Driveri

apokalipsa2010

Početnik
Poruka
9
Pozdrav drustvo, evo uhvatio se da re-instaliram windows prvi put jer mi se vise ne daje 1000 dinara za tako lagan posao...

A vas molim za malu pomoc, ne mogu da nadjem drivere za:
ECS HT2000 geforce 6100SM-M V 1 ,a sve ostalo sam uspesno zavrsio (svaka mi cast) :klap:

Tacnije, fale mi jos driveri za:
1.Other PCI Bridge device
2.SM BUS Controller
3.Video Controller (VGA Compatible)


poz! :per:
 
http://www.pcidatabase.com/
sami drajveri se instaliraju na osnovu njihovog vendor id , identrifikacionog koda,
i informacija u .inf datotekama

1.Other PCI Bridge device
2.SM BUS Controller
3.Video Controller (VGA Compatible)
Na osnovu gornjih naziva malo može da se zaključi, odgovaraju na oko 70% raznovrsnog hardvera.
vendor id za neprepoznat hw moguće je videti u: system information --> conflict devices.
grafička 6100 je integrisana nvidia.(postoji generički drajver)
možda ipak nije toliko jednostavno kao što izgleda.
 
Probaj da vidiš koju ploču koristiš, a onda nađi komplet drajver za nju. Kompjuter ti je dao uopštene podatke šta mu fali, ali ne može da prepozna konkretnu marku tvog hardvera. Ovo treće ti je grafička karta. Drajver od ploče mogao bi da riješi taj problem ako je integrisana.
 
Other PCI Bridge device, Pretpostavljam da nemas Dail Up konkekciju odnosno modem u kompjuteru inace bi to trebali biti drajveri za taj modem. (Nemora da znaci ali, pretpostavljam )
Video Controler je drjver za graficku kartu i skini ga sa Nvidija sajta, odnosno ako je integrisana graficka na ploci potrazi drajvere za ,,motherboard,, sa oznakom tvoje ploce i tako ces instalirati i drajver za graficku jer se nalazi na toj ploci. Ukucaj u ,,google,, pretrazivacu oznaku tvoje ploce i videces da je ostalo rutinski posao. Ako nemas disk sa instalacijom za plocu, otvori poklopac i oznaku ces naci ispisanu na ploci. Kad resis ove instalacije bice resen i SM BUS controler.
 

Back
Top