Serbezovski dozivio neprijatnost zbog Romske nacionalnosti

Nevezano za to tko je Rom a tko ne, moram reci da je Beriz Belkic za Serbezovskog olicenje kulture i jedan od normalnijih likova na bh politickoj sceni.

Ako ga je udaljio sa sjednice, mora da je imao dobar razlog za to. Serbezovski zna biti poprilicno nagla osoba kad mu nesto nije po volji.

Antagonizmi izmedju Avaza (tj. Fahre Radoncica) i SBiH (tj. Harisa Silajdzica) posebna su prica.
 
Muharem Serbezovski dobro pjeva i ima dobre hitove.
:dash::dash::dash::dash:
Čovek je umetnik
:sad2::sad2::sad2::sad2:
U Bosni peva, bavi se politikom, poslanik je u Skupstini i studira teologiju na jednom od islamskih fakulteta u Bosni.

Ciganski James Bond 007
:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Pitam se zasto niko ne voli cigane?
On je preveo Kur'an na romskom jeziku i tako doprinjeo sirenju romske kulture.
Razmisli pre nego sto nesto napises.
To sto su dobri CABRIOletima za prevodjenje u tursku veru trebalo bi da znaci da ih vi volite, valjda?!
Zato ovaj ciga i prevodi qjuran na ciganski.

Mora da je krao poklopce sa šahtova.




.
 
Poslednja izmena:
Muharem Serbezovski podnio ostavku u Stranci za BiH čiji su ga čelnici vrijeđali zato što je Rom!
Nisam se nadao da ću od najodgovornijih ljudi u Stranci za BiH to doživjeti, kazao je

ArhivMuharem Serbezovski, kadar Stranke za Bosnu i Hercegovinu (SBiH), podnio je ostavku na članstvo i sve dužnosti u toj stranci, problematizirajući predrasude koje su prema njemu kao pripadniku romskog naroda pokazali pojedinci u stranci.

Serbezovski, koji je u bivšoj Jugoslaviji uživao reputaciju interpretatora melosa s elementima iz narodne romske tradicije, naveo je da tokom umjetničke karijere nije doživio predrasude drugih ljudi prema njemu kao Romu ali jeste tokom svog političkog angažmana.

"Ne mogu da pređem preko nekolegijalnog, nekulturnog, diskriminirajućeg i omalovažavajućeg postupka prema meni od Beriza Belkića, potpredsjednika SBiH, na sjednici Predsjedništva SBiH 12. aprila 2010. godine, kada me je pred svim kolegama (koji su naravno 'mudro' šutili), udaljio sa sjednice.

Želeći izbjeći bilo kakav skandal, na postupak Belkića nisam reagirao nego sam mirno napustio sjednicu kako dolikuje intelektualcu i jednom časnom Romu", naveo je u obrazloženju ostavke Serbezovski koji obavlja i dužnost delegata u aktuelnom sazivu Doma naroda u Parlamentu Federacije BiH.

Dalje je naznačio da se kao jedan od rijetkih pripadnika romskog naroda aktivno uključio u politički život Bosne i Hercegovine u Stranci za BiH želeći da vjeruje da ta stranka ima sluha i za Rome.

"Iskustva koja sam u svojih 60 godina stekao radeći i družeći se s pripadnicima svih naroda uglavnom su pozitivna mada sam nerijetko nailazio i na predrasude koje neki ljudi imaju prema Romima.

Mogu reći da u svom umjetničkom životu nisam osjećao predrasude drugih prema Romima, a u političkom itekako jesam. Često sam pred tim činjenicama zatvarao oči jer jednostavno nisam želio da vjerujem u to, a posebno nisam vjerovao da to mogu doživjeti u Bosni i Hercegovini.

Pogotovu se nisam nadao da ću od najodgovornijih ljudi u Stranci za BiH to doživjeti, pa se zbog toga osjećam veoma izdano, uvrijeđeno i razočarano.

Izgleda da barijere i predrasude, za čije se rušenje navodno bori Stranka za BiH, nisu prvo kod nekih odgovornih pojedinaca u toj stranci srušene", citat je iz obrazloženja koje je Muharem Serbezovski dao o svojoj ostavci.

Dnevni Avaz


A je li ovo znaci da ako je Rom da ne smije biti udaljen sa sjednice,jer ovde niko ne pominje verbalno vrijedjanje na nacionalnoj osnovi ili nesto slicno tokom sjednice SBiH?

Je li to onaj isti Muharem Serbezovski koji je prosle godine za govornicom parlamenta Federacije BiH govorio kako je opravdano tuci rodjenu zenu.

Ovo je jedan od njegovih "biser" komentara; :mrgreen:

"Mi smo ovde na Balkanu i ako muž deset puta kaže ženi nemoj, a ona ne popušta, on je ošamari. Svi posle pamte taj šamar, a zaboravljaju šta je prethodilo. Danas se samo govori o ženi žrtvi nasilja i porodični odnosi se gledaju crno-belo",
 
Ovo je za svaku osudu i trebala bi Bosna i Bosnjaci da povedu racuna o tome kako se ponasaju prema pripadnicima tamije rase Romima.Muslimani u svijetu su vecinom crne ili tamnije rase i zato trebaju imati razumijevanja da se ne treba ponasati lose prema ovom covjeku i Romima.

Jeste...kako ce Arapi reagovati kad i oni crni ko Muharem...sram vas bilo one "garave brigade" ArBiH.sto izgibose ko mucenici za allaha od srbocetnicke agresorske vojske :hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top