio:
ZABLUDA BROJ 1 :rtfm:

Napad na osobu

Ta vrsta zablude pokušava izazvati sumnju ili nepovjerenje u nepobitan argumenat ili izjavu time što neosnovano napada osobu koja je iznese. Pogledajmo jedan primjer iz Biblije. Isus Krist je jednom htio najaviti drugima svoju smrt i uskrsenje. Ta zamisao bila je nova i za njegove slušatelje teško razumljiva. No, umjesto da odvagnu stvarnu vrijednost Isusova učenja, neki su napali Isusa riječima: ”Demona ima i mahnit je. Zašto ga slušate?“ Kako je samo jednostavno označiti nekoga ”glupim“, ”ludim“ ili ”neobrazovanim“ kad kaže nešto što ne želimo čuti. Slična taktika je napasti osobu skrivenom aluzijom. Tipične su izjave: ”Kad bi sasvim razumio stvar ne bi imao takvo gledište“, ili: ”Ti to vjeruješ samo zato što su ti rekli da to vjeruješ.“No iako osobni napadi, bilo izravni ili neizravni, mogu biti zastrašujući i uvjerljivi, nikad ne pobijaju rečeno. Čuvajmo se zato te prijevare.

Zanimljivo da nisi u stanju da se pridržavaš onoga što tvoja sopstvena verska zajednica propoveda. :lol:

Niti jedan ovaj biblijski citat ne potvrđuje zemlju kao ravnu, nego ne razumiješ značenja i njihov kontekst, pa tako plitko i površno želiš iznositi svoje biblijsko znanje.

Naravno da dokazuje. Ništa od navedenog nije moguće osim ako se smatra da je Zemlja ravna.


I ubuduće ako nemaš ništa pametnije, nema potrebe da mi išta pišeš, jer ja se ne igram igre : "moj je tata jači od tvoga".

Vidim da si bio na novom kursu, na kome ste obrađivali nove tehnike propovedanja i diskutovanja sa onima koji nisu Jehovini svedoci.
Jako lepo, samo... ja nigde nisam pominjao ni svog "tatu", ni svoju "mamu", tokom ove diskusije.


Izvoli postavi biblijski stih koji govori o ravnoj zemlji ? Ako nemaš, bolje da kažeš, a ne da postavljaš biblijske stihove koji ništa ne potvrđuju.

Samo se sramotiš tako.

Ja sam ih već postavio, a to što si reagovao uvredama je jasan znak da nisi u stanju da obradiš priložene citate, jer nisu u skladu sa naukom tvoje verske zajednice i zato što si tokom programiranja izgubio veliki deo sposobnosti kritičkog mišljenja i povezivanja podataka radi dobijanja zaključaka.
Zaista tužno, ali sasvim uobičajeno.


Žao mi je, ali jedina žrtva između mene i tebe, si upravo ti. :per:

Hm, da... koliko puta ovo sebi ponoviš uveče, pre nego što si u stanju da zaspiš? :think:

Ne, namjerno ću biti ovdje, i slušati tvoje plitke informacije i negativne pojmove. Znaš, kao što klinci, misle da su veći frajeri što će ispoljavati zlu osobnost, a ustvari su tako mali i nikakvi. Ako želiš da se prezentiraš u takvom svjetlu, samo napred. Ustvari vam se smijem, kako ste jako inteligentni i puni osobina "djela tijela". Ubuduće, ako misliš biti malo pametniji, postavi mi pitanje, ili određeni komentar, o temi ili religijskim stvarima, jer na ovaj način samo pokazuješ svoju glupost.

Ma nije valjda...
Da te podsetim:
ZABLUDA BROJ 1 :rtfm:

Napad na osobu

:bye:
 
Kako ne vidiš poantu ?

Pitao si me, odakle čovijeku bradavice, po konceptu stvaranja ?

Moj odgovor je: zbog estetike. ;)

Zbog čega?! :eek: Estetike?! :hahaha:


A sad ja tebe pitam isto pitanje: odakle muškarcu bradavice, po evolucionoj eoriji ?

Zato što bradavice nisu polna karakteristika. Razvijaju se kod svakog embriona.


Kako je došlo do formiranja, od znojnih žljezdi kod gmazova ( izlučuju otpadne tvari ) do mliječnih žljezdi kod sisavaca ( izlučuju hranjive tvari ) ?

Ukratko: zbog zaštite jaja i potomstva.

Malo opširnije: Jaja koja bi bila bolje inkubirana su imala više šanse da se izlegu, te je mutacija koja dovodi do toga da deo tela najbliži jajetu ima manje dlake bila evoluciona prednost. To je dovelo do nestanka dlake, osim onih dlaka uz koje su bile žlezde koje su lučile antivirusni, antibakterijski, hidrofobni sekret.
Potomstvo koje bi se izleglo iz jaja je bilo izloženo tom sekretu, te su one jedinke čiji su roditelji lučili sekret koji je imao i hranljivu vrednost imali evolucionu prednost.

Još opširnije: vidi stručnu literaturu


Podji samo od naučnog socijalizma pa do "naučnih otkrića" da je zemlja ploča, pa da je okrugla (mada baš i nije) pa do "otkrića" da imamo pet, šest i najzad sedam kontinenata kao i to da su generacije dece sveta učile da Sunčev sistem ima devet planeta (a zar je tako) i mnogo još drugih primera ljudske gluposti.. I na kraju istina je i to (možda opet relativna) da je čovek u nemoći da savlada prirodu umesto da joj se povinuje utemeljio politeizam, monoteizam i kao vrhunac kvazisuperiornosti nad tom istom prirodom posegnuo je za ateizmom kao vrhunskom dogmom, jer nismo i nikada nećemo biti sposobni savladati prirodu i njene zakone, Svaki naš pokušaj u tom pravcu samo je ubrzavanje našeg kraja ili pak preobražaja od čoveka u nešto sasvim drugo. Ni jedna religija koliko znam ne tvrdi da je Bog ljudsako, nego nadljudsko biće prema tome Priroda je Bog i Bog je priroda. Čemu onda pljuvanje po religijama?

U vezi Zemlje kao ravne ploče, to je stav koji su propagirale avramske religije, iako se i pre njihovog nastanka u pojedinim delovima sveta znalo da je Zemlja nebesko telo, sferičnog oblika.
Nije mi jasno zbog čega misliš da je to što su deca učila da ima 9 planeta u Sunčevom sistemu glupost?
Pluton je bio planeta po konvenciji. Kada se konvencija promenila, promenio se i njegov status. Veoma jednostavno.

Meni je dokaz logika.

Dokaz ti je nešto što ne razumeš i ne znaš kako se koristi?! :confused:


Znači, imamo mnoštvo pitanja i sa jedne i sa druge strane. Stvar je, da nepristrano izučavamo i prihvatimo ono što nam je najrealnije i najlogičnije.

Lepo si to napisao, samo što većina nas doslovno uzima ovakav pristup raspravi, dok je tvoje tumačenje "nepristrasnog izučavanja" - bespogovorno prihvatanje onoga što piše u pamfletima Jehovinih svedoka.


Ja sam upravo bio ateista i pobornik evolucije, pa sam sada vjernik. Moje istraživanje me je dovelo do religije u kojoj jesam. Branim uvjerenja te vjerske zajednice, jer sam uvjeren u točnost i istinu koju posjeduju. Prema tome, nemam ništa protiv drugih, sve poštujem, pa i trpim od netrpeljivih, iskazjem ljubav gdje mogu i opčenito sam sretan.

Do sada smo se više puta uverili da ovo što si napisao nije tačno.
 
Po teoriji evolucije, od riba su nastali vodozemci. Njihovo objašnjavanje se svodi na riječi: "I oni su se razvijali tokom dugog vremenskog perioda".

Ne, vorki, objašnjenje koje daje teorija evolucije u vezi nastanka vodozemaca od riba je veoma opširno i potkrepljeno fosilnim nalazom.

Zamisli da ja počnem da opisujem Jehovine svedoke kao skupinu poligamnih razbojnika, koji žrtvuju žirafe za svaki mladi mesec. I onda na osnocu te budalaštine, dokazujem kako ih sve treba potrpati u zatvor.

To je analogno onome što rade kreacionisti, kada lažu svoju publiku, tj. onome što ti pokušavaš da radiš kroz svoje pisnaje u vezi teorije evolucije.
 

Back
Top