A posle uskrsa ....

ocu petunije i jos nesto sto bi lepo islo uz njih
ajde sad da mi vi poznavalice cvetica kazete sta sve moze da bude na suncu po vasceli dan a da ne skvikne:)
sva sreca pa vec znam jednu koja ce mi mnogo pomoci da ulepsam terasu:heart:

+dajte ideju sta da radim sa svim tim kad prodje lepo vreme:lol:
 
ko sto rekoh to je od pre neki dan,danas vec ima 2-3 cveta vise :D
wkqlxc.jpg

e baš je nasj
i pužić je najs, mislila sam da je pravi =)

a jel ti to na terasi? ili imaš kao zimsku bašticu? nemoguće da je kod tebe toliko toplo da paradajz već cveta o.O
 
Mislim da opet imam vunaste vasi, OK ne ja, nego kaktusi. :evil:
Prosle godine sam ih vadila iz zemlje, prskala alkoholom cele, a narocito korenje, izbola se ziva, pa posle nedelju dana sadila u novu zemlju.
Tako su mi savetovali na jednom drugom forumu (onom sto ga Parka ne voli :lol:), kao bolje je tako nego ih izlagati nekim pesticidima.
Vecina je prezivela, dva sam sredila zauvek, ali sam sredila i vasi.
I evo sad vidim ono belo sto prave, ne mogu opet isto, niti imam vremena.
Kojom hemijom da ih napadnem?
 
Googlala sam malo, ima tih preparata, nego su me tamo prosle godine napali kako to nije dobro, trujem biljke...bla, bla, samo mehanicki i tim razblazenim alkoholom da skidam.
I ja, budala, skidala...
Pa, reko' da pitam ovde, mozda neko ima iskustva sa nekim konkretnim preparatom, bas zato sto ih ima koliko hoces, pa ne znam koji da uzmem...
 
Googlala sam malo, ima tih preparata, nego su me tamo prosle godine napali kako to nije dobro, trujem biljke...bla, bla, samo mehanicki i tim razblazenim alkoholom da skidam.
I ja, budala, skidala...
Pa, reko' da pitam ovde, mozda neko ima iskustva sa nekim konkretnim preparatom, bas zato sto ih ima koliko hoces, pa ne znam koji da uzmem...

Znam, ima i mene na tom forumu.
To sa alkoholom je dobra fora, i generalno mi ne smeta stav da se ne treba hvatati teške hemije ako baš ne mora, ono, čuvamo prirodu i sve, ali ako ne možeš da se otreseš gamadi na fin način, pucaj iz onog oružja koje će biti delotvorno :D

Ako niko ne bude znao da preporuči, moraćeš da pitaš po poljoprivrednim apotekama, ali mislim da bi morala da im naglasiš da ti treba i za zalivanje i za prskanje, jer, valjda nije svaki za obe stvari.

Evo pogledaj i ovo:
Vunaste vaši i se uspešno suzbijaju prskanjem sledećim insekticidima: KONFIDOR, MOSPILAN, AKTARA, KALIPSO u dozama i koncentracijama naznačenim u uputstvu.
http://www.cactusinfo.net/deseases2_srb.htm
 
ma da, nisu ni ti pesticidi tako gadni ako se koriste prema priloženom uputstvu
nećeš da jedeš kaktuse =)
problem je samo kad naš prosečni poljoprivrednik upotrebi jedno 1000 puta veću količinu od potrebne jer je siroma mator, ćorav i polupismen, i nije pročito uputstvo
 
Znam, ima i mene na tom forumu.
To sa alkoholom je dobra fora, i generalno mi ne smeta stav da se ne treba hvatati teške hemije ako baš ne mora, ono, čuvamo prirodu i sve, ali ako ne možeš da se otreseš gamadi na fin način, pucaj iz onog oružja koje će biti delotvorno :D

Ako niko ne bude znao da preporuči, moraćeš da pitaš po poljoprivrednim apotekama, ali mislim da bi morala da im naglasiš da ti treba i za zalivanje i za prskanje, jer, valjda nije svaki za obe stvari.

Evo pogledaj i ovo:

http://www.cactusinfo.net/deseases2_srb.htm

:hvala:
OK, nisam ni ja za tesku artiljeriju ako bas ne mora, ali sad stvarno nisam u stanju da se bakcem sa vasima mehanicki.
Otekli mi prsti kao krofne, bole zglobovi, ne mogu da ih savijam...imam i ja svog "parazita" koji mi pravi probleme. :heart:
 
nije baš lepo da poljoprivrednike koji prodaju vinku za 100din nazivaš skotovima. ako ti se cena ne dopada - nemoj da kupiš proizvod. toliko je jednostavno.
i u tom smislu
juče je bio i danas je sajam biljaka na trgu nikole pašića
jel neko bio?
i još važnije, zna li neko hoće li biti i sutra
 
nije baš lepo da poljoprivrednike koji prodaju vinku za 100din nazivaš skotovima. ako ti se cena ne dopada - nemoj da kupiš proizvod. toliko je jednostavno.
i u tom smislu
juče je bio i danas je sajam biljaka na trgu nikole pašića
jel neko bio?
i još važnije, zna li neko hoće li biti i sutra

Traje sigurno do subote, možda i u nedelju, tu nisam sigurna.

edit: proverila, traje do 25.04.
 
Poslednja izmena:

Back
Top